Каква шевна машина и откъде

  • 551 721
  • 4 017
  •   1
Отговори
# 2 970
  • Мнения: 168
Здравейте! При мен нещата вече са по-ясни - септември ще купя индустриална покривна (втора ръка), а сега - домашна някаква добра заради прословутия зиг-заг. Остава да реша дали да дам двойно повече пари за Juki Hzl 300 или да рискувам с Janome 605, а остатъка веднага да го вложа в покривна. Единственото ми притеснение е да не би Жаномчето да не се справя с ликрата и мрежата,че съм много наплашена с настоящата ми машина.  Аз в момента съм с един Брадър, който направо надъвква тъкнките изрезки, които апликирам и прави струпеи от конци. Седя, мисля, чета ревюта, гледам клипчета и не мога да взема решение. Колко по-зле може да е Жаномчето? Джукито обаче го препоръчват... Какво да правя!? Simple Smile
Редакция: решението е взето, Джукито утре ще е при мен! Реших все пак да се доверя на опита на хората. А машинката я хвалят и като всеядна, та се надявам, че си струва парите в план настояще и план бъдеще.
Край на терзанията Simple Smile След малко повече от месец ще се терзая за покривна Simple Smile))))))

Последна редакция: вт, 27 юли 2021, 19:49 от AnaLena

# 2 971
  • Мнения: 12
Здравейте,може ли мнение за тази машина: Виктория 550А

# 2 972
  • Мнения: 1 862
Здравей, nazza! Машините Виктория, са от старата генерация качествени машини, създадени да служат дълго. Дори виждам голяма прилика на някои модели, с последните модели на Веритас. Тази машина е по-нов модел, защото вече е с повече качествени шевове. В конкретният случай, е важно техническото й състояние. Като се хване иглодържачът с два пръста и се разклати към теб и назад, не трябва да има луфт. На тези години такъв ще има, но поне да е незначителен. И всичко това, само защото голяма част от дамското съсловие, не си смазва и чисти редовно машините. Машината трябва да се нагласи на най-широк зиг заг, на стъпка два милиметра, да се постави силно разтегливо трико и да се шие на пълна газ. Не трябва да има прескачане на бодове. Макар, че за тази цел трябват игли стреч, или супер стреч. На снимката има други машини по рафтовете. Те са собственост на кого? Много е важно, кой е продавачът и дали е майстор на шевни машини. Къде се намира този дюкян и на какви цени ги харчи този ерген? Освен ако не го пазиш в дийп сикрет.

# 2 973
  • Мнения: 12
Здравей,електричар ,майстор е от Лом,казва се Константин Христов,цената е 140,има и една Виктория лейди с ротационен грайфер 169, ама имам тежка искаше ми се по- лека!

# 2 974
  • Мнения: 1 862
Машините с вертикален ротационен грайфер шият отличен прав шев, но макар да се справят, не обичат да шият широк зиг заг. Защо измислиха машините с хоризонтален грайфер? За да могат да шият широк зиг заг. Първоначално совалката им е била метална, но тя е тежка, а за добър тегел, не можеш да отпуснеш конеца. А трябва да го отпуснеш, за да не свива тънък, разтеглив плат. След като са ги направили пластмасови, можеш да отпуснеш конеца на 2 и пак да има добър тегел. Има машини със 6,5 и 7 мм. зиг заг. Има дори с 9, но е много под въпрос, дали платът няма да е свит. Предполагам, че машината е минала пълна профилактика и тази цена е много добра. Има дами, които си мислят, че могат да продадат стар Юниън за 120 пари. Ами той не ги ли е снимал всичките и да ги продава онлайн? Преди няколко месеца, съседите ми си купиха друг модел Виктория. Беше в отлично техническо състояние. След като я смазах, заработи отлично.

# 2 975
  • Мнения: 363
Здравейте! Отдавна не съм писал тук. Не съм следил скоро темата. Не знам какво ще е мнението на elektrichar, но искам да ви информирам, че днес видях в Лидъла на ул. Екзарх Йосиф в София до Централна баня шевни машини Pfaff Element 1090s за 250 лв. Не знам доколко си заслужава за тези пари, ще помоля Електричар да каже тежката си дума.

