Баба Марта идва вече, даже чака я и МАЙското човече!(19 тема)

  • 11 834
  • 281
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 33
Здравейте и от мен!Както чета май аз най-много съм наддала от всички Weary,цели 20кг
Мисля,че е ат витамините,които пих в началото.Тогава за 2 седмици бях качила 7-8 кг.Затова ги и спрях.Важното е ,че бебо е добре,доки каза че върви 2-3 седмици напред,но това било нормално за момченцата.
  Аз също още нищо не съм купувала за бебето,но от следващата седмица съм решила вече да започнем по малко да пазарим.Из тия дни ще си поръчвам и кошарката.Имам чувството ,че бебо ще излезе по-рано от термина.Някой има ли такива усещания,или аз съм се хумнала нещо? newsm78А сега е време за разходка sun

# 46
  • Мнения: 961
Здравейте, мами, и от мен.
Много бързо сте изписали 3 страници.

Диана, напълно те разбирам как се чувстваш. На мен мъжът ми също не ми дава да купувам нищо за бебето още - от глупави суеверия. Обаче до 2 седмици приключваме с ремонта и след това няма да има сила, която да ме задържи да не отида да си накупя разни бебешки сладурски джунджурийки.

Вчера и аз бях в много лошо настроение заради свекървата, та да ви се пооплача малко да ми олекне. Нямаме възможност да живеем отделно и сме при нея. Решихме да направим ремонт на банята, а и отдавна трябваше. Свеки не можела да се включи финансово. Добре, поехме ние разходите. Но в неделя разбирам аз, че през април свеки ще ходи на екскурзия до Италия за 10 дни с колежки - сетете се колко пари ще даде за екскурзия, а за ремонта в собствения й апартамент пари няма възможност да даде. Много се възмутих.
Но най-много се ядосах, когато мъжът ми говори с нея тя да се премести от стаята, в която спи сега, защото е точно до нашата и тази стая да остане за бебчо, а тя самата да се премести в хола. Апартаментът е голям и позволява подобно нещо. А тя, моля ви се, отказала. Казала: като поотрасне детенцето. Питам мъжа ми: какво означава това? След 2-3 години? И той: ми не знам. Леле, казвам ви, така се ядосах. Може ли да има толкова нетактични и непридвидливи хора? Направо ми се съсипа деня вчера. Излязох в Южния парк да се разходя и да се махна по-далеч от свеки, а то все на плач ме избива. Хората в парка се радват на временцето, а аз се тормозя заради нея. Толкова ми е обидно, че нямам думи. Хайде, ще ме прощавате за дългия пост и за опклакването.

Някой беше писал, че колежките разказвали за ужасии при раждането. Моля ви се, недейте да слушате подобни разкази и да се стресирате излишно. Знаете, че всичко е строго индивидуално. Всички си знаем, че и при естественото раждане и при секциото ще ни боли, поне да не се затормозяваме излишно с разкази на познати.

Хубав ден, мами, и приятна разходка на тези, които имат възможността да го направят.   bouquet

# 47
  • Мнения: 73
Привет на всички и от мен!
Като ви чета и си мисля че повечето неща все едно аз съм ги писала, май всички си имаме еднакви грижи.
Нашият ремонт върви многоооооо бавно и това ми действа ужасно  smile3515така искам всичко да е приключило и да съм си в мойта си къща на мойто си легло
ivali и аз съм +20 чак не мога да се търпя ама какво да се прави , ще отслабваме после
 newsm03
Gery_s благодаря за почерпката smile3525
Момичета да ви питам дали на вас ви сее случвало: снощи като си легнах и почуствах ужасна пробождаща болка от двете страни на гръдния кош, направо не можех да си поема въздух. Направо ми излязоха сълзи пих един парацетамол и но-шпа и после съм заспала.Днес пак ме наболява отвреме навреме. Чудя се да звъня ли на доки?
Желая лек ден Hug

# 48
  • Мнения: 37
Здравейте бобоноскийй!!!
Гери -мерси за почрпката Hug
Еи Диана-я какво се притесняваш и си ослужняваш живота  newsm78 хич ама да не ти пука купувай си на бебо та нали ти си майката изживей си прекрасните мигове на бременеене и очакване както ти си знаеш на ражбата  newsm03 newsm51ако земем да се съобразяваме така аххх много се нервя на такива работи аз не давам дума да микажат  smile3512 само да се опитат ииии bashза това майката си знае не се измъчвай ами си осваби напрежението и портофейла newsm51  love001
exence-радвам се че бебка е добре и че се е обърнала newsm44
ама за химоглобина мила ненам при положение че пиеш желязо незнам къкъв е реда после дано да се дигне по скоро и всичко да е нормално newsm10
Елада-мила не се тормозете със тези свекита та като виждам че май май почти всяка мама си има проблеми със свеки Whistlingаз слава бого ни вест ни кост така че на мен ми е мн добре за сега поне  newsm44 Не им обръщайте внимание и си гледайте живота да видим какво ще направят  newsm78
Приятен слънчев ден на всички  Hug Flutter  love001

