Отговори
# 240
  • софия
  • Мнения: 495
didi-2 калкулаторите смятат по последна менстуация PeaceКога ти беше последния цикъл на теб?
graciana това наистина е много подло,така да те настроят за две,пък после..Но да е живо и здраво,това е най-важното Hug
Аз при първата ми бременност бях заченала близнаци,но в 10 г.с едното спря да се развива и си остана едничко.Та сега се бях притеснила дали не са пак две,но със сигурност е само едничко този път.
Коте на ФМ със сигурност ще ти кажат пола.

# 241
  • Мнения: 225

Тогава разбрах Simple Smile
Понеделник, 17.12. в 09:30 сутринта след нощно Simple Smile
До 12:00 на обяд целият свят вече знаеше  Mr. Green
Бях 4г.с. и 2 дни, демек 2 седмици след зачеването. Таткото сладко си спеше и се събуди от моето квичене и дърпане на завивки Simple Smile

И кажи за статистиката си, няма да се карам, обещавам   bouquet
[/quote]

А така сегаааааа, тамън се бях успокоила и ме хвърли в шах newsm78
На 17 декември 2007 г. в 12.30 в обедната почивка си взех теста и си го направих - понатам се досещаш  Blush, последният ден, в който ми дойде беше рожденният ми ден - заветния 13 ноември 2007 г. Предполагаема дата на "ОПЛОЖДАНЕ" Mr. Green 27.11 (цикълът ми е общо взето точен винаги между 28-30 дни).
На 7 февруари при прегледа бях в 12 седмица - на 4 март (онзи ден) ехографа отчете 18-та.
А сега де..., моля те кажи за какво става дума.
И то остави ехографа, ама още преди да ме види доктора, акушерката за да ми вземе кръв за БХС-то вика, я да видим сега в коя седмица си, кажи си последната менструация - викам 13 ноември , а тя мдааа - 18 седмица, викам ма как 18 душо, 16 съм, ооооо не вика 18 си (дори по аменорея Blush дано не греша понятието) ама абсолютно категорична.
Е какво стана сега, нищо не разбирам. Само където се паникьосах яко и сега се чудя коя съм аджеба - бебето ли върви голямо, доктора ли се обърка, ама нали ти казвам, без да ме гледа и да ми изчисли ехото, той и акушерката казаха 18, аз направо се опулих #Crazy
А остави другото имам час за ФМ чак на 7 април, по мои сметки в 21 седмица, а тогава ще съм 23, по сметките на доктора, ехото и бебчо

Коте, знам, че някой път те дразня с моите постоянни притеснения и глупости, но обясни ми моля те от къде дойде тази разлика Hug

ПП. И както винаги цитатът не ми се получи Crossing Arms

Последна редакция: чт, 06 мар 2008, 14:30 от didi-2

# 242
  • Мнения: 1 266
Не знам  newsm78 Тъпи са и не могат да смятат?  newsm78 #2gunfire
16 г.с. и 1 ден си в момента - тоест навършени 16, влязла си в 17-та.
Ехографът може да изкара погрешна седмица, защото бебето може да върви голямо или измерването да не е точно. Но защо докторът не знае да смята, нямам представа. Освен това те имат програми на компютъра, които трябва да смятат вместо тях. Стига си се впрягала. като те питат, казваш си седмиците, както ги виждаш на лентичката и не се разправяш повече с тях. Те до 7-ми април ще са забравили какво са говорили предния път.

