През СЕПТЕМВРИ бебета ще дундуркаме, сега само кротко мъркаме

  • 12 478
  • 288
  •   1
Отговори
# 75
Здравей те на всички,бих искала и аз да се запиша в отчетните. На 28 год. сам и това ми е първа бременност и дълго чакана.Термина ми е на 05.09.2008г.

# 76
  • София
  • Мнения: 7 673
Я сега да се уточняваме за срещата:
неделя 11.30 на входа на Южния парк откъм Иван Вазов - последно, нали?
Аз съм там, живот и здраве, барабар с Павката. Кой още идва? Hug
Мама мацка, и на мен ми е много миличка малката ти! Heart Eyes
Шейла - за протокола - месила съм козунак един-единствен път в живота си и то по време на първата ми бременност  Joy.....
през 1991 година  Joy

# 77
  • София
  • Мнения: 7 673
Здравей те на всички,бих искала и аз да се запиша в отчетните. На 28 год. сам и това ми е първа бременност и дълго чакана.Термина ми е на 05.09.2008г.
Добре дошла Hug  bouquet

# 78
  • Мнения: 400
Добра вечер,коремчета newsm03
И нова темичка сте спретнали,пък сте и писали,писали... Shocked
 welcomeна tonita.bg и на другото майче,дето е писало като"Гост"
Шийла,от къде се зачетох в темата... този козунак ще го сънувам:)Напълни ми се устата CrazyУтре ще обиколя магазините:)
Гледам,писали сте за боядисване,подстригване...Когато бях бременна със сина ми се подстригвах редовно и да ви кажа,като го гледам-хич не съм му отрязала чурката newsm62.А сега се боядисвам,с нормална боя,която съм ползвала и преди.Само дето май не хвана много добре... ThinkingИзобщо не мисля да се изоставям...напротив-сега трябва да сме най-хубави Party

# 79
Здравейте и от мен
Най после и аз да се включа в този форум !
 Embarassed
Засега всичко е наред и вече обимисляме бъдещия ни живот като истинско семейство
При вас промени ли се живота и отношението с бременността ?

# 80
  • Свиленград
  • Мнения: 269
Здравейте момичета и честита нова темичка. Моля Ви помагайтееееееееееееее...вече втори ден съм с треска, температура и кашлица. Нищо не може да я свали пустата. Грип е,защото свекито,свекъра и малкия са болни та и аз се заразих... Моят лекар ми изписа Зинат 2х1 в продължение на 4 дни. Днес изпих първото хапче,но ефект никакъв. Страх ме е да не увредя бебето. Цял ден я поддържам 37.2-37.4,но вечерта се качи до 38.2 и няма сваляне. Пробвах всичко. Завивах се с чаршаф натопен с вода и оцет, мазах се с ракия, пия панадол за бебета ,но ефект никакъв...МОЛЯ ВИ КАЖЕТЕ КАК ДА Я СВАЛЯ ТЕМПЕРАТУРАТА. Много ме е страх за бебо.  Weary smile3518 smile3518 smile3518

# 81
  • Мнения: 934
Vilistar, пи ли Парацетамол? Приема се 3x1 табл. Може по време на бременност!
А ефект от антибиотика не очаквай мигновено...!!! Не става още от първата таблека! трябва време, за да се задвижат механизмите... Горе-долу след 4-тия прием може да се очаква видим ефект. Бързо оздравяване ти желая! Hug

# 82
  • Мнения: 391
Извинявайте за тези козунаци, те хич не са полезни за хубави дупенца, ама като ме беше хванала идеята, няма бягане.

Веч, аз използвам памучни пелени - "chinese prefolds". Много съм доволна. Те са сравнително евтини и много добре попиват. Ти какви използваш?

Муциту, аз си правя всичко докато съм бременна по принцип, но изкушенията са ми суши, мекото сирене, чашата винце или биричка от време на време. Въпреки че и това си позволявам малко тук таме.

Ирина, значи има нещо в този козунак и бремеността  Joy

cwe и NellyBoni добре дошли.

Vilistar, парацетамол би трябвало да помогне с температурата.


