Отговори
# 255
  • Мнения: 1 266
дидка, ЧХГ е "човешки хорион гонадотропин" - хормонът на бременността, Вярно, че трябва да започне да спада след края на първия триместър, ама ми е много интересно как ли пък ти е висок при референтни стойности до 254,000 единици в 16-та г.с. (макар че това леко варира според лабораторията) СПОКО  Heart Eyes

Мартини мама, благодаря   bouquet

# 256
  • Мнения: 225
дидка, ЧХГ е "човешки хорион гонадотропин" - хормонът на бременността, Вярно, че трябва да започне да спада след края на първия триместър, ама ми е много интересно как ли пък ти е висок при референтни стойности до 254,000 единици в 16-та г.с. (макар че това леко варира според лабораторията) СПОКО  Heart Eyes

Мартини мама, благодаря   bouquet

Оф незнам вече Cryнаправо полудях пък сега с това. Като чета тука сега из нета какво значи повишен ЧХГ направо откачих. Седмиците варират, това повишено, плаче ми се и ми се сви на топка нещо в гърлото Sad

# 257
  • Мнения: 365
Здравейте, добре си бъбрите..
Graciana - радвам се, че всичко е наред, макар и иначе щеше да си бъде, но явно е шок да те сюрпризират така.
За гестационните седмиците и аз известно време много се шокирах и не разбирах какво точно искат да ми кажат, но вече си мисля, че влизам в час:))
Всъщност, да ви се оплача, не че това е сайтът за оплаквания, но вчера много се разстроих, заради поредните ми изследвания на хормоните на щитовидната жлеза. Аз си имам заболяване така или иначе и си бях подготвена за това, но някак вместо да се подобряват от завишените дози лекарства, те се влошават. И аз се притесних много за моето бебче и как това му се отразява, макар ендокриноложката ми да се опитва да ме успокои, пак ми увеличиха дозата, но аз съм решила да се консултирам с още една лекарка, която много препоръчват...

Така де, това вероятно не ви засяга, но май исках да споделя ...

Леко местене на Котката Марта и не се преуморявай с чистенето, да не си изписваш нош-па по неволя.

Обаче Диди-2, мисля си, и на мен ми е малко тежичко тези дни, трябва позитивно да мислим, че с тези хиляди притеснения само си вредим, както и на бебетата си... така че, усмивки...
Хубав ден, макар малко смъщен и студен  bouquet

Последна редакция: чт, 06 мар 2008, 15:59 от PIPILOTE

# 258
  • Мнения: 225
Даването на кръвната проба винаги следва да се предхожда или съчетава с ултразвуково изследване за точно определяне на гестационния срок. Това е така, защото ехографското определяне на гестационната възраст повишава с 10% чувствителността на биохимичния скрининг.

Коте, моля те ми обясни това.

# 259
  • Мнения: 235
Привет на всички, които са тук!

graciana, добре, че вече имате яснота по въпроса! като е едно, да е едно  Simple Smile

Марта, хубави новини и надявам се вече си по-спокойна  Heart Eyes Hug
Мързелувай си активно днес, че с тази програма за уикенда, не ти завиждам!
Местенето винаги си е стрес, както предполагам вече си забелязала  Mr. Green 

didi-2, ето още един калкулатор - или по последна менструация, или по зачеване.
Генерира ти подробна таблица по дни, седмици, триместри.

Иначе за статистиката - аз съм на работа тази седмица и вече леко ми писна...
Нов проект, обичайният хаус, никой нищо не знае, никой с нищо не е наясно. Докато си бях вкъщи исках на работа, сега май почва да ми се иска  да съм вкъщи... Няма угодия  Rolling Eyes

Освен това ми е ужасно изморено, което предполагам се дължи на супер ниското ми желязо. Изследванията ми излязоха - калций и магнезий - ок, обаче желязото никакво го няма  Rolling Eyes..... Ще видя какво решение ще ми предложи лекарят другата сряда.

Един въпрос - има ли някой от вас, който шофира ежедневно? И как се чувства?

Аз се качих в колата от два дни и не се чувствам никак конфортно.
Имам някакво парене в корема и едно доста силно пробождане...
В самото начало, през декември имах такъв проблем, но като спрях карането и нещата се успокоиха.  Сега обаче пак се налага да ползвам колата и се започна отново.

Някой има ли подобен проблем?

Лелееее, не мога да смогна да си публикувам отговора!!! 7 съобщения за 2 минути!!!  Simple Smile

# 260
  • Мнения: 1 266
Оф незнам вече Cryнаправо полудях пък сега с това. Като чета тука сега из нета какво значи повишен ЧХГ направо откачих. Седмиците варират, това повишено, плаче ми се и ми се сви на топка нещо в гърлото Sad

Стига бе... басирам се, че всичко ти е наред. Аз ви казвах да не си правите безсмислени изследвания и само да се паникьосвате, ама не та не. Айде сега си напиши на едно листче всички въпроси, които искаш да зададеш на доктора и утре прилежно с бележника при него. И престанете да се образовате посредством Гугъл!  Hug Heart Eyes
Нищо ти няма, обещавам.

Аз съм много доволна от моя доктор, не си отваря устата повече от необходимото, разказва вицове за гинеколози и не споменава за излишни изследвания.  Heart Eyes

Даването на кръвната проба винаги следва да се предхожда или съчетава с ултразвуково изследване за точно определяне на гестационния срок. Това е така, защото ехографското определяне на гестационната възраст повишава с 10% чувствителността на биохимичния скрининг.

