Разходите в по-малък град по-малки ли са?

  • 3 516
  • 56
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 908
Mirena80,автора си е казал,че става въпрос за жилище без наем да плащат-така,че не говорим за това-иначе си пак права.Аз съм върл противник да се живее при нечии родители,казах на мъж ми,че ако трябва да живеем при неговите,по-добре да се върна в София под наем,но сами. Crossing Arms

# 31
  • София
  • Мнения: 1 892
Mirena80,автора си е казал,че става въпрос за жилище без наем да плащат-така,че не говорим за това-иначе си пак права.Аз съм върл противник да се живее при нечии родители,казах на мъж ми,че ако трябва да живеем при неговите,по-добре да се върна в София под наем,но сами. Crossing Arms

   Не съм го прочела.  Blush
   Между другото бившето ми гадже (последното преди мъжо  Mr. Green) живее в една панелка в Троян заедно с майка си и баща си + брат му, жена му и малко дете.  Crazy Имаше даже един дядо на легло, но почина. Не мога и да си представя как живеят.  #Crazy Добре, че се отървах овреме.  Joy
   П.С. А иначе е доста добре финансово, на ръководен пост, просто явно така ще си живее, докато не се ожени, а може би и след това.  Laughing

# 32
  • Варна
  • Мнения: 428
По-малки са, определено. Вземете само цените в кръчмите - да кажем във Велинград плащаш 1/2 от това, което ще платиш във Варна или в София. Дрехите също са по-евтини. Храна, бензин и комунални разходи - там разлика няма.

# 33
  • Мнения: 2 587
По-малки са разходите единствено за транспорт и наем.
Peace
За Бургас не знам,но тук всичко останало е дори и по-скъпо от София.

# 34
  • Мнения: 263
Ние до преди година живяхме в София, а сега сме във Варна.
Е, мисля, че съвсем обективно мога да кажа: не е по-евтино тук. Може би е все толкова скъпо. По-чисто е обаче и от тази гледна точка е по-приятно. Възможно е в още по-малките градове да намаляват разходите (ремонтите на колата ни излизат по-евтини в Добрич). Но там едва ли бихме могли да получаваме толкова, колкото в София или Варна (дори и във Варна заплатите са по-ниски от тези в София и възможностите за работа са по-малки...)

# 35
  • Варна
  • Мнения: 773
В София не толкова скъпо колкото казвате. Имам наблюдения върху цените и на храната и на жилищата, така че не се оплаквайте. Във Варна цените са също високи, но заплатите за разлика от София са доста по-ниски. Слава богу, че е по-чисто и по-уютно. Аз лично там не бих живяла в лудницата в никакъв случай. Naughty

# 36
  • Мнения: 4 753
Реално много зависи какви пари ще получавате... щото както и да ги слагам по 300 лв на човек ние с мъжа ми взимаме 600, а имаме разходи поне за 1000.... и който казва, че се оправя с 300, пък даже и му е добре да ме извинява.....

# 37
  • Мнения: 2 908
Да,аз взимам 300 и ми стигат и съм добре,да ме прощаваш наистина,ама е истина. bowuuВие имате разходи за 1000лв,ама ние нямаме такива-както казах и преди-знаеш поговорката WinkКато гледам в подписа ти-дъщеря ми е на вашата възраст,нямате май второ дете,от малък град сте-Монтана-не виждам къде са ви 1000 лв разходи... Мъжа ми взима 600лв-аз-300лв.Ток,телефон,вода=около150лв на месец.Двата джи ес ема=около 60лв на месец;два кредита малки на телефон и фотоапарат=80лв на месец;детето е на кухня,ние готвим през ден,през два и не купувам скъпа сьомга.... WinkНе купувам всеки месец на малката дрехи и обувки,купувам в началото на всеки сезон,демек един месец хубави покупки,и готово за целият сезон...Общо за храна ни отиват на месец около 150лв.Ами от където и да го погледна,не мога да стигна 1000 лв. :roll:newsm78КАкто казах и преди-всеки знае 2 и 200,нямам нищо против тези които знаят 200,ама да казваш,че няма човек дето да се оправя с 300лв.......
А кой обсъжда тук Варна и София-че има ли разлика въобще между тях?Аз чета темата:"Разходите в по-малък град по-малки ли са?И разбирам като по-малък,наистина по-малък,а не Варна,Пловдив,Бургас,Русе,Стара Загора.И май че реално освен мен,от Монтана и потребителката от Сопот,никой друг не се включи от наистина малък град да каже как е,само гадания прочетох.

Последна редакция: сб, 01 мар 2008, 19:09 от афродита

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Ами Бургас не е малък град така, че не зная дали ще ти бъдат по малки разходите. Виж в по малките градове транспортните разходи падат, което хич не е малко.

