Внимание ! Прясно мляко Фибела

  • 6 366
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 337
Аз винаги купувам само Пършевица и Фибела и не съм имала никога проблеми. Преди взимах само БББ, но от доста време не  съм го виждала, иначе то ми харесва най-много.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Котонче, освен да се заредиш с тоалетна хартия, друго не виждам какво може да се направи.
Недейте да забравяте, че срокът на годност е валиден само при правилно съхраняване на продукта. Обикновено на опаковката пише в какви температурни граници може да се съхранява. Т.е., възможно е в магазина да са имали проблем с хладилниците например, да им е спирал токът и т.н. Или у вас, или камиона, който е пренасял продукта. Трудно ще хванеш къде е точната причина.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 508
Партидата е L404 годно до 01.08.08 013237

Не ви ли се струва, че срокът на годност е изтекъл преди повече от месец? Това 01.08.08 аз лично го тълкувам като осми януари. Това мляко или се е заседяло в хладилника ви, или сте го купили с вече изтекъл срок на годност, и трябва да търсите отговорност от магазина, а не от Фибела.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 790
А, ето и това е възможно. На някои печати първо пишат месеца, после датата, после годината.

# 19
  • Мнения: 337
Не не е с изтекъл срок, знам какво си мислите, когато първо се изписва годината, то се получава точно така, но вече направиха проверка на магазина от ДВСК. Провериха им дори стековете с още неразпечатаната партида. Те зареждат редовно и затоваи от там пазарувам, когато нещо се е свършило, както беше  в случая.
Пуснах едно изследване за установяване дали млякото е годно за консумация. Беше излишно, защото дори външно личи, че не е , но...За един показател микробиология ми искат от 37 до 52лв. Например салмонелоза 46 лв и така за всеки показател.
Утре ще проверя резултата, който от сега ми е ясен. Не мога да си позволя микробиологично, дай Боже да съм здрава и да няма последствия от чудото Фибела. Crazy

# 20
  • Варна
  • Мнения: 25 249

Утре ще проверя резултата, който от сега ми е ясен. Не мога да си позволя микробиологично, дай Боже да съм здрава и да няма последствия от чудото Фибела. Crazy

Тези зарази, от които се опасяваш, можеш да ги хванеш и от невкиснало мляко, ако е заразено. Няма как да се напълни със салмонелоза и други такива само защото е вкиснало. Не се шашкай излишно Peace

# 21
  • Мнения: 14 490
Отдавна спрях да купувам прясно мляко, чийто срок на годност е по-дълъг от 5 дни. Егати млякото  ooooh!
Защо не си купуваш Верея примерно?

аз пък си купувам точно такова, което е с най-голяма трайност и задължително с UHT  означение. това е технологията дето го "обезврежда" отвсякъде. е и витамини никакви не остават ама....

# 22
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Интересно защо решавате тутакси, че производителят е в издънка?
Има и разни неща като "неправилно съхранение".

# 23
  • Мнения: 337
Интересно защо решавате тутакси, че производителят е в издънка?
Има и разни неща като "неправилно съхранение".

Защото на кутията пише, че може да се съхранява до 25 градуса, а когато го купих беше доста по-малко и беше в хладилна витрина, взех си го сама от там. Както и да е, аз вече реших за себе си, просто исках да предпазя и други, особено дечица. Бъдете внимателни и най-малкото преди да го консумирате го помиришете. Аз не го направих тази сутрин. ooooh!

# 24
  • София
  • Мнения: 5 074
Партидата е L404 годно до 01.08.08 013237

Не ви ли се струва, че срокът на годност е изтекъл преди повече от месец? Това 01.08.08 аз лично го тълкувам като осми януари. Това мляко или се е заседяло в хладилника ви, или сте го купили с вече изтекъл срок на годност, и трябва да търсите отговорност от магазина, а не от Фибела.
В тоя ред на мисли, следва млякото да е произведено през 2001 година, осми месец, осми ден  Joy Joy Joy

# 25
Здравейте!
Аз работя в ОМК - фирмата произвеждаща мляко Фибела. Съжаляваме за неприятностите и притесненията, които Ви е създал този наш продукт. Както знаете млякото е много деликатен продукт, качеството на който зависи от много условия - от добра суровина, през хигиена на производство, до хладилните условия на транспорт и съхранение. Най-малкото (микроскопично) нарушение на целостта на опаковката (дори и от по-сериозно намокряне) може да доведе до разваляне на продукта - още повече, че ние не използваме консерванти или различни стабилизатори.
ОМК, като най-голям производител на прясно мляко у нас, стриктно покрива нормите на Европейския съюз  за условия на прозводство и качество на суровината и готовите продукти. Проверихме контролните бройки от партидата, за която сигнализирате. При нас няма никакви отклонения.
Бихте ли ми предоставили телефон, за да се свържа с Вас и да организирам да вземем млякото за да го изследваме в нашата лаборатория?
Мейлът ми е: lachezara.paskaleva@umc.bg

Ние оценяме ангажираността на Вас, нашите консуматори и Ви приканяме да се обръщате към нас за всеки забелязан проблем. Телефон за контакт можете да намерите на всяка опаковка : 978 34 63
Но да не официалицирам формума прекалено Simple Smile Поздрави, Лъчезара
P.S. готова съм га отговоря на всякакви въпроси, които имате относно прясното или киселото мляко.

# 26
  • Мнения: 337
Лачезара Паскалева писах на лични, след малко излизам, така че няма да бъда във форума до утре.

# 27
  • Мнения: 98
Не мисля че фирмата производител е виновна, може би в магазина не е съхранявано както трябва.

# 28
  • Мнения: 7 418
 1-2 пъти съм купувла това мляко и ми миришеше на изгоряло.... Sick

# 29
  • Мнения: 2 386
За УХТ ли иде реч?

Одеве направих мюсли на баба ми.. Ще ме накарате да го изхвърля сега. Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт