КАНДИДАТСТВАНЕ СЛЕД 7 КЛАС V

  • 21 206
  • 309
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 992
Ще ходя да ги проверя в Манията как е сега и дали работят. А дори на някой да не му хареса там, на една пряка е Амиго и можем и в него да се преместим. Идеята за Манията ми дойде, като се чудех за заведение, което да не е на голяма улица, но все пак да е в центъра, за да е лесно намираемо. Да има вино, пици, салати, кафе т.е. по-богат избор, да има градина, за да може при хубаво време / каквото се очаква/ да сме в нея, а като е по-закътано място може и да не е навалица на 3 март.
Аз почнах вече да се оправдавам, защото ми е притсненичко, ..... а ако не Ви хареса.
Чакат се и по-добри идеи

Уич,
ти нали ще дойдеш? Май не помня да си го казала и за това питам. Мисля, че всички други софийски майчета се навиха да се видим на тази дата. Ей, не може без теб

# 16
  • Мнения: 3 479
Записвам се за срещата и да кажа на Уич, че я чакаме, нищо че не й се пише Hug Другите си знаете Wink

# 17
  • Мнения: 23
За момиченце и bloominster(съжалявам,ако не се пише така Embarassed),както и за всички останали заинтересувани мами:
http://www.uchenik.com/info.php?city=1&st=1
Тук са всички гимназии,намиращи се на територията на София,с информация за тях.
момиченце,явно съм се объркала с олимпиадата по биология,не съм запозната колко точки е максимумът,просто ми казаха,че са се класирали и колко грешки имат(т.е.почти никакви Laughing)...Днес разбрах,че още едно момиче-от класа ми,се е класирало на олимпиадата!!!

# 18
  • Мнения: 1 210
Росче, това ли е?  http://hapka-piika.com/index.php?option=content&task=view&id=146
Сега като се ориентирах за пицарията, се сетих и за "Добро" на Мадрид. Той е в градинката "Заимов", също има пици, както и миди (собствено производство от екологично чист развъдник), ужасно вкусни и винаги пресни и естествено вино  tooth" Добро" има и в нашия квартал, но се намира на "Гоце Делчев", на самия булевард и не е много тихо. Иначе места за навън също има.
Решавайте. Аз съм за Мания, щото не съм ходила.

Биситка, пишеше детето, седем тефтера е изписало от първи клас насам, но тази година отиде и муза, и вдъхновение, и всичко. Ми то с математика и БеЛ поетите не се хранят  hahaha Хайде, с БеЛ може, въпреки че то това литература ли е тази година- всичко е по задължение, на всяка цена и повторения до втръсване...как да му се насладиш  Sick

# 19
  • Мнения: 114
Честита ни темичка Party
Преди няколко дена rosss ме помоли да разкажа някои неща за училището си. Смятам, че и на останалите майки ще им е интересно-все пак първи впечатления Rolling Eyes
Както във всяка езикова гимназия, в ИЕГ класните в 8 клас са само и единствено по испански език. Моята класна е много печен човек - млада е, но това не и пречи да е професионалист. Много е отговорна и сериозна,знае си работата. Класът е що-годе добре.
Тази година имаме само испански с класната, испански с учителят испанец и испански със заместник-директорката, български, математика, музика, физическо и изобразително изкуство. Тези три "вида" испански са различни - с класната учим самия език, с учителя испанец разговаряме, а със заместник-директорката гледаме филмчета на испански и учим "клишета". Госпожата по български е отврат...не ми се говори за нея.Мисля,че ще е достатъчно,ако кажа,че има издънки от типа на "безиСходица", "туберкОлоза" и "Как да пишемЕ есе?" . Другите учители са супер.
За самото обучение мога да кажа само хубави неща. По статистика всяка година от всеки випуск почти всички ученици успяват да се реализират, независимо дали в България или в чужбина. Тази година например са имали само 1 човек,когото не са приели, и един, който въобще не е кандидатствал. Директорката е същата от 17 години вече. Онзи ден майка ми ми каза, че е имала стажантка, която била завършила Испанската гимназия. Момичета се реализирало успешно, и то не къде да е, а в Австралия.
Нямам идея дали още е под опеката на Испанското посолство.Като разбера,ще ви кажа.
Относно перспективите... не съм мислила още, но 100% съм убедена, че това училище ще ми помогне много не само на мене, но и всички, които (ще) учат в него.