# 49
  • Мнения: 231
Запис и от мен в новата темичка   bouquet  bouquet   bouquet

# 50
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Дияна, не се ядосвай ами бегай на пазар Wink Ще ти олекне.Майка ти наистина е постъпила кофти в ситуацията Confused Но поне ти е майка и можеш да я насметеш  Laughing Не ги разбирам аз тези работи с пазаруванети след като се роди бебето- че кой ще пазари, бабите ли?И от какъв зор #2gunfire Ух много ми е болна тема това с бабите (разбирайте свекито, майка ми е супер тактична жена и мъжът ми много си я обича и сменя майка си с моята на мига  Flutter) И моето свеки онзи ден се опита да ми казва, че е против пазаренето ама аз първо скръцнах със зъби и после и аз й намекнах, че всичко сама ще си купя и нямам доверие на никого , най- много купуващият след това да го бия по главата с купените работи  Mr. Green Тя е ужасна, но пък не е проста и се светна  Twisted Evil А пък да знаете от както е разбрала, че ще излизаме на квартира как се е разчистила, не можах да повярвам чак. Естествено се обявила против но само пред мъжо,  казала му : няма такива работи да не чувам  Sick Тя знае, че пред мене не минават та си е решила да замаже на мъжо очите ама аз бързо му ги отварям.Офффф, ужас е, постоянно съм нащрекда я гледам какво прави.Ми като се роди бебето пък искам да съм спокоина , а не само да гледам в ръцете дали не пристига зад гърбът ми с 1 лъжица мас или сол да сготви бебето Crazy
То предполагам й е ясно, че няма да допусна да преживея същите неща като с малкия и ви съветвам и вас да не се давате на свекитата и да не им мълчите защото стават неоносими.Аз съм предупредила мъжът ми, че този път не я искам на  изписването .Имам си мое семейство (мъжО и синът ни) само те ще дойдат.Толкос, ако им харесва.Ако сме на квартира даже не смятам да й казвам като влизам да раждам.Може някои тука да ме осъдят но в крайна сметка кой каквото си заслужи Crossing Arms Търпях достатъчно.Но никога няма да й простя, че спомените ми от първата ми бременост и раждане вместо да са приятни и незаменими са един от най- кошмарните мигове в живота ми.

Извинявам се за дългият пост, ама като стане дума за това и не мога да се спра.Искам я далеч от мен  и децата ми.И ако има едно лесно никога не искам да я видя повече.Единственото нещо заради което я уважавам е, че е родила мъжът ми.Но колкото чувам от него е било дотам (ограничила се е до раждането) .Винаги е деляла супер явно синовете си , и не искам такъв човек около децата ми. Confused
 БТВ: тези дни ще си поръчвам шишета , малко и голямо на Bfree и още едно малко на Др Браун, ама за него се чудя, нали каза някои , че тече без тръбичката .Та ако имате още мнения казвайте

И още нещо винаги съм се чудела- от къде накъде й трябва помощ на майката след като роди бебето си, че то да не е слон някакъв, че да не може да го вдигне , накърми, изкъпе и сложи да спи. Още в болницата си гоносех при все, че беше голямо бебе  Heart Eyes

И още нещо- тези дни си спомнях периода на престой в болницата и самото раждане.Та се сетих, че когато се събудих една акушерка дойде при мен ( много съм и благодарна, беше много търпелива с мене) и започна да ми обяснява , че всичко с бебето е наред .Има си всичко и т.н. а моите първи думи бяха; Хубав ли е  Joy тя естествено ми каза, че бил най- хубавото бебе на етажа Blush

Последна редакция: вт, 26 фев 2008, 13:24 от Alabala

# 51
  • Мнения: 147
Ех, момичета благодаря ви за подкрепата. И аз се чудех после от де толкова плач изплаках, сякаш цяла година съм се пазила за тоя рев специално. Явно това с хормоните май си е вярно. Но така или иначе другата седмица ще пърхам от магазин на магазин JoyВсе си мислех, че явно около мен другите са по-трезви и обективни, ама няма такова нещо. Ако не майката, кой друг ще знае, кое и как е най-добро. Пък за суеверията - как да се правя че в мен нищо не расте, като целият ми организъм в момента съм го взела сякаш за малко под наем - работи изцяло за друг човек. Всичко в тялото ми се променя само за детето - природата си знае работата, АЗ СЪЩО! Crossing ArmsЩе правя вече каквото сметна за добре. Благодаря ви отново, че ме успокоихте и дори разсмяхте. Да ми е жива и здрава майка ми, ама понякога ме докарва до лудост. Малко като свекито на elada. Особено за апартамента. Е - мъничък е нашия, поделяме две стаи, но такива реконструкции съм замислила от две години, че на всички да ни е удобно. Ама тя не дава и два стола еднакви да си сменят местата, камо ли сериозни ремонти. И ние с мъжа ми гледаме с четири очи да си намерим дом, ама... не е лесна и тая никак.

Златомирка, мила, аз за раждането бях страхотно наплашена и от години казвах само секцио!!! Само че в последно време толкова неща изчетох, по сайтове и форуми и книги, че сега само за естествено си мисля, и дай Боже всичко да е подходящо с мен за естествено. Довери се на тялото си и на природата си. Аз ако успея наистина да изляза в отпуска ще взема да се запиша на янкакъв курс за бременни. Хем да се радвам и съпреживявам с други като мен този вълшебен и чуден период, хем наистина да се поуспокоя съвсем. Прочети "маймунската тема" за да се поотпуснеш. Природата и тялото ти са перфектна машина за възпроизвеждане. Ти животно видяла ли си, чула ли си да страда и стене като ражда. Всичко е само в главата ни и за жалост подпомогнато от грубото отношение в болниците, от неизвестното, от приказките на нетактични колежки около нас. Ето виж тук намерих няколко нещица - хвърли едно око:
http://estestveno.com/index.php?pageid=2&langid=0&itemid=-2&cid=1005

# 52
  • Мнения: 274
Записвам се и аз в новата темичка и Ви желая един прекрасен ден

# 53
  • Мнения: 121
Здравейте,

за отичането на крачетата... абе още не съм усетила да ми отичат, но за сметка на това  много ме болят глезените.

За срещата -  какво ще кажете да е  11- 11.30ч? Защото  преди това ще има някакво парти за 1ви Март и майките с малки  бебоци, сигурно ще могат да вземат и тях:)

За покупките и аз още не съм купувала нищо.. още малко стискам зъбки и не се заглеждам много...

Това е от мен за сега... поздрави на всички

След малко  излизам да разходя бебока  на слънчице Hug

# 54
  • Мнения: 102
По повод шишето на доктор Браун. С първото си дете ползвах подобно на Линдам и доколкото си спомням не му ли се сложи тръбичката тече, а също и друг вид биберон не може да се ползва. То иначе какъв е смисъла от него, без принадлежностите си е на практика най обикновено шише.
Относно помоща след раждането от страна на бабите. На мен също не ми се иска никой да ми се мотае в къщи, още повече че ми е втора рожба, но не съм забравила как се чувствах след първото раждане първите десетина дни. Tired
Организма ми беше буквално изконсумирам, с раждането си бебето ми беше отнело всички сили, а анемията ми бе достигнала сякаш връхната си точка и тогава помоща не ми бе излишна, защото едва ходех и почти не ставах от леглото, така че няма да се заричам как ще бъде този път. Naughty

# 55
  • Мнения: 48
Добриииии ден и от нас    bouquet

Много бързо пишете, не мога да ви смогна да ви изчета .....и хоп нова темичка.
Мушмороче - браво мила, шапка ти свалям, ЕВАЛААААА.
Момичетаааа - не си вкарвайте излишни нерви. Хормоните ни са в повече и всичко това рефлектира върху бебо.  ПАЗЕТЕ СЕ, ЗАЩОТО ДРУГ НЯМА ДА ГО НАПРАВИ ВМЕСТО ВАС.

Лек и успешен ден на всички ви желая. УСМИХВАЙТЕ СЕ ПОВЕЧЕ НА ПЪРВИТЕ СЛЪНЧЕВИ ЛЪЧИ.

П.П. Мисля този път да се класирам за срещичката. Моля някой да направи уточнения точно къде да се видим и в колко часа.

# 56
  • София
  • Мнения: 376
Здравейте и от нас Hug майчета как сте
Писах писах и накаря ми заби компа и сега отначало #Cussing out давам поред, и аз като Диана водя записки че много сте писали Hug
Диана миличка не се ядосвай купи  си нещо на бебо  Heart Eyes, аз ще пазарувам когато съм вече болнични Mr. Green
За напипването на бебока - и ние имахме такава "среща", миналата седмица.Както ми риткаше и се разхождаше из корема изведнъж нещо се поду и се пипнахме с мъничето - или колянце или дупенце или ръчичка, беще толкова вълнуващо Heart Eyes Heart Eyes.
Тука тия дни бебо май го е налегнала "пролетната умора" само спинка и не ми раздава шутове и аз само се притеснявам дали всичко е наред Tired

