Каква шевна машина и откъде

  • 551 711
  • 4 017
  •   1
Отговори
# 2 940
  • Мнения: 1 862
Имам някакво шесто чувство и през цялото време си мислех, че става въпрос именно за индустриален оверлог. Това, което трябва да направиш първо, е да свалиш лявата (твое ляво) игла! Ако имаш счупена игла, постави я и я стегни! Така отворът няма да се напълни с мъх и болтчето няма да се развие и падне от вибрациите. След това, трябва да регулираш дължината на шевът толкова, колкото ти харесва, но колкото по-гъст е, толкова по-добре. Предполагам знаеш как става това, но ако не знаеш, ето клип как става на Jack: https://www.youtube.com/watch?v=i_-QVdOntlo
На твоята машина, бутонът е пак на същото място. Натискаш бутонът и въртиш машината на ръка, докато той хлътне още по-навътре! Тогава завърташ, докато отметката на капака сочи на 2! Пробваш и ако не ти харесва, сгъстяваш още. На клипът е показано как да преместиш долният и горния нож така, че разстоянието между ножовете и иглата да е минимално. На твоята машина е почти същото. Пак повтарям, че пико става по-красиво с текстурирани конци. Ако платът е шифон, или разтеглив, ако се касае за пола, или рокля, доста добре изглежда, ако нагласиш разтягане на плата с диференциалния транспорт. Така след зашиването, полата и роклята ще имат красиви къдри и ще изглежда като цвете. Ако не знаеш как се регулира това, ще ти обясня. Запомни на каква стойност е дължината на стъпката, за да върнеш сегашните настройки! В крайна сметка, трябва да получиш много гъст и много тесен оверлог. Ако пак не ти харесва и ти е прекалено широк шева, стегни доста конците на двата грайфера! Така с новата плочка и това допълнително стягане, платът ще се свие още и пикото ще стане по-тясно.

Последна редакция: сб, 03 юли 2021, 09:14 от elektrichar

# 2 941
  • Мнения: 56
Благодаря elektrichar! Hug
Благодарение на клипчето успях да настроя пикото.
Шевът ще го правя на рокля от сатен и тюл, така че наистина ще е много хубаво с разтегляне на плата. Ще бъда много благодарна ако ми кажеш как да го постигна.

# 2 942
  • Мнения: 1 862
Много добре! Немедленно изтегли тези две инструкции и ги запази в най-дълбоките дебри на компютъра си:
https://dox.abv.bg/download?id=c050ed69e0
https://dox.abv.bg/download?id=82ea46efe1
Цъкни на ,,изтегли''! Така. На едната инструкция диференциалният транспорт е на 12 - та, а на другата, на 14 - та страница. Там е нарисуван винтът, който трябва да развиеш и да повдигнеш лостчето нагоре. Ако се спусне надолу, ще събира плата и ще има набор. Има винт, с който се прави фино регулиране. Трябва да върнеш после всичко на ТОЧНОТО МЯСТО, за да шие нормално. И да не ми мрънкаш, че е на руски! Ако толкова не разбираш, ще ти търся на английски. Ферщеен? Разбира се, първо ще пробваш на същото парче плат, докато ти хареса, за да няма после ,,Тън, мън''! И да се похвалиш, ако е станало!

# 2 943
  • Мнения: 56
Всичко разбрах на теория, само на практика да видим довечера как ще го бъде Blush
С руския не се разбираме, ама ще го транслейтвам Stuck Out Tongue Winking Eye
Довечера ще пиша имам ли успех Grinning

# 2 944
  • FRANCE
  • Мнения: 2 225
Докато си говорите за оверлози и аз да питам. За 654 ДЕ говорим  . Нещо му стана и дясната игла започна да прескача. Тоест с двете шие ок, само с лявата също но с дясната е мъка. Прескача и когато я настройвам за пико става още по-зле  . Да имате идеи?

# 2 945
  • Мнения: 1 862
Chunk, не трябва нищо да транслейтваш, защото първо между двата езика няма почти никаква разлика. Второ, трябва просто да развиеш нарисуваният ОГРОМЕН винт, да надигнеш лостчето нагоре и да затегнеш винта.

Мадам, с какви игли шиеш на оверлогчето? Смени иглата с чисто нова Орган или Шмец! Ако прескача, постави игли № 90 и виж дали пак прескача! Ако пак прескача, трябва да видиш дали големият ляв грайфер минава плътно до иглите. Разстоянието между иглата и грайфера трябва да е незначително, колкото цигарена хартия. Ако разстоянието е по-голямо, трябва грайферът да се приближи до иглата, но да не я докосва. Направи сега тези неща и ако разстоянието е голямо, ще ти кажа как да приближиш грайфера.

# 2 946
  • FRANCE
  • Мнения: 2 225
Иглите са чисто нови Орган. Шия с 80 обикновено. Значи на памучни материи се държи прилично. Номера ми прави на шифонени и сатенени  материи. И това от около седмица.  Ще разгледам грайфера. Благодаря.

# 2 947
  • Мнения: 1 862
Мадам, някои оверлози са центровани за игли 90 и не обичат игли 80. Някои са центровани за игли 80 и не се цупят на тях. Добре е да видиш инструкцията и да си спомниш с какви игли беше при покупката. Ако не си спомняш къде е инструкцията, немедленно да пиеш хапчето за подмладяване (има такива)! И ако ми кажеш, че с 90 платът ще се надупчи грозно, ще ти кажа да избираш между надупчен плат и прескачащ тегел. Другият вариант е да повикаш франсето, което е изгладняло като вълк от короната, да те обръсне с 200 евра на сухо за ремонт. Има някои оверлози, които трябва да шият с игли EL,  като за домашна покривна машина. Рядко са такива, но ги има. Питам аз резоннеший въпрос:
    - Знаеш ли как да направиш индустриалното Джуки (не Жюки с ударение на и) да шие пико? Не нали? Ха сега да се научиш немедленно! И не ми излизай с номера, че не искаш да си играеш и затова още държиш домашното. Ти така и не се научи как се шие волан с набор на индустриалното Джуки нали? Казвай немедленно намери ли купените фунии и подгъвачи за покривното Джуки и шиеш ли с тях, или още си играеш със зачупване с ютията!? То върти ли ти червата, или шие без да прескача?

# 2 948
  • Мнения: 56
И такааааа, да дам отчет Stuck Out Tongue Winking Eye Пикото се получи страхотно на сатена, но на тюла - транспортните зъби му разказват играта. Директно го режат Cry

# 2 949
  • Мнения: 1 862
Chunk, домашният оверлог шие много качествено пико на тюл. Трябва да развиеш винтът за регулиране натискът на крачето, докато зъбите спрат да режат тюла. Този винт е най-високата част на оверлога, така, че няма как да сбъркаш.

# 2 950
  • FRANCE
  • Мнения: 2 225
Тръгнах за аптеката за хапчета за подмладяване ама ги бяха свършили Joy
Домашното оверлогче нещо м0у стана от около 2 седмици и почна да се държи странно. Имам усещането че нещо се е разместило  . Ще хвана домашният майстор да си каже мнението като го разглоби и ще докладвам.
Промишленото, признавам си не знам как се шие пико Flushed искам. Изгледах горното клипче, но не намерих такива копчета при мен. Или са на друго място 🤪.
За покривната намерих фуниите. Ама има една картинка със задраскан индианец.  Въртях ги навсякъде и имам чувството че нещо липсва.
Слушайте електричар. Болчето на промишленият оверлог изчезна в нищото, добре че това на домашният пасва перфектно Sunglasses

# 2 951
  • Мнения: 1 862
Мадам, срам и позор! Станаха 100 години откак имаш оверлога, а още не си разбрала как се променя стъпката, набора и свиването на шева. Кощунство! Ами тези инструкции? Защо се мъча часове наред да ги търся, като нямаш никакво намерение да ги разгледаш поне? Нямало такива бутони! Като отвориш хром-никеловият капак, там е бутонът за дължината на шева и на два см. до него е този огромен винт за свиване и разтягане на плата. Сега трябва да търся часове наред в предишните години какъв точно модел беше твоят оверлог. След половин час търсене, намерих снимката на оверлога ти. Той е MO 6714 DA. Ха сега виж тази мома на 12: 17 къде сочи показалецът й!
https://www.youtube.com/watch?v=wsshQjT49VU
Вижда се ОГРОМЕН ЧЕРЕН БУТОН. Натискаш го и въртиш машината на ръка, докато бутонът хлътне по-навътре! Като продължиш да въртиш напред и назад, ще промениш стъпката на шева. Виж палецът на тази мома! Той показва въпросният ОГРОМЕН НАЗЪБЕН ВИНТ за диференциала. Развиваш го, надигаш нагоре черното Г - образно лостче с голям отвор и машината ще разтяга плата. Ако го натиснеш надолу, ще свива плата. Нали виждаш врътката, която е като кръгло капаче с дълъг винт надолу точно пак там? То е за фино регулиране. Регулирането става за секунди. Само свиването на ножовете е малко по-бавно от домашният. Забравил съм вече какви фунии и подгъвачи съм ти рекомендувал. Ще трябва да ходя за подмладяващото хапче. Немедленно да отвориш и намериш нужните добревини! Аамаха! Искам да докладваш намерила ли си всичко и разбрала ли си всичко!

# 2 952
  • Мнения: 56
Chunk, домашният оверлог шие много качествено пико на тюл. Трябва да развиеш винтът за регулиране натискът на крачето, докато зъбите спрат да режат тюла. Този винт е най-високата част на оверлога, така, че няма как да сбъркаш.
Огромни благодарности, elektrichar!
Оверлогът спря да реже тюла. Сега остава да си намеря текстурирани конци и всичко ще заспи,  та да довърша роклята Grinning

# 2 953
  • Мнения: 1 862
Е, щом е за довършване, заший я с обикновени конци, а след това търси текстурирани.

# 2 954
  • FRANCE
  • Мнения: 2 225
Засрамих се  . Отивам да се образовам.
Иначе да докладвам за домашният оверлог. Домашният майстор се включи. Премести единият плетач (дали така се казва) с 2 мм по-нагоре. Според него двата се срещали прекалено рано и за това изпуска по някога.

Общи условия

Активация на акаунт