# 39
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
Аз трябва да съм магьосница за да успея да вляза в 150 лв. месечно за храна, но ако успея, ще почерпя както подобава всички присъстващи тук  Mr. Green
От където и да го погледнеш, 300лв. месечно си е жива мизерия, независимо от местоживеенето. За Бургас определено няма да са до никъде.

# 40
  • Мнения: 4 753
Да,аз взимам 300 и ми стигат и съм добре,да ме прощаваш наистина,ама е истина. bowuuВие имате разходи за 1000лв,ама ние нямаме такива-както казах и преди-знаеш поговорката WinkКато гледам в подписа ти-дъщеря ми е на вашата възраст,нямате май второ дете,от малък град сте-Монтана-не виждам къде са ви 1000 лв разходи... Мъжа ми взима 600лв-аз-300лв.Ток,телефон,вода=около150лв на месец.Двата джи ес ема=около 60лв на месец;два кредита малки на телефон и фотоапарат=80лв на месец;детето е на кухня,ние готвим през ден,през два и не купувам скъпа сьомга.... WinkНе купувам всеки месец на малката дрехи и обувки,купувам в началото на всеки сезон,демек един месец хубави покупки,и готово за целият сезон...Общо за храна ни отиват на месец около 150лв.Ами от където и да го погледна,не мога да стигна 1000 лв. :roll:newsm78КАкто казах и преди-всеки знае 2 и 200,нямам нищо против тези които знаят 200,ама да казваш,че няма човек дето да се оправя с 300лв.......
А кой обсъжда тук Варна и София-че има ли разлика въобще между тях?Аз чета темата:"Разходите в по-малък град по-малки ли са?И разбирам като по-малък,наистина по-малък,а не Варна,Пловдив,Бургас,Русе,Стара Загора.И май че реално освен мен,от Монтана и потребителката от Сопот,никой друг не се включи от наистина малък град да каже как е,само гадания прочетох.

Що не дойдеш да видиш как съм напълнила хладилника със скъпа сьомга... нещо не смяташ както трябва... тока краднете ли го не мога да разбера, но ние топлим само стаята на детето и имаме 150 лв ток, останалите стаи са студени, кухнята ми има лед отвътре по прозорците.... 150 лв за храна, айде моля ти се.... дъщеря ти е на 27 години или е на два месеца???? Я сметни само памперсите, АМ и там другите бебешки работи за колики, обриви, кремчета и прочие.... изплащаме апартамента, заем плащаме за ремонт и едновременно с това му правим ремонт и тепърва ще го обзавеждаме, ако тръгна да смятам ще ги изкарам повече от 1000..... само банята да си постегнем заради бебето, че беше мизерия ни глътна 3000 лв. А нали знаеш как се събират пари за обзавеждане и ремонти с 300 лв заплата....


И не съм казала, че няма да се оправяте с толкова, ние се оправяме... ама чак пък да сте доволни и щастливи.....

# 41
  • Мнения: 4 362
Абе искам да ви кажа, че в момента Бургас е един от най-скъпите градове в България.
Цените на храна, дрехи, обувки са направо жестоки!


така е  Peace

# 42
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Не.Само приходите са по-малки Peace

# 43
  • Мнения: 5 370
Не.Само приходите са по-малки Peace
Отдавна чаках някой да го каже това. Laughing
Родом съм от наистина МАЛЪК град, в София съм омъжена и имам база за сравнение.
Аз и там, и тук нямам село, всичко го КУПУВАМ. Пазарът на зеленчуци и плодове ТАМ беше много по-скъп. Двама мутрафони държат еднакви високи цени и не позволяват на горките бабички от село да си продадато по-евтинко продукцийката. Мъка.....
В магазин за месо ми се е случвало да попадна на....мухлясал колбас....че то кой да купува, когато заплата от 4-500 лева е...еееехееееее. ooooh!
Ако живеехме в малък град аз и мъжът ми, сигурно щяхме да имаме НЯКОЛКО пъти по -ниско доходи-особено аз, като жена, на 37 и с дете. ТУК мога да  ИЗБИРАМ къде и за колко да работя. И таван няма. (сега може пак някой да се опита да ми скочи колко съм меркантилна и комерсиална, ама животът не е само да гледаш сини облаци и чисто небе).
Вярно е, София е пренаселена. Замърсена. Вариантът - къщичка в малко селце на 15-20 км.
Някога....

# 44
  • Мнения: 6 648
афродита сега ако кажеш ,че успявате и да спестите от тез 1000лв. ще падна .

Общи условия

Активация на акаунт