Отговори
# 45
  • Мнения: 98
Ето малко снимчици от нашата почивка http://www.snimka.bg/album.php?album_id=222243парола: трявнаКато си нахраня мъжете ще пиша повече Heart Eyes

Последна редакция: вт, 26 фев 2008, 08:59 от gogolina

# 46
  • Мнения: 4 524
Гоголинче, дай парола!  Wink
Ди80, благодаря!  Hug Аз днес все пак откарах 5 часа по улиците, че ходихме на консултация и понеже в предишния пост забравих да се отчета - наддал е 600 гр. и вече е 8.800, но е порастнал само с 0.5 см до 69 см. Confused Май от мъжете е най-нисичкия, а?  Simple Smile
Днес бях само по кожено яке навън и ми беше топло. Каквато съм кекава обаче, дано не съм се разболяла пак. Rolling Eyes
Тедooooh! Тия хора у ред ли са? Ама ти за майтап иди в съда с бебока и кажи "Ми ето ви го свидетеля, разпитвайте го!"  Laughing
Маслинке, успех! Каквото сте си решили - това. Пожелавам ти да не е травмиращо, пък като сте готови - едно момченце, Hug

# 47
# 48
  • Варна
  • Мнения: 3 894
Леле какъв левент!  Laughing Я дай инфо от какъв магазин ги взе?

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 972
Привет отново. Момичета благодаря ви за отзивите за снмката. Другия път ще сме на корицата  Joy Днес дадох на Вики глутен с тази каша...до момента няма нищо и дано не се появят обриви  Praynig
Искам да ви питам, някоя от вас беше пуснала линк на схема на стойностите на хемоглобина на децата, но не помня коя. Ако имате, моля да ми дадете линкчето  Praynig
Вена голям сладур  Sunglasses
тед странна работа...незнам що за шега е това или какво ....
Гоголина паролка иска, давай я  Hug
maslinka не се притеснявай! Да сте живи и здрави ще имате време и за друго детенце. Само напред  Peace
Еви горкото животинче. Знаеш ли колко котки сме изгубили, а колко рев съм изревала по тях не е истина  Sad. Не се помня да сме живели без котки. Даже последната най-любимата ми почина докато бях бременна и наште не ми казаха веднага да не се разстроя, но така или иначе разбрах...ужасно ми беше  Cry ама все пак са животни, а не хора.. и да стане нещо лошо, може да си вземете друго..
Ми това е май... ще се поровя още малко и скок в леглото. Лека от мен момичета  Hug

# 50
  • София
  • Мнения: 1 235
mmm_, да получите много хубави подаръци и да не забравиш да се похвалиш. Grinning
Анту, ама за теб почивка няма ли? Голяма си работохоличка.  Wink Браво за мерките.
Тед, представям си как си се облещила. Дано оправят недоразумението.
МаслинкеHug Hug Hug!
Ди80, и на мен ми направи впечатление, че така й е по-забавно, но не мога да й мия главата така. За обличането съм в чуденка, ако е по-дебело ще се изпоти, ако е по-тънко ме е стграх да не я надуха вятъра и не знам как да я обличам.
Вена, много е фешън!  Grinning

Ето ни как се люлеем:   Grinning

Лека нощ!

# 51
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен, мами,

Честита годишнина на Еличко и Петя, бъдете много обичани и все така красиви!!!
Честити месечинки на бебочетата!!!

Аз пак ви чета по късните доби Sunglasses

Гоголинче, добре, че се е оправило детето, дано да нямате вече подобни здравословни проблеми. Иначе и аз съм влюбена в Трявна, и въздухът е един чииист, ех мечти.

Лионес изобщо не ми ги оправдавай свекъра и свекървата. За теб знам, че ще си много добра свекърва, виж за себе си - съвсем не съм убедена Rolling Eyes Но определено, ще се опитам да не си навирам много носа в живота на младите Joy

Да се отчета, днес ходихме пак на дерматолог и на гастроентеролог. Дерматоложката се хвана за главата, сега сме на ново кремче - Еczeane от серията Saint Gervais, фирмата е Меrck. Води се от медицинската козметика и поне не е лекарство. Ще пиша дали има ефект. Предписа ни още и калциев глюконат.
Парлева, с д-р Тайс мазахме и с Еxcipial също, като заздравяващи след кортизоните, ама ефект - никакъв. Още утре ще си поръчам този прах, ще кажа какъв е ефекта.
После минахме и през гастроентероложка от Клиниката по детски болести, тя го погледна и веднага заключи, че бил с алергия към белтъка на кравето мляко, който често се изразявал в колики. Написа ни една подробна диета на Валери и на мен - то не трябва да ядем един куп други неща, освен млечните продукти, днес тичахме да купуваме безмлечни пюрета и каши. И за попарата - да сме я правили с Фризопеп, щото в него белтъка бил разграден и не дразнел стомаха. Аз ще се опитам да я заместя с кърма, щото само Фризопеп ми трябва, както ревем от абсолютно всяка нова храна. Плюс това, като няма да има масло и сирене в попарата, то ефектът и се губи, така, че ще се напъвам яко да ям, та да ми се увеличи кърмата, която от тези колики, само дето не е спряла. Но не знам как ще го постигна, като и аз ще съм на диета. Пък и от притеснение, съвсем не ми се яде. А, не забрави да вметне също и че трябвало да го заведем 4 месеца по-рано и какво като педиатърката ни въртяла, сега как сме я били намерили. Cry
Аз обаче, не знам защо, изпитвам дълбоки съмнения към горепосочените заключения, имам чувството май, че всички гастроентеролози, като видят обриви и - веднага алергия към кравето мляко. Може и така да е - даже дано да е така, че поне причината да е ясна.
Та съм хванала един познат доктор от ВМА да ме свърже с негови колеги и ще го водя и там на доктори - дерматолог и после да му направят изследване на стомахчето.

Гери80, ама вие сте страшни бе, Валери въобще не може да седи така, той само в количката седи, като се закачи с ръчички и не мога да го накарам да се облегне назад, но иначе, ако не се държи, не може да стои още седнал.
Светли, как тъй ще сте зле със спането, ние понякога спим и по половин час на ден. Добре, че сутрин докъм 9 си поспива, ама пак не заспива директно след папкането в 7, ами мрънка, върти се - един час. Днес пак ми направи номерация да спи 20 мин на обед и добре че към 5 следобед заспа, та спа 1 час и вместо в 5 папкахме в 6.

Лека нощ

# 52
  • Мнения: 398
 Добро утро и от нас.

Честити месечинки на Светослав ,Стамен ,Зорница и Йоан.Да са живи и здрави и много послушни.

 В цялата лудница забравих да ви се похваля - за един ден Мики се сдоби с цели три зъба.Онзи ден сутринта открих кучешки зъб горе в ляво и видях ,че отдолу му е много надут венеца.След като се прибрахме следобяда от разходка и изненада отдолу излезли и двата предни резци.

Елфи , моят ктолон и печка са изнесени в един коридор ,за да не се разнася аромата на готвено в хола и познай.Всички съдове , в които изварявах вода на детето са загорели.Стигна се до напомняне на телефона и пак нищо.Сега всичко изварявам и преварявам вода (не,че я пие де) в микровълновата,че там си има "дрън". А иначе и аз  една гризалка стопих. #Crazy

Босилекче ,  приятен път и много положителни емоции на родна територия.

Асе ,ама и двете нещо го раздавате манекенки.Ама ви отива - много сте сладки.А за глутена сега правя план на въвеждане , но знам ,че първо се започва с овес и после се стига до пшеница.Като направя плана ще ви го пусна да го разгледате.

Еви ,много кофти за кученцето.Искрено ти съчувствам.Моето почина на 16 години и го преживях много гадно.Добре ,че бях далече.

Тед , само не разбрах на призования полага ли му се придружител и по-сложното от къде ще намерите преводач.

Вена ,ама много баровски го раздавате. bowuu

Сашунче , какво направихте.Ще ходите ли на лекар.А и исках нещо да те питам - къде си раждала? В болницата дето аз родих в съседната стая имаше майче със син Валери роден на 29.06 и се казваше Саша май.

