Баба Марта бърза-мартенички тя да връзва,че МАРТенчето ще се появи до броени дни

  • 9 848
  • 233
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 595
Жанет, има ли малката един бял "налеп" (казвало се бяла мас  Shocked) от вътре на срамните устни? Доки ми каза,че трябва леко да почиствам докато постепенно падне, но пък една мама ми каза, че не трябвало тази "мас" да се отстранява... Аз за коликите давам Еспумизан на всяко кърмене и мисля, че я успокоява (пу-пу)... Вместо вода пък давам чайче-"билков чай" на ХИПП за подобряване на храносмилането и притив колики...

Майчета,вие кога мислите да извеждате беболините навън? Аз в петък ще я водя на лекар, та първата ни разходка ще е на 12-я ден...Чудя се не е ли твърде рано, но лекарката днес ми каза, че даже до сега е трябвало вече да съм я извеждала на това хубаво време... Иначе ми каза, щом не съм я показвала на въздух още, да не ходя на лекар утре, а в петък, за да може три дни да стоим на терасата-днес за 10 мин, утре-20, в четвъртък-30 и в петък-в количката и в поликлиниката...Искала да правим пробно кърмене и от сега ми записа час за 25.03. когато ще ни правят ваксина...Има толкова много пациенти, че записването е с месец напред  Confused

Да питам сега и за "погачата"...Четох доста и се обърках повече... Един казва, че "погачата" трябва да е преди 40-я ден, друг-че трябва да е след това, трети, че чак след този ритуал детето се извежда навън...Е, аз в петък трябва да водя малката на лекар, т.е. да я извеждам навън...Погача още не съм правила, до петък няма и да направим... Предполагам мога да си изведа навън детето преди да съм направила погача???  newsm78  Освен това, вече имахме и гости-кумовете ни, които ще са кръстници на детето, снощи бяха у дома...Предполагам и това не е проблем,че съм си "показала" детето преди въпросния ритуал  newsm78   А мога ли да си направя погача на 20-я ден? Пък на 40-я да ходя на черква за  "чиста молитва" и да не ми се струпват нещата накуп...??? Абе въпросът ми е, може ли да си правя нещата както ми е удобно на мен   Mr. Green

# 211
  • Мнения: 219
desitka*   - за погачата знам, че се прави на 40-ия ден, прави се за първи гости и за предпазване от зли духове в дома ви и против уроки. Както и се напръсква дома с китка здравец и светена вода.  Ама ти си го преиначи както ти е удобно, изобщо да не ти пука.

# 212
  • Мнения: 48
ЧЕСТИТО НА ЗОРИИИИИИИИИИИИИИИ!!!!!   newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44ДА СТЕ ЖИВИ И ЗДРАВИ ЦЯЛОТО СЕМЕЙСТВО, ВИЕ ГО ЗАСЛУЖАВАТЕ СЛЕД ВСИЧКО, ПРЕЗ КОЕТО СТЕ ПРЕМИНАЛИ  smile3525

# 213
  • Мнения: 82
  Имаме такова бяко нещо,но аз мислех че това е от кремчето против подсичане newsm78

# 214
  • Мнения: 52
Diana,теб доста раничко те викат,аз ще ходя чак в 13.30ч само незнам как ще изкарам гладна и жадна.Уж за да ми е по-лесно спретнах едно излизане за вечерта (не че сме се спряли),та да мога да си легна късно и да спя до обяд Mr. Green.От всички около нас (приятели и роднини),никой не знае за плановото секцио и  така се надявам никой да не се притеснява,освен ние с мъжо Crazy
Ще видим,засега приемам вече всичко много спокойно

# 215
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Честити принцеси на мамите Спирит и Яна - Варна!!!
Честит юнак, Зори!!!
Много щастливи мигове на всички мами   bouquet   bouquet   bouquet
Аз съм цял ден в Токуда - от 11.50ч на ЖК и после от 15.20ч на хематолог  Sad Хемоглобинът ми е 95, другите показатели и те са под нормата, а желязото ми при норма 9-29 ми е само 4,5 Sad ...Сега съм на Ферро-Фолгамма до раждането, да видим какво ще стане, да не стигна до кръвопреливане след секциото....
На всичко отгоре и съм с болезнени контракции...
Обаче бебевалежът ме накара да се усмихна  Laughing

# 216
  • Sofia
  • Мнения: 50
Ангелче, честито! Вече имаш своето Ангелче! Да ти е живо и здраво момченцето, много лъчезарно и палаво дете да е!   :bouquet:

Спирит и Яна-Варна, честити принцеси и на вас! Да са ви живи и здрави, усмихнати и красиви!   bouquet
[/color]
Пепе80, аз като бях болна пиех Осцилококциум, а за гърлото смучех Хомеожен. И двете са хомеопатични и безопасни. Пиех много чай от лайка, а отделно си хапвах лимони с мед.

