Тема за детските площадки в София

  • 15 202
  • 146
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 440
Чудесно, г-н Русинов, но не ми става много ясно каква точно е процедурата. Обръщаме се към общината и...какво? Казваме им, че искаме Вашата фирма да ни облагороди площадката? Дайте повече подробности.

# 136
  • Мнения: 1 327
здравейте!
Първо да се извиня за дългото ми отсъствие, но имах лични проблеми.
През изминалата седмица проведох някои разговори и на 30ти ще ви изпиша каква е процедурата по обновяване, ремонтиране или изцяло изграждане на детска площадка. Ще имам нужда от вашата помощ не само като информация, но и жалби и подписки.
Поздрави и приятни празници!

# 137
ЗДРАВЕЙТЕ МАЙКИ И ТАТКОВЦИ
КАМ ВЕРОЧКА ПРОЦЕДУРАТА Е ЛЕСНА : ПРАВИАТ СЕ ПРОЕКТИТЕ ЛАНДШАФТНИ И АРХИТЕКТУРНИ НА ПЛОЩАДКАТА И СЕ ОТИВА В СЪОТВЕТНАТА ОБЩИНА И СЕ ЗАЯВЯВА  ЧЕ ИСКАМЕ ДА НАПРАВИМ ДЕТСКА ПЛОЩАДКА. ПОНЕЖЕ ВЕДНАГА ЩЕ ВИ КАЖАТ НЯМЯМЕ ПАРИ И ЩЕ ВИ ПРЕРПАТЯТ ПРЕЗ 3 ГОРИ В ДЕСЕТА. НО АКО ИМ СЕ ПРЕДСТАВЯТ ВСИЧКИ ДОУМЕНТИ И ПРОЕКТИ И ИМ СЕ КАЖЕ ЧЕ ВСИЧКО ЩЕ ДАДЕ ЗА НАША СЕТКА ТОЕСТ НИЕ ЩЕ СИ ГИ ПЛАТИМ И НИЕ ЩЕ ГИ ИЗГРАДИМ И ЩЕ ГИ ДАРИМ НА СЪОТВЕТНАТА ОВЩИНА ВСИЧКО ЩЕ СТАНЕ ЗА МЕСЕЦ / ДВА ВЪВ ЗАВЪРШЕН ВИД.
СЕГА ЗА ПАРИТЕ КОИТО ЩЕ СЕ ОТПУСКАТ НА ОБЩИНИТЕ МАЛКО ИНФО. ОТ БРЮКСЕЛ ОТ СЛЕДВАЩАТА ГОДИНА ЩЕ СЕ ОТПУСКА ПО ЕДО ЕВРО ОТ ГЛАВА НА НАСЕЛЕНИЕТО САМО ЗА ПОДОБРЯВАНЕ И ИЗГРАЖДАНЕ НА ДЕТСКИ ПЛОЩАДКИ. ОТ ПО СЛЕДВАЩАТА ПО ЕВРО И ПОЛОВИНА И ТАКА ДО 2012 ТАЗИ ИНФОМАЦИЯ НЕ Е ОФИЦИАЛНА ОЩЕ НО Е ОТ КУХНЯТА.
МОГА ДА КАЧА ПРОЕКТО НАРЕДБАТА НО Е ДОТА ОБЕМИСТА ДАИТЕ И-МЕЙЛ КОИТО ПОИСКА ЩЕ ИЗРАТИЯ.
ОТНОСНО ДЕТО ОГРАБВАТ НАШИТЕ ДЕЦА ЩЕ ВИ КАЖА КАК СТАВА : ОБЩИНАТА ОБЯВЯВЯ ТЪРГ ЗА 200 000 ХИЛЯДИ ЛВ. ПРИМЕРНО И СЕ ПОЯВЯВАТ ОПРЕДЕЛЕНИ КОМПАНИИ ОТ БГ. И ГО ПЕЧЕЛВАТ НО ВМЕСТО ДА  НАПРАВЯТ НАИСТИНА НЕЩО СЪС ПАРИТЕ ТЕ ВЛАГАТ 50 000 ХИЛЯДИ И ДРУГИТЕ КАДЕ ОТИВАТ - КОНУЛТАНСКИ ФИМИ АКО НИЯКОИ ИСКА И ТЯХ МОГА ДА ГИ СПОМЕНА
НОРМАЛНО Е ФИРМА ДА ЗИМА 10/20 % ПЕЧАЛБА НО 50 НАГОРЕ Е ГРАБЕЖ И ТО НА КОЙ- НА НАШИТЕ ДЕЦА.
ВЪВ МОМЕНТА РАБОТИМ ПО ЧАСТЕН ПРОЕКТ ЗА ГРАДИНКАТА ЗАД Р-Т КУУК И САМ УБЕДЕН ЧЕ ДО 1 ЮНИ ЩЕ ИМА ВИДИМ РЕЗУЛТАТ.
ELITO ДА МИ ДАДЕ E-MAIL ЗА ИНФОРМАЦИЯ И ПОМОЩ  newsm78 newsm78 newsm78