Ако имате още неща за питане - казвайте.

# 20
  • Мнения: 118
Честита нова тема!galuchche, благодаря за списъка на гимназиите.the_little_girl, и моята госпожа по БЕЛ не е с всичкия си. Crazy

# 21
  • Мнения: 2 992
The Little Girl,
Благодаря  Hug Убедена съм, че и на други майки ще им е интересна информацията за ИЕГ, все пак ако не се лъжа беше втората по желаност гимназия в София.

Момичета,
Ходих до Мания , но и в нея и в Амиго , градините още не работят. Дидка, мисля, че това което си намерила, е сайта на Манията на Дондуков, но те са в един стил. Аз днес за пръв път влязох в закритата ресторантска част - то е къща добре преустроена. Ще работят на 3-ти март. Утре ще Ви пусна техния сайт - не ми се рови сега къде прибрах визитките от там и от Амиго. Музиката не е шумна. Друго не се сещам.

Някой, ако се сеща за място с градинка на открито, която вече е отворила мисля, че ще е по-добре. Само да има къде да се паркира наоколо.
То аз може и да си въобразявам, че ще е хубаво времето тогава или пък така ми се иска

Ох, взимат ми компа, че търсела инфо за Априлското въстание-отзвук в Европа

# 22
  • Мнения: 1 210
Първа за днес, за всички  newsm51 - и майки, и дечица !
Роситко, сайт не ми трябва, ами карта  Laughing Обясни ми само как да стигна до там, тъй като на запролетяване тръгвам пеш навсякъде (който незнае зимата какво яде, нека му  Crossing Arms). Ама ако е много далеч, ще яхам колата, няма как.

Чакам сведения от момчетата, ще имаме ли честа да имаме кавалери?
Крисче, що не подметнеш на Ивето кои ще са девойките, може пък да поиска...още повече, много ми хареса това за петминутните мнения...знаеш ли я, ако реши да дойде, ще е по- бърборливо  Laughing
Аз си мисля, че не децата ще се притесняват едно от друго, а нашето присъствие там ще им бърка в очите.
Хайде, милички, хубав да е денят ни , лека да е работата, или ако не е, то поне да спори!   bouquet

# 23
  • Мнения: 3 479
Дидка, ще те разочаровам. Пепи ме отряза за срещата. Опитах се да го съблазня с идеята, че може да има и други момчета, обаче не стана. Така че, ще трябва да се задоволите само с мен Flutter

# 24
  • Мнения: 2 992
Ако решите да е Мания ето данни:
www.pizza-mania.net
тел: 9833736
адрес: ул. " 11-ти Август" № 32

Намира се така:
Мисля, че всички знаят кръстовището на Дондуков и Раковски и за това обяснявам с тръгване от там. Спускате се по Раковски надолу и без да броим Дондуков на втората пряка се завива на дясно по ул " Екзарх Йосиф", след което първата пряка /11-ти август/на ляво и на 10 метра от дясната страна се вижда ресторанта. Една червена къща със светещ надпис Мания.

За който е с кола. Спуска се от Дондуков по Раковски и на третата пряка завива на дясно по ул "Цар Симеон" и първата възможна пак на дясно това е 11-ти Август и след 30-на метра ще го види.

