Сектите-какво знаете за тях

  • 35 563
  • 364
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 965
По "Международни религии" учихме по 1 учебник "Религиите и сектите в България" (беше много интересно четиво, но имаше и доста неточности, които установих впоследствие Rolling Eyes).

# 31
  • Мнения: 663
Къде мога да прочета повече по този въпрос?
Ето тази книга беше много интересна за мен.
http://www.helikon.bg/index.php?act=books&do=detailed&id=31447

# 32
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Един писател-фантаст, Л. Рон Хабърд е казал, че най-бързият и лесен начин да забогатее човек е да си основе секта.

Да, мисля, че това е смисъла на сектите. Останалото е въпрос на интерпретация и практика. В щатско това е много популярно, а филмите на Зоун Риалити, като правило показват крайностите в всяка тема, която хванат.
Като се замисля, разните ложи /тайни и явни/ имат същите методи, но друга целева група.
Може ли да напишеш повече за разните ложи и техните методи....,ако искаш разбира се?......Имам роднини които са се приобщили към Свидетели на Йехова.....,не ги разпитвах ,но ми се видяха страшно променени.....държаха се като зомбита....нямаше го вече това взаимоотношение между нас ,както преди......Цялата вечер прекараха безмълвни пред телевизора и отговаряха кратко ,ако ги попитаме нещо..... Rolling EyesМного болно ми стана,тази среща я чаках с толкова нетърпение,от години не се бяхме виждали.....,а нищо не си споделихме.За тази секта съвсем малко информация намирам в интернет.....притеснена съм.....за какво всъщност идва реч.

# 33
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Имам леля-евангелистка. Само с тях съм запозната по-отблизо. Водила ме е на техни служби. От там моята неприязън към евангелските пастори, ама шмекери, ама...
П.П. Преди време тук се подвизаваше един, който даваше съвети как да възпитаваме децата си.

# 34
  • Мнения: 212
Тъщата ми е евангелистка. Тя се обижда като й кажа че е сектантка. Мисли си че е в правата вяра.
Евангелистите нали са секта ако не се лъжа?

# 35
  • Мнения: 2 401
Те всички много се обиждат и всички вярват, че тяхната вяра е истинската..
За мен всички, които посещават религиозни сбирка са сектанти. 

# 36
  • Мнения: 5 370
За тази секта съвсем малко информация намирам в интернет.....притеснена съм.....за какво всъщност идва реч.
За мене тя е една от най-лошите. Свидетелите на Йеова са известни с това, че не приемат кръвопреливането. Основната им цел е да те откъснат от семейството. Мисля, че те бяха тези, които ядяха само с техни си, лични прибори.
А случаят с продадения апартамент , който някой по-горе цитира, е пак част от техния арсенал.

# 37
  • София
  • Мнения: 4 867
За мен всички, които посещават религиозни сбирка са сектанти. 

Е, че литургията какво е, ако не - религиозна сбирка?

# 38
  • Мнения: 4 965
Къде мога да прочета повече по този въпрос?
Ето тази книга беше много интересна за мен.
http://www.helikon.bg/index.php?act=books&do=detailed&id=31447

Точно нея имах предвид. Бончо Асенов ми преподаваше на мен, но той има доста крайна гледна точка и е пречупил информацията през нея. Peace

# 39
  • Мнения: 5 370
Тъщата ми е евангелистка. Тя се обижда като й кажа че е сектантка. Мисли си че е в правата вяра.
Евангелистите нали са секта ако не се лъжа?
Принципно евангелистите и подразделенията им се водят протестанти.
А "секта" е понятие, въведено от "официалните" църкви. С него се титуловат "отцепилите се" църковни деноминации. Че как иначе, нали се прибират "заблудени души", които после няма да снасят в тяхната кошничка.
За 37-те си почти години едно разбрах-аз Мога да Вярвам и без Посредници в Бога. Но доста късно го разбрах...........

# 40
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Явно ,няма спасение... Sad Не знам дали ще ги видя отново......,вече не живеят в България......Установили са се  Италия,но къде точно не казаха...... Rolling Eyes

# 41
  • Мнения: 5 370

Точно нея имах предвид. Бончо Асенов ми преподаваше на мен, но той има доста крайна гледна точка и е пречупил информацията през нея. Peace
Ха, оказа се, че тази книга я имам, ама в по-старо издание май.
Там са разработени почти всички по-големи религиозни формирования.

# 42
  • Мнения: 25 716
Как' Сийке, какво знаеш за Адонай?
Аз само легенди съм чувала, искам някой местен да разкаже.. ако имаш информация, разбира се.

За какъв Адонай питаш?  newsm78
Ако е за старозагорската сладкарница с това име, беше открита от семейство евангелисти, ако не се лъжа.

# 43
  • Мнения: 4 965
...
Ха, оказа се, че тази книга я имам, ама в по-старо издание май.
Там са разработени почти всички по-големи религиозни формирования.

И аз имам по-старото издание - много наситено тъмно синьо с по-дребен надпис.  Peace
И пак казвам, има много неточности и дори спорех с него по време на лекциите, ама файда - йок. Rolling Eyes
Голям привърженик е на Синода и дори официално признати църкви ги нарича секти, а бърка и различните протестантски църкви.

# 44
  • Мнения: 4 965
Как' Сийке, какво знаеш за Адонай?
Аз само легенди съм чувала, искам някой местен да разкаже.. ако имаш информация, разбира се.

За какъв Адонай питаш?  newsm78
Ако е за старозагорската сладкарница с това име, беше открита от семейство евангелисти, ако не се лъжа.

Адонай - Любен Каравелов
Верига пицарии в Стара Загора.

Тип: Професионална пица
Кухня: Български вкус, Европейски традиции

вид музика: традиционна
резервация: не се изисква

Този ли?

Или този:
http://pesnizaisus.com/hwalete_adonai.html

Общи условия

Активация на акаунт