За срещата съм "за", ще направя всичко възможно да дойда въпреки че в събота ще пътуваме за село , че бабата на любимия има рожден ден и се събираме всички Mr. Green, както предлага
sisity , може и от по рано да я направим ако нямате нищо против Sunglasses

Алабала, всички баби са #2gunfire #2gunfire, никак не са тактични, и мен се опитват да ме ръгат в корема ама аз не им се давам Mr. Green

Онче, аз от началото на месеца се мажа с крем за зърна на Авент, че и моите нещо са сухички  newsm78, и засега ми понася добре

Камелия този календар го раздват на лекциите на списание 9 месеца, аз вече имам такъв Peace, ако имаш възможност иди много са интересни и полезни Laughing

elada и нашето  свеки въпреки че досега се държи "прилично" и ние засега ще живеем с нея разбрах че решила да ни подари голям телевизор, с плосък екран #Crazy, понеже сме ги харесвали newsm78, точно сега телевизор не ни е притрябвал ама.... полека лека си подменя обзавеждането Tired
Ами това засега от нас ако някой съм пропуснала да ме прощава ама съм мноого разсеяна напоследък Embarassed, какво да се прави хормоони.
Целувки на всички хубав следобед ви желая Hug

PS - колко мами се събираме за срещата Mr. Green?

# 57
  • Варна
  • Мнения: 49
Здравейте мили мами!
Чак сега се включвам след хубавата ни срещичка в неделя. Подкрепям предложението на SVU_D за по-чести срещи!! SVU_D честито момиченце!!

Аз още не съм започнала да се подувам, но сякаш съм леко подпухнала - къде от килограмите, къде от задържането на вода. Напоследък нещо много ми стяга халката в различни части на деня - най-вече сутрин и вечер. Обаче си го обяснявам и с нещо друго - преди да се преместим в това жилище имахме съдомиялня и изобщо не миех съдове наръка, а сега се скъсвам от миене и ръцете ми някак си са загрубели и подпухнали...и сме решили с моя съпруг освен всичко за бебето да си вземем и някои неща, които да ни облекчат в домакинството , за да можем да обръщаме повече внимание на детето...(много ме е яд на миенето на съдове на ръка....смятам го за тотално изгубено време).

А да ви питам - кога започвате да се притеснявате, че имате запек? Всеки ден ли ходите по принцип  Embarassed? Щото аз не ходя всеки ден (през ден-два) и не се притеснявам и като ви слушам започвам да се чудя дали трябва да се притеснявам......?

# 58
  • Варна
  • Мнения: 43
Честита ни темичка!!! Мушмуроче браво  newsm51

На мен също много ми се бъркат с мнения, но хубавото поне е че не живеем заедно със свеки.  ooooh! А също така се чувствам достатъчно зряла жена, че да взема сама решение. Само малко неприятно е че мъжо ми се съобразява също със суеверията. Още не сме пазарували нищо и ние, но няма да се оставя някой друг да ми пазарува каквото ще да става. В най-лошият случай ще си направя списък по марки и откъде да се купи и така. Иначе не. Naughty

SVU_D честити розови гащички. Аз така и си мислех за тебе.  Wink А между другото ми казаха, че твоята лекарка е бременна някъде колкото нас. Вярно ли е?

На изписването 100% ще бъдат и моите и на мъжо родителите. Няма начин. А това ме подсеща да питам варненските мамчета някой дали се е ориентирал за снимането с камера или фотоапарат на бебчето на изписването? И дали знаят някоя добра фирма?

А за помоща след раждането мисля да викна майка ми да ми помага поне за 2 седмици, защото ми е първа бременност и понятие си нямам как ще се справя. А не искам да разчитам на никой друг. По-хубаво от майката няма. Ние живеем в различни градове и досега не съм имала кой знае каква нужда от помощ, но сега като съм бременна просто много ми липсва.

Онче и аз си купих кремче Purelan 100 и ми казаха да го ползвам последния месец преди да родя. А сега си мажа зърната с бебешко олио.

Alabala защо трябва да поръчваш шишетата? Не се ли купуват направо? И на мен тези шишета на Bfree ми се виждат много хубави заради термочувствителният сензор. Каква е цената?

Pesa аз ходя до тоалетната всеки ден, но и преди си бях така. Струва ми се обаче, че май ходя по-малко  newsm78 Ти ако преди си ходела пак така на 1-2 дена, по-добре не вземай предпазни мерки, защото стомахът свиквал.

# 59
здравейте и от мен,
относно запека- Pesa зависи от организма, аз по принцип ходя до тоалетната всеки ден, 4е даже се е слу4вало и по няколко пъти на ден, зависи от това какво сам яла.Ако наблегна на сладките въобще не ходя. Но ако организма ти е свикнал на този режим 1-2 дни няма от какво да се притесяваш, и все пак пий пове4е те4ности и не наблягай на сладкото като мен  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт