Владеете ли чужди езици?

  • 4 767
  • 87
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 491
 noНито един, като не броя руския ( него го знам  Laughing).
Това отчитам като най- голямата си грешка, за това сега си го изкарвам на сина ми.  Яко английски от втори клас!  smile3529

# 46
  • София
  • Мнения: 3 859
Английски - писмено и говоримо, завършила съм английска гимназия и за известно време следвах английска филология в СУ. Имам и познания по немски и италиански, но не ги практикувам и съм ги изпозабравила.

# 47
  • Мнения: 205
Испански и руски писмено и говоримо и някакво понятие от английски.

# 48
  • София
  • Мнения: 399
 Аз също си спомням, че като девойка се бях запознала с едни унгарци на морето и не говореха никакъв чужд език. newsm78 Иначе съм с немска гимназия и основни познания по руски и английски и много добри по сърбо-хърватски.

# 49
  • Бургас
  • Мнения: 702
Немски (немска гимназия), английски и руски. Използвам ги и в работата си, макар и не ежедневно.
Преди 7-8 години учих японски, но няма къде да практикувам и много малко неща помня.

# 50
  • Мнения: 606
  Български - говоримо. На цигански знам - кало перно и со керез, те хаф ту.  Flutter

# 51
  • Мнения: 1 100
Колко отдавна? Баща ми е завършил висшето си образование в Будапеща..без да знае и една дума на английски. И до ден днешен се оправя само с йоно подкиванок ( на слух я карам, не знам как е ''добър ден'') и не ще и да чуе за други езици.  Laughing
Мъжът ми е завършил икономическия университет в Будапеща преди 15 години и тогава е имало такова изискване, но откога точно датира не зная. Родителите му също знаят по повече от два чужди езика, пък са почти на 60 години, но дали е било задължително и по тяхно време не съм питала. newsm78 Ето, отговорих за още трима Laughing Иначе за мен - руски, английски, унгарски. Едно време поназнайвах и немски Wink Учила съм италиански и испански, но явно не ставам за полиглот, защото малко ми е останало от тях Wink

# 52
  • Мнения: 656
  Български - говоримо. На цигански знам - кало перно и со керез, те хаф ту.  Flutter
Само това ли знаеш на цигански?
Уф, тъкмо мислех да те пазаря да ми даваш уроци...

# 53
  • Мнения: 1 322
2-ра опция.

# 54
  • Мнения: 5 001
Руски,испански,английски и норвежки....Нито един не съм учила академично,но се оправям прилично....

# 55
Гласувах.Лелеее,колко много хора владеят по 2 или 3 чужди езика. Shocked

# 56
  • Мнения: 3 622
Освен български никакъв друг  Wink

# 57
  • София
  • Мнения: 1 508
Ееее, в тая тема само полиглоти!А като си помислиш, че половината народ от форума, не визирам конкретния, трудно пишат на български. Grinning

# 58
  • Мнения: 5 622
Английски - писмено и говоримо Имам и познания по немски, но не го практикувам и съм го изпозабравила.

И аз така, което не пречи понякога да правя много тъпи грешки, на които чак аз си се изумявам в последствие  Crazy

немския- учихме го като втори език в природоматематическата. Наблегнаха доста на него, почти колкото на английския. До едно време се оправях доста добре, можех да проведа и обикновен разговор с немскоговорящ, но към днешна дата мисля, че нещата не са толкова розови, колкото бяха навремето( мой пропуск, че съм го допуснала това..)

Като цяло езиците ми се отдават, но съм и доста мързелива и не ми се занимава  Mr. Green

# 59
  • Мнения: 441
Of course Wink /ниво -работен/
ну конечно  /ниво -работен + просташки уличен жаргон/
Aber natuerlich. / ниво ... абе един от всичките вкъщи + диалект от Rheinland-Pfalz + "най - сладкия акцент" както ми казват вкъщи/
Si, certo. /писмено, говоримо, но едва малко след елементарно ниво /

Общи условия

Активация на акаунт