Номинация за най-абсурдна реплика, свързана с кърменето! - 4 -

  • 19 075
  • 364
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 3 718
Е те толкова дълго кърмене нема  Mr. Green

# 346
  • Мнения: 2 818
Вчера прабабаа на Алекс ми вика:
-Хайде да стане топло и ще го отбиваш
И аз  Shocked
Питам я защо,а тя ми отговаря:
-E,няма до казармата да го кърмиш,я! Crazy


Ама тя да не си мисли, че казармата вече започва на 1г6м?

# 347
  • Мнения: 6 442
Ох,незнам,ще я питам hahaha
Maktub,колко кърмачески единички имаш в подписа Hug

# 348
  • Мнения: 2 818
Я, не ги бях забелязала.  Hug

# 349
  • Мнения: 352
Страхотна тема!Записвам се!  Wink

# 350
  • Мнения: 12

Сега да ви разкажа аз пак за тая мойта позната дето роди преди 10-дни.  Наблюдавам едно доста интересно психологическо явление покрай нейното "кърмене."  То може и за бисер да мине.

Та било вчера бебето на консултация, качило 300 г за около седмица. То си се роди 4 и 200. 
Версията е че е само на кърма.  През тази седмица майката нямала достатъчно кърма - при цедене излизало 50 г., бебето не си дояждало и ревяло и будувало, предлагало му се гърда стриктно на 3 часа, не по-често.  Лекарите са му изписали някакво АМ от самото начало, ама "не сме го купили още."
Диалог между бабата и съседки:
Бабата, гордо: "Качило е 300 г.!"
СЪседките: "Браво!  Давате ли му това изписаното мляко?"
Б, като ужилена, в един глас с другата си дъщеря: "Не, не, то е само на кърма!"
С:  "Браво! Значи бозае.! "
Б, тъжно, явно без да се усеща: "Не.  Тя няма кърма.  И не бозае.  И зърна няма. Цеди се.  И така му дава. Е, така ще е, ще се мъчи 1-2 месеца.   Нали е важно да се кърми по-продължително, заради алергиите. "

(Ама зрителите от по-горе знаят, че от цеденето изкарва знаем колко.  И му се дава на 3 часа. )

Убедена съм че е театър.  Oруго си е пред хората да се изкара че е "кърмила" - така някак ползите от кърменето се увеличават.  Важен момент за престижа е и мъките и жертвите, които се правят за кърменето.  Ей това е едно от нещата, дето много ме дразнят у нас.  КЪрменето задължително трябва да е мъка, наказание, несигурно и застрашаващо здравето на детето (недояждането, обезводняването, липсата на витамини), и нещо, което задължително да е придружено от тежки ритуали, замервания и кършещи пръсти притеснени баби и педиатри. Сакън да не е лесно и приятно.

Абе, откъде толкова злоба у кърмещите майки се събира?  С какво сте по-добри от останалите, не знам? Правите най-естественото нещо на света, а го обръщате на ега ти подвига.
Да не мислите, че кърменето ви прави по-добри хора? Прави ви друг път. Която си е злобарка, си остава злобарка.  Като чета как се изказвате за майките си, направо тръпки ме побиват. Що не вземете да се откажете от тях като не са ви кърмили или случайно са загрижени по някакъв начин. Или е най-добре да идват да помагат, ама да са с лепенки на устите и да не говорят много-много.  Ами приятелките ви, ако решат да не кърмят? И от тях ли ще се откажете?  Те в зверове ли се превръщат изведнъж? Само кърменето ли определя що за човек си?

# 351
  • Мнения: 5 401
Снощи се "заиграваме" с мъжито по никое време и на тъмно и изведнъж, на най-неподходящото място той казва:

"Брях! Тоз нашия Калоян ти е изпил циците, нищо не е останало от тях!"  hahaha

Ха, така ли! Изправя се баба ви с цялата си достолепна сериозност и казва:

"Всъщност не ги е изпил, защото не го кърмих тази вечер! Искаш ли да пробваш съдържанието??"

И както се сещате, заигравката приключи и всеки удари по една гърбина на другарчето си...  Joy

# 352
  • Бургас
  • Мнения: 3 584

Сега да ви разкажа аз пак за тая мойта позната дето роди преди 10-дни.  Наблюдавам едно доста интересно психологическо явление покрай нейното "кърмене."  То може и за бисер да мине.

Та било вчера бебето на консултация, качило 300 г за около седмица. То си се роди 4 и 200. 
Версията е че е само на кърма.  През тази седмица майката нямала достатъчно кърма - при цедене излизало 50 г., бебето не си дояждало и ревяло и будувало, предлагало му се гърда стриктно на 3 часа, не по-често.  Лекарите са му изписали някакво АМ от самото начало, ама "не сме го купили още."
Диалог между бабата и съседки:
Бабата, гордо: "Качило е 300 г.!"
СЪседките: "Браво!  Давате ли му това изписаното мляко?"
Б, като ужилена, в един глас с другата си дъщеря: "Не, не, то е само на кърма!"
С:  "Браво! Значи бозае.! "
Б, тъжно, явно без да се усеща: "Не.  Тя няма кърма.  И не бозае.  И зърна няма. Цеди се.  И така му дава. Е, така ще е, ще се мъчи 1-2 месеца.   Нали е важно да се кърми по-продължително, заради алергиите. "

(Ама зрителите от по-горе знаят, че от цеденето изкарва знаем колко.  И му се дава на 3 часа. )

Убедена съм че е театър.  Oруго си е пред хората да се изкара че е "кърмила" - така някак ползите от кърменето се увеличават.  Важен момент за престижа е и мъките и жертвите, които се правят за кърменето.  Ей това е едно от нещата, дето много ме дразнят у нас.  КЪрменето задължително трябва да е мъка, наказание, несигурно и застрашаващо здравето на детето (недояждането, обезводняването, липсата на витамини), и нещо, което задължително да е придружено от тежки ритуали, замервания и кършещи пръсти притеснени баби и педиатри. Сакън да не е лесно и приятно.

Абе, откъде толкова злоба у кърмещите майки се събира?  С какво сте по-добри от останалите, не знам? Правите най-естественото нещо на света, а го обръщате на ега ти подвига.
Да не мислите, че кърменето ви прави по-добри хора? Прави ви друг път. Която си е злобарка, си остава злобарка.  Като чета как се изказвате за майките си, направо тръпки ме побиват. Що не вземете да се откажете от тях като не са ви кърмили или случайно са загрижени по някакъв начин. Или е най-добре да идват да помагат, ама да са с лепенки на устите и да не говорят много-много.  Ами приятелките ви, ако решат да не кърмят? И от тях ли ще се откажете?  Те в зверове ли се превръщат изведнъж? Само кърменето ли определя що за човек си?


Къде я видя тая злоба толкоз, че да се регистрираш специално , за да го напишеш, не разбрах! Най-добронамерено го казвам. А и не съм чела цялата тема, признавам си! Аз сред моите познати и приятелки единствено аз кърмя още(не го смятам за геройство, нито, че ме прави по-добър човек, само да вметна). Няма още и 9 месеца, а вече чувам реплики като: "ти като майката на Г. Димитров...", за "Крали Марко"и пр...А никога не съм го натрапвала като факт кърменето, нито имам нещо против техните виждания.Отговорям просто на въпроса, дали се кърмим още, но вече ми идва да почна да лъжа. Сигурна съм, че след годинката повечето ми познати, ще ме обяват едва ли не за сектантка, ако продължавам да кърмя.      То и сега с такива физиономии посрещат факта, че "още" се кърмим. Масовата недоосведоменост относно кърменето и ползите му, не би ми пречила, но тя е в основата на това да ме гледат като "изчезващ вид" вече. Почвам да се дразня...... Но сигурно средата около мен е такава, "неподкрепяща" Joy 

# 353
  • на село
  • Мнения: 1 028

Сега да ви разкажа аз пак за тая мойта позната дето роди преди 10-дни.  Наблюдавам едно доста интересно психологическо явление покрай нейното "кърмене."  То може и за бисер да мине.

Та било вчера бебето на консултация, качило 300 г за около седмица. То си се роди 4 и 200. 
Версията е че е само на кърма.  През тази седмица майката нямала достатъчно кърма - при цедене излизало 50 г., бебето не си дояждало и ревяло и будувало, предлагало му се гърда стриктно на 3 часа, не по-често.  Лекарите са му изписали някакво АМ от самото начало, ама "не сме го купили още."
Диалог между бабата и съседки:
Бабата, гордо: "Качило е 300 г.!"
СЪседките: "Браво!  Давате ли му това изписаното мляко?"
Б, като ужилена, в един глас с другата си дъщеря: "Не, не, то е само на кърма!"
С:  "Браво! Значи бозае.! "
Б, тъжно, явно без да се усеща: "Не.  Тя няма кърма.  И не бозае.  И зърна няма. Цеди се.  И така му дава. Е, така ще е, ще се мъчи 1-2 месеца.   Нали е важно да се кърми по-продължително, заради алергиите. "

(Ама зрителите от по-горе знаят, че от цеденето изкарва знаем колко.  И му се дава на 3 часа. )

Убедена съм че е театър.  Oруго си е пред хората да се изкара че е "кърмила" - така някак ползите от кърменето се увеличават.  Важен момент за престижа е и мъките и жертвите, които се правят за кърменето.  Ей това е едно от нещата, дето много ме дразнят у нас.  КЪрменето задължително трябва да е мъка, наказание, несигурно и застрашаващо здравето на детето (недояждането, обезводняването, липсата на витамини), и нещо, което задължително да е придружено от тежки ритуали, замервания и кършещи пръсти притеснени баби и педиатри. Сакън да не е лесно и приятно.

Абе, откъде толкова злоба у кърмещите майки се събира?  С какво сте по-добри от останалите, не знам? Правите най-естественото нещо на света, а го обръщате на ега ти подвига.
Да не мислите, че кърменето ви прави по-добри хора? Прави ви друг път. Която си е злобарка, си остава злобарка.  Като чета как се изказвате за майките си, направо тръпки ме побиват. Що не вземете да се откажете от тях като не са ви кърмили или случайно са загрижени по някакъв начин. Или е най-добре да идват да помагат, ама да са с лепенки на устите и да не говорят много-много.  Ами приятелките ви, ако решат да не кърмят? И от тях ли ще се откажете?  Те в зверове ли се превръщат изведнъж? Само кърменето ли определя що за човек си?



И това го казва човек, написал подобен пост  Laughing?! Като не ти харесва, не чети, а не се регистрирай специално с цел да пишеш в темата. Толкова е простичко....

# 354
  • Мнения: 189
harri все пак темата е "Номинация за най-абсурдна реплика, свързана с кърменето!", ако нямаш какво да напишеш, по-добре не пиши. То и поста ти е кандидат за темата Laughing

# 355
  • Мнения: 176
harri все пак темата е "Номинация за най-абсурдна реплика, свързана с кърменето!", ако нямаш какво да напишеш, по-добре не пиши. То и поста ти е кандидат за темата Laughing

Брех, чак се зачудих да не съм объркала аз нещо темата  Rolling Eyes

# 356
  • Мнения: 352
2-ра Градска Болница:
"Компетентна" родилка,която не обича да се информира-"Нямам капчица кърма!ТЦ,тц,ама капчица!"
...1 час по-късно:
"Емиии,дойде една акушерка и ми вика "Как да нямаш,бе!",стисна ме и то взе че потече!"

Лондон:
Още "по-компетентно" нани,по повод кърменето на поискване-"Все така ли ти виси на цицата!?" Shocked

# 357
  • Мнения: 352
Една нормално-кърмеща майка дава съвет за премахване на нощното хранене:
"Аз вечер се изстисквам и за да си ЗАСИЛЯ Shocked,(в смисъл подхраня) кърмата,му слагам и 2-3 лъжици сухо мляко!"

Притеснена леля:
"Много плаче това дете!Майка ми вика, че сигурно не и е хранителна кърмата, щом се буди нощем!" ooooh!

# 358
  • София
  • Мнения: 6 268
Вчера в парка се заприказвахме с една друга майка - захранване, кърмене и т.н. Тя беше много учудена, че съм захранила чак през 6 м. И ми обесни, че нейната педиатърка и казала, че наблюдавала тенденция, как късно захранените деца имали желязо-дефицитна анемия  Mr. Green Класика, а?

# 359
  • Мнения: 352
28-ма поликлиника; В края на работния ден:
(Извинявам се, че е малко дълго-ама целия диалог е изпъстрен с "бисери")...

Д-р Х: Какво е яло днес детето?
Аз: Ами аз кърмя все още... newsm78кърма.
Д-р Х: Друго какво?
Аз: Днес не е искала нищо друго.
Сестра У: Друго,друго,сокчета,кашички?!
Аз:  newsm78
Сестра У: Ама вие с какво го храните това дете!!?
Аз: Аз кърмя, най-вече, понякога и давам плодчета, дори прясно мляко е опитвала и някои зеленчуци-но не, за да се наяде, а повече от любопитство.(Бебка беше на 8-9 месеца).
Сестра У: Как може да му давате такива боклуци с неопределен произход!!! #Cussing out
Д-р Х: Чакай сега спокойно...
Сестра У: И вие мислите ли че можете да изстискате 1 литър на ден!?-(придружено от пренебрежителин поглед към гърдите ми).
Аз: Незнам по колко СУЧЕ,но изглежда и стига.
...Сестра У най-демонстративно си взима чантата и ни оставя "да си трошим главите"...
Д-р Х: Вижте, незнам при вас как е, но ни тук захранваме от 2-рия месец със сокчета...
(и още малко, макар че не е по темата):
Същата Д-р Х: А вие как и мерите температурата?
Аз: С дигитален термометър в ушенцето.
Д-р Х: Оо, аз с такъв не съм работила!-(Звучеше повече като "не съм чувала за такъв")
Ще ви предвиша капки за уши,капки за нос,лекарство за гърлото,лекарство за температурата и едно АНТИБИОТИЧЕ.Вие другото може да не взимате, но антибиотичето вземете! Аз:  Shocked newsm78 Rolling Eyes

Благодаря Ви за вниманието! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт