Владеете ли чужди езици?

  • 4 775
  • 87
  •   1
Отговори
  • Мнения: 19 330
Преди време минавахме през Унгария и ни се наложи няколко пъти да говорим с местните. оказа се, че никой не говори английски или някакъв друг език.

Анкетата не е структурирана както трябва,така че приемам предложения за подобрения.

# 1
  • Мнения: 2 401
Аз съм предпоследната опция, дано не се сметне за изхвърляне ..
А всъщност владеенето на чужд  език далеч не е толкова популярно, колкото си мислим. А и владеенето не е баш владеене  Simple Smile

# 2
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз съм с три с основни понятия, които могат да ми послужат в чужда държава, а ако реша и да си спомня и граматиката им. Но отговорих с два, че за три на средно ниво няма.

# 3
  • Мнения: 3 423
Всички владеем езици.

# 4
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Моята опция я няма- нито са ми "писмено и говоримо" езиците, нито съм с основни познания. Не гласувах.

# 5
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 729
Аз владея 1 основен език-най-популярният-На тялото!!! Joy

# 6
  • Мнения: 2 237
 Владея (или поне аз така си мисля) следните езици:

1,Гръцки език - писмено и говоримо..На доста добро ниво съм,все пак това съм завършила. bowuu
2.Руски език - писмено и говоримо - справям се добре.
3.Английски език - владея го колкото да спретна обикновен разговор и да си поискам хляб.Не го говоря добре обаче,както и не пиша добре.Смятам да се усъвършенствам.
Учила съм още немски,албански и румънски,но отдавна , и вече нищо не помня...

# 7
  • Мнения: 107
Аха...
Български владея  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 1 092
фреснски, устно самоWhistling.разбирам го идеално но трудно можеш да ме накара да го говоря bowuu

# 9
  • Мнения: 6 998
2 почти като родния. C2 английски и френски
2 много добре, но почти не ги упражнявам и ще ги позабравя. B2 италиански и руски
1 уча в момента и общо - взето засега мога да кажа как се казвам и къде живея.  Laughing A1 фински

# 10
Английски - работя в английска фирма и няма как - трябва да е на ниво......Освен това съм завършила Руска гимназия, а в колежа учих 3 години Немски..........Колкото толкова, засега ми стигат. smile3502

# 11
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 761
Преди време минавахме през Унгария и ни се наложи няколко пъти да говорим с местните. оказа се, че никой не говори английски или някакъв друг език.

Анкетата не е структурирана както трябва,така че приемам предложения за подобрения.

странно, аз пък чудесно се разбирах с всички на немски  Thinking

# 12
  • Мнения: 19 330
Владея (или поне аз така си мисля) следните езици:

1,Гръцки език - писмено и говоримо..На доста добро ниво съм,все пак това съм завършила. bowuu
2.Руски език - писмено и говоримо - справям се добре.
3.Английски език - владея го колкото да спретна обикновен разговор и да си поискам хляб.Не го говоря добре обаче,както и не пиша добре.Смятам да се усъвършенствам.
Учила съм още немски,албански и румънски,но отдавна , и вече нищо не помня...

хихи,и аз съм учила малко албански, но вече нищо не помня.

Моята опция я няма- нито са ми "писмено и говоримо" езиците, нито съм с основни познания. Не гласувах.
казах, че приемам предложения за включване на други опции. нямаше как да включа повече нива,защото става много объркващо и непрегледно.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 10 799
2  - писмено и говоримо на отлично ниво.

Още 2 на ниво средна хубост.


Гледам, доста хора са сложили "руски" с опция "писмено" на добро ниво - дано да е така!  Wink

А доста хора си мислят, че като сложат по едно руско окончанийце на българска дума и влизат в категорията "говоримо".

# 14
  • Мнения: 2 563

А доста хора си мислят, че като сложат по едно руско окончанийце на българска дума и влизат в категорията "говоримо".

Хехе. Мъжът ми, руснак, все някак успява и тези да ги разбере.

