Скритите възможности на GSM - те

  • 6 684
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: 984
Вижте каква информация ми изпратиха. Надявам се да ви е полезна. Ако подобна тема е пускана, моля модераторът да изтрие моята. Благодаря.

Неща, които мобилният ти телефон може да прави, но ти не знаеш:
1   Номерът за спешни случаи в целия свят е 112. Той може да бъде избран дори ако телефонът ти е блокиран. Пробвай!
2   Забравил си ключовете вътре в колата и си далече от вкъщи, където имаш резервни ключове, за да я отвориш? Ами добре, тогава се обади у вас и накарай някой да приближи дистанционното на колата до телефонната слушалка. Ти дръж мобилния на около 20 см от вратата на колата. А сега у вас да натиснат копчето за отваряне... Бинго! Ключалките се отвориха. Същото става и за багажника. Направи проба!
3   Падна ти батерията на мобилния? Всички мобилни телефони имат резервен заряд в батериите си, който щом набереш *3370#  автоматично се активира и ти дава до 50 % допълнителен заряд. Когато сложиш телефона да се зарежда, този резерв ще се зареди автоматично и така ще имаш за друг случай.
4   Какво да правиш ако ти откраднат мобилния? Търговците на мобилни крият тази информация, за да може крадецът да ползва телефона и да консумира услуги, а жертвата на кражбата да си купи нов апарат и също да консумира услуги.

    Трябва да намериш серийния номер на телефонния апарат. За да го направиш, просто маркирай *#06#, БЕЗ ДА ИЗБИРАШ, и на екрана ще се появи серийният номер на телефонния ти апарат.

    Запиши си този номер и го запази на сигурно място. В случай че ти откраднат мобилния, обади се твоя мобилен оператор и му дай този номер. Това ще позволи телефонът да бъде блокиран напълно, дори и крадецът да смени СИМ-картата.

    Вероятно никога няма да си върнеш този апарат, но поне ще си сигурен, ч крадецът никога няма да може да го използва.
    НАЙ-ВАЖНОТО в случая е, че ако всички знаеха тази хитрина, кражбата на мобилни телефони щеше да е безполезна

Изпрати това съобщение на всички твои познати.

# 1
  • Мнения: 107
Мишон,
Много полезно инфо.
Мерси, ще си го запазя   Laughing

# 2
  • Мнения: 1 418
Тва със заряда не е вярно.Току що пробвах.Нищо не става.
Другото стана.Излизна имея.

# 3
  • ново
  • Мнения: 5 994


4   Какво да правиш ако ти откраднат мобилния? Търговците на мобилни крият тази информация, за да може крадецът да ползва телефона и да консумира услуги, а жертвата на кражбата да си купи нов апарат и също да консумира услуги.

    Трябва да намериш серийния номер на телефонния апарат. За да го направиш, просто маркирай *#06#, БЕЗ ДА ИЗБИРАШ, и на екрана ще се появи серийният номер на телефонния ти апарат.

    Запиши си този номер и го запази на сигурно място. В случай че ти откраднат мобилния, обади се твоя мобилен оператор и му дай този номер. Това ще позволи телефонът да бъде блокиран напълно, дори и крадецът да смени СИМ-картата.


IMEI кода на мобилния апарат е вписан в гаранционната карта. Ако телефонът се разкодира или му се смени софтуера IMEI кода се променя.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 249
Точка втора и трета трябва да бъдат проверени Thinking

# 5
  • Мнения: 2 550
извинете съмненията ми, но да си отключиш колата по този начин - няма да стане
и това със заряда не стана Simple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 3 249
Добре, значи няма да се пъна да проверявам, че ме мързи да стана, а телефонът ми е чааааааак отатъка

# 7
  • Мнения: 984
Пуснах инфото точно, защото това с телефона и заключената кола е вярно. Днес мъжът ми и колегите му също навярвайки са го проверили - става.



# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 1 274
Това е супер интересно ...  Wink и на мен със заряда не ми става..

# 9
  • Мнения: 2 550
Пуснах инфото точно, защото това с телефона и заключената кола е вярно. Днес мъжът ми и колегите му също навярвайки са го проверили - става.