# 243
  • Мнения: 2
Здравейте мацки!
didi-2,дололкото знам,гестационните седмици се изчисляват от датата на последната М,а датата на зачеването не винаги е 14 дена след това.Затова са и гестационните седмици.Мисля,че всички калкулатори изчисляват по съшия начин,дори и гинеколозите и ехографите им. WinkА след това,когато вече бебенцето прилича на човече,както е при нашите седмици,дори и в по-ранните,мерят главичката на бебето и още нещо,ама незнам точно какво,и според размерите ехографа изчислява на коя седмица отговаря растежа му.Може да е малко по-малко или пък по-голямо,но това обикновено е в някакви допустими граници и не е фатално.През следващите седмици то или си наваксва или пък се забавя и си влиза в "нормите".Дано да съм ти разяснила поне малко неяснотата по въпроса.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=2738
http://www.biberonbg.com/info/fetalno_razvitie.htm
А какъв точно ви е спора с Док.,че ми стана интересно?  newsm78

Искам да ви питам,случвало ли ви се е след гин.преглед,т.е.взимане на материал за микробиологично изследване,след това да ви боли???Снощи бях на това "удоволствие" и за първи  път толкова много ме заболя от гадните железа,с които разтварят влагалището(не знам точно името на инструмента) ShockedБолеше ме дори и вътре като ми взимаха материала за изследване Sad Държа да кажа,че лекарката ми е изключително внимателна,още повече,че тя ми го е "направила" бебето...т.е.не е груба в никакъв случай!И днес цял ден ми е едно такова...гадно и некомфортно-приболява си ме слабо от време на време Sad Не знам на какво се дължи и малко се притеснявам...
Иначе като гледахме бебочето,изглежда добре.Излегнало се е като някой бей и вече съм сигурна,че то ме гъделичка от време на време-като го видях как се е подпряло с крачета на стената Laughing
Казаха ми,че засега прилича на момиченце,но не е сигурно-след някоя и друга седмица,живот и здраве,ще се види по-добре newsm53
Това е засега от мен! Отивам малко да си полегна,че нещо ми е криво и цяла нощ се въртях от притеснение за тая болка...

# 244
  • софия
  • Мнения: 495
didi-2няма как да си 18 г.с. по последен цикъл.Акушерката със сигурност нещо се е объркала.А това ,че по ехограф бебето върви по-голямо не е проблем.Г.с. са само ориентир за лекарите.Може да има разминаване,бебетата в един момент се развиват различно.Това зависи от твоя и на бащата ген.Ако вие сте по-едри и бебчо най-вероятно ще е така.Много неща влияят.Също така дали пиеш витамини,някой витамини напомпват бебето още в утробата.Не се шашкай изобщо от тези разлики,те са нормални PeaceПлюс това ехографите дават разлики,може и лекаря да мръдне с милиметър при измерването и ето ти една седмица разлика.

# 245
  • Мнения: 225
Охх благодаря Ви на всички за разясненията. Абе викам си и аз - средно интелигентен човек съм дявол да го вземе, толкова пък 2 и 2 мога да събера. Знам всичко това, което и Вие споменахте, че се изчислява от първия ден на последната менструация, че това са г.с., по които и докторите изчисляват, защото датата на зачеване в повечето случай никой не може да я каже и блаблабалабалбаал, ама айде де. Почти излязох ядосана от кабинета онзи ден Crossing Arms, въпреки че много си обичам докторчето и акушерчицата много са ми готини, ама какво им стана оня ден.
Както спомена  kameto79 за главата и Деската за гените сигурно и тук има нещо. В дебелите книги чета, че в 18 г.с. от последния мензис или 16 от зачеването главата на бебчето е 4 см. Точно толкова беше и главичката на моето бебче онзи ден. Първото обяснение за 18-та седмица според мен. Татито си ни е едричък - бивш самбист Blush (не е 200 кила разбира се, да не се объркате със сумист Laughing), а и от втория месец си пийнах едно флаконче стабилно Матерна (за която в последствие чух лоши неща, че помпат бебето) и ето ти булка Спасов ден. Явно ще си имам един Крали Марко в къщи.
Но, успокоих се де, бебчо да е жив и здрав и да ми расте, а не да изостава. Както и на всички Ви го пожелавам Hug Ноооо другият път ще си поговорим с доктора, ще му кажа, че като има такова нещо да ми каже на какво се дължи (не аз да се ровя из литературата и да надувам главите на съфорумките Crazy).

