Външният вид на човека определя ли отношението ви към него?

  • 16 442
  • 257
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 107
Външният вид и излъчването като цяло ми влияят при първоначалния контакт.
След него има много други определящи фактори, които ми помагат да изградя цялостен образ.

# 16
  • София
  • Мнения: 62 595
А една снимка е най-лошият източни за външния вид на някого. Просто не всеки изглежда добре на снимка и не всеки път.
Ако е имало личен контакт в реална обстановка, то разбирам външният вид да има определящо значение за мнението.

# 17
  • Мнения: 5 940
Не ми влияе...вече не!

От това, което пише,  си бях изградила мнение, че макар основната й жизнена философия в момента да не отговаря на моята, е умна жена. Да, ама,  като й видях снимката, вече мнението ми не е същото.

И какво, по дяволите, е общото между интелекта и външния вид Wink
Ами странното е, че според мен ума, волята, емоциите моделират лицето, могат да го променят, да го облагородят или съсипят.

# 18
  • Мнения: 525
Не определя. Но оказва известно влияние.
Дори когато външният вид бъде одухотворен от текст, написан от личността, обект на конкретното отношение. Wink

# 19
  • София
  • Мнения: 62 595
Тц,няма такова нещо, освен ако не си фен на френологията. Да те успокоя, няма доказателства  за връзка между формата на частите на лицето и черепа като цяло и интелекта. Черепът е просто една кутия за мозъка, а чертите на лицето се определят от съвсем различни гени. Няма смисъл да търсиш връзка между неща, които са независими. Ако изобщо нещо има значение, това е блясъкът в очите. Очите наистина са огледало на душата.

# 20
  • Мнения: 525
Черепът е просто една кутия за мозъка, а чертите на лицето се определят от съвсем различни гени.

Което обаче не пречи на чуждия череп да/ не хареса лицето отсреща. Wink
Определено хората биват повлияни от неизброими хм, неща. Дори лица.
Друг е въпроса доколко..

# 21
  • София
  • Мнения: 4 423
Не, не определя отношението ми към човека външния му вид.
Става ми интересно, коя ли е тази съфорумка?

# 22
  • Мнения: 7 837
Усещала съм енергийна "непоносимост" при контакт с определени хора. Цвета на очите, формата на носа, брадичката, трътките, висналите цици и пр., не ми създават аналогги за човека. Обаче, ми правят впечатление, все пак съм наблюдателна.

За толкова години, така и не успях да докарам замислено-интелектуално и културтрегерско изражение на лицето си.

# 23
  • Мнения: 5 577
 Embarassed само аз ли ще кажа да.

не ми е определящ външният вид, но ми влияе много. красива и поддържана жена много лесно може да ми стане приятелка, жена с обелени нокти и неподдържана коса няма място в моя свят.
красивите мъже/жени никога не са ме разочаровали, познавам доста такива.
хареса ли ми някой външно винаги съм се стремяла да създадем отношения.

тези, които ми останаха приятелки от гимназията и университета са все най-красивите и харесвани момичета, след които определено се обръщат на улицата.

хвана ме малко срам, но не съм дорасла явно още както писалите по темата  Embarassed

 а с това, че външния вид и вътрешния нямали нищо общо също не съм съгласна - най-свестните, прилични и добри момичета които познавам са все като извадени от списание.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 783
Природните дадености не ми влияят. Но декорацията им -  да. Стил на обличане, на грим, бижута, прически.
Тези неща дискретно/ а понякога и ярко/, говорят за някои страни на личността.

# 25
  • Мнения: 4 668
Да ...точно това очаквах  Thinking 90 % са толкова духовно извисени , че няма как да им повлияе някакъв си външен вид  Laughing

# 26
  • Мнения: 281
Природните дадености не ми влияят. Но декорацията им -  да. Стил на обличане, на грим, бижута, прически.
Тези неща дискретно/ а понякога и ярко/, говорят за някои страни на личността.

Мда.

# 27
  • София
  • Мнения: 62 595
Не е въпрос на духовна извисеност, а на жизнен опит. С времето става ясно, че външният вид не е гаранция за качество на събеседника.
Повечето хора не са красавци неземни и го осъзнават. Затова и не очакват останалите да са красиви. Има си равновесие в нещата.

# 28
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Специално за форумските снимки от много време зная, че не трябва да си вадя заключение за човека.

   Има една съфорумка с която няколко пъти съм си контактувала на ЛС.Винаги е била мила и любезна, пишейки в темите също.Стана ми много мъчно за нея когато е една тема две други съфорумки се възмущаваха как може да си сложи снимката за да стряска хората като я видят.Това е много грозно и злобно изказване.От този случай тя почти не влиза във форума.Но останах съпричастна и под моята снимка написах, че съм със стряскащ аватар - да имат свободен мегдан за възмущение някои.

# 29
  • Мнения: 2 161
Външният вид за мен е важен.Много по-мила съм с хора,чиято външност ми допада.Изобщо красотата мен много ме разчувства и ме прави една мека,мека...

Общи условия

Активация на акаунт