Коте, моля те ми обясни това.

Това ми се струва доста идиотско, като се има предвид колко субективно и неточно е всяко ехографско изследване. Най-добре забрави за това.

# 261
  • Мнения: 3 438
най-накрая!  ooooh! graciana, намерих снимката ти  Party  много си красива!  Flutter

# 262
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 592
Един въпрос - има ли някой от вас, който шофира ежедневно? И как се чувства?

Лелееее, не мога да смогна да си публикувам отговора!!! 7 съобщения за 2 минути!!!  Simple Smile

Мika, аз карам ежедневно и то доста, и извън града също пътувам често. Нямам никакви проблеми за сега, когато карам аз. Проблемът е аз се возя, тогава ми става лошо.

# 263
  • Мнения: 235
Аз съм много доволна от моя доктор, не си отваря устата повече от необходимото, разказва вицове за гинеколози и не споменава за излишни изследвания.  Heart Eyes

И моят е така и това определено ми харесва. За прословутото БХС ми каза "Реши си сама. Не е никак точно, има риск. Ти си достатъчно информирана, за да решиш" Simple Smile

Даването на кръвната проба винаги следва да се предхожда или съчетава с ултразвуково изследване за точно определяне на гестационния срок. Това е така, защото ехографското определяне на гестационната възраст повишава с 10% чувствителността на биохимичния скрининг.

Това обаче ме подсеща, че преди две седмици, когато говорихме за БХС, той каза че няма да ме гледа на ехографа дълго, защото ако реша да го правя, можело да даде отражение. Обясни ми, че напоследък се приемало, че ехото преди БХС влие на резултатите. 

# 264
  • Мнения: 225
Мен ме гледа на ехографа след като ми взеха кръв за БХС.
Незнам дали това имаш предвид, че аз в момента не мога да мисля много, много адекватно.

# 265
  • Мнения: 502

Даването на кръвната проба винаги следва да се предхожда или съчетава с ултразвуково изследване за точно определяне на гестационния срок. Това е така, защото ехографското определяне на гестационната възраст повишава с 10% чувствителността на биохимичния скрининг.

Според мен искат да кажат, че ако ти определят точно г.с. чрез УЗИ, това ще повиши достовеността на разултата, който се получава чрез изчисление по формула, в която един от параметрите е г.с.  Rolling Eyes  Едва ли, като те гледат на видеозон и се променя нивото на 3 хормона в кръвта.  Peace

# 266
  • Мнения: 1 266
Според мен искат да кажат, че ако ти определят точно г.с. чрез УЗИ, това ще повиши достовеността на разултата, който се получава чрез изчисление по формула, в която един от параметрите е г.с.  Rolling Eyes  Едва ли, като те гледат на видеозон и се променя нивото на 3 хормона в кръвта.  Peace

Да, ама това на мен ми звучи като логически абсурд  Sad
УЗ-изследването е толкова безкрайно субективно, че понякога греши в теглото и размерите на детето в края на бременността с повече от 500 грама, да не говорим за толкова ранна бременност.

# 267
  • Мнения: 235
Мен ме гледа на ехографа след като ми взеха кръв за БХС.
Незнам дали това имаш предвид, че аз в момента не мога да мисля много, много адекватно.

Абе май не е точно това  Embarassed... Ако някой не е в час, то това съм аз. Като зомби съм от това недоспиване... Събуждам се в 4 като по часовник и следобяд спя.  Tired

Чакай да поясня- за БХС, тук искат задължително копие от резултататите от първата ФМ в 12 седмица. Точно с цел по-прецизно изчисляване.

А иначе според (ироничното) вметване на моя гинеколог, напоследък се ширело из най-напредналите медицински среди схващането, че ехография направена непосредствено преди или в дните предхождащи БХС, се отразявало негативно на вероятността за правдоподобен резултат. Която и без това не е кой знае колко висока, както знаем.

Бел. от автора - само предавам инфото.. Колко е достоверно, провдоподбно и тн не се заемам да коментирам  Peace

Във Франция, ако си правиш това изследване трябва да подпишеш декларация, че си наясно, че резултатите са с ниска надеждност и че дори и при ниска степен на изчислен риск, пак няма гаранция, че детето ти няма да е с Тризомия 21. 
Което само подкрепя тезата на Котката Марта за безмислеността на това изследване при възраст, по-ниска от 35 - 37 години.

Последна редакция: чт, 06 мар 2008, 16:28 от Mika

# 268
  • Мнения: 10
Много сложна стана дискусията. Аз честно казано не съм много наясно и понякога ми става едно гузно сякаш не се интересувам достатъчно...Моят доктор ми обяснява всичко подробно в момента какво се случва и какво изследване трябва да си направя и то за какво е и т.н. Но никога предварително не съм наясно. Чак днес разбрах какво е БХС, защото си го направих. Досега съм много спокойна(като изключим вчера), може би защото получавам информацията на порции а не наведнъж и да се чудя откъде ми дойде....! caprice много ти благодаря. Много  ми стана драго от комплимента ти. Аз мисля че няма по-хубава жена от бременната Simple Smile и от майката разбира се. Това прави всички ни изключително красиви Simple Smile Embarassed

# 269
  • Мнения: 3
Опитах се да напиша нещо, обаче не успях да го побликувам! Не мога да го пиша наново, но ми е адски гадно настроението! Нервно ми е и ме се реве! Приемам успокоение! Кажете къде да вляза да ви видя снимките и как да ви кача мои? Добре дошли на по-новите от мен мами!

Общи условия

Активация на акаунт