семейни проблеми

  • 8 092
  • 89
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 756
има го и момента на избиване на комплекси , но не си мислиш че отношенията са ви станали рутинни -той просто няма какво да прави и си търси различно занимание - направи ти нещо за да имате общо занимание, дори заедно да обсъждате съседите  Shocked Shocked и как съседаката носи секси бельо и да го попиташ какво бельо иска той за теб.Не бъдете прекалено сериозни ввъ взаимоотношенията си като възрастни - кой е казалче трябва да пораснем и да бъдем съпрузи , бъдете гаджета....с всички екстри Hug Hug

# 31
  • Мнения: 3 505
Не разбирам защо вечно търсите вината в мъжете.Поне в моя случай аз съм си виновна и го осъзнавам.Според мен един мъж не се държи така безпричинно.Сигурно нещо ги дразни в жената, иначе не си показват  Twisted Evil
"Не разбирам защо вечно търсите вината в мъжете" - Много обобщаващо! Кои сме тия "ние", които вечно търсиме? Авторката е само една.
"Поне в моя случай аз съм си виновна и го осъзнавам" - Тук не говорим за твоя случай. А и какъв е твоя случай? Поне да беше написала.
"Според мен един мъж не се държи така безпричинно" - Откъде си толкова сигурна, че има причина. Може и да е безпричинно, просто мъжа да си е такъв - вечно неудовлетворен, вечно мрънкащ и вечно искащ. Не само жените са такива. Има и такива мъже.
"Сигурно нещо ги дразни в жената, иначе не си показват" - Откъде е толкова "сигурно"? А и възможно ли е в един човек да те дразнят толкова много неща, че постоянно да го тормозиш със забележки? Тогава какво прави с тази жена?!

# 32
  • Мнения: 111
А когато мъжът ти не направи нещо както трябва или каже нещо не на място , ти казваш ли му го?

# 33
  • Мнения: 115
Да, обаче се старая да не съм досадна със забележки. Пък и се стига до безкрайни спорове, старая се да съм кратка...

# 34
  • Мнения: 3 505
Ох, това със споровете ми е познато. И аз много мразя да се "чопли". Като се види, че разговора отива към скандал и че нещата излизат извън контрол /започва се и това и онова и разчопляне на хиляди въпроси, отправяне на обвинения един към друг/, по-добре единия да си излезе от стаята и разговора да се прекрати. При нас това помага. Ако спора прерасне в караница, единия си излиза, страстите се успокояват и после следва гушкането, целуването  и истинските признания. Grinning

# 35
  • Мнения: 111
Да, обаче се старая да не съм досадна със забележки. Пък и се стига до безкрайни спорове, старая се да съм кратка...
А може би прекалено го щадиш , в старанието да не си досадна.Може би трябва да постъпваш точно като него,педантично и последователно (макар че като ти е нетипично , е трудно).Така може да му помогнеш да свали ореола на безгрешен съдник.При нас това даде резултат.Мисля,че когато даден модел взаимоотношения прерасне в стереотип, то нещо трябва да се промени за да го разчупи.

# 36
  • Мнения: 3 423
Мъжът ми непрекъснато има претенции към мен. Постоянно ми поставя условия, постоянно прави анализи на поведението ми. Постоянно бяга от отговорност за проблемите ни. Винаги иска да ми внуши, че за всеки спор съм виновна аз. Незнам това в характера му ли е, обаче адски много ме дразни и понякога не се сдържам
Малко му е боят на мъжа ти.
Като не се сдържаш, какво следва?
Биеш го, хапеш го, дереш го, капеш
разтопена свещ по зърната му, какво?
Или просто не му готвиш и не си махаш
ролките и пенюара със седмици и месеци.
И как така си позволява този непрокопсаник
да има претенции към тебе?! Ти жена ли си му
или си домашна прислужница, но и метреса, а?
Или го превъзпитай овреме, или утре и свирки
ще поиска да му правиш безплатно, нахалникът.

# 37
  • Мнения: 14
Да, обаче се старая да не съм досадна със забележки. Пък и се стига до безкрайни спорове, старая се да съм кратка...
И при нас е така, ако му кажа, че нещо не е направил както трябва веднга намира някой друг за виновен, а ако настоявам, че грешката е негова и не млъкна навреме се започват едни спорове "да се върнем години назад" /до сътворението на света/. Като започне да мрънка и да ме изкарва виновна за всичко /обикновено след тежък ден/, аз се старая да си замълча, а ако не помогне му казвам : "Мрънкай си /крещи си и т.н./, щом смяташ, че това ти помага". Обикновено има ефект.

# 38
  • Мнения: 2 123
За мен мъжът ти е незрял. Къде е гледал като те е избирал? Че сега да ти придиря и претенции разни...Ти да не си топче глина, че да те моделира? Я, му обясни, че си завършен индивид и на корекции не носиш...
Peace
аз мисляточно по същия начин. За съжаление имам същия проблем.

# 39
  • Вече на село
  • Мнения: 569
Я да ви питам - като са така с вас, пред мамите си също така ли мрънкат или са по-тихи от водата и по-ниски от тревата, щото аз това съм преживяла #2gunfire

# 40
При мен проблема е същият и незнами аз какво да правя.Все сме прави,точни и най-вече,защото сме началници в службата,та искаме да сме и в къщи.Едно си баба знае ,едно си бае.Какви ли не методи съм използвала-и от стаята съм излизала, и до десет съм брояла, и съм искала нормално всичко да му обесня и нищо.Той е най-прав.И най-важното е ,че не се предава и не се извинява, когато е виновен,което ме дразни адски.Миличка, незнам какво да ти кажа ако искаш пиши ми на личния.Тези хора(мъже) незнаят какво искат и не оценят това ,което имат. #2gunfire

# 41
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 332
Мили момичета,не се безпокойте,няма оправия! Моят ще навърши 49 и си е все същия! Или свикваш, или си размърдваш фантазията,извърташ нещата и го изкарваш виновен.
Шекспир в една от комедиите си чрез една от героините казва: "На жена,която не може да изкара мъжа си виновен за всичките й грешки, не трябва да й се дава да кърми дете,защото ще излезе малоумно!"
 Да не се обиди някой - не го казвам аз!
 Дано само туй да им е кусура,че то ЕЛА ЗЛО,ЧЕ БЕЗ ТЕБЕ ПО-ЗЛО!
 smile3521  newsm48 smile3521
 УСПЕХ!

# 42
  • Мнения: 115
mama_niki явно този тип хора горят от неустоимо желание да се налагат. Но сигурно има начин да се въздейства, но подсъзнанието ми подсказва, че методите са граничещи с театър, лицемерие и прочие. Може би моята природа не е такава, трудно ми е да навлека маската на фалша, пък от друга страна какво ли му е толкова трудно. То и без това живота си е театър, не съм го измислила аз я. На мен лично много ми е трудно да лицемернича и да не съм това, което съм. Ти какво мислиш?

# 43
  • Мнения: 2
Все едно, че виждам мен и моя съпруг отстрани.Аз го отдавам на скорпионската му природа, от 22 години сме заедно, и ставаше все по- лошо, докато на мен ми писна, и казах КРАЙ. Чак тогава омекна,но ми трябваше много смелост да го направя.Сега нещата са малко по- добре, но докога ли? 

# 44
  • Мнения: 111
Все едно, че виждам мен и моя съпруг отстрани.Аз го отдавам на скорпионската му природа, от 22 години сме заедно, и ставаше все по- лошо, докато на мен ми писна, и казах КРАЙ. Чак тогава омекна,но ми трябваше много смелост да го направя.Сега нещата са малко по- добре, но докога ли? 
thumbsup
Абсолютно си права.И аз това направих и казвах на авторката-да кажеш КРАЙ ясно,категорично и сериозно - не с фалш и временни маски.Да покажеш ПОЗИЦИЯ-безкомпромисно.Да защитиш правата си.И, да-омеква. yes
Пожелавам да е за дълго(поне).

Общи условия

Активация на акаунт