# 83
  • Мнения: 391
Малко ми е скучно, а вие не сте тука - спите си без да ви е грижа че ми се дърдори  Crossing Arms

Та реших да споделя какво съм научила от миналите две бремености.
Ще подчертая, че аз съм привърженичка на естествените неща и моите цели са нормално раждане без намеси и тяло което е здраво и силно да го постигне. Това от само себе си осигурява и бебето.

Та, за тези които им предстои първото бебе и би им помогнало, това са моите "правила":

- фитнес
Много важно да се поддържа тонуса на тялото. Помага с подуването, запек, стойката, болки в гърба, хубаво спане, намаляване на риска от гестационен диабет, самочувствието и най-важно с раждането, което си е дълго физическо упражнение.

- кегел упражнения
Ако не искате да се напикавате като кихате или да пропаднат органите, тези са задължителни, особено ако не спортувате. Попаднах на хубава българска страница по въпроса - http://www.roditeli.info/family/statia/vp2/

- храна
Не се отпускайте на "ядене за двама". Това само ще осигури наддаване за двама. И въпреки че има майки които им падат килограмите без проблем, повечето не сме такива късметлийки.
Просто е хубаво да се набляга на свежи плодове и особено зеленчуци. Това ще осигури фибер и намали запеците. Хубаво месо, за протеини. Ограничаване на тестените храни.

- вода
То си е важно и като не сме бременни, но трябва да се има впредвид. Хубаво е за кожата, за премахването на боклуци от тялото, за запеци и т.н.

- стойка
Като започне да порасва корема, внимавайте да не започнете да се носите с изкълчен гръб и корем напред. Много е важно да си държите гърба прав, иначе най-вероятно ще страдате от болки там през последните месеци. Които хич не са приятни и могат да развалят цялото прекарване.

- запек
Постарайте се да не се запичате - вода, фитнес, зеленчуци. Много е важно през бремеността, особено през последните месеци когато бебето притиска всичко и опасността за хемороиди е голяма. Тези гадове болят много.

- снимки
Като започне да расте коремчето, започнете да го снимате. Няма да може да го върнете времето, а и бавно бавно всичко се забравя. Документирайте си го този прекрасен период. Ще им се радвате по-късно. Ако не ви мързи, дневник също е хубаво да се води.

- наслаждавайте се
Опитвайте се да не се тормозите за това кое, как, защо. Има достатъчно да се притеснявате като се роди детето. Грижете се за себе си, друго не може да контролираме за сега.
Това е прекрасен период. Радвайте му се.

Първата бременост се отпуснах и не ми беше много приятна, особено накрая. То не бяха киселини, болки, умора, неспане, подувания... С втората си ходих по правилата и беше незабравима, без болки, без оплаквания и бях пълна с енергия до края. Такава ви пожелавам на всички.

Това е засега. Ако се сетя нещо друго, ще споделя. А и другите опитни майки дано да се включат.

# 84
  • Мнения: 3 926
Вилистар, не се тревожи толкова. Първо антибиотика не лекува грип Confused Не знам кой лекар ще изпише антибиотик... но, да не коментирам Confused
Второ - температурата е реакция на организма. Тя означава, че той е силен и се бори. 38 изобщо не е опасна Т. Ако искаш да я свалиш можеш да пиеш парацетамол. Или някакъв друг антипиретик - нурофен, или нещо друго, назначено от лекар. Не е нужно да се увиваш в чаршафи, а просто да поставиш на китките и на ингвиналните гънки хладни компреси. Можеш да си вземеш топъл душ - със сигурност сваля температурата.
Просто се успокой. Ще мине и ще видиш ,че на бебко нищо няма да му има. Hug

# 85
  • жителство на место
  • Мнения: 81
ей мерси sheila
много е хубаво сутрин като си влезеш във форумчето някой да ти е написал нещо Joy Joy Joy Joy

а пък на мен ми е за първи път- настройката ми е като твоята- да вярвам в тялото си и да го подготвям
трудничко ми е, защото доста ме боли коремът, почти никаква храна не задържам, но за сега се правя, че не забелязвам тези слабости newsm08

имам такова въпросче към вас- нормално ли е или е противопоказно да се прави вагинален преглед
поради факта, че ми е първа бременост и нямам достатъчно информация, аз ходя и в добрич /частен кабинет/ и във варна /майчин дом/ на консултация, докато реша къде ще е моето място- да имам право на избор Thinking Thinking Thinking