Много хора в България казват "владея английски", ама като се стигне до превод  -  ooooh! Какви неща са ми попадали в ръцете, от платени преводачи.  #Crazy

# 15
  • Мнения: 39
Два езика са ми по рождение,после искам не искам и руски ми шатнаха от 3 клас,от 5клас-френски,от 8клас-английски и по стечение на обстоятелствата овладях италианският език почти до ниво виртуоз.Не ме питайте как съм с паметта Mr. GreenМного запаметявам,ама незнам до кога.

# 16
  • MUC
  • Мнения: 297
Немски и английски, смея да твърдя, много добре, но фразите "отлично владея" и "свободно боравя" винаги са ми били малко разтегливи, затова няма да ги използвам.  Rolling Eyes
Руски някъде под средното ниво, тъй като съм го учила много малко.
Френски за съжаление също вече под средно ниво, да речем, към В1, понеже не го използвам изобщо.

Хм, за френския и В1 ми е много, така като се замисля...

# 17
  • Мнения: 27 524
6-та опция.

# 18
  • Мнения: 5 370
Френски-филология.
Английски и холандски-средно ниво. Чета, пиша и говоря, с говоренето малко "поназаднах" конкретно с холандския, но бързо мога да се взема в ръце. На английски имам да уча правила.

# 19
  • Мнения: 832
три на много добро ниво (толкова, че да си изкарвам хляба като преводач) - английски, руски и португарски. не съм ги учила специално, просто съм учила в такива училища. страхотно натоварване, но сега съм благодарна за това което имам.
и един доста на доста разговорно, но на за мен немския е непревземаема крепост

# 20
  • Мнения: 3 241
И аз 6-ти вариант Simple Smile

# 21
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Гледам, доста хора са сложили "руски" с опция "писмено" на добро ниво - дано да е така!  Wink
А доста хора си мислят, че като сложат по едно руско окончанийце на българска дума и влизат в категорията "говоримо".
Joy  Joy  Joy
Така е, за съжаление...
На мен руският  ми е матерен+руска езикова г-я.
Английски учих пак в гимназията по с-мата на Англ.г-я и след това го практикувах в австрийска фирма, успоредно учех в колеж, където всички предмети бяха на английски.
Гръцки - 4курса по с-мата на  Солунския у-т, практикувам го лятото по 3месеца в Атина, зимата по 1-2месеца (пиша с много малки грешки и то в най-сложните думи).
Френският си ми е мерак пак да го говоря добре, но след години без практика само разбирам, евентуално мога да си поръчам храна и кафе, да питам как да стигна донякъде и това е...
Като поотраснат децата, ще запиша няколко курса по"франсЕ" за собствено удоволствие

# 22
  • Мнения: X
в момента - 2
другите 4 - трябва ми време да превключа, обикновено четене на книга и преса за 2 дни са ми достатъчни

БГ не се брои предполагам  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 6 998
Олимпия, обади се да те уча, като пораснат децата  Mr. Green
Много ме тресе да преподавам  Crazy

# 24
  • Мнения: 395
Ами до момента съм на 5 езика, от които единият е малко разпространен...скоро ми предстои да започна овладяването и на 6-ти....... Rolling Eyes  Rolling Eyes Така, че гласувам за опцията "повече от три"

# 25
  • Мнения: 2 386
Не се сърдете, но не вярвам на всички писали в темата да им е реална преценката.. Rolling Eyes Те така се учат три-пет-десет езика и се владеят.. Rolling Eyes

За себе си мога да кажа, че един език никога не се научава идеално. Но владея английски на доста високо ниво (вкл.староанглийски). Френски и руски мога да ползвам само, не ги владея.

Учила съм иначе старобългарски, старогръцки, латински, фински и ..дори есперанто, но нищо особено не знам от тях. Embarassed

# 26
  • Мнения: 6 998
Е, да, бе, не знаеш, за тва не те разбрах какво ме попита на фински  Joy

# 27
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Три: български, английски и холандски ( и разбирам руски)

# 28
  • UK
  • Мнения: 3 959
Писмен и говорим Английски, уча Италиански в момента както и малко Немски по стечение на обстоятелствата. Учила съм Руски, имам намерение да говоря свободно поне пет езика някой ден.

# 29
  • София
  • Мнения: 5 606
Английски и руски - писмено и говоримо.

# 30
  • София
  • Мнения: 1 185
Английски - писмено и говоримо
Испански - основни понятия

# 31
  • Мнения: 94
Да,английски Simple SmileУчих го от малка и затова него само знам,просто той ми харесва повече от другите.Искам и испански и италиански да науча обаче засега не става,защото малчо само чака да отворя учебниците и е първи.... Joy

# 32
  • София
  • Мнения: 3 447
Говоря 4 езика, без родния ми.
Разбира се, че може, баба ми и дядо ми говореха по 6-8 езика, бяха космополити и непрекъснато пътуваха.
Аз не съм филолог, но съм пътувала доста и два от езиците уча от 4 годишна и с днешна дата, без да съм живяла в езикова среда, говоря и пиша отлично.
Останалите два съм учила докато съм живяла в съответната страна и също смея да твърдя, че ги владея добре.

# 33
  • Мнения: 393
Език се учи.... цял живот. Мога да кажа, че с българският нямам проблем (е, понякога ме изненадва някоя дума де). До преди 4 години смятах, че нямам проблен с руски и немски. Да, ама НЕ. Откато живея в САЩ тотално забравих немкия и руския (говоримо). Нямам проблем с четене и разбиране, но практиката си казва думата. Едно поне не забравих-дале4ните ми ко6марни спомени от латинския-покрай тях за мое учудване испанския език ми се стори доста лесен и сега доста добре се справям.

# 34
  • Мнения: 79
Освен родния български език Simple Smile, също английски и испанкси

# 35
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
 Оправям се с френски, английски и руски. Дотолкова, че да мога да проведа смислен разговор или да попрочета някоя книжка. То е в резултат на почти случайното ми попадане в училища, в които предимно това се учи, комбинирано с пълната ми незаинтересованост къмто резултата - ще владея ли нещо или не. Нескромно гласувах с отговора с трите писмено - говорими.  Кратките ми опити да схвана немската логика се провалиха, но съм запомнила храните, животните и няколко глагола  Mr. Green.
 

# 36
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Олимпия, обади се да те уча, като пораснат децата  Mr. Green
Много ме тресе да преподавам  Crazy
Приемам сериозно предложението и ще се възползвам  Hug  

# 37
  • Мнения: 589
Три много добре, четвъртият е в процес на изучаване.

# 38
  • Мнения: 189
Два писмено и говоримо.

# 39
  • Мнения: 73
Български, Иврит,Руски(разговорно), Английски и сега уча Гръцки.

# 40
  • Мнения: 2 388
Френски-езикова гимназия.
Английски и говоря и пиша прилично, но владея е силно казано.

# 41
  • Мнения: 1 100
Преди време минавахме през Унгария и ни се наложи няколко пъти да говорим с местните. оказа се, че никой не говори английски или някакъв друг език.
странно, аз пък чудесно се разбирах с всички на немски  Thinking
Така е - немският език е много популярен в Унгария, особено сред по-възрастните. Младите масово говорят и английски, обаче. Simple Smile Изобщо нивото на езикова култура е в пъти по-високо от това в България - отдавна изискване за получаване на диплома за висше образование е владеенето на два чужди езика. Естествено в селата и в малките градчета, които не са курорти, трудно може да се намери английскоговорящ Laughing, но така е на много места по света.

# 42
  • Мнения: 2 386
Колко отдавна? Баща ми е завършил висшето си образование в Будапеща..без да знае и една дума на английски. И до ден днешен се оправя само с йоно подкиванок ( на слух я карам, не знам как е ''добър ден'') и не ще и да чуе за други езици.  Laughing

# 43
  • Мнения: X
немски и английски - писмено, четимо и говоримо
руски - само четимо вече за съжаление(и от тв разбирам почти на 100%), но съм решена да си го припомня  Wink

# 44
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Английски - писмено и говоримо, с него си изкарвам хляба, френски - основни познания (в момента се напъвам да го уча), испански - ама вече не го броя, че нищо, ама нищо не помня, то и не го учих колко знае колко де....пуууу, забравих руския, ама и той май вече спада към основните познания Sad

# 45
  • Мнения: 491
 noНито един, като не броя руския ( него го знам  Laughing).
Това отчитам като най- голямата си грешка, за това сега си го изкарвам на сина ми.  Яко английски от втори клас!  smile3529

# 46
  • София
  • Мнения: 3 862
Английски - писмено и говоримо, завършила съм английска гимназия и за известно време следвах английска филология в СУ. Имам и познания по немски и италиански, но не ги практикувам и съм ги изпозабравила.

# 47
  • Мнения: 205
Испански и руски писмено и говоримо и някакво понятие от английски.

# 48
  • София
  • Мнения: 399
 Аз също си спомням, че като девойка се бях запознала с едни унгарци на морето и не говореха никакъв чужд език. newsm78 Иначе съм с немска гимназия и основни познания по руски и английски и много добри по сърбо-хърватски.

# 49
  • Бургас
  • Мнения: 702
Немски (немска гимназия), английски и руски. Използвам ги и в работата си, макар и не ежедневно.
Преди 7-8 години учих японски, но няма къде да практикувам и много малко неща помня.

# 50
  • Мнения: 606
  Български - говоримо. На цигански знам - кало перно и со керез, те хаф ту.  Flutter

# 51
  • Мнения: 1 100
Колко отдавна? Баща ми е завършил висшето си образование в Будапеща..без да знае и една дума на английски. И до ден днешен се оправя само с йоно подкиванок ( на слух я карам, не знам как е ''добър ден'') и не ще и да чуе за други езици.  Laughing
Мъжът ми е завършил икономическия университет в Будапеща преди 15 години и тогава е имало такова изискване, но откога точно датира не зная. Родителите му също знаят по повече от два чужди езика, пък са почти на 60 години, но дали е било задължително и по тяхно време не съм питала. newsm78 Ето, отговорих за още трима Laughing Иначе за мен - руски, английски, унгарски. Едно време поназнайвах и немски Wink Учила съм италиански и испански, но явно не ставам за полиглот, защото малко ми е останало от тях Wink

# 52
  • Мнения: 656
  Български - говоримо. На цигански знам - кало перно и со керез, те хаф ту.  Flutter
Само това ли знаеш на цигански?
Уф, тъкмо мислех да те пазаря да ми даваш уроци...

# 53
  • Мнения: 1 322
2-ра опция.

# 54
  • Мнения: 5 001
Руски,испански,английски и норвежки....Нито един не съм учила академично,но се оправям прилично....

# 55
Гласувах.Лелеее,колко много хора владеят по 2 или 3 чужди езика. Shocked

# 56
  • Мнения: 3 622
Освен български никакъв друг  Wink

# 57
  • София
  • Мнения: 1 508
Ееее, в тая тема само полиглоти!А като си помислиш, че половината народ от форума, не визирам конкретния, трудно пишат на български. Grinning

# 58
  • Мнения: 5 622
Английски - писмено и говоримо Имам и познания по немски, но не го практикувам и съм го изпозабравила.

И аз така, което не пречи понякога да правя много тъпи грешки, на които чак аз си се изумявам в последствие  Crazy

немския- учихме го като втори език в природоматематическата. Наблегнаха доста на него, почти колкото на английския. До едно време се оправях доста добре, можех да проведа и обикновен разговор с немскоговорящ, но към днешна дата мисля, че нещата не са толкова розови, колкото бяха навремето( мой пропуск, че съм го допуснала това..)

Като цяло езиците ми се отдават, но съм и доста мързелива и не ми се занимава  Mr. Green

# 59
  • Мнения: 441
Of course Wink /ниво -работен/
ну конечно  /ниво -работен + просташки уличен жаргон/
Aber natuerlich. / ниво ... абе един от всичките вкъщи + диалект от Rheinland-Pfalz + "най - сладкия акцент" както ми казват вкъщи/
Si, certo. /писмено, говоримо, но едва малко след елементарно ниво /

# 60
  • Мнения: 410
Ееее, в тая тема само полиглоти!  Joy Joy Joy
А като си помислиш, че половината народ от форума, не визирам конкретния, трудно пишат на български. Grinning
 

Споделям!  Peace

Иначе по темата: немски, испански, английски.
Първите два са ми от филологията в унито, третият - добро ниво (англ.гимназия). Справям се и с трите, това ми е работата - преводачка съм.

