Номинация за най-абсурдна реплика, свързана с кърменето! - 4 -

  • 19 127
  • 364
  •   1
Отговори
# 300
  • София
  • Мнения: 461
Мойта случка е от вчера Grinning Дъщеричката ми е само на кърма,вода отказва.Но мен това не ме тревожи естествено...
Заговорих се с една позната, и като разбра,че бебка не пие вода каза"Ама как така Shocked,Ако трябва ще й даваш вода с капкомер!Ние как сме ви отгледали вас,да не сте повредени?Я да не мъчиш детето....
Та, такива работи Joy

# 301
  • Мнения: 350
Вчера свекъра ми пак ме погна-щяла съм да го кърмя в голямото междучасие.... #2gunfire

# 302
  • Мнения: 1 065
Не е абсурдна реплика, но много ме кефи. Мъжът ми е слушал по изключение и с двете уши като съм му обяснявала за кърменето, кърмата и т.н. и сега малката буба като търси да сучи я пита: "Жадна ли си, моето момиче? Или си гладна?"  Grinning Или пък ме съветва да и дам "да цокне малко, щото може да е жадна"  Joy Добре си е научил урока за предно и задно мляко  Wink

# 303
  • Мнения: 498
За водата мен много ме тормозят. Не било ли вече време да давам все пак вода. Абе уж разбират, че с кърмата давам най-доброто от себе си и пак се съмняват да не го лишавам от нещо детето. Та кажете ми аджеба от кога аз трябва да почна да я давам тая вода, че да спрат да ме натискат че вече е дошъл моментът. Като пие някой Андреа все посяга и според близките това значело, че и се пие вода. Абе викам като вземе памперса и си го понесе към устата, тогава какво и се иска?

# 304
  • Мнения: 189
Snejana_G  Мила ми е почти на 11месеца и все още не пие вода както трябва, но все още я кърмя, така че ти ще разбереш най-добре кога да й даваш..

Относно темата мъжото преди няколко дни се обръща към Мила , която си сучеше точно тогава:" На майка ти май й харесва да я дърпат за циците......" Е той си е майтапчия Joy

# 305
  • Мнения: 3 031
Тия сигурно сте ги чували, ама понеже ние сме новобранци в кърменето трябва да минем през всички реплики.
Тези са от мама, понеже кърмя на поискване и когато ни види, той все суче, та ми вика: "Ще му се разшири стомаха на това дете, като го тъпчеш така".  newsm78
А другата е: "Ти като циганките постоянно го държиш да суче".  hahaha

# 306
  • Мнения: 176
Та ето нейното мнение: "А, вече е крайно време да отбиваш, защото те заплашва критическа при това положение."
Колко жалко, че здравен работник бърка лактационната аменорея (липса на менструация) с аменорея, свързана с критическата възраст... Confused

   Надали ги бърка, но сигурно смята пациентите си за будали, които не могат да четат.


Залагам, че бърка.  Или не бърка - просто си няма идея.  Я го е учила, я не. Я го помни, я не.  А досега съм виждалла само един жив гинеколог, който разбира като хората от женски хормони.

Нямам време да ровя - пускали ли сте нарочна тема за книгата на тая Дичева?  Да подадете линк, моля.

За идеята да сезираме "Господари на ефира" - ЗА.  Ако нещо - пускайте ми лични да се включвам.

По повод списанията за майки и бебета. Онзи ден в една чакалня гледам "9 месеца."  Не купувам изобщо списания иначе.
Статия от неква си д-р Станка Белева. несъмнено мастит педиатър от ерата на зрелия тоталитаризъм.  Заглавието: "Не се плашете от шишето."   Crazy
Първото изречение е в духа "не е лошо да се кърми, ама не всяка майка има кърма, поради физиологични или психологически причини."  После идва окуражителното: "Успокойте се, поемете дълбоко въздух - няма страшно - пристъпете към храненето с шише."

Единственото нещо про-кърмене - в същност про-кърма- в цялото списание беше една рекламна страница на някакво АМ.  Хората обясняват колко ценни неща има в майчиното мляко.  Аха-аха да се изпуснат, че е незаменимо, ама навреме предотвратяват тази вредна заблуда и затвърждават убеждението на читателя, че ТЯХНОТО АМ е добро като кърмата.  Поне колкото кърмата. Но, разбира се, доста трайно остава имплицитното послание, че всъщност е по-добро от кърмата.  То че става дума за пари ясно, ама е вбесяващо некси.