# 25
  • Мнения: 2 992
В нашето у-ще днес има състезание на тема "Освобождението от турско робство". Сътезанието е цял ден и са разделени на групи. До обяд е в частта литература, след обед история.
Преди малко девойката ми се обади леко разярена, че към тяхната група няма прикрепен учител по л-ра или история и всички учители ги ощетяват в точкуването. Crossing Arms
Успокоявам аз с какви ли не доводи  ooooh!, а то се оказва, че все пак водят с 1т. във временното класиране Wink Детска му работа. Но по този повод се сетих, че вчера докато си търсеше тя информация за отзвука в Европа от потушаването на Априлското въстание ми стана много мъчно как имена като Толстой, Достоевски, Тургенев, Константин Иречек бяха непознати за нея Embarassed Embarassed почувствах се някак виновна Cry Замислих се колко още важни неща сме изпуснали заради пустите тестове

# 26
  • Мнения: 2 708
Ееехеей Роска, споко. Има време. Поне аз така си мисля. Макар че сериозно се замислям, дали би прочела мойта нещо от тези автори, но казах споко, защото аз поне тези неща ги почнах в 10ти клас и даже бях единствената в класа, която беше изчела "Война и мир". И до ден днешен се сещам за Наташка и за темата по литература, на която имах 6ца - "Любим герой от "Война и мир"" но то беше защото бях много впечатлена от книгата, и наистина много симпатизирах на този герой. А и беше единствения път, в който можехме да пишем свободно мислите си, а не да трябва да пишем шаблони.
Тези автори и сега се учат само че не помня в 9 или 10ти клас беше. Може и да е 9ти. Аз самата прочетох "Идиот" преди 3 години, защото голямата дъщеря на съпруга ми тогава, трябваше да го чете за училище. Та и аз с нея. То детето, милото, не можа да издържи повече от 60 страници. Не го разбират. Не се замислят. Така че, надали и мойта ще успее. Но снощи веднага се разкрещя на въпроса за 100 000 лв, че е Джони Деп, и въобще й е пълната главата с биографиите на стотици певци и артисти, кой с кой сега е гадже, албумите им, кога коя песен е излязла и по години даже за част от тях, отделно текстовете на песните - за нас са просто игра. И се чудя е как е възможно да складира такова огромно количество ненужна информация, ама това май само аз си го мисля, че е ненужно, защото вчера беше много горда. Joy - видя ли сега, ми казва, ако бях там, щях да спечеля 100те хиляди, но все пак трябваше да я подсетя, че за да стигне до този въпрос, преди това на други от други области би трябвало да знае отговора Joy Абееее..... сложна работа.
Като цяло, отдавна съм се примирила, че няма скоро да ги прочетем тези книги, защото мен ме отсвириха за Емилио Салгари, пък какво остава за тези Роска, които ти си изброила, а и други като тях

# 27
  • Мнения: 1 210
Вижте сега как ще оспамя темата, но го получих току що и е много сладко.  Flowers Bouquet


Какво е любов?

Намалете темпото само за три минути, за да прочетете това. То си струва. Да
докоснете думи, произнесени от деца.
Какво е любов?
Група от професионалисти задали този въпрос на деца от 4 до 8 години:"Какво
според теб значи ЛЮБОВ?" Отговорите, които получили, били по-смислени и
по-дълбоки, отколкото някой е можел да очаква.

Вижте и кажете какво мислите:

Когато баба получи артрит, тя не можеше повече да се навежда и да си лакира
ноктите на краката. Оттогава дядо прави това вместо нея винаги, дори след
като и той получи артрит на ръцете. Това е любов.
Ребека - 8 години.