За коликите, моя приятелка даваше на дъщеря си, а сега и на сина си едни хомеопатични капки - Камомила. Отделно по аптеките сега са пуснали една нова серия продукти, има за колики, за зъбчета и др. И това за коликите е на основата на Камомилата. Така че, ако имате хомеопат, попитайте. Много помага.

А днес умрях от срам с моя мъж. Никога не съм предполагала, че ще е такъв ентусиаст и ще къпе куклата в "Мис Каприз". Аз от университета мразя ролевите игри, а той беше толкова щастлив. После ме скъса от подигравки  hahaha колко съм била притеснителна  Crossing Arms.
Даже спечели и книжка  за награда. bowuu

# 217
  • Мнения: 13
ЧЕСТИТО НА НОВИТЕ МАМИ!!! ДА СА ВИ ЖИВИ И ЗДРАВИ ДЕЧИЦАТА И МНОГО ДА ВИ РАДВАТ!!! ДА СА МНОГО ОБИЧАНИ И БЛАГОСЛОВЕНИ!!!  newsm51 newsm51
Зори, направо ни изненада по най-невероятния начин. И то без никакви позивни. Чакам с нетърпение да разкажеш как стана този номер.
Момичета, утре е сряда, а лекцията е насрочена за 27.02  newsm78. Да не са объркали нещо!?Точно тази ми е много интересна и мисля да ходя. Някои друг ще я посещава ли !? И знаете ли защо са променили денят?

# 218
  • Мнения: 63
Galiushka, мерси много за медицинското съветче. И аз се тъпча с разни хомеопатични неща и се надявам да не се задушавам тази нощ. Praynig

# 219
  • Мнения: 1 369
Експетка, в страницата на списание 9 месеца вече е програмата за месец март, предполагам това си гледала. А темата в четвъртък ще бъде за кожните проблеми при бебетата и ще се изнесе от онзи скучен лектор, който беше преди около седмица- две. Аз лично съм заета, ама честно казано,и да не бях, не бих се прежалила пак да го слушам...

Галюшка, много бяхте сладки с мъжа ти днес:)))

# 220
  • София
  • Мнения: 1 956
Момичета, утре е сряда, а лекцията е насрочена за 27.02  newsm78. Да не са объркали нещо!?Точно тази ми е много интересна и мисля да ходя. Някои друг ще я посещава ли !? И знаете ли защо са променили денят?

София
27. 03. 2008 г. – 09.30 ч. в пицария Мис Каприз (ул. “Коста Лулчев” 13, зад х. Плиска) – Д-р Радка Масларска, педиатър-неонатолог, «Токуда Болница София» ще представи темата “Недоносено, доносено и преносено новородено.”

ако питаш за това то е за МАРТ, а в четвъртък трябва да е "Най-чести кожни проблеми при кърмачето", но дружно ще я пропуснем защото този лектор предния път цяла лекция говори само за себе си при тема как да се поддържа кожата на бебето

Ники ме изпревари Simple Smile))

Рядко татко проявява такъв ентусиазъм, нашия татко не можеш с пистолет да го заведеш на такова мероприятие.

# 221
  • Мнения: 3 621
Зори да ви е честит малкия голям  ГЕОРГИ и да расте здрав и щастлив и обичан за радост и гордост на мама и тате

И дано утре добрите новини да продължават  newsm44 newsm44 newsm44

# 222
  • Мнения: 748
Честито на обебилите се мами  newsm51
Да са ви живи и здрави съкровищата и много щастие и радост да ви носят
  baloni baloni baloni

# 223
  • Тук и там
  • Мнения: 97
Момичета на мен ми падна вчера тапата, много е страна , като желе прилича малко на сополче. Embarassed
...

Анина, моля те кажи нещо повече за непросветените като мене - да знам какво евентуално да чакам,
защото вече трябва се вглеждам във всичко  Rolling Eyes

Хайде лека вечер от мен и дано да няма будуващи тази нощ /в това число включвам и себе си/  #Crazy

# 224
  • Мнения: 147
Момичета, от няколко часа ме мъчат контракции, от 20:00 започнах да си ги засичам....не са регулярни, на 8-10мин. са по-силните а в промеждутъка имам и по-слаби....не са ми изтичали води и затова си кротувам в нас....чудя се дали да се обадя на лекарката ми....оххх  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт