Скритите възможности на GSM - те

  • 6 675
  • 59
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 890

*#06# наистина дава IMEI. Но как ще се засилят нашите оператори да блокират телефона...

Всъщност с документите на телефона се отива в полицията - те уведомяват операторите за издирвания IMEI и операторите предоставят информация ако телефона се регистрира в мрежата им.

    Аз точно затова имах проблем - операторите отговорили на дознателя, че телефон с такъв IMEI няма.  Crazy Вика ме той в полицията, гледаме номера в гаранционната карта - същият, който съм дала. А тооо... в магазина, като съм го купувала са ми вписали грешен IMEI.  #Cussing out Отидох и до там, по датата на закупуването го открихме в компютъра, но на мен ми мина всякакво желание да ходя до полицията, да пускаме ново запитване... Така че обръщайте внимание и на това, като си купувате телефони.  Laughing

# 31
  • Мнения: 13
Пълни глупоасти са тва. Бири до припадък за всеки, който ми отключи колата или ми събуди мъртвата батерия.

# 32
  • Мнения: 2
 Praynig PraynigБРАВО НА ТЕБ ЗА ИНФОТО.ТОВА ЗА ЗА КОЛАТА МИ СВЬРШИ РАБОТА ВЕЧЕ-МЕРСИ
   

# 33
  • Мнения: 5 103
На заключена тел, набрах 112 и ми го набра с други цифри не ще, серийния номер излезе, но за другото се съмнявам.

# 34
  • Варна
  • Мнения: 34
Praynig PraynigБРАВО НА ТЕБ ЗА ИНФОТО.ТОВА ЗА ЗА КОЛАТА МИ СВЬРШИ РАБОТА ВЕЧЕ-МЕРСИ
 


Как ти свърши работа - отключи ли си колата и с какъв телефон го направи? При мен работи само това с IMEI.

# 35
  • France
  • Мнения: 726
Излезе ми серийният номер- Нокиа, противоударна, ама кой модел е, забравих.
През зимата не заключвам колата, че като замръзне, не мога да я отворя... Laughing
На заключен телефон набрах 112 е се изписа "правя аварийно повикване"... Изключих "повикването"...
Набрах *3370# и се изписа "change active speech codec". Моля, някой да ми го преведе.

# 36
  • Мнения: 19 302
имея ми излезе,както и SOS набирането.

# 37
  • Мнения: 13 512
Как си заключвате ключовете в колата?
ляото ми се случи в Априлци да си заключа ключовете и ми  пращаха резервните от ВАрна
има някакво копче_като е натиснато< вратите се заключват при затваряне ( не знам какво стана с препинателните знци< клавиатурата ми се  бъгна)

# 38
  • Мнения: 984
Мършавия, нова изтощена батерия не е "мъртва". Носи заряд. Можеш да го провериш с волтметър.

# 39
  • Мнения: 2 199
Чаках някой да пусне такава тема. Тази седмица в понеделник получих .pps файл с точно това съдържание е имаше и панделки. Обикновенно такива файлове се разпространяват по пощите(служебни) и до максимум седмица го виждам във форума  Mr. Green

# 40
  • Мнения: 2 492
Когато ви блокират телефона по имея в България ... елате и ми се обадете .  Wink
С хиляди връзки , стигнах чак до шефа на районното и пак не успях да накарам  Мтел да блокира апарата по този номер .
Не ми е толкова мъка за скъпия телефон , колкото за това , че сега някоя крадлива дрисла го държи в гнусните си ръчички .  Twisted Evil
Искам да не може да го ползва , но уви ... не и в България .

# 41
  • Мнения: 3 569
Ако искате да си направите ташак с някой ваш познат, вземете му телефона и наберете * 33 * 0000 # [ОК или зелена слушалка]. Тази парола забранява всички изходящи обаждания.  Joy

# 42
  • Мнения: 223
Ако искате да си направите ташак с някой ваш познат, вземете му телефона и наберете * 33 * 0000 # [ОК или зелена слушалка]. Тази парола забранява всички изходящи обаждания.  Joy

а после как се възстановява???  dontknow

# 43
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Ако искате да си направите ташак с някой ваш познат, вземете му телефона и наберете * 33 * 0000 # [ОК или зелена слушалка]. Тази парола забранява всички изходящи обаждания.  Joy

а после как се възстановява???  dontknow
Да го пробвам Mr. Green , ама после как да го премахна   newsm78  33uu

# 44
  • Мнения: 4 916
1   Номерът за спешни случаи в целия свят е 112. Той може да бъде избран дори ако телефонът ти е блокиран. Пробвай!
 Както вече са написали хората преди мен, не в целия свят 112 е тел. за спешни случаи.


2   Забравил си ключовете вътре в колата и си далече от вкъщи, където имаш резервни ключове, за да я отвориш? Ами добре, тогава се обади у вас и накарай някой да приближи дистанционното на колата до телефонната слушалка. Ти дръж мобилния на около 20 см от вратата на колата. А сега у вас да натиснат копчето за отваряне... Бинго! Ключалките се отвориха. Същото става и за багажника. Направи проба!
Пробвах, не стана, естествено. Тел. апарат пренася звукови сигнали, а не електромагнитни.

3   Падна ти батерията на мобилния? Всички мобилни телефони имат резервен заряд в батериите си, който щом набереш *3370#  автоматично се активира и ти дава до 50 % допълнителен заряд. Когато сложиш телефона да се зарежда, този резерв ще се зареди автоматично и така ще имаш за друг случай.
Никакъв допълнителен заряд не дава. Просто понижава качеството на предавания звуков сигнал и така пести голямо количество енергия. За сметка на това пък не се разбира нищо от това, което ти казва другия човек с когото говориш/b]

4   Какво да правиш ако ти откраднат мобилния? Търговците на мобилни крият тази информация, за да може крадецът да ползва телефона и да консумира услуги, а жертвата на кражбата да си купи нов апарат и също да консумира услуги.

    .... В случай че ти откраднат мобилния, обади се твоя мобилен оператор и му дай този номер. Това ще позволи телефонът да бъде блокиран напълно, дори и крадецът да смени СИМ-картата.

    ...
Питах мобилния оператор - няма да го направят, тъй като вече е имало злоупотреби с тази опция. Единствения начин е жалба в полицията и прокурорско нареждане.

Общи условия

Активация на акаунт