# 138
  • София
  • Мнения: 3 524
г-н русинов и аз бих искала да имам ваш имейл за обратна връзка. ето това е моят: petrova_e@abv.bg
моля изпратете ми и проекта на наредба Peace

# 139
  • Мнения: 1 327
Привет на всички!

Днес говорих със столична община. Утре е последния срок, в който кметовете по райони трябва да изпратят информация за детските площадки на територията на София.  Следва разглеждане на информацията, отпускане на средства от приватизационните фондове и поправяне и изграждане на детските площадки.
Тъй като имах затруднения разговорите с Асоциация Родители не сме продължили, но се надявам да се видими в началото на май с тях. По отношение на оградите - обясниха ми, че не се допуска ограда по-висока от 50см за детски площадки....
На 8-9 май ще поискам информация кой кмет какво е изпратил като информация и ще го публикувам във форума.
Хубавото е, че вече всички детски площадки, които се възстановяват ще трябва да отговарят на европейските стандарти.




Nikoay Rusinov, можете да ми пишете на ely@dir.bg

# 140
  • Мнения: 4 970
еlito , поздравления за свършената работа и благодарности за това , че ни информираш   bouquet

# 141
  • Мнения: 1 327
еlito , поздравления за свършената работа и благодарности за това , че ни информираш   bouquet
velmar, реално нищо не съм свършила. Доста време се занимавах с мои си проблеми... Това е само от няколко обаждания информация, т.е. нещата си вървят без наша намеса.
Вече като вземем инфо кой какво е пускал от кметовете и какво се очаква, тогава ще можем да действаме

# 142
  • Мнения: 1 710
Не се бях разхождала в междублоковите градинки от години. Винаги съм се чудила къде ще си разхождам детето и смятах, че ще е голям проблем. С радост открих, че в Люлин 7, има доста градинки с нови люлки и пейки и една напълно нова площадка, която е оградена.

# 143
MALO NIVINI IZPRATIH E-MAILI SAS PROEKTO NAREDBATA ZA INFO .
VECE RABOTIM ZA OPRAVIJAETO NA GRADINKATA DO KAPITAN COOK NADIJAVAM SE DO MESEC DA ZAPOCNEM SAS IZGRAZDANETO I
SASHTO TAKA RABOTIM PO DRUG PROEKT KOITO SHTE SPOMENA PO KASNO VSICKO SHTE E SAS PARI OT SPONSORI NADIAVAM SE DA
STE DOVOLNI.
IZVIJAVAM SE CE NE PISHA CESHTO NO DOSTA RABOTA IMAM NAPOSLEDAK SASHTO TAKA ORGANIZIRAM SEMINAR SAS VSICKI OBSHTINI OT SOFIA I ZELENI SISTEMI I ZAM KMETOVE NA 30.05.2008 TAKA CE SLED TOVA SHTE IMA OSTE INFO .
ZELAIJA HUBAV DEN NA VSICKI MAIKI I TATKOVCI KOITO SA MACHINSTVO  Hug Peace Hug

# 144
  • София и наоколо
  • Мнения: 53
Здравейте, живея в кв. Горубляне и от няколко години чакаме община Младост да изгради детска площадка. При нашите блокове  е имало площадка края в на 80-те години, но оттогава няма нищо. От два месеца пишем всички майки в квартала отново молби до Столична община и община Младост с  настояване най-накрая да се изгради някакво съоръжение. За да могат нашите деца да играят на детска площадка, трябва да ги возим  с автобус или кола до Младост.
В четвъртък бях в община Младост и ми казаха в отговор на поредната молба че няма пари. Сега ще пиша жалба.
Около нашите блокове няма фирми или кафенета, за да съдействат за площадка, а само родителите не бихме могли да съберем пари за такава.
До преди две години дори и не вярвах че нещо може да се случи в нашия квартал, сега виждам че се строят много детски площадки и имам надежда  и за нашите деца.
 Ще следя темата с инерес.

# 145
  • Мнения: 7 640
Не се бях разхождала в междублоковите градинки от години. Винаги съм се чудила къде ще си разхождам детето и смятах, че ще е голям проблем. С радост открих, че в Люлин 7, има доста градинки с нови люлки и пейки и една напълно нова площадка, която е оградена.

дано да я имате по-дълго време Confused
В Дружба 1 чисто новата площадка на около 6 мес пред старото читалище е вече поломена тотално Twisted Evil
Освен да се дадат на някого парите за съоръженията, общината трябва да задели средства и за подръжка- чупят се нещата- къде от вандали, къде от употреба.

# 146
  • Мнения: 3 740
Всъщност нали това беше идеята на тази тема - да се намерят хора, които да се организират да поддържат площадката, която ползват, в приличен вид - да я заключват вечер, да сигнализират в общината или пък във фирма, която поема "шефство" над площадката, при нужда от ремонт, да организират почистването и поддържането от хората, които водят децата си там.

Общи условия

Активация на акаунт