утре ще го пробвам Simple Smile

# 10
  • Мнения: 4 651
2 и 3 са абсолютна глупост.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 134
Пуснах инфото точно, защото това с телефона и заключената кола е вярно. Днес мъжът ми и колегите му също навярвайки са го проверили - става.





И ние вчера го проверявахме/на две коли/, ама не стана.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 043
1. Това е в Европа, ако не се лъжа. В Щатите, например, е 911. За другите части на света незнам.

2. Е това нЕма как да стане  hahaha

# 13
  • Мнения: 337
Ще пробвам. Laughing, но това за батерията малко ме съмнява

Последна редакция: чт, 21 фев 2008, 11:37 от cotton4e

# 14
  • София
  • Мнения: 7 066
Това със заряда и с отключването на колата при мен не се получава.

# 15
  • Мнения: 4 841

Изпрати това съобщение на всички твои познати.


Това последното за мен е напълно достатъчно, за да го охарактеризирам само с една дума - СПАМ. Точки 2 и 3 са смехотворни просто, чак ми е чудно кой би се навил да пробва нещо толкова нелепо  Joy

# 16
  • Мнения: 14 498
освен това 112 не може да бъде избиран от провинцията - засега е активен само на територията на столицата.
не съм пробвала де - нали щели да глобяват за фалшиви обаждания

# 17
  • Мнения: 48 010
аз съм ползвала 112 вече, но знам че още не е пуснат в провинсията и за това ес искат да ни глобяват...това трябва да е номерът за всички евр страни
имея ми излезе, но щом може да се променя...

# 18
  • София
  • Мнения: 1 891
      Това беше пуснато в днес.бг и в коментарите пишеше, че това със заряда става само с Нокиа, и то май по-старите модели. Който има, да провери и да докладва.  Mr. Green

# 19
  • Мнения: 212
2   Забравил си ключовете вътре в колата и си далече от вкъщи, където имаш резервни ключове, за да я отвориш? Ами добре, тогава се обади у вас и накарай някой да приближи дистанционното на колата до телефонната слушалка. Ти дръж мобилния на около 20 см от вратата на колата. А сега у вас да натиснат копчето за отваряне... Бинго! Ключалките се отвориха. Същото става и за багажника. Направи проба!

 Joy Joy hahaha Това второто като го прочетох щях да падна от смях честно ви казвам. Давам 10 000 лв. награда на оня, който може да отвори по този начин вратата на Лада-та ми  hahaha hahaha

# 20
  • Мнения: 984
Ааа, Борисе, не знам твоята Лада защо не те слуша. Мой щото отдавна я клатушкаш безплатно. Та поне да я бе постегнал, пък то...А като те съзре човек фъф нея се чуди как си се побрал - с тоз голем мозък. Joy Joy Joy

# 21
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Как си заключвате ключовете в колата?

# 22
  • Мнения: 2 550
Как си заключвате ключовете в колата?

не знам как при изключена кола се заключват ключовете вътре, но при запалена знам
моята кола се заключва автоматично, когато е запалена и вратите са затворени
зимата що ядове брах при чистенето на прозорците  Joy

# 23
  • Мнения: 1 171
Добре де как ще стане това с дистанционното по телефона, като GSM пренася звук с честота от 300 херца до 3 килохерца а дистанционното на алармата работи на около 30 мегахерца.
.

# 24
  • Мнения: 230
Пробвахме.Нищо не стана. Crossing Arms Crossing Arms Crossing Arms

# 25
  • Мнения: 2 631
Как си заключвате ключовете в колата?

Моята аларма заключва централното след 20 секунди, след последното затрваряне на вратата (когато се предполага, че си вътре, или че си излезнал и си забравил да я заключиш).
Мой колега си заключи ключовете на таблото след като излизайки натиснал бутона за заключване на шофьорската врата. Без централно.

Има начини да се заключиш, лесно става  Wink

А зимата, когато се чистят прозорците, шофьорската врата се оставя леко открехната.... ( за да не се заключиш)

# 26
  • София
  • Мнения: 276
И аз пробвах  с #06#, но нищо не стана....останалите опции не съм ги пробвала.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 891
И аз пробвах  с #06#, но нищо не стана....останалите опции не съм ги пробвала.