Абе ей сега ще й звънна и на акушерката, да вади календара и да смята пак, те ме шашнаха, сега ще искам обяснение за какво става дума Heart Eyes
Ужас, пази Боже от такива като мен Embarassed

# 246
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 651

ани, аз не че съм почитател на Л.И., ама защо ще се разминавате?

Не с нея, а с рокличката която си купих, повеже е студено и имах предвид че може и да не я облека.  Grinning Ама така съм го написала, че как да ме разберате.

А я кажи ти , твойта приятелка от къде го е намерила този календар тук в Бургас в Еврофутбол не са чували за него

# 247
  • Мнения: 3 445
здравейте от мен  Grinning
аз все още съм в еуфория от вчера и се чувствам прекрасно, като оставим настрани пишкането през 30мин  Mr. Green  днес си купих много хубав комплект-блузка със нещо като сукман отгоре. много съм доволна  Grinning Grinning Grinning
за г.с. - аз съм в 17та в момента, но се притеснявма,че когато бях на преглед в неделя заради контракциите, лекаря каза "17та седмица то много бе" Rolling Eyes аз го изтълкувах, че бебчо е по-малко  отколкото трябва да е за 17г.с , ама знам ли, може да е имал предвид и, че е голямо за 17та г.с. демек се развива по-бързо  newsm78
Марта, аз съм при доц. Томова на 31ви март, притеснявам се, че ще е късно, но тя твърди, че не е  Rolling Eyes  нощта преди да и се обадя я сънувах и гласа и в действителност беше същият както в съня ми. много странно  Simple Smile сега, ако и изглежда така, както я сънувах  Mr. Green

п.с. ухааа вече съм в 18та г.с.  Mr. Green

# 248
  • В чуден свят с четири Слънца
  • Мнения: 487
didi-2, виж ето този калкулатор http://healthlink.mcw.edu/article/923526833.html, горе си въвеждаш първият ден на последната менструация и ти изчислява Estimated Due Date, демек термина. А по-надолу можеш да виждаш на определена дата точно в коя седмица и колко дена си (Calculate Date--->Weeks), и също обратното, ако искаш да видиш примерно кога влизаш в 20 седмица, т.е. имаш пълни 19 седмици, пишеш 19 и натискаш   (Calculate Weeks--->Date),много удобно калкулаторче.

Последна редакция: чт, 06 мар 2008, 15:07 от mama_galka

# 249
  • Мнения: 1 266
А я кажи ти , твойта приятелка от къде го е намерила този календар тук в Бургас в Еврофутбол не са чували за него

Май е била на лекция на 9 месеца или нещо такова.
Ето тук има линк към него, но си е друго да можеш да си пишеш вътре. Иначе ние отдавна сме на дигитална фотография и не вадим снимки на хартия, ама сигурно ще събера на един диск и накрая ще ги налепя, да ми е пълно.

caprice, не е късно. И в Европа дават интервал от 18-та до 21-ва г.с. А иначе сте големи шматки, като не ви е ясно нещо, питайте си докторите на място, вместо после да се побърквате  Grinning
То не, че аз съм различна. Вчера толкова бях отнесена, че после почнах да разпитвам таткото, дето хабер си няма от медицина, "а имаше ли достатъчно околоплодна течност бебето?" и той ме гледа, все едно падам от Марс. - "Добре де, имаше ли черничко около него на ехографа?" - Той вика, "откъде да знам, що не пита доктора?"  Mr. Green

# 250
  • Мнения: 225
Ами такаааа, сега както казва и Котето, то верно да се пита, ама пък и като си говорят на техния език, какво да разбера.
Сега, утра сутринта отивам при доктора. Излезли са кръвта, урината и БХС-то newsm78 (много бързо бе за два дни).
Всичко било ок, малко било завишено ЧХГ-то (какво е това), но нищо вика, ти и без това си на ФМ #Crazy абе аз ли съм куку нещо или не разбирам доктора какво вика.
Викам му докторе, има ли значение това, че (онзи ден както си спомняте понеже аз всичко си казвам и съм информирана Mr. Green ми взеха кръв наяла се, наспала се, напила се и т.н) за БХС-то няма значение това, но за другото изследване нали има -взима се сутринт рано на гладно. Ами да вика, предполагам че е заради това. Спокойно вика няма нищо обезпокоително всичко е ок, ела утре ситрунта и ще обясня Grinning, е добре утре съм там, да видиме какво ще стане.
Ама ще искам едно обяснение та нейсе - и за седмиците и за кръвта и за резултатите и за всичко Rolling Eyes

# 251
  • Мнения: 3 445
А иначе сте големи шматки, като не ви е ясно нещо, питайте си докторите на място, вместо после да се побърквате  Grinning
То не, че аз съм различна. Вчера толкова бях отнесена, че после почнах да разпитвам таткото, дето хабер си няма от медицина, "а имаше ли достатъчно околоплодна течност бебето?" и той ме гледа, все едно падам от Марс. - "Добре де, имаше ли черничко около него на ехографа?" - Той вика, "откъде да знам, що не пита доктора?"  Mr. Green
преди и след като  ми обясни, че "по това докъде човек си сваля гащите, може да се съди за интелектуалното му развитие"  Shocked Laughing и не си мисли, че тази мисъл е негова.не! това е изречено от асистента му по хирургия  Shocked на кви неща ги учат в мед. университети не знам.
то това не е моя лекар, а някакъ пън, който чаках ча си половина да се появи на работа "защото станало недоразумение с графика и доктора не знае, че е на смяна"  Shocked
иначе ей сега си сметнах семидците и сеоказа, че точно тогава ще съм в 21ва семдица, така че всичко е ок.
graciana, успокой ли се ?   Grinning да знаеш, че след като казах на мъжа ми за теб, надеждите му, че може да чакаме близнаци се възродиха  Laughing Laughing Laughing  а къде ти е снимката на корема? още вчера търсих и нищо не открих  Blush

# 252
  • Мнения: 82
kameto79  за мое учудване и мен много ме боля миналия път от желязото като ми взимаха секрет-друг път ми е било неприятно ,но не ме е боляло  newsm78

днес цял ден усещам пърхане в корема-надявам се ,че този път наистина е бебчо,защото веднъж вече май се зблудих,че мърда още преди 3 седмици  baby_neutral

# 253
  • Мнения: 82
kameto79  за мое учудване и мен много ме боля миналия път от желязото като ми взимаха секрет-друг път ми е било неприятно ,но не ме е боляло  newsm78

днес цял ден усещам пърхане в корема-надявам се ,че този път наистина е бебчо,защото веднъж вече май се зблудих,че мърда още преди 3 седмици  baby_neutral

# 254
  • Мнения: 502
graciana, съжалявам, че са те разочаровали днес.  Hug Дано да е за добро. Да сте здрави и ти и бебето, а после ще си направите още едно. Въпреки всичко разбирам какъв стрес изживяваш, защото и на мен ми се случи същото в 9- седмица, но ме накараха да чакам 2 седмици за да чуя коментара: "Ама защо ли изобщо ти казах така тогава!"

didi-2, аз като ходих на прегледи в България и започвах така: "Добър ден! Бременна съм в едикоя си седмица и едиколко си дни!"  Twisted Evil  И никой не ми противоречи.  Mr. Green Да си смятат и измерват както искат, това е положението.  Simple Smile

kameto79, стегнала си се при прегледа. Успокой се, вземи си но-шпа и всичко ще е наред.

Котке, лека местене, подреждане и нанасяне и много щастие в новия дом! И успешно връщане на работа. 

Общи условия

Активация на акаунт