Предстои ми ин-витро/ИКСИ, да поговорим - 4

  • 61 139
  • 999
  •   1
Отговори
# 960
  • Мнения: 375
Све 82късмет и скоро да се похвалиш!
Николина,много стиснати палци от мен за утре!
Късмет и на всички останали!

# 961
  • Мнения: 4 589
Благодаря ви момичета за милите думи и подкрепата. Утре, веднага щом имам възможност, ще ви пиша как се развиват нещата.

Дечко, на нас така преди 3 год. ни казаха в Шейново, ние също реагирахме като теб, после ходихме година при д-р Владимиров, пробвахме 2 инсеминации и той също ни насочи към ИКСИ. И ето ни сега при д-р Стаменов вече по средата на пътя. Моя мъж направи пътека пред кабинета на д-р Кацаров, който определено е най-добрия, а аз дълго ходих и при д-р Коларов. И така, минаха 3 години. Правете изследвания, насочете се към специалист и не губете време, то е ценно и струва пари.

Лека нощ момичета. До утре.  Laughing

# 962
  • Мнения: 1 365
Всяко едно от вас моми4ета е преживяло нещо и има доста гор4ив опит!Желая на вси4ки вас късмет и сбъднати ме4ти!На всяка,която 4ака своят резултат от сърце желая нека е положителен! Моми4ета, някоя от вас има ли мнение за "СВ.София"-бившата "Тина Киркова"?

За д-р Янакиева не знам какъв специалист е, но аз ще правя там инвитро при д-р Йорданов. Много е внимателен и всичко ти обяснява, но съм сигурна, че ако имаше някаква възможност да не се получи, щеше да ми го каже направо в очите. Когато отидох при него вече знаех диагнозата, но може би и аз щях да реагирам остро, ако някой ми го каже по груб начин... Всъщност като се замисля, когато ми казаха новината, не ми поднесоха кафенце и цигарка - доктора застана срещу мен и каза - Единственият вариант, за съжаление, е ин витро. Лошото е, че трябва да стане по този начин, хубавото е, че има начин, по който да стане...
И е прав, ами ако го нямаше ин витрото, какво щяхме да правим???  newsm78 newsm78 newsm78

Нещо много се разписах...
Успех на всички момичета!!!  bouquet  bouquet  bouquet

Николина, чакаме новини.   bouquet
Али, да не забравиш да се отчетеш!!! С радостни новини!!!     bouquet  bouquet  bouquet Направи ми подарък за рожденния ден  Praynig Praynig Praynig

Последна редакция: нд, 30 мар 2008, 22:41 от dessy_g

# 963
  • Мнения: 169
Деси,ти кога запо4ваш стимулации?Знаеш ли , в кой перио те приемат в болницата?

# 964
  • Мнения: 176
Nikolina-pikolina, стискам ти палци и с цялото си сърце ти желая успех!
Лека нощ момичета и дано новата седмица и много положителнаааааа!   bouquet  bouquet  bouquet

# 965
Съжалявам Али Simple Smile
Знам какво е да правиш тестове и да ти излизат такива никакви резултати и то към края на чакането. Хем положителни, хем прекалено ниски.
И аз таях надежда до последния момент, и след прегледа даже исках още да чакам.
Има 5 % вероятност чхг-то да почне да расте много бързо следващите дни (така ми каза лекаря... на който на този етап изобщо не вярвам) ....
Почини си. Изкарай хубаво лято, на есен пак. Щом си и две процедури една след друга...но ти си знаеш.
Наплачи се, но после се усмихни и започни пак да ни зареждаш  с онази твоя  специфична положителна енергия.
А за сънищата...аз вярвам в тях, колкото и странно да звучи, но смятам че често сънуваме онова което ни предстои скоро... или може би го усещаме подсъзнателно и за това го сънуваме.
Николина, успех днес.... не забравяй да се отчетеш. ПО въпросите ти за болничните да се включа и аз. Полагат ти се 30 дни от деня на пункцията и никой не може да ти ги откаже. на мен ми ги дадоха 3 дена по-късно когато отидох за трансфер. Аз да ти кажа и след пункцията (беше с местна упойка) бях в състояние да си отида на работа.
Страсмар,
по въпроса с часовете в при Стаменов. Аз от миналата година си чакам часа (19ти Април) и когато се обаждах ИЗРИЧНО ми повториха около 5 пъти как те нямат система за проследяване и трябва да си запомня деня и часа. така и направих, а и доколкото знам не могат да се преотстъпват. Иначе и аз имам още един час при Персенска за края на Юни и с удоволствие бих го дала на някой.

# 966
  • Мнения: 169
Здравей Милен4е,не знаех,4е така стоят нещата.Но все пак ще пробвам да го отстъпя,все пак аз няма да го ползвам,а и Боби може в краен слу4ай да ползва моето име.

# 967
  • София
  • Мнения: 4 272
Силно стискам палци днес на Николина - Пиколина за пункцията!
Утре пък е моята пункция. Не са ми казали нищо за успокоителни. Чувствам се спокойна и в същото време много радостна. Сякаш предварително съм настроена за успех. Знам, че не е хубаво да се пренавивам, но обичам да мечтая...това е  Grinning

# 968
  • Мнения: 169
Късмет и на теб Лея!Стискам палци и от сърце нека крайният резултат е положителен!

# 969
  • Мнения: 176
Лея,много успех за утре!!!Нека 1-ви април бъде твоя ден!!!!

# 970
  • Мнения: 82
Момичета, имам един въпрос. Понеже за пръв път влизам в този форум (тази тема) и май се оказва, че и при мен ще се стигне до ИКСИ (Дай Боже!), та извинете ме за некомпетентния въпрос - При този метод - ИКСИ - инжектирането на сперматозоида къде става - извън жената (след като се извади яйцеклетка) или в нея?
 Embarassed
Мерси предварително!

# 971
  • Мнения: 3 816
След като се извадят яйцеклетките/пункцията/ се прави иксито.

# 972
  • Мнения: 1 062
И при ин витро и при икси процедурата протича по еднотипен начин, разликата е в начина на оплождане на яйцеклетките накрая. След стимулацията, когато дойде деня на пункцията се аспирират яйцеклетките; преди това е даден материал от мъжа; яйцеклетките и сперматозоидите се събират и се осигуряват условия за оплождане (когато е по метода икси оплождането - във всяка една яйцеклетка се инжектира по един сперматозоид). След 3-5 дена ембриони се трансферират обратно в матката. Това е в общи линии. Всичко става извън тялото на жената след изваждането на яйцеклетките.
Погледни тези адреси:

http://www.az-jenata.com/index.php?page=article&aid=157
http://www.invitro-bg.com/display.php?page=m4

# 973
Стасмар,
Много се надявам да стане защото е за добро на някоя от нас. Така спестяваш на Боби около година. В момента се записват часове за Март/Април 2009
Доколкото съм запозната часът ти е записан  под дветете ти имена и мобилния ти телефон. А дори да се предсатви с твоето име все в някой момент трябва да представи своите реални имена,нали?
Стискам палци да успееш да преодстъпиш часа ти. Сподели после за да  знам какво да правя с моя за Персенска плез Юли. Жената, която записва часове ме помоли в случай че не доида да се обадя да освободя часа, за да може да го преостъпят на друг пациент.

Вивиана,
МОя съвет е да прочетеш хубаво библиотеката. Там има описани подробно процедурите. Сперматозоида/ите се инжектират в яйцеклетката/ите след като те се аспирират яйцеклетките. Оплождането не става в организма на йената, а в спежиално пригодени за процедурата лабораторни условия. Успех

# 974
  • Мнения: 4 589
Привет момичета, ето ме и мен с празен корем вече  Joy. Всичко мина доста бързо, не усетих нищо, после за около 30 мин имаше спазми ниско долу, като по време на МЦ. Довечера трябва да се обадя на доки и да видим какво е положението и дай Боже всичко да е наред да ми ги върнат до ден-два.

Леа късмет на теб, правилно си спокойна, няма от какво да се безпокоиш. Всичко ще е наред.

Аз съм била при д-р Янакиева, която само като видя спермограмата, каза директно ин-витро. Но ние тогава решихме да пробваме с инсеминация. Е, като гледам е била права, само дето изгубихме 3 години.

Общи условия

Активация на акаунт