Хайде стига толко ,че стана дълго.
Приятен ден и много усмивки.  bouquet

# 53
  • Мнения: 98
Добро утро, момичета!
Ето и паролата - трявна/голям съм заплес, ама след почивка е простено  Wink/
Маслинка, по-добре така, щом татито не го иска. Неродените душички и те усещат кога са желани и кога не. Живот и здрави един ден ще си имате и едно прекрасно момченце Heart Eyes
Тед, направо ме разби с тази призовка Mr. Green Имаше ли съвпадение на ЕГН-то?
Асе, страхотни сте и двете  love001
Сашунче, ние сме с такава алергия Sad При нас се прояви като почнах да го захранвам и то с пюрета с мляко и мл. каши. Откакто е на Фризопеп/кърмих до 7,5м/се успокои детенце. Щом почнах да сънувам вечер, явно и аз поспивам Wink
Босилече, лек полет и приятно изкарване на родна земя!
Еви, съчувствам ти за кученцето. Преживяла съм го и е много гадно. Нашето умря от гана два дена преди рожденния ми ден в мъки Cry
Радо е по-добре, кашля рядко, но продължаваме с лекарствата и масажите. Вчера бяхме на голяма разходка и той се измори, заспа в 19,30 часа Shocked и едва съм го събудила към 22,00 за АБ, изкъпах го и нана до 7,00 часа. Такова чудо не беше се случвало никога. Пу-пу да не ме чуе  Twisted Evil, че ще му скъсам опашката Mr. Green
Хайде лек ден и дългиии- дълги разходки!

# 54
  • Мнения: 2 336
Добро утро,
за  нашата заплетена история - преводача идея си нямам от къде ще намерим , и мъж ми вчера поразпитал тук там познати адвокати и чак прокурори имал а аз не знам и му казали да си мълчи да не раздухва нещата, че щяло да стене голяма патърдия. Макар че мен това малко ме интересува ,нека се види в каква държава живеем, вчера малка остана да драсна едно писмо до БТВ-то но като нямам доказателства ще си кажат тая неща е откачила.
А ние вчера бяхме цял ден по улиците но днес мисля да отидем само да си вземем кухнята и в къщи нещо не иска Денката да спи в количката както преди търси си леглото само предремва,а и за последна тази сутрин съм взела и ще хапва кус-кус дано му се понрави.
Айде, до следобед Hug Heart Eyes
 Честити месечинки на Светослав ,Стамен ,Зорница и Йоан

# 55
  • София
  • Мнения: 212
Честити месечинки на Светослав ,Стамен ,Зорница и Йоан

# 56
  • Мнения: 263
Честити месечинки на  Стами, Зори и Йоан! ДА са живи и здрави и много да слушат!

Маслинка, много кофти Sad Дано бързо да се стабилизираш...
Босилече, ДА НЕ чувам повече за Т и други подобни!  Naughty И супер за крачките.. Знаех си аз, че взимаме стабилен мъж  Flutter Heart Eyes
Тед, ами то си е било верно за новините..
Вена, големи сте рапари  Joy
Гоголинче, не каза как е минала отпуската  Laughing
Петя, честити ви три зъбчета! Все по три да ги изкарвате Wink  Mr. Green
Гери, големи сте сладури! Къде се люлее Ели?
Анту, и аз го карах лятно вчера - само по дънково яке, ама малко понамръзнах Wink
Хепи, не се травмирай. Ужасно е да плаче, но трябва да се научи да заспива сам.. Не е лек вече.. Ще стане. Малко по малко  Peace
Ние вчера направихме страхотна разхока. Като излязохме в 1, се качихме на трамвая с количката, отидохме до центъра, където ни чакаше майка и право в парка пред театъра Иван Вазов. Оставих ги там двете и аз отидох до работата да си попълня молбите за майчинството до 2г и после го ударихме на разходки. Прибрахме се в нас чак в 5 и нещо и само хапнахме и сложих малкта да спи, че за целия ден беше спала само половин час. Така като гледам вече няма да имаме сутрешен сън... Но явно си пораства детето. Иначе заема все по- невероятни пози през нощта, но поне си заспива сама като се пробуди. Едната нощ се беше пльоснала по корем, едното краче наполовина свито под тялото, другото опънато назад и едната ръчичка под очите... Ако не беше 5 и половина и не ме беше страх, че ще се събуди от светкавицата, веднага щях да я снимам  hahaha Сега ще я взимам с мен да мием чинии в кухнята, че все едно в нас живеят не трима, а 10 човека...Всеки ден имам толкова много за миене  ooooh!


Изчезвам за малко и после пак  Hug

Последна редакция: вт, 26 фев 2008, 11:22 от ElitsaPetrova

# 57
  • София
  • Мнения: 1 235
Честити месечинки на ЗОРНИЦА, СТАМЕН и  ЙОАН!
 Да са много здрави, щастливи, послушни и игриви.