# 61
  • Мнения: 2 379
Да. Владея на добро ниво три езика.
Италиански - живея в Италия;
френски - френска гимназия;
английски - откакто се помня, го уча.

П.П. Гледам, че някои са си броили и българския за чужд език... Laughing

Последна редакция: сб, 29 мар 2008, 13:50 от sciura piccolina

# 62
  • Мнения: 985
4-та опция  Simple Smile

# 63
  • Мнения: 483
Английски и немски, писмено и говоримо на високо ниво. Учила съм ги  в езикова гимназия сега и в университета, английски и по частни училища още от 2 клас.(даже предучилищна  Laughing) Усъвършенствала съм ги и в чужбина.

# 64
  • Бургас
  • Мнения: 891
английски и холандски

# 65
  • Мнения: 100
Английски и испански - писмено и говоримо, турски на никакъв хал макар че три години учих турска филология в СУ.  Whistling

# 66
  • Мнения: 4 138
български - на средно ниво.
мога да пея чае шукарие и знам един виц на цигански. брои ли се.
немски - писмено и говоримо, малко норвежки, малко холандски. сносно руски. разбирам всичко, но трудно говоря. английски колкото да ме набият или да си поискам Twisted Evil
сега уча песента Кен Лий.

# 67
  • Мнения: 6 167
Преброих и руски, но не го величая писмено и говоримо , та оставам с 2 писмено и говоримо ( английски и италиански).

# 68
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Joyние все полиглоти сме се събрали. Учила съм, ама какво помня е друг въпрос:
- полски - отлично
- френски - слабо
- английски - (виж по-горе)
- руски - чета и разбирам всичко ( вкл. специализирана лит.)
- турски - чета, ама какво разбирам  Crazy
- учила съм и граматиката на всички славянски езици и като чета разбирам, ама да говоря - абсурд( сърбо-хърватски, словенски, словашки, руски, белоруски, украински, чешки, горно-лужишки, долно-лужишки)
Учила съм и немски, ама нищичко не помня.

# 69
  • Мнения: 13 512
-арабски
-френски
-английски
-руски
-испански- на елементарно ново от курс I ниво.

# 70
  • Мнения: 1 505
Испански,живея в Испания и се справям доста добре.Английски,начално ниво,но само разбирам-трудно провеждам разговор дори минимален.

# 71
  • Мнения: 2 229
Моят отговор го няма, но гласувах с 4та опция. Grinning
Иначе говоря английски писмено и говоримо. Френски писмено основни познания, говоримо доста зле, трябва доста преговор. Испански и руски отгоре отгоре...

# 72
  • Мнения: 1 424
Испански- писмено и говоримо почти перфектно  Peace Английски- писмено и говоримо, но на средно ниво. И немски-съвсем основни познания  Peace

# 73
  • Мнения: X
7-ма опция.  Blush

Испански- DELE Superior
Португалски- филология
Английски- работен език в компанията, в която работя, но още на средно ниво

# 74
  • Мнения: 509
2 писмено и говоримо.Уча 3-ти в момента. Peace

# 75
  • Мнения: 2 492
Е щом е да се похвалим , може ли да пропусна .  Rolling Eyes

Френски - френска гимназия
Английски - от втори клас уроци , живях една година в англоговоряща страна , след 10 дена съм отново там .
Италиански - отново уроци / амбициозни родители , какво да се прави / .

# 76
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Гласувах с 3, защото толкова владея добре - немски уча откакто се помня и с него си изкарвам хляба, английския ми е на същото ниво поради ежедневно активно и усилено ползване, гръцка филология съм завършила в университета.
Ако трябва да броим руския, ще станат повече от 3 - но не го броя, тъй като не го говоря, а само чета абсолютно свободно и превеждам добре от него.
Учила съм и малко френски, но наистина малко, така че не го слагам въобще в категорията - не мога да говоря, мога само да разбирам като чета.

# 77
  • Мнения: 11 322


П.П. Гледам, че някои са си броили и българския за чужд език... Laughing
Ми те натам са тръгнали нещата Tired
Владея няколко. Оправям се в момента на 3, останалите са в забравените прашасали чекмеджета, ама ако ми потрябват, бързо ги гланцирам.

# 78
  • Попово
  • Мнения: 687
английски и немски писмено и говоримо, турски и руски разбирам и знам основни понятия необходими за работата ми  Simple Smile

# 79
  • Мнения: 1 207
Малеее,то само полиглоти  тук.Ужас.Много се депресирах Confused

# 80
  • Мнения: 127
български - на средно ниво.
мога да пея чае шукарие и знам един виц на цигански. брои ли се.
немски - писмено и говоримо, малко норвежки, малко холандски. сносно руски. разбирам всичко, но трудно говоря. английски колкото да ме набият или да си поискам Twisted Evil
сега уча песента Кен Лий.
Laughing
С добро владеене на български не мога да се похваля. Ползвам го по принуда, когато трябва да се оправя в заплетена обществена ситуация. И за да наругая (не особено елегантно) някого, разбира се.
С английски се занимавам от 5-годишна, повечето време - без да са ми преподавали. 14 години споделена любов. Или, по-точно, илюзията за такава - на английски мисля, чувствам, живея и глупости пиша (въх, как го умея), но взаимното ни щастие ми се вижда измамно.
Френски. Mon dieu...Шест годин откак в училището гимназиално първи френски думи взех да сричам, франкофон да се наричам първа га..., да, де, радост е за мене. Езикът мисля, че владея задоволително, понякога почвам да разсъждавам и на него, редом с английския. Лошото е, когато мисля на френски с английска конструкция и руски акцент.
Руски! Изпитвам невъобразимо уважение и влечение към него, но, уви, го владея до степен "разбирам кво говорят/пеят и мога да чета/попревеждам лежерно". 4 години в руска гимназия. Кой като мене? Чета доста на руски, слушам и руска музика, но да говоря ми е непосилно.
Поради доста общуване с братята сърби ми се наложи, между другото, да понауча и сръбски. Очарователен език. Изобщо - руският и сръбският за мен доста повече се доближават до понятието "език на любовта", отколкото френският. Не че знам какъв език има любовта, дали е грапав и флексибилен, или...отклоних се.
Сега ме е обзело неистовото желание да уча санскрит. Май съм достатъчно луда, за да го направя. Някой ден. От следващата високосна. Примерно.

# 81
  • София
  • Мнения: 1 508
Малеее,то само полиглоти  тук.Ужас.Много се депресирах Confused
Полиглот е пуснал темата Joy

# 82
  • Мнения: 2 199
2(английски и турски) владея перфектно(свободно мислене,  изказване и свободно общуване)+български.
Говоря  и още 2(италиански, руски) -  чета и разбирам и ми е достатъчно ако се наложи да ги ползвам  Peace
Често се налага да работя като преводач  Flutter

# 83
  • София
  • Мнения: 443
Малеее,то само полиглоти  тук.Ужас.Много се депресирах Confused
Полиглот е пуснал темата Joy
Това е положението, свърши се с лежачката, трябва да се зубка!  Grinning

# 84
  • София
  • Мнения: 1 508
Не става само със зубкане, трябва и акъл Laughing

# 85
  • Мнения: 1 768
Еnglish - писмено и говоримо (zавърших еЗиковата с английски)
Deutsch - писмено и говоримо (живея и уча в Германия)
Español - писмено и говоримо (втори zападен еЗик в училище и университета)
Svenska - предимно писмено (първи zападен в университета)
Italiano - общи поЗнания (учих го сама)

# 86
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
 newsm78
Руски...4ета и говоря
Испански....4ета и говоря по малко
Английски....4ета и слушам,ама разбирам 50%..май пове4е разбирам като го слушам  newsm78
Португалски....4ета,говоря и пиша...98%
Италиански...говорех и 4етях
Гръцки...говорех

Не гласувах,няма я мойта опция

# 87
  • Мнения: 1 254
гласувах с 4-та опция:
английски-писмено и говоримо-ниво  хмм..имам Cambridge certificate of Advanced English, работила съм като преводач, сега си изкарвам хляба с него
немски-общи познания, позабравила съм го, бях доста добра с него навремето
испански и руски-въобще не ги сложих в класацията-съвсем общи познания
българският не е чужд език Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт