Владеете ли чужди езици?

  • 4 757
  • 87
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 39
Два езика са ми по рождение,после искам не искам и руски ми шатнаха от 3 клас,от 5клас-френски,от 8клас-английски и по стечение на обстоятелствата овладях италианският език почти до ниво виртуоз.Не ме питайте как съм с паметта Mr. GreenМного запаметявам,ама незнам до кога.

# 16
  • MUC
  • Мнения: 297
Немски и английски, смея да твърдя, много добре, но фразите "отлично владея" и "свободно боравя" винаги са ми били малко разтегливи, затова няма да ги използвам.  Rolling Eyes
Руски някъде под средното ниво, тъй като съм го учила много малко.
Френски за съжаление също вече под средно ниво, да речем, към В1, понеже не го използвам изобщо.

Хм, за френския и В1 ми е много, така като се замисля...

# 17
  • Мнения: 27 524
6-та опция.

# 18
  • Мнения: 5 370
Френски-филология.
Английски и холандски-средно ниво. Чета, пиша и говоря, с говоренето малко "поназаднах" конкретно с холандския, но бързо мога да се взема в ръце. На английски имам да уча правила.

# 19
  • Мнения: 832
три на много добро ниво (толкова, че да си изкарвам хляба като преводач) - английски, руски и португарски. не съм ги учила специално, просто съм учила в такива училища. страхотно натоварване, но сега съм благодарна за това което имам.
и един доста на доста разговорно, но на за мен немския е непревземаема крепост

# 20
  • Мнения: 3 241
И аз 6-ти вариант Simple Smile

# 21
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Гледам, доста хора са сложили "руски" с опция "писмено" на добро ниво - дано да е така!  Wink
А доста хора си мислят, че като сложат по едно руско окончанийце на българска дума и влизат в категорията "говоримо".
Joy  Joy  Joy
Така е, за съжаление...
На мен руският  ми е матерен+руска езикова г-я.
Английски учих пак в гимназията по с-мата на Англ.г-я и след това го практикувах в австрийска фирма, успоредно учех в колеж, където всички предмети бяха на английски.
Гръцки - 4курса по с-мата на  Солунския у-т, практикувам го лятото по 3месеца в Атина, зимата по 1-2месеца (пиша с много малки грешки и то в най-сложните думи).
Френският си ми е мерак пак да го говоря добре, но след години без практика само разбирам, евентуално мога да си поръчам храна и кафе, да питам как да стигна донякъде и това е...
Като поотраснат децата, ще запиша няколко курса по"франсЕ" за собствено удоволствие

# 22
  • Мнения: X
в момента - 2
другите 4 - трябва ми време да превключа, обикновено четене на книга и преса за 2 дни са ми достатъчни

БГ не се брои предполагам  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 6 993
Олимпия, обади се да те уча, като пораснат децата  Mr. Green
Много ме тресе да преподавам  Crazy

# 24
  • Мнения: 395
Ами до момента съм на 5 езика, от които единият е малко разпространен...скоро ми предстои да започна овладяването и на 6-ти....... Rolling Eyes  Rolling Eyes Така, че гласувам за опцията "повече от три"

# 25
  • Мнения: 2 386
Не се сърдете, но не вярвам на всички писали в темата да им е реална преценката.. Rolling Eyes Те така се учат три-пет-десет езика и се владеят.. Rolling Eyes

За себе си мога да кажа, че един език никога не се научава идеално. Но владея английски на доста високо ниво (вкл.староанглийски). Френски и руски мога да ползвам само, не ги владея.

Учила съм иначе старобългарски, старогръцки, латински, фински и ..дори есперанто, но нищо особено не знам от тях. Embarassed

# 26
  • Мнения: 6 993
Е, да, бе, не знаеш, за тва не те разбрах какво ме попита на фински  Joy

# 27
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Три: български, английски и холандски ( и разбирам руски)

# 28
  • UK
  • Мнения: 3 959
Писмен и говорим Английски, уча Италиански в момента както и малко Немски по стечение на обстоятелствата. Учила съм Руски, имам намерение да говоря свободно поне пет езика някой ден.

# 29
  • София
  • Мнения: 5 605
Английски и руски - писмено и говоримо.

Общи условия

Активация на акаунт