Какво ви даде животът в чужбина?

  • 4 615
  • 49
  •   1
Отговори
# 30
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
на мен ми даде спокойствие и сигурност.върна ми вярата в справедливостта.научи ме да разчитам само на себе си,направи ме по- силна,помъдряла...

отне ми уютните празнични вечери с близките ми хора.

# 31
  • Мнения: 676
Съгластна съм със всяко едно мнение и не искам да се повтарям, но не мога да пропустна да го спомена отново.

Животът в Канада ми даде само4увствието на "гражданин на света" уважаван от вси4ки. Даде ми прекрасен син на който мога да осигуря без притеснение спокоен живот. Тази 4ужбина има възможност да предложи на детето ми прекрасна възможност за развитие /при желание от негова страна, разбира се/.

За това какво ми е отнела ... аз мисля 4е вси4ки ние много добре знаем какво то4но ни е отнела...родители, роднини, приятелите от детството...ние вси4ки ще носим България в сърцата си, но ще си останем в 4ужбината заради доброто бъдеще на децата ни и заради спокойствието което ни се предлага.

# 32
аz в началото малко трудно го преживиах ,но вече свикнах.има6е моменти когато много исках да се вьрна в бг ,но сега когато имам да6териа си немислиа вече zа вра6тане.раzбира се мачно ми е zа семейството ми  и zа приателите ,но мога да кажа че добре сам се интегрирала тук.аz все по _често осаzнавам ,че тук е вече моят дом ,моето семейство и мойте приятели.когато си ходя в бг се чувствам като чужда.тук родих парвото си дете и се чувствам повече от прекрасно Grinning

# 33
  • Мнения: 364
това горното биах аz,но zабравих да се регистрирам Grinning

# 34
Забравих да напиша, че ми даде и нови виртуални приятели (освен "натуралните" Wink  Laughing ). Ако не бях излязла в "чужбината" едва ли някога щях да попадна на този форум. Тоест първо на дирския и сега този. На работа за такива екстри (сърфиране в нета) не ми оставаше време.  Sad . Иииих, ама си ви обичкам Heart Eyes  Flutter

# 35
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Цитат на: Honda
Забравих да напиша, че ми даде и нови виртуални приятели (освен "натуралните" Wink  Laughing ). Ако не бях излязла в "чужбината" едва ли някога щях да попадна на този форум. Тоест първо на дирския и сега този. На работа за такива екстри (сърфиране в нета) не ми оставаше време.  Sad . Иииих, ама си ви обичкам Heart Eyes  Flutter

Споделям напълно и се присъединявам към написаното по горе: и ние си те оби4каме Хонди4 Heart Eyes
Боже хора като се замисля понякога,4е ние в обЩи линии си знаем по4ти и май4иното мляко ( в прекия и преносен смисъл Wink ) и ми става едно такова весело  Wink

# 36
  • Мнения: 1 645
Цитат на: mimkata
На мен животът тук ми дава много!Като по4на от стандарта,който със сигурност нямаше да постигнем с мъжа ми във В.Търново и стигна до свободата на ли4ността.Тук се 4увствам свободна,4овешко същество,имам права(дори когато бях нелегална),не лишавам детето си от нищо,видях какво е цивилизована държава.Разбира се ,4е и те си имат минуси,но кой няма...
Много си оби4ам България,но кога тя ще заоби4а нас-не знам Sad Когато дойдохме ми беше много тежко и все още понякога е,защото ми липсват приятели,роднини...и дискотеките Wink
Духът на хората тук е по-свободен.В колко държави е позволен брак между гейове,лека дрога и проституция?Отпуснали са им края,то и затова няма толкова престъпления(има и много полиция де).
Да не говорим за отношение...Тук никой не ме оглежда от глава до пети като вляза някъде...Тепърва хората по4ват да си живеят към 30 год. и т.н....
Имам много при4ини да остана тук. Praynig все така да ни върви,както на нас,така и на вас,моми4ета!

Абсолютно по същия начин се чувствам и аз и адски много ми харесва това,че хората след 30 не се затварят по къщите.Мъжът ми на 37 години има повече енергия от мен !!! Купони му дай,партита,никога не е уморен за купони.И всичките ни приятели са горе долу на тая възраст,и те така.
Ама дискотеките Rolling Eyes е,няма дискотеки като българските Thinking Да,не съм виждала.И заведенията в началото ми се струваха много странни Laughing
С всичко което си написала съм съгласна,присъединявам се към твоето мнение и само ще добавя,че хората тук са много по спокойни,няма нерви и истерия накъдето и да погледнеш.Това ми даде на мен живота тук-спокойствие...Някои ме питат как можеш да живееш в това тихо малко място,а аз отговарям-на мен си ми е идеално,сега точно от това имам нужда.Като ни се приходи на шумно-палим колата Grinning  Grinning  Grinning

# 37
  • Мнения: 4 244
Цитат на: Honda
Забравих да напиша, че ми даде и нови виртуални приятели (освен "натуралните" Wink  Laughing ). Ако не бях излязла в "чужбината" едва ли някога щях да попадна на този форум. Тоест първо на дирския и сега този. На работа за такива екстри (сърфиране в нета) не ми оставаше време.  Sad . Иииих, ама си ви обичкам Heart Eyes  Flutter

 ooooh! Как забравих и аз! Embarassed  Embarassed
Ако не сте вие милички - не знам как съм се оправяла досега, ама честно!

# 38
  • Мнения: 3 423
Цитат на: Niki1
Цитат на: mcdirock

Нау4их се ,4е имам права и си ги търся когато се наложи.

 Simple Smile



И това не е никак малко, ама никак.
И раzбрах, че родата, друzята и боzата нямат zаместител.
Че да си дебел, не е порок.
Че професия не се краде.
Че малките коли и пеШеходците, като са с предимство, никой не ги псува или напъва да ги гаzи.

# 39
  • Мнения: 3 394
Боже, значи аз съм "различната" Confused тука Shocked
Какво ми даде чужбина:
-свободно говорим английски /но си забравих френския/
-умението да карам кола

Детето ми-определено мъжът ми ми го даде, а него го срещнах в Бг! Не чужбина.

Но доста загубих:
-дом /който в момента ще се даде под наем,а тук още нямам такъв/
-приятели /някои не ми простиха ,че се ожених толкова бързо и заминах/ #Puppy dog А тук имам познати,приятели не!

Но така ми е било писано-явно още съм "нова" тук ,за да рева толкова за тая България, нищо ,че й се нервирам понякога!

# 40
  • Мнения: 3 394
А да-нямам книги ,които да чета,но като поотрасне Стела почвам да си купувам с тонове!!!

Но с всички неща,които сте изброили-за правата, пешеходците и другите....да не се повтарям ,съм НАПЪЛНО СЪГЛАСНА С ВАС! Stuck Out Tongue

# 41
  • Мнения: 4 399
Цитат на: Adriana

Но доста загубих:
-дом /който в момента ще се даде под наем,а тук още нямам такъв/
-приятели /някои не ми простиха ,че се ожених толкова бързо и заминах/ #Puppy dog А тук имам познати,приятели не!



Адриана, много съм далеЧе от мисълта да те убеждавам колко ти е добре, ти най-добре знаеш как се Чувстваш. Но не мога да се въздържа да коментирам 2 неща от постинга ти.

Едното са приятелите които не са ти простили Че си се оженила толкова бързо. За мен това не са приятели. Как може да ти се сърдят или да ти прощават толкова лиЧни неща. Добрите приятели ще се радват с тебе Че си щастлива, а няма да мислят колко бързо си се оженила. Не страдай за такива хора, не си загубила нищо.

Другото е домът ти. Не може да нямаш дом там където живееш. Няма знаЧение под наем ли живееш или в собствено жилище, домът ти е там където си в момента. Аз също имам собствено жилище в София, а живея тука под наем. Но домът ми е тука, а не в София. Така го Чувствам аз. Какво знаЧение има мой ли е апартамента или не? Нали съм го наредила така както съм пожелала аз и се Чувствам удобно в него, знаЧи ми е дом.

# 42
  • Мнения: 463
Мен май най-ве4е 4ужбината ме направи самостоятелна,защото в България бях на мама и тати детето,и общо взето с нищо не се бях сблъсквала.Тук се нау4их да се боря със собсрвени сили за вси4ко,придобих увереност,нау4их и език,изобщо ново само4увствие,срещнах се с разли4ни култури и най ве4е се нау4их да уважавам разли4ните религии,възпитание и на4ин на живот!
Друга тема на разговор е какво ми е отнела..то идеални неща няма Crossing Arms

# 43
  • Мнения: 2 051
Даде ми контакт с култури от цял свят, уви, невъзможен и до днес у нас, най-вече заради предразсъдъци, комплекси  и идваща от тях незаинтересованост от Другия. Даде ми откритост в общуването с непредвзети и естествени човеци.
Върна ми нещо много важно, убедеността ми, че човек не бива да изоставя мечтите си, които а-ха бях на път да загърбя.
Научи ме на толерантност и на доверие. Да не се страхувам от по-мащабни планове.
Даже и родителите ми върна в известен смисъл, защото преди не се разбирах с тях, а когато започнах да пътувам надалеч ги оцених и заобичах наистина.

# 44
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Аз като заминавах не знаех, че така ще се стекат обстоятелствата и ще остана...Сигурно затова и не съм правила планове с години напред....Но бях толкова шокирана от куп проблеми свързани с власто и паро-имащи, че Холандия се яви вид спасение. Понякога все още живея с ужаса преживян там, но това е така, защото проблемите си останаха неразрешени досега.
 Холандия ми даде шанс да науча, че всеки човек има права и трябва да си ги търси...Дори и най-малкия факт, че можеш да върнеш някоя купена дреха, без да ти се налага да се караш с продавачката. Или да върнеш билетите за театър като цивилизован човек на касата, а не да се молиш някой да ти го купи пред театъра....

  Холандия ми даде шанс и да разбера, че едно от най-великите неща е природата. Тук, на север, се прави всичко възможно тя да се опази и природен резерват е свещенна дума за холандеца.

   Даде ми въжможност да уча и да се доказвам като личност на честни начала, а не "на директора братовчедката" и т.н. Имала съм и имам трудни моменти свързани с това, но е голяма сладостта, когато се пребориш с нещо по честен начин.

  Най-много ми даде въжможност да пътувам, за което съм страшно благодарна и щастлива. Няма по-велико нещо от това...

   Какво ми отне? Доста неща, но аз се опитвам да ги постигна тук. Живея с България в сърцето и се  Praynig  тя да  просъществува като страна /не знам дали сте чели статията в Стандарт, че се очаква до 50 години да сме 4.5 милиона българи...../

Общи условия

Активация на акаунт