Каква шевна машина и откъде

  • 548 897
  • 3 995
  •   2
Отговори
# 2 955
  • Мнения: 161
Здравейте, търся хубава машина за шиене на ликра, мрежа и всякакви дребни елементи. Juki препоръчват рускините, моделът беше hzl f300. За шиене на трика за художествена гимнастика става дума. Вие имате ли опит? Какво ще препоръчате за тази цел?

# 2 956
  • Мнения: 1 851
Здравей, AnaLena! Макар  у нас, в шивашките фирми, да казват на тази машина Жуки, тя се казва Джуки. Това засега, е единствената фирма, която не прави поевтиняване на машините си. Точно този модел, има много възможности. И шевните машини, и оверлозите на тази марка домашни машини, са малко по-капризни за настройка на шева, но са доказали се с качеството си. Но достатъчна ли е само тя, за шиене на трика за художествена гимнастика? Определено - не! Това са много тънки, хлъзгави, рехави и разтегливи материи. Точно тези материи, са ужасът за съвременните домашни машини. Нали не си мислиш, че само с нея, ще зашиеш едно цяло трико? Независимо колко вида шевове има, тя не може да замести един четириконечен оверлог. И дори машината да струва 10 000 пари, тя пак не може да го замести. Да не говорим, че трябва и покривна машина. Знам, че няма да ми се довериш, но никой не е казвал, че шиенето е евтино занимание. Просто си мислиш, че с покупката на сравнително скъпа машина, знания, ентусиазъм и умения, ще можеш да ушиеш нещо доста сложно и ефектно. Така не става. Тази машина ще върши работа, но освен юркане, за нея трябват грижи. Механичните машини може да ги отвориш, почистиш и смажеш, но с компютърните машини, трябва да се отнасяш много внимателно, за да не натвориш някоя беля. Добре е тази машина да се дава за профилактика регулярно, ако няма достатъчно добър техник наблизо. Но въпреки това, тя е добра за тази цел, макар и недостатъчна. В определени случаи, ще са необходими допълнителни крачета и приспособления. Дано да има достатъчно добър сервиз у нас, ако не дай Боже се повреди.

# 2 957
  • Мнения: 161
Electrochromic


Електричар, мерси за бързия отговор. Аз оверлогче си имам, но не и покривна. А гледам, че и Елна и Жаноме имат предложения за такива материи, че са и по-евтини. 601,3,5,7 на Жаноме, а на Елна също няколко модела са до 1000 лв. Та се чудя, като ще се купува, кое има смисъл и кое не. Аз обикновена машинка си имам, но ми прави проблеми с ликрата и вече съм твърдо решена да надградя. И крачета ще си взема, но въпросът е към коя марка и кой модел да се насоча.


# 2 958
  • Мнения: 1 851
В такъв случай, най-добре е да се слуша патило. Щом казват, че тази се справя добре за тази цел, вземи нея. А когато узрееш за покривна машина, ще ти кажа коя да купиш, защото най-прехвалените прескачат бодове на поразия.

# 2 959
  • Мнения: 161
А когато узрееш за покривна машина, ще ти кажа коя да купиш, защото най-прехвалените прескачат бодове на поразия.

Направо казвай!  Simple Smile В момента се крои бюджета, та си е съвсем навреме Simple Smile

# 2 960
  • Мнения: 1 851
Най-прехвалените покривни домашни машини са Джаноме и Елна. Те са напълно еднакви и се различават само по външната украса. Има много различни модели, но са почти еднакви машини. Проблемът им е прескачането на бодове. Аз също имах такава. То не беше смяна на игли, конци, центровки и какво ли не. Прочел съм над 400 страници в Осинка за неволите и чалъмите с нея. Тъкмо вече си решил, че вече всичко е наред и пак има пропуск. Беше голямо търсене, но накрая си купих Minerva Flatlock M2000C. По-шумна е от Джаноме, но няма пропуски. Поставям на грайферът текстуриран конец, но дори и с обикновен, всичко е наред. Покривната машина си е капризно нещо и дори индустриалните имат този проблем. Ако има пропуск, при първото пране, конецът се разплита. Допълнителните крачета за Минервата са прозрачни и скъпи. Това за подгъв и бие, не върши никаква работа, а са си скъпички. Купих си промишлен подгъвач и с него нещата се получават. Фунията за бие трябва да се купи за индустриална машина, но трябва да се приспособява закрепването за машината. От време навреме имат намаление със 60 и 120 лева, но не се знае кога ще е това. Почти същата машина е Bernette b 42 Funlock, но не знам как се държи с различните материи. Другият проблем на покривните домашни машини, е преминаването през страничен шев. Трудно го транспортира и бодовете стават по-гъсти. Шиенето с покривна машина си е висш пилотаж и трябва да се усвоява ежедневно. Ако искаш приключения и емоции, купи си покривна машина. Има някои неща обаче, които стават най-добре само с нея.

# 2 961
  • Мнения: 161
Много благодаря, Електричар! Много полезни съвети даваш. Ще я потърся тази покривна машина.

# 2 962
  • FRANCE
  • Мнения: 2 206
А какъв е бюджета за покривната? Колко трика ще се шият?

# 2 963
  • Мнения: 1 851
Да, трябваше да допълня, че ако имаш място, по-добре е да си купиш индустриална покривна машина, дори тя да е втора ръка. А ако е двойнопокривна - още по-добре. За тези пари като за домашна, може да се намери много добра индустриална машина. Тя поне няма такива проблеми с преминаването през страничен шев.