# 2 976
  • Мнения: 1 862
Малко обидно е, че преди, в ЛИДЛ продаваха pfaff element 1070s с 32 вида шев и едностъпков илик за 240 пари, а модел с 23 шева и четиристъпков илик -  за 250 пари. Какво да се прави, епидемия, инфлация, капитализъм, пазарна икономика, по-високи китайски заплати. То бива пестене, но да пестиш от държачът на крачето и да го правиш пластмасов, това дори на една габровска пинтия, му идва в повече. Дали ще ти върши работа? Определено да. Както повечето фирми, така и Сингер правят шевните машини, оверлозите и покривните си машини с еднакъв дизайн. Ако поставиш тази машина и оверлог pfaff element™ 1450ol, ще видиш, че следват един и същи дизайн.  Ако машината я искаш за дребни ремонти и шиеш от дъжд на вятър, машината ще те задоволи. Ако искаш машина за сериозен шев, тогава трябва по-сериозна техника.

# 2 977
  • Мнения: 12
Машините с вертикален ротационен грайфер шият отличен прав шев, но макар да се справят, не обичат да шият широк зиг заг. Защо измислиха машините с хоризонтален грайфер? За да могат да шият широк зиг заг. Първоначално совалката им е била метална, но тя е тежка, а за добър тегел, не можеш да отпуснеш конеца. А трябва да го отпуснеш, за да не свива тънък, разтеглив плат. След като са ги направили пластмасови, можеш да отпуснеш конеца на 2 и пак да има добър тегел. Има машини със 6,5 и 7 мм. зиг заг. Има дори с 9, но е много под въпрос, дали платът няма да е свит. Предполагам, че машината е минала пълна профилактика и тази цена е много добра. Има дами, които си мислят, че могат да продадат стар Юниън за 120 пари. Ами той не ги ли е снимал всичките и да ги продава онлайн? Преди няколко месеца, съседите ми си купиха друг модел Виктория. Беше в отлично техническо състояние. След като я смазах, заработи отлично.
В една група във фейсбук е пусната ,поръчах я,имам Виктория 753 аз,много си я харесвам и се надявам и тази да е супер!Даже има и гаранция 3 месеца!

# 2 978
  • Мнения: 363
Здравей Електричарю! Съобщението за Лидълската шевна машина го пуснах за хората, които имат нужда от евтина машина и затова те попитах струва ли си този модел. Аз отдавна се обзаведох с едно прекрасно Жаноме 605, имам и една стара желязна зигзаг Веритас в идеално състояние, както и Лидълски оверлог по твоя препоръка от преди година, и шиенето за мен е удоволствие и песен, още повече, че за мен е хоби.

# 2 979
  • Мнения: 1 862
Nazza, ами дай да я видим тази група де! И ние око да изплакнем, поцъкаме с език, а защо не и да купим нещо.

# 2 980
  • Мнения: 1 326
Не знам за шевните машини в Лидл, но аз си купих калъфа за моята- много готин. За здравина- времето ще покаже.Simple Smile

# 2 981
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
И аз съм се замислила за калъфа, само се чудя дали ще се побере моята

# 2 982
  • Мнения: 211
Не знам за шевните машини в Лидл, но аз си купих калъфа за моята- много готин. За здравина- времето ще покаже.Simple Smile
къде се намират и на каква цена?

# 2 983
  • Мнения: 363
Основната ми шевна машина Janome QXL605  е комплектована с твърд калъф и с допълнителна масичка за по-удобно шиене на по-големи неща.
А иначе гледам, че в Аксиома продават калъфи (чанти) за шевни машини. Не са много скъпи - примерно по 30 и няколко лева или нещо подобно.

# 2 984
  • Мнения: 211
Основната ми шевна машина Janome QXL605  е комплектована с твърд калъф и с допълнителна масичка за по-удобно шиене на по-големи неща.
А иначе гледам, че в Аксиома продават калъфи (чанти) за шевни машини. Не са много скъпи - примерно по 30 и няколко лева или нещо подобно.
а доставката?

Общи условия

Активация на акаунт