Когато някой те обича, той произнася името ти различно. Ти просто знаеш, че
името ти е чисто, произнесено от него.
Били - 4 години

Любов е, когато едно момиче си слага парфюм и едно момче си слага афтършейв
и те излизат заедно и се миришат.
Карл - 5 години

Любов е, когато ти отиваш да си купиш нещо за ядене и даваш на някого повече
от твоя чипс, без да искаш той да ти дава изобщо от своя.
Криси - 6 години

Любов е това, което те кара за се усмихваш, когато си тъжен.
Тери - 4 години

Любов е, когато мама прави кафе на татко и сръбва от чашката му, преди да му
я  даде, за да е сигурна, че е хубаво и няма да го  опари.
Дани - 7 години

Любов е, когато се целуваш с някого през цялото време и когато се уморите да
се целувате, ти искаш още да бъдеш с него и да си говорите още. Мама и татко
са такива. Те изглеждат неприлично, когато се целуват.
Емили - 8 години


Любов е това, което е в стаята с теб на Коледа, ако ти спреш да отваряш
подаръците си и се заслушаш.
Боби - 7 години (О-о-о!)

Ако искаш да се научиш да обичаш по-добре, трябва да започнеш с хората,
които мразиш.
Ника - 6 години (Ние имаме нужда от няколко милиона повече Никита на тази
планета )

Любов е, когато казваш на едно момче, че харесваш ризата му, с която го
виждаш всеки ден.
Ноил  - 7 години

Любов е, когато една стара жена и един стар мъж са още приятели, макар че се
познават много добре.
Томи -6 години

По време на моя рецитал по пиано, когато излязох на сцената, много се
страхувах. Видях колко много хора има в залата! Всички ме гледаха. И видях
татко, който ми махна с ръка и ми се усмихна. Той беше единственият, който
направи това. Повече не се страхувах. Това е любов.
Синди - 8 години

Мама ме обича повече от всеки друг. Никой друг не ме целува, преди да си
легна.
Клер - 6 години

Любов е, когато мама дава на татко най-хубавото парче от пилето.
Илейн - 5 години

Любов е, когато мама вижда татко - мръсен и потен, и въпреки това му казва,
че е по-хубав от Робърт Редфорд.
Крис - 7 години

Любов е, когато кученцето ти те близва по лицето дори и тогава, когато си го
оставил цял ден само.
Мери-Ан - 4 години

Зная, че по-голямата ми сестра ме обича, защото ми дава всичките си стари
дрехи, а после трябва да излезе и да си купи нови.
Лорен - 4 години

Когато обичаш някого, клепачите ти подскачат нагоре и надолу и очите ти
излъчват звездички.
Карен - 7 години ( Каква представа!)

Любов е, когато мама вижда татко, седнал на тоалетната, и не мисли, че това
е срамно.
Марк - 6 години

Наистина не трябва да казваш на някого "Обичам те", ако не мислиш така. Но
ако го мислиш, то трябва да му го казваш много пъти, защото хората забравят.
Джесика - 8 години

И финалното.
Лео Баскаглия, писател и преподавател,  разказва за един конкурс, в който
трябвало да журира. Задачата на конкурса била да се определи най-грижовното
дете.

Победителят било едно четиригодишно момченце, чийто възрастен съсед наскоро
изгубил съпругата си. Когато малкото дете видяло, че мъжът плаче, отишло в
двора на господина, покатерило се в скута му и останало седнало там. Когато
се върнало при майка си, тя го попитала какво е казало на съседа, а
малчуганът отвърнал:" Нищо, само му помогнах да поплаче".

# 28
  • Мнения: 2 992
Дидка,
Признавам те  Wink

А аз пускам следната анкета: Можете ли да познаете от къде е следния цитат:

Има ли живииииии хора тук??????Чакам си почерпката...ще има за какво, ще има...........То тука са се събрали явно групата на оличниците...Вярно много високи резултати!А що риваха майките на тез умни деца, да питам аз вас???Били такива и онакива тестовете,а що излезе......   Hug Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy

и други цитати мога да публикувам, но така или иначе ще сме на същия хал в скоро време, поне сега да Ви го спестя, НО този особено ми хареса и не се сдържах

# 29
  • Мнения: 2 992
няма да Ви мъча  Wink
цитатът е от 2007г Тема: Изпитите наближават, майки пак ще истерясват! - 2

Общи условия

Активация на акаунт