Фън шуй ІV

  • 18 022
  • 324
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 685
Кое е по-малкото зло?
Повече ли се объркат нещата ako се прекали с активирането/засилването на дадени сектори или пък се активира неподходящо, отколкото ако нищо не се праи и има отрицателни влияния?

По-лошо е да се активира мястото с неподходящ предмет, отколкото да не се прави нищо за засилване на енергията в даден сектор...  Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 2 019
Ако нямаш конкретни проблеми не се прави нищо по апартамента. Ако обаче животът ти не се развива така, както би искала и срещаш трудности в една или друга насока, по-добре е да се предприеме нещо, дори на принципа проба - грешка. Прекаляването в каквото и да било не е полезно.
aunt Ogg, на последната страница в предишната тема съм дала линк към една статия на Анатолий Соколов, където обяснява за двете школи.

# 17
  • София
  • Мнения: 463
И аз да се включа в новата тема Hug
Открих алтернатива на огледалцата Ба Гуа  http://bgfengshui.com/files/smaller_1188289016_118.jpg
Проблема при тях е ,че не винаги са направени качествено и се разлепват и чупят лесно. Досега съм ги купувала от китайски магазини. Поръчах си от онези малки кръгли огледалца ,които се лепат на страничните огледала на камионите ,самата огледална повърхност в тях е извита като така отразява повече . Дано го обясних разбираемо. Praynig
Кабинета на шефа ми е точно срещу стълбище и откакто работя тук винаги е имал огледалце над вратата, а наскоро забелязах ,че никога не се качва по въпросните стълби -само слиза по тях ,а за качване използва или асансьора или едно друго стълбище. newsm78 Има си в кабинета фигури на Буда и кон в съответните направления, а понеже сградата ни била като обърната пирамида (долните етажи са по-тесни от горните) от покрива до земята виси едно въже ,до което има голеееми камъни ,явно за  да неутрализира това .
Може би е излишно да казвам ,че тези неща имат ефект  Money
И да ви разкажа една забавна случка  JoyНаскоро купих на един познат китайски монетки и ги вързах с червения конец,който си върви с тях, за да си ги носи в портфейла -нещо не им върви на цялото семейство на пари напоследък . Взе си ги той и след половин час се връща усмихнат и вика : "Това дето ми го даде действа...."  Намерил си пари както си вървял -много съм се смяла . Едва ли има чак такъв бърз резултат ,но явно и нагласата е много важна ,освен късмета Joy

# 18
  • София
  • Мнения: 6 088
Ехе, браво, iskrichka, дай Боже всекиму такъв бърз и положителен резултат! Simple Smile
Хм, а къде всъщност е секторът на здравето - в центъра или на изток, при семейството? Май съм го срещала и в двата варианта...

# 19
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
И аз се записвам за темата,нищо не разбирам от Фън Шуй,но ще се образовам от вас.  bouquet

# 20
  • Мнения: 696
От къде мога да намеря как се изчислява кой  елемент си? Или по скоро аз намерих , но ми дава 2 различни резултата-земя и вода, но кой е верният. Рожденната дата е 12,07,1972 г.

# 21
  • София
  • Мнения: 6 088
От къде мога да намеря как се изчислява кой  елемент си? Или по скоро аз намерих , но ми дава 2 различни резултата-земя и вода, но кой е верният. Рожденната дата е 12,07,1972 г.
Ето  Peace

# 22
  • Мнения: 696
От къде мога да намеря как се изчислява кой  елемент си? Или по скоро аз намерих , но ми дава 2 различни резултата-земя и вода, но кой е верният. Рожденната дата е 12,07,1972 г.
Ето  Peace
Благодаря, но там се изчислява числото, а мен ме интересува елемента

# 23
  • София
  • Мнения: 6 088
5 е земя. Ето ти още един сайт http://oculus.ru/stat28.php
П.П. Всъщност и тук не дават елемента... Не знам, имаше и нещо по-особено с тази 5-ица, но не помня какво беше, нека някой по-запознат каже!
П.П.П. Каква е според вас формулата, с която се изчисляваше? Аз някъде я мярнах като сборът на числата в годината на раждане, сведен до едноцифрено число (например 1+9+7+2=19 => 1+9=10=>1+0=1) се прибавя към 4 за жени и се вади от 11 за мъже. Така ми съвпадаха и сметките с калкулаторите. Но за жена за 2008  ми излиза в различни сайтове ту 5, ту 3 Thinking Или съм в грешка?

Последна редакция: вт, 26 фев 2008, 12:22 от лято!

# 24
  • Мнения: 1 305
2+8=10 => 1+0=1 => 1+4=5  newsm78

# 25
  • София
  • Мнения: 6 088
И аз така го смятам, обаче в руския сайт, дето съм го дала по-горе, не знам защо ми дава 3... newsm78

# 26
  • Мнения: 696
Ето в този сайт виж какво дава -Элементы для 12.7.1972:

Вода

http://www.oculus.com.ua/n_carta.php А на друго място Земя. И сега на кого да вярвам? Моля ви помагайте

# 27
  • София
  • Мнения: 6 088
Вече нещо и аз се съмнявам в този сайт, за моята година дава земя, а навсякъде другаде съм дърво... Или пък това е някаква характеристика на самата година, защото гледам, че този калкулатор не ти иска пол, както на други места...

# 28
  • Мнения: 1 091
Да ви се похваля, че си купих "Практически фън шуей" на Саймън Браун по препоръка на Шоши. Доста полезна ми се вижда на първо четене, но все не остава време да се задълбоча сериозно...

# 29
  • Мнения: 1 216
Cantare, shoshi мерси за отговорите!
Проба-грешка ще е, налага се. Ще почета още и ще споделя какво съм измислила.

Общи условия

Активация на акаунт