Поза при сън при бременност

  • 26 624
  • 129
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 817
Аз съм едва във втория месец и нямам коремче още. Гледам да спя по корем докато мога, надявам се че не вреди по никакъв начин  newsm78 Иначе и на мен ми е най-удобно да спя на ляво. А защо е препоръчително да се спи на лявата страна?

# 16
  • Мнения: 27 524
Аз само наляво. По гръб обичам, но бебето не. Започваше да рита и да се върти много. Надясно пък ме болеше горе под ребрата.  Crazy

# 17
  • Мнения: 14 490
и аз спя и на ляво и на дясно, по гръб никога не съм спяла така, че и сега не ми е проблем. на мен гърба ми определено се чувства по-добре на дясно.

# 18
  • София
  • Мнения: 39 764
Настрани, кога как ми падне, от време на време и по гръб, зависи. Тъжно ми е, че не мога да спя по корем Simple Smile

# 19
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Настрани Peace

# 20
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Привет. Ще се радвам, ако споделите с мен в каква поза спите, когато сте били или сте бременни. Вчера четох, че от край време не се препоръчва бременната жена да спи по гръб, защото не достигало достатъчно кръвоснабдяване до бебето. Също така ми е интересно, дали когато спя на една страна по някакъв начин притискам бебето и му причинявам болка, или пък му става по-тясно. newsm78 newsm12

 Mr. Green Ами ако и на една страна му пречиш, те не останаха пози за сън. По корем пък още по малко. Аз лично спях на една страна. Опитвала съм и по гръб, обаче не ми беше добре. Като че се задушавах. Бебето доста си тежеше  Crazy

# 21
  • Мнения: 1 546
До към7ми месец си спях както си искам, без по корем, разбира се....но после като станах вече дооооста големичка Mr. Green по гръб не ми беше удобно, то и настрани толкова ми беше удобно....подпирах се с 3 възглавници, докато ги наглася и ми се отспиваше Confused Чаках да родя, че да се наспя като хората,хехехехе, колко съм се лъжела Laughing

# 22
  • София
  • Мнения: 262
След 6-ти месец започнах да спя само настрани - ляво или дясно. И на двете ми е удобно, само че май господинчото предпочита дясната страна, защото като легна на ляво започва едно блъска, дупене и въртене....   smile3540. Когато искам да му се порадвам си оставам на ляво. Иначе като спиш настрани няма какво да му направиш на бебока - той си има място.

# 23
  • Мнения: 1 080
И аз така се "мъча" - ту на ляво, ту на дясно, а как ми се спи по корем -лелеееееееееее!!!

# 24
  • Мнения: 1 372
Никога не съм можела да спя по корем и по принцип ми е най - удобно настрани. Редувам страните. Чувала съм че е най - добре да се спи на страни, за предпочитане е на лявата страна и с възглавница межуд краката.

# 25
  • Мнения: 411
Спя само на ляво и на дясно и често се въртя,защото не ми е комфортно и искам да си легна по гръб или корем.Понякога си подпирам коремчето с възглавница,защото често го чувствам как "виси" на страни като лягам и е неприятно...Като цяло мъка е спането.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Наляво с възглавница между краката. Wink последните седмици полу легнала заради многото киселини  Sad

# 27
  • В горичката, до рекичката
  • Мнения: 193
Наляво или надясно, по гръб след 5 месец не се препоръчва.

# 28
  • Мнения: 82
аз съм в 4 месец и все още спя във всички пози(влкючително по корем)-от кой месец трябва да се съобраявам с позата за спане?

# 29
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Като ти нарастне корема щеш нещеш ще се съобразяваш...

Общи условия

Активация на акаунт