Какво мислите за хората, които не искат деца?

  • 29 996
  • 485
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 4 784
Аз също не го разбирам определението като крепежен елемент. Не съм съгласна с това да се раждат деца, за да се укрепи семейството, напротив, даже мисля точно обратното.

# 421
  • София
  • Мнения: 108
Незнам тези хора за какво живеят... само,за да ядат и серат (с извинение)...

# 422
  • Мнения: 843
 Не може детето да е крепежен елемент във връзка без смисъл.   Това първо.  / има и такива връзки/
   НЕ може да знаеш колко ти липсва дете, ПРЕДИ да го имаш.-...  , това ще ти го кажат всички искащи  и Щастливо -имащи-деца
  Ще ти го кажат и Искащите и    примрялите За детска ласка/...истински  искащите ... и осъзнали необходимост от това-
       Пиша тези клишета   и съм наясно,  че ми се плаче  и пожелавам  ,ПОЖЕЛАВАМ  на всички, които искат,   да си имат   детенце!!!
       На  онези , които не искат, ги поздравявам за избора.   Нито е лесен, нито е   хуманен /  що  пък/  но пък си е ТЯХЕН!  Не съм човекът,  който  ще ги съди... и защо.
 

   

Последна редакция: пт, 04 апр 2008, 23:44 от Найка

# 423
  • София
  • Мнения: 62 595
Незнам тези хора за какво живеят... само,за да ядат и серат (с извинение)...

Щом ги устройва и не пречат на другите хора да живеят спокойно, защо не?

# 424
  • Мнения: 3

 Според мен почти няма хора ,които да не искат да имат деца въобще.!Едните още не са стигнали определена възраст,другите пък
искат,но немогат да имат и докато правят опити,казват че не искат деца..т. е . лъжат!
  А да създаваш дете,за да ти оправи отношението  с мъжа ти, е абсурд от който хиляди деца страдат цял живот. Close Rolling Eyes

# 425
  • Мнения: 804
Не знам тези хора за какво живеят... само,за да ядат и серат (с извинение)...
Абе, защо се изживявате като съдници!
Това е толкова интимно решение.
Стига сте поставяли квалификации.
Това е личен избор.
По-добре без деца, отколкото с деца за които няма грижа, отговорност и любов.

# 426
  • София
  • Мнения: 108
Не знам тези хора за какво живеят... само,за да ядат и серат (с извинение)...
Абе, защо се изживявате като съдници!
Това е толкова интимно решение.
Стига сте поставяли квалификации.
Това е личен избор.
По-добре без деца, отколкото с деца за които няма грижа, отговорност и любов.

[/q

Аз не ги съдя! Изказвам си личното мнение. С това нито ще им променя решението, нито имам намерение да го правя. И пак ще изкажа мнение, че и тези които не искат деца и тези които имат, но нямат отговорност към тях и не полагат грижи за тях за мен са абсолютно една категория..., а именно не знам за какво живеят.. за себе си ли!?

# 427
  • Мнения: 9 865
кокна_мона, не е баш така. Има хора, които не искат, осъзнато, физически здрави и годни (ако така може да се каже), с финансова възможност и дори обичащи се помежду си, но не искат. И точка. Самогъзници, както са популярни в обществото.

# 428
  • Мнения: 19
въпрос на избор.това не ги прави нито по-добри, нито по-лоши от останалите.кво толкова.в китай вероятно толерират подобно отношение.мога и да не искам да раждам, но може да искам да осиновя.това прави ли ме по-различна или по-лоша от тези, които раждат?не мисля.
а и някои хора имат други приоритети.те по-малко маловажни ли са от децата?

# 429
  • Мнения: 1 095
Само не разбирам защо децата да са крепежен елемент на семейството. Ако е така защо има толкова самотни родители и разбити семейства?
Радостина, този път съм наистина съгласна с теб !!!  bouquet

# 430
  • Мнения: 2 407
Въпрос на лично виждане,всеки сам си избира приоритетите.

# 431
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Ох, тази тема пак ли е актуална!? Simple Smile Тъкмо позатихне спора и някой го раздуха отново.
Не разбирам, защо изобщо трябва да има спор, когато темата е всеки да изкаже личното си мнение, а не "моля съфорумки, коментирайте мислите на колежката Х!" Simple Smile
Ама какво ли разбирам и аз... И в темата за гей- двойките същата "баница"....

# 432
  • Мнения: 4 753
Нищо не мисля за тези хора. Това си е тяхна работа. Ако искат - защо искат.... ако не искат - защо не искат...  #Crazy

# 433
  • Мнения: 1 212
Ще станат и те хора някой ден .... или ще си останат такива  Peace

# 434
  • Мнения: 804
Ще станат и те хора някой ден .... или ще си останат такива  Peace
Нормално е, като млади майки да смятате, че "размножаването" е най-висшия човешки дълг (те и други така смятат), но не е нормално да не приемате едно толкова лично решение.
Лично аз мисля, че е по-добре семейство без деца, отколкото деца с без семейство.
(Пояснявам: Семейство не означава просто двама души живеещи в едно жилище.)
Въпрос на мироглед и донякъде на опит...

Общи условия

Активация на акаунт