# 2 964
  • Мнения: 161
А какъв е бюджета за покривната? Колко трика ще се шият?
Бюджетът за покривната в момента ми е около 500 за употребявана, след месец-два ще мога да отделя повече и вероятно тогава ще купя. Разгледах и видях, че се предлагат индустриални употребявани, които струват към 600 лв. и мисля, че мога да си позволя.
Колко трика ще се шият все още не знам. Аз започнах скоро като на шега, без никакъв опит и без никакви очаквания, но вече имам поръчки от родителите близки деца. За моето дете правя компромиси, но когато е за друг искам нещата да са по-изпипани.

Електричар, благодаря за съвета, гледам ги индустриалните и ще поискам съвет, когато имам готовността купя. Дано тогава да се предлага нещо читаво.

# 2 965
  • FRANCE
  • Мнения: 2 206
И аз съм за индустриалната ако има възможност. Минах през жаноме 1000, жаноме 2000 и реших че стига съм се занимавала с глупости. Нищо общо

# 2 966
  • Мнения: 1 851
Чисто нова машина можеш да си купиш по интернет, но машина втора ръка, трябва да се пробва. Най-малкото което може да се иска е, собственикът да постави парче плат и да шие на пълни обороти, като някой го снима на видео. Най-доброто е или техник, или шивачка която е шила доста на такава машина да я пробва. Добре е машината да е над 650 лева. Дори да я видя на снимка, не мога да кажа става, или не, защото не знам техническото й състояние. Добре е да е петконечна двойнопокривна с горен и долен грайфер. Мадам е напълно права. Дори преди да си купи индустриалната, беше пощръкляла да купува Бейби Лок. Тя е Мерцедесът на домашните, но струва 3 - 4 пъти повече от Елна и пак си остава домашна машина. Дори една двуиглова Текстима за 200 пари е по-добра от най-добрата домашна. Сега у нас има магазин на Jack и се продават на сносни цени чисто нови всякакви машини. Не се чуват като шият, но са за хора, които се занимават само с шиене. Засега се задоволявай само да плакнеш окото.

# 2 967
  • Мнения: 161
Чисто нова машина можеш да си купиш по интернет, но машина втора ръка, трябва да се пробва. Най-малкото което може да се иска е, собственикът да постави парче плат и да шие на пълни обороти, като някой го снима на видео. Най-доброто е или техник, или шивачка която е шила доста на такава машина да я пробва. Добре е машината да е над 650 лева. Дори да я видя на снимка, не мога да кажа става, или не, защото не знам техническото й състояние. Добре е да е петконечна двойнопокривна с горен и долен грайфер. Мадам е напълно права. Дори преди да си купи индустриалната, беше пощръкляла да купува Бейби Лок. Тя е Мерцедесът на домашните, но струва 3 - 4 пъти повече от Елна и пак си остава домашна машина. Дори една двуиглова Текстима за 200 пари е по-добра от най-добрата домашна. Сега у нас има магазин на Jack и се продават на сносни цени чисто нови всякакви машини. Не се чуват като шият, но са за хора, които се занимават само с шиене. Засега се задоволявай само да плакнеш окото.

Тези машини Jack са страхотни, досега разглеждах сайта. Хубаво е човек да има мечта Simple Smile Ще мечтая и за по-голямо помещение, за да мога да се разположа, както се полага.
Мадам, електричар, много благодаря, че ми отваряте очите. Ще се насоча направо към индустриалния сегмент. А какво индустриално мога да потърся за шиене на ликра, мрежа и т.п.? Основните шевове, които ползвам за триката са прав (ползвам го само за предварително фиксиране, но изобщо не е основният ми шев) и зигзаг. Отделно си е оверлогът. Удобството на домашната шевна машина е, че са на едно място шевовете.
Между другото, имам индустриална права Сируба, която ми подариха наскоро, за да се отърват от нея. Старичка е, малко шумен двигател, но, когато я стегна, все за нещо ще я ползвам, особено, ако си обособя отделно помещение и имам място. Иначе много ми харесва как шие и, макар и непрофилактирана, набързо уших пердетата на една приятелка. Въпросът е, че минавайки на индустриално ниво, се предполага, че  с това ще се занимаваш, а за мен по-скоро е хоби, което малко се разрастна. Поне имам поле за мислене голямо Simple Smile

Последна редакция: вт, 13 юли 2021, 08:07 от AnaLena

# 2 968
  • Мнения: 1 851
Е, щом си имаш индустриална права, защо ти е друга? Макар и стара, ще ти върши работа. Пробвай ликрата и мрежата на нея!

# 2 969
  • Мнения: 161
Е, щом си имаш индустриална права, защо ти е друга?
Защото, освен оверлога, основното, което ползвам е зиг-заг. Всички апликации, които правя, са със зиг-заг, а моята сегашна домашна не се справя никак със зиг-зага. На правата минавам само тропоска за някои неща, която после махам.

Общи условия

Активация на акаунт