# 307
  • Мнения: 6 446
Ето и тема за обсъждане на "Голямата книга на мама и татко " тук

# 308
  • Мнения: 176
Зная, че не е много по темата, но трябва да се разтоваря.

Как да не подивее човек?!
Имам две приятелки, сестрички са. Едната роди преди седмица, другата след 2 месеца трябва.  От ония майки, дето са на принципа "информираността е нещо вредно, особено когато има разногласия за гледането на деца." И им е най-лесно да слушат прости педита и ограничени баби и майки.  Вместо да помислят самостоятелно и да поемат отговоронст за гледането на децата си.
Та пуснах на едната преди да роди 1-2 странички най-най-най-основното причини да кърмиш, съвети за кърмене в началото и 1-2 ключови линка.  Не повече от 1-2 странички общо. Да не й дойде интелектуалното напрежение много. + това имаха възможност и двете да гледат показно как се отглежда бебе само на кърма до шестия, при това без да заслабне, да се обезводни или да изпадне в остър недостиг на витамини от пресни сокчета. Покрай цяла група майки, които гледахме децата си така пред очите им.
Вчера се виждам с майка им и все още бременната сестра. Няма да описвам глупостите, които прави младата майка с кърменето. Например цеденето да види "колко кърма има." Или констатацията "то не си дояжда, щото не спи по 5-6 часа и се дере."  КАто питам как му дава да бозае, отговорът е "ми на три часа, как - така каза педито."
Та, виждам се аз с майка им и там още някакви тетки-съседки. И се започва познатото на три гласа - как се съсипвала и правела нечовешки усилия, милата, в усилията да кърми, как кърмата не стига, как била рядка и пр.  Как майката - сиреч бабата - нали и тя нямала кърма навремето, - та сега и дъщерите й няма да имат, то е естествено.  На обясненията и грозните ми протести, се реагираше с неизменното "Ама лекарите казват обратното" и "ама знаеш ли че на Пенка също кърмата й водниста, и я носили на изследване и се оказало че хич няма хранителни свойства."  На една от репликите ми, че няма нехранителна и рядка кърма,  една от присъстващите, млада, интелигента и медицински наистина грамотна, която преди три години не можа да кърми заради невежеството на лекарския персонал и липсата на информация,  каза, че не трябвало да се изпада и в другата крайност и са да вменява чувство на вина на некърмилите. И се врътна демонстративно.

Ок, това че се нервя е мой проблем. И че вече ще правя повече усилия да не се обаждам. Като Гюро Михайлов.   Ако ме питат - ок. 
Друго ми е мисълта.  Не ми пука много, че ми е излязло име на ексцентричка и екстремистка.  Яд ме е, че хората така спокойно насаждат груби неистини и изопачават природните факти. Особено гадно е, като са ти по-близки.  Осъзнах, че основният проблем да не се кърми като хората са комплексите на некърмилите.  Синдромът на Вуте: "не сакам я крава, сакам кравата на Нане да умре."  Щом тази баба не е кърмила, няма да позволи и на дъщерите си да го правят.  По един такъв любящ и категоричен начин. С любезното съдействие на педиатрите.  И окуражаването от страна на други некърмили, които въпреки че са убедени в ползите от това, предпочитат да има повече като тях.  Да има с кого да си споделят чувството на вина.  Евала.

# 309
  • Мнения: 189
 Rookie много добре казано!!!

# 310
  • София
  • Мнения: 2 348
В интерес на истината и аз в началото много се впрягах за това кърмене и захранване. Мислех си, че като съм научила нещо хубаво, мое задължение е да го предам на всички и всички мами да се освободят от натоварване с миене на шишета, парични изсипвания и т.н  Hug Ама отвсякъде се сблъсквам с натъжаваща простотия и всезнаещи тетки  Tired . Да, все бабите и лелите ми противоречат, а майчетата седят, слушат и се чудят, как успявам да измисля толкова съблазнителни "лъжи".
 Сега да ви похваля една педи  Hug  Peace Не я познавам лично, но познавам нейно пациентче. Та майката се притеснила, че бебето и гладно седи(защото не изяждало колкото и казали всезнаещите майки на пейките)установила го, като се изцедила  ooooh!, започнала да го дохранва, но педито я съветва да се върне пак изцяло към кърменето, като и дава напътствия как трябва да стане това.  Peace

# 311
  • Мнения: 6 446
 skrech ,рядко се чува за такива лекари!Дано вече се срещат все по-често! Peace

# 312
  • София
  • Мнения: 2 493
"На смесено хранене сме, 'щото кърмата не му понася. Много я повръща. Пък виж... с адаптираното нямаме никакви проблеми!" Става дума за бебе на 1 месец.

# 313
  • Мнения: 695
Една приятелка на баба ми с първото си дете имала толкова много кърма, че направо си течала от гърдите й... И така си течала, че за бебето нищо не оставало и то седяло гладно, а нейната кърма си тече ли тече...  #CrazyКато почнали с кисело мляко, детето станало едно такова пухкаво, пухкаво... С второто дете въобще не рискувала: направо кисело мляко. Shocked

# 314
  • Пловдив
  • Мнения: 1 856
Една приятелка на баба ми с първото си дете имала толкова много кърма, че направо си течала от гърдите й... И така си течала, че за бебето нищо не оставало и то седяло гладно, а нейната кърма си тече ли тече...  #CrazyКато почнали с кисело мляко, детето станало едно такова пухкаво, пухкаво... С второто дете въобще не рискувала: направо кисело мляко. Shocked
Ейй, ужас, ужас...  .. сори за грубия израз, ама много прости хора ..  Shocked

Общи условия

Активация на акаунт