Мнението ви за спиралите

  • 8 954
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 374
МОЛЯ ВИ КАЖЕТЕ МИ НЕЩО ЗА NOVA-T  МОЯТ ГИНЕКОЛОГ МИ Я ПРЕПОРЪЧА НО ОЩЕ МЕ Е СТРАХ И НЕ МОГА ДА СЕ ПРЕСТРАША СТРАХ МЕ Е ЧЕ МОГА ДА НЕ ЗАБРЕМЕНЕЯ ОТНОВО ЗНАМ ТАКИВА СЛУЧАИ. newsm78

# 31
  • Мнения: 1 091
Аз съм за.Макар,че моят организъм ги отхвърля. SadИ не съм за таблетките,колкото и да са осъвременени.Винаги сме внимавали да не се случи "белята".До сега сме успявали.След като се разбра,че спирала на мен не ми понася.

# 32
  • Мнения: 275
100% по- малко вредния вариант от хормонални таблетки, макар че е чуждо тяло.

Абсолютно вярно. Peace

# 33
Днес ми я сложиха. Почти не болеше, но сега ме наболява долу ниско. Надявам се да премине. Извинявайте за тъпия въпрос ама аз още се притеснявам.Тези които вече са със спирала мъжете ин свършват ли в тях или не?
нормално е да те наболява и да има кръв,до 2-3 дена всичко ще е наред.колкото до това със свършването-естествено ,че може вътре нали за това са спиралите.Успех

# 34
  • Мнения: 133
Благодаря за бързия отговор. Сега остава да се надявам и цикъла ми да не се промени драстично. Доктора ми каза че не е желателно да ползвам тампони. Надявам се всичко да е нормално.

# 35
  • Мнения: 1 049
Никога не бих си сложила чак пьк спирала...  Confused

# 36
  • Мнения: 2 498
И аз съм много против спиралите и никога няма да си сложа.....

# 37
  • Мнения: 961
Да добавя, че все пак
Бих си сложила, след като родя второто си детенце, живот и здраве. До тогава съм избрала да ползвам противозачатъчни таблетки.
Peace

# 38
  • Мнения: 523
Ще следя темата , защото и аз съм чувала много противоречиви мнения за спиралите . Но искам да си слижа и затова моля да споделите повече мнения по темата . newsm78

# 39
  • София
  • Мнения: 4 397
По темата аз съм с спирала Нова Т 380, доволна съм няма проблем. Беше ме страх от слагането, но изобщо даже не усетих кога ми я поставиха.
и малко извън темата да сте чували за търсачката има поне 20-30 теми, ако не и повече за спиралите  Whistling

# 40
  • София
  • Мнения: 5 721
Аз бях на лекар преди 2 дни и поговорихме за спиралите....
Доктора ми каза,че щом искам второ детенце до преди 5 г.  да не слагаме,не било хубаво Rolling Eyes

# 41
  • Мнения: 39
Аз съм твърдо за спиралите  и твърдо против противозачатъчните все пак са хормони.Между първата и втората бременност смених две Копър Т те са с медна нишка и се възприемат по-добре от организма сега има и със сребърна ,но организма на някои дами прави реакция към среброто.След като си махнах спиралата и решихме да имаме второ дете забременях на втория месец.Не се чуди по-добрия вариант е просто трябва редовно да ходиш на преглед и всичко ще е ок.Цикъла не е по-обилен може би по-скоро е по-дълъг с около ден два.

# 42
  • Мнения: 2 746
А кога се слага спиралата, преди или след мензис?

# 43
  • Мнения: 666
Не отричам категорично нито един контрацептивен метод, важно е човек да се предпазва, а как избира сам. Всички методи си имат за и против. Има вече много пречистени хормонални таблетки, аз лично съм се спряла на тях след дълго проучване с моя гинеколог. Истината е че като се роди желаният брой деца е най-добре май мъжа да си направи васектомия, хем е обратим процес, защото не е казано че вечно ние жените трябва да си разбишкваме половите системи  Mr. Green

# 44
  • Мнения: 64
Спиралата е голямо удобство. Разбира се, препоръчва се на раждали жени.При всички положения за около 5 год. забравяш всякакви притеснения.Мъжът ми е гинеколог, така  че съм компетентна.

Общи условия

Активация на акаунт