на едното място д-р ми каза в никакъв случай да не давам вагинален преглед; на другото ми правиха newsm09 newsm09

# 86
  • Мнения: 3 926
По принцип в четвъртия месец правят вагинален преглед. И пак взимат някакви рутинни изследвания Thinking за второто не съм сигурна Rolling Eyes
Но на мен ми правиха от ЖК, а моя си доктор изобщо не бърка по време на бременност. Дори ако може да избегне вагиналния ехограф го прави. Явно практиките по света са, че там не се рови, но в БГ пак сме по друга система Wink
Шейли, около 4-тия месец се извършва преструкториране на прешлените в кръстната част на гръбначния стълб. И няма как да не се ходи с щръкнал корем и сгънат напред кръст. Това е поза, която тялото само заема, за да се запази равновесието и да разпредели равномерно тежестта. И това боли, когато се случва. После боли, когато се връща нормалната форма - т.е. малко след раждането. А болките в гръбнака в последните месеци могат да имат много обяснения. Зависи от състоянието на гръбнака преди самата бременност. За това много помага ако се ходи на йога или пилатес. Peace

# 87
  • Мнения: 24
momi4eta vklu4ete i mene ve4e!termina mi e na 22.09.!uspeh na vsi4ki i samo polojitelni emocii!!

# 88
  • Свиленград
  • Мнения: 269
Вилистар, не се тревожи толкова. Първо антибиотика не лекува грип Confused Не знам кой лекар ще изпише антибиотик... но, да не коментирам Confused
Второ - температурата е реакция на организма. Тя означава, че той е силен и се бори. 38 изобщо не е опасна Т. Ако искаш да я свалиш можеш да пиеш парацетамол. Или някакъв друг антипиретик - нурофен, или нещо друго, назначено от лекар. Не е нужно да се увиваш в чаршафи, а просто да поставиш на китките и на ингвиналните гънки хладни компреси. Можеш да си вземеш топъл душ - със сигурност сваля температурата.
Просто се успокой. Ще мине и ще видиш ,че на бебко нищо няма да му има. Hug
Асе, знаех си,че ще ме успокоиш   bouquet Heart Eyes Бладаря и на Шейли и на Съншайн. Много е гаден този вирус. Успях да сваля снощи температурата като си взех душ. Иначе компресите с вода и оцет не ми помогнаха особено. Дано на бебо нищо да му няма. Сега преминах на хрема, кашлицата понамаля и мисля,че вървя към оправяне ама още мие едно такова...не добре. Поотслабнах тези дни. Нищо не ми се хапва. Относно парацетамола...повръщам го. Имам проблем с пиенето на лекарства и всички,които не са гланцирани ги повръщам. И не е от бременността. Аз по принцип не обичам да пия хапчета. За това пия бебешкия панадол и мисля,че донякъде ми помага.
Радвам се ,че ще си организирате срещичка. Пиийте нещо и от мен. Аз черпя!!!  cheers  bouquet
Хайде,че ще чакам снимки да видя от срещата и да ви видя "на живо."
Муци, радвам се,че се завърна. Често си мислех какво става с теб. А щом имаш кървене трябва повечко да лежиш и да се пазиш. Чуваш ли ме???? spoko

# 89
  • Мнения: 391
MY NAME, ако няма проблеми, вагиналният преглед не предлага никаква важна информация. Само те подлага на риск от инфекция, кървене и раздразване на шийката на матката.

Асе, то ясно че ще има промени в гръбначният стълб, ако не друго, то хормоните които помагат да се разшири таза при раждане ще се погрижат за това. Въпроса е да не се изпускаме с това кривене, защото тогава има голямо напрежение на гръбнака и той сам си носи тежестта на бебето. И аз ги давам тези съвети защото съм ги пробвала. Внимавах със стойката и нямах един ден болки в гърба. За това помогна и гимнастиката, разбира се.



Още информация, на английски за съжаление - http://www.spine-health.com/Conditions/Back-Pain/Pregnancy/Manag … In-Pregnancy.html


mari_bg добре дошла, ще те впиша и тебе.

Общи условия

Активация на акаунт