   Е, това е единственото, което съм сигурна, че работи.  Laughing Приудих се да го науча, след като в един магазин ми го бяха вписали грешно в документите, та после като ми откраднаха телефона, в чудо се видях. Само че е *#06#  - пропуснала си звездичката.  Hug

# 28
  • София
  • Мнения: 14 751
      Това беше пуснато в днес.бг и в коментарите пишеше, че това със заряда става само с Нокиа, и то май по-старите модели. Който има, да провери и да докладва.  Mr. Green

Нокиа-6070-нищо не става

# 29
  • София
  • Мнения: 53
Мъжът ми е доста в час с телефоните и като му показах темата си извади телефона от джоба - HTC TYTN и каза - айде сега да видим как от клавиатурата ще наберем 112 - нищо не стана разбира се Simple Smile

Това с алармата пък не можело да стане защото повечето аларми излъчват не звук а радиосигнал който едва ли микрофона на телефона улавя

*#06# наистина дава IMEI. Но как ще се засилят нашите оператори да блокират телефона...

Всъщност с документите на телефона се отива в полицията - те уведомяват операторите за издирвания IMEI и операторите предоставят информация ако телефона се регистрира в мрежата им.

# 30
  • София
  • Мнения: 1 891

*#06# наистина дава IMEI. Но как ще се засилят нашите оператори да блокират телефона...

Всъщност с документите на телефона се отива в полицията - те уведомяват операторите за издирвания IMEI и операторите предоставят информация ако телефона се регистрира в мрежата им.

    Аз точно затова имах проблем - операторите отговорили на дознателя, че телефон с такъв IMEI няма.  Crazy Вика ме той в полицията, гледаме номера в гаранционната карта - същият, който съм дала. А тооо... в магазина, като съм го купувала са ми вписали грешен IMEI.  #Cussing out Отидох и до там, по датата на закупуването го открихме в компютъра, но на мен ми мина всякакво желание да ходя до полицията, да пускаме ново запитване... Така че обръщайте внимание и на това, като си купувате телефони.  Laughing

# 31
  • Мнения: 13
Пълни глупоасти са тва. Бири до припадък за всеки, който ми отключи колата или ми събуди мъртвата батерия.

# 32
  • Мнения: 2
 Praynig PraynigБРАВО НА ТЕБ ЗА ИНФОТО.ТОВА ЗА ЗА КОЛАТА МИ СВЬРШИ РАБОТА ВЕЧЕ-МЕРСИ
   

# 33
  • Мнения: 5 103
На заключена тел, набрах 112 и ми го набра с други цифри не ще, серийния номер излезе, но за другото се съмнявам.

# 34
  • Варна
  • Мнения: 34
Praynig PraynigБРАВО НА ТЕБ ЗА ИНФОТО.ТОВА ЗА ЗА КОЛАТА МИ СВЬРШИ РАБОТА ВЕЧЕ-МЕРСИ
 


Как ти свърши работа - отключи ли си колата и с какъв телефон го направи? При мен работи само това с IMEI.

# 35
  • France
  • Мнения: 726
Излезе ми серийният номер- Нокиа, противоударна, ама кой модел е, забравих.
През зимата не заключвам колата, че като замръзне, не мога да я отворя... Laughing
На заключен телефон набрах 112 е се изписа "правя аварийно повикване"... Изключих "повикването"...
Набрах *3370# и се изписа "change active speech codec". Моля, някой да ми го преведе.

# 36
  • Мнения: 19 326
имея ми излезе,както и SOS набирането.

# 37
  • Мнения: 13 512
Как си заключвате ключовете в колата?
ляото ми се случи в Априлци да си заключа ключовете и ми  пращаха резервните от ВАрна
има някакво копче_като е натиснато< вратите се заключват при затваряне ( не знам какво стана с препинателните знци< клавиатурата ми се  бъгна)

# 38
  • Мнения: 984
Мършавия, нова изтощена батерия не е "мъртва". Носи заряд. Можеш да го провериш с волтметър.

# 39
  • Мнения: 2 199
Чаках някой да пусне такава тема. Тази седмица в понеделник получих .pps файл с точно това съдържание е имаше и панделки. Обикновенно такива файлове се разпространяват по пощите(служебни) и до максимум седмица го виждам във форума  Mr. Green

# 40
  • Мнения: 2 492
Когато ви блокират телефона по имея в България ... елате и ми се обадете .  Wink
С хиляди връзки , стигнах чак до шефа на районното и пак не успях да накарам  Мтел да блокира апарата по този номер .
Не ми е толкова мъка за скъпия телефон , колкото за това , че сега някоя крадлива дрисла го държи в гнусните си ръчички .  Twisted Evil
Искам да не може да го ползва , но уви ... не и в България .

# 41
  • Мнения: 3 569
Ако искате да си направите ташак с някой ваш познат, вземете му телефона и наберете * 33 * 0000 # [ОК или зелена слушалка]. Тази парола забранява всички изходящи обаждания.  Joy

# 42
  • Мнения: 223
Ако искате да си направите ташак с някой ваш познат, вземете му телефона и наберете * 33 * 0000 # [ОК или зелена слушалка]. Тази парола забранява всички изходящи обаждания.  Joy

а после как се възстановява???  dontknow

# 43
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Ако искате да си направите ташак с някой ваш познат, вземете му телефона и наберете * 33 * 0000 # [ОК или зелена слушалка]. Тази парола забранява всички изходящи обаждания.  Joy

а после как се възстановява???  dontknow
Да го пробвам Mr. Green , ама после как да го премахна   newsm78  33uu

# 44
  • Мнения: 4 916
1   Номерът за спешни случаи в целия свят е 112. Той може да бъде избран дори ако телефонът ти е блокиран. Пробвай!
 Както вече са написали хората преди мен, не в целия свят 112 е тел. за спешни случаи.


2   Забравил си ключовете вътре в колата и си далече от вкъщи, където имаш резервни ключове, за да я отвориш? Ами добре, тогава се обади у вас и накарай някой да приближи дистанционното на колата до телефонната слушалка. Ти дръж мобилния на около 20 см от вратата на колата. А сега у вас да натиснат копчето за отваряне... Бинго! Ключалките се отвориха. Същото става и за багажника. Направи проба!
Пробвах, не стана, естествено. Тел. апарат пренася звукови сигнали, а не електромагнитни.

3   Падна ти батерията на мобилния? Всички мобилни телефони имат резервен заряд в батериите си, който щом набереш *3370#  автоматично се активира и ти дава до 50 % допълнителен заряд. Когато сложиш телефона да се зарежда, този резерв ще се зареди автоматично и така ще имаш за друг случай.
Никакъв допълнителен заряд не дава. Просто понижава качеството на предавания звуков сигнал и така пести голямо количество енергия. За сметка на това пък не се разбира нищо от това, което ти казва другия човек с когото говориш/b]

4   Какво да правиш ако ти откраднат мобилния? Търговците на мобилни крият тази информация, за да може крадецът да ползва телефона и да консумира услуги, а жертвата на кражбата да си купи нов апарат и също да консумира услуги.

    .... В случай че ти откраднат мобилния, обади се твоя мобилен оператор и му дай този номер. Това ще позволи телефонът да бъде блокиран напълно, дори и крадецът да смени СИМ-картата.

    ...
Питах мобилния оператор - няма да го направят, тъй като вече е имало злоупотреби с тази опция. Единствения начин е жалба в полицията и прокурорско нареждане.

# 45
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 458
Тва със заряда не е вярно.Току що пробвах.Нищо не става.

На мен и това със серийния номер не ми се получава.

# 46
  • Мнения: 1
това и аз го получих преди седмица.
а за жалбата в полицията, ако нямаш документ за този имей се съмнявам,че
някой ще си мръдне пръста.
а..и телефона трябва да е с достатъчно висока стойност(над 150 лева),за да има развитие по жалбата ти.

# 47
  • Мнения: 2 631

а..и телефона трябва да е с достатъчно висока стойност(над 150 лева),за да има развитие по жалбата ти.

 Naughty Тц!
На един колега на сина му 2 пъти му връщаха джиесема за по 50 - 60 лева, ама ги чакаше по месец, щото минаваха през съд, прокурор, 105 формалности и прочее...

# 48
  • Мнения: 233
Още ли има някой, който да вярва на тия блъфове? newsm78
Най ме рзвеселява това с отключването на автомобила  Joy

# 49
  • Мнения: 729
И аз пробвах  с #06#, но нищо не стана....останалите опции не съм ги пробвала.

   Е, това е единственото, което съм сигурна, че работи.  Laughing Приудих се да го науча, след като в един магазин ми го бяха вписали грешно в документите, та после като ми откраднаха телефона, в чудо се видях. Само че е *#06#  - пропуснала си звездичката.  Hug

И при мен това е единственото, което пробвах и проработи. Peace

# 50
  • Bristol
  • Мнения: 9 369
Номера за спешно набиране в цялата ЕО е 112! При мен този номер и тукашния 999 се набират при заключен телефон и дори когато нямаш карта. Разбрах за заключения телефон, след като щерката го набра веднъж! А за това, че може да се набира без карта го знам от много години, защото в Мтел на 112 звъняха какви ли не ашлаци да си правят бъзици, затова и го спряха. Това е телефон за спешна помощ, а не да питаш какъв е резултата от мача, какво ще е времето утре или защо са ти спрели мобилния  Rolling Eyes

# 51
  • Мнения: 3 315
**21*35998#   - забранява входя6тите повиквания  Peace 

а така се възстановяват  -   #002#    Hug

# 52
  • Мнения: 2 631
Тези скрити възможности на мобилните ни телефони днес ги получих и в *ppt файл на мейла си!  smile3555

# 53
  • Мнения: 7 263
Още ли има някой, който да вярва на тия блъфове? newsm78
Най ме рзвеселява това с отключването на автомобила  Joy
По възможност избягвайте да си играете с мобилните си апарати и да изпробвате разни нетски съвети за комбинации от звездички, решетки и цифри - защото после се започват темите - "Такъв разговор не съм провеждал, такъв смс не съм изпращал и ..... \ някой от мобилните оператори\ са мошеници, крадци и т.н.!

Ако ви задигнат телефона - законовия ред \ не казвам най-резултатния\ е жалба в полицията.
Ако телефона ви е разкодиран \ купен и донесен отнякъде и със сменен софтуер \ по-добре не си играйте с опциите ...
 

# 54
  • София
  • Мнения: 2 163
Като изключим  това с номера за спешни случаи , но не за целия свят . ooooh!  всичко друго е пълна смехория  Joy hahaha

# 55
  • Мнения: 17 546

По възможност избягвайте да си играете с мобилните си апарати и да изпробвате разни нетски съвети за комбинации от звездички, решетки и цифри - защото после се започват темите - "Такъв разговор не съм провеждал, такъв смс не съм изпращал и ..... \ някой от мобилните оператори\ са мошеници, крадци и т.н.!
Peace А въпросните кодове не са само тези, а още доста и за доста неща. Служителите обикновено знаят повечето от тях, но не са особено здравословни за телефоните.

# 56
  • Бургас
  • Мнения: 702
Пробвах да извикам ИМЕЙ. Стана. За съжаление обаче това, че го имаш не помага особено, ако ти откраднат телефона. И си мисля, че е по-добре да е активен, понеже има по-голяма вероятност да го засекат някъде и при повече късмет - да ти го върнат.

За 112 го чух по телевизията, когато стартираха номера за спешни повиквания. Даже, ако не се лъжа, казаха, че можеш да го набараш и от телефон без СИМ-карта.

# 57
  • Мнения: 118
Има много повече функции , но нито една всъщност не е спомената. Отностно кражбата , всеки апарат се инициализира към мрежата на съответния оператор ,така че може да бъде проследен. Полицията обаче е доста затруднена да го прави.

# 58
  • Бургас
  • Мнения: 702
Прави го, но отнема много време. Не знам и с каква успеваемост. Ако открива по 2 телефона на 100 откраднати ...

# 59
  • Мнения: 994
Момичета, пробвала съм номера с отключването на колата и  при мен проработи  Hug

Общи условия

Активация на акаунт