Здравейте, да се включа докато Ели спи и преди да съм почнала с домакинската работа. Вчера малката преди обяд спа 2ч. и на вън не искаше, а имаше много емоции: люлеене на люлка, пързаляне, ходене (хваната за ръчички), бъбрене с себеподобни и като се прибрахме хапва и в 19:40 след малко рев отнесе та до 7ч. сутринта.

sachun, от скоро е чак толкова стабилна, преди като я слагах на люлката само се свличаше и не се държеше. Щом като се държи е стабилен значи на такъв тип люлки ще му е добре. Преди да предприемеш драстични мерки изчакай мнението и на другите лекари.
Петя, браво най накрая! Честити ви 3 зъбчета! Дано сега е по-спокойничък.
Гоголина, супер, че малкия е по-добре. Майче с Елена са се били наговорили с графика за спане.  Mr. Green
Тед, какъв кус-кус си взела и как ще го правиш?
Еличко, градинката е в квартала и само там съм виждала такива люлки. Ааа върни се в края на миналата тема там Гоголина разказва как е минала почивката. Браво за голямата разходка. Какви документи попълни за майчинството?

Хайде да почна да отмятам задачките! До по-късно!

# 58
  • Мнения: 116
Да дам пълен отчет за изминалата нощ  Simple Smile

Първо ще уточня,че мойто глезанче никога не е спал в леглото си дори за 2 минути и след многобройните ми опити се бях отказала.На всякакви други места може да спи,но там не.....
И така заспа на цицата в 20 ч. ,но беше страшно изморен и почти не яде и аз хоп в леглото му....за мое и на баща му учудване никаква реакция.Спа си до 21:15 и се разшава-започна да търси цицата,усети се къде и започна рев,сълзи,гледа ме в очите ,хлипа през това време Иво се беше изнесъл.Аз го галих-той ми бута ръката,ядосваше се ,непрекъснато риташе и по едно време дойде баща му и нашия още повече наду гайдата ,при което аз изкомандвах Иво да не си е и помислил да го вдига от леглото,че това е най-важния момент от всеки друг , а именно да му се покаже кой командва парада .Иво каза,че имам право и си излезе,че го било жал.При което нашто момче се почувства най-нещастното  и изоставено дете на света....млъкна нацупил малката устичка и бях сигурна,че се мисли,че не го обичаме-мина 1 минута и пак започна да реве непримиримо и жално.При което за да му "помогна" да заспи го изнавиках и тупнах през завивките по памперса за да разбере,че лабаво няма-врътнах го настани към мен,стиснах му ръцете отпред и с другата ръка го затиснах по раменцата за да не шава и до 2 минути спеше сладко,сладко.После към 23:30 се размрънка леко-веднага го взех в тъмното и на гърдата,че щеше да ми се пръсне-та хем си го нагушках,хем хапна детето.така 20 мин.докато се успокои и пак в леглото.Разликата беше,че си остана там въпреки ,че разбра къде е и не протестираше.Врътна се и продължи да спи.Събуди се в 2:05 -5 мин. порева и аз пак го затиснах за ръцете и рамената и заспа. Това се повтори и в 2:25 и после се събуди чак в 5 часа  Laughing Изобщо си нямате представа колко много време е това за мен !!!! Аз не съм спала толкова от............както съм забременяла .Дори по корем спах!Като се размрънка в 5 го нахраних и от 2 гърди ,а аз направо си се бях наспала.Обаче си го оставих в неговото легло.В 5:15 ; 5:30 ; 6:00 часа си се размрънкавше,но аз не ставах просто светеше нощната лампа и бях така застанала,че да ме вижда и той си заспа. и така до 8:05.

Честно казано знаех си , че ще се примири лесно,особено  след като съм гледала бебе зодия Близнаци и знам,че са доста съобразителни и не са инати , а са си доста сговорчиви.Казвам лесно,защото съм гледала и бебе зодия Водолей и направо ми разказа играта с нейния инат.От мен обаче по-инато чудо няма,така,че си знаят и не смеят да ме предизвикват.

Един съвет от майка на 3 деца,каквато се явявам в момента.Гушкайте си дечицата,показвайте им обичта си по всякакъв начин,но когато кажете нещо и искате то да бъде изпълнено -настоявайте докрай и не го подминавайте.Било за лоша дума или постъпка ,инати и каквото се сещате.Навреме трябва да се реагира,след това , ако решите да действате сте изпуснали психологическия момент на това,че и детето се чувства виновно.

Оф май звуча като старейшина на племе Joy

# 59
  • Мнения: 546
Привет!
Нещо не ми се пише днес.
Честити месечинки на празнуващите!
Честити зъбчета на озъбилите се!
Довечера или утре повече от мен.
Слънчев ден, момичета!

Общи условия

Активация на акаунт