Каква шевна машина и откъде

  • 551 571
  • 4 016
  •   3
Отговори
# 75
  • Мнения: 527
Верно newsm78 Кофти!

# 76
  • София
  • Мнения: 12 554
Здравейте момичета!

Видях случайно темата и искам да ви попитам.
Имам у дома една шевна машина - антика - Kohler. Крачна на около 80 години от баба ми е. Имате ли представа мога ли да я продам изобщо и колко струва?
Иначе си работи без проблем.

# 77
  • Мнения: 87
Благодаря на всички ви за съветите, мисля че открих отговор как да постъпя. Bulb

Виждала съм разни малки Жаноми, но само на снимка.
Не знам тук да се внасят.
Ей така от любопитство потърсих нетно що е това Жаноми и свят ми се зави от шевни машини, коя от друга по-...Доколкото разгледах сайта им обаче нямат внос в Бг - http://janome.com/

# 78
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Janome  се внасят.
Не мога да кажа от кого.
Но със сигурност се внасят много нисък клас машини. Не знам как стои въпрос и с обслужването. Жаном беше една от първите внесени марки, после нещо явно е станало и сега не се намира масово май.

# 79
  • Мнения: 804
Изчетох цялата тема и съм много благодарна особено на дамите дали мнение за Lervia. В момента има разпродажба в TCM и машината струва 88 лв. с 1 година гаранция. Колебаех се дали да си я купя, заради неизвестната марка. Вие решихте дилемата ми. Особено Малена.
  bouquet  bouquet

# 80
# 81
  • sofia
  • Мнения: 8 938

Допълнителните плюсове са технически - хоризонтално поставяне на калерчето или въртящ се грайфер - по-тихи и бързи машини са; ...
Защо това го срещам като новост в разни текстове описващи функциите на машините  newsm78
Майка ми има машина на 30 години и е с хоризонтално калерче....и всъщност какъв е точно + на цялата работа?

ПП: Машината е Elna. Желязна, ходи на ремонт преди 2-3 години, именно защото някакви регулиращи конеца пластинки по гнездото на това калерче се бяха прецакали. Иначе преди това разни почиствания, смазвания, аз си ги правех....верно всичко е желязно, и отвътре и корпуса  Laughing

# 82
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Не се смазват, калерчето се вижда през, прозрачното му капаче и ако самото то е прозрачно, си следиш нивото на конеца. Наистина са по-тихи и бързи от люлеещите, но има и по-бързи и по-тихи и от тях.
Не знам какъв е на майка ти грайфера. Вероятно не е същия тип, защото мисля че измислен преди не повече от 10 години рекламирания, но може да бъркам. Този е наистина легнал и точно до иглата, а капачето се отваря нагоре.

ПС Ха, ти мен си цитирала... сега ще видя идеята каква е била... видях - и след година съм на същото мнение.

# 83
  • sofia
  • Мнения: 8 938
Е, сигурно са по-добри. Тази старата има само две червени точки където се капва масло.
Нова машина не съм разглеждала в детайли. Но понеже обмислям покупка, та затова питам. Да знам какво да гледам  Simple Smile

това е статично и там са поставя калерчето
Това е машината
Калерчето се намира зад иглата. Тези новите видях че е отпред.

Последна редакция: чт, 23 апр 2009, 10:14 от vesi1

# 84
  • Мнения: 679
Писах вече в шивашката тема, но сега видях и тази и ще попитам и тук.
Според вас коя от двете машини е по-добра:
Toyota FSG325
Singer 4228

# 85
  • Мнения: 1 305
Писах вече в шивашката тема, но сега видях и тази и ще попитам и тук.
Според вас коя от двете машини е по-добра:
Toyota FSG325
Singer 4228



Ми аз и тук ще ти отговоря същото.  Laughing

Причината е, че просто Тойота са по-слаби като марка. А доколкото виждам, двете машини са аналогични като функции и възможности.

# 86
  • Мнения: 15
Бихте ли ми казали къде в София се продават шевните машини на TCM

Благодаря Grinning

# 87
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Няма ли в ТСМ магазините?

# 88
  • Мнения: 15
Няма ли в ТСМ магазините?


Поне в тези, които обиколих няма:(

# 89
  • Мнения: 14
    Laughing Здравейте,
 Вчера и аз си купих машина  от ТСМ склада .
Ето как изглежда
http://auction.bg/item.php?id=153678
Направо е много сладка и е толкова лесна за работа.
Препоръчвам я на всички.Само дето аз шия за 1 път от 10 години насам и трябваше да прочета книжката 2 пъти ,за да ми се изяснят някои работи .


 
 


Общи условия

Активация на акаунт