бебета родени със вроден сърдечен порок

  • 32 309
  • 193
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 7 124
Рени, прреди вревме имаше такава тема. Е ли морално да се вземат парите.
Аз ги взех и ги пренасочих за болни дечица. Никакви угризения не изпитах, че взех парите на общината.  Close

# 61
  • Мнения: 510
Ренка,Рони е права иди и си ги потърси,какво ще правиш с тях си е твоя работа не ги оставяи само на някои алчен чиновник които със сигурност ще вземе премиика.Документите се подават където се подават за детски  както ти написа Рони,даже формуляра е същия

# 62
  • Мнения: 3 016
Благодаря ви момичета!

# 63
  • Мнения: 3 016
Ще ви пиша какво са ми отговорили от социалното .

# 64
  • Мнения: 3 016
Здравейте отново ! Днес ходих в социална служба. Казаха ми, че когато били питали за моя случай им казали, че не ми се полага, защото детето е починало .Аз им обясних как вие сте ги получили и ,че закона според мен е един за цялата държава ,а не по градове . Казаха ми че отново ще попитат този път в София и ще ми се обадят .Чакам отговор или днес или в понеделник.

# 65
  • Мнения: 510
Само така Ренка,ако не "бучкаш" никои му не е зор,а на теб ти се полагат 600 лева защото ти е второ.Ако пак ти кажат че не ти се полагат ще пишем на социалното министерство или на господари на ефира Peace

# 66
  • Мнения: 3 016
Не Краси ,на мен ми се полагат 200 лв, защото аз родих през август 2007 ,а увеличението е от януари 2008 . Да ти кажа не ми се вярва да ми ги дадат .Служителката с която разговарях е съседка на майка ми и аз си мисля ,че нещо не е обяснила точно случая ми .Но незнам. Ще видим резултата скоро и ще пиша.

# 67
  • Мнения: 7 124
Писах ти на лични, Рени. Успех.
 

# 68
  • Мнения: 510
Иди и си изкарай първо документ за семейно положение от общината където вписват първото ти дете,преснимаи акта за раждане на второто и смъртния акт,попълни молбата и я подаи те трябва да те одобрят или отхвърлят,ако те отхвърлят трябва да пишат причина за отказа,така ще имаш документ с които да се бориш.не може да не ти се полагат,детето е живо родено

# 69
  • София
  • Мнения: 1 941
Рени, аз съм "За" с две ръце да си потърсиш парите. Всеки лев, който може да бъде взет от нашата "държавица" си заслужава. Close Не им се давай, ти си в правото си.

# 70
  • Мнения: 3 016
Здравейте отново .Днес следобяд сина ми имаха тържество в детската градина за празника на мама .Та там видях майката на друго дете, която занимавах с моя проблем днес ,а тя съответно ме заведе където трябваше точно  .И тя ми каза така :може и да стане твойта работа .Ходила при шефката си и тя казала ,че имало допълнителна наредба  и може би ще ми ги изплатят . Но тази служителка ,която трябваше да ми се обади  днес не го направи . Ще чакам до вторник и ако не ми се обади в сряда отивам пак .Това с допълнителната наредба ми е малко странно .Според мен -ако мине .

# 71
# 72
  • Мнения: 3 016
Здравейте момичета !Искам да ви кажа ,че благодарение на вас ще получа еднократната помощ ,която ми се полага .Точно вие бяхте тези които ми дадоха информация по достоверна от служителите в тази област. Днес ми се обадиха и ми казаха да отида с документите ,които ми бяхте казали . Попълних необходимите бланки и така .Чувстваха се много неудобно като казаха ,че едва ли не ,не са компетентни в работата си  .Обясняваха ми ,че в закона е написано мн объркващо .В края на месеца ми казаха да отида ,за да си взема оригинала на акта за раждане ,защото остана при тях сега .Благодаря ви за информацията и съветите които ми дадохте Краси , Рони  и всички останали.

# 73
  • Мнения: 7 124
Браво, Рени!   bouquet
Да кажа едно традиционно бургаско вайййй - колко им изнася на разни общинари да не знаят, когато някой случайно има и права.  Tired

# 74
  • Мнения: 3 016
Рони ,те започнаха да ми обясняват точно това което ти ми изпрати .Аз и казах така :аз това го знам  и знам, че имам право на тези пари .Почувсва се много неудобно .

Общи условия

Активация на акаунт