Хайде на постите!

  • 67 447
  • 743
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 3 094
Да и на мен са ми любими такива рецепти - според настроението или според съдържанието на хладилника  Mr. Green
Дано ти хареса, аз имах притеснения, че ще се разпадне, но слава богу си стана добре. А по принцип в не-постния вариант може да сложиш яйце и кашкавал в картофената смес, ще стане още по-вкусно  Wink

Аз мисля някоя и печурка да му пъхна newsm78, че имам в хладилника......

# 271
  • Countryside
  • Мнения: 11 635
каквото искаш сложи, само гледай вкусовете да "хармонират"  Laughing
Иначе аз мисля другата седмица да го направя с броколи и синьо сирене(знам че не е постно, ама)  Flutter

# 272
  • Мнения: 3 094
каквото искаш сложи, само гледай вкусовете да "хармонират"  Laughing
Иначе аз мисля другата седмица да го направя с броколи и синьо сирене(знам че не е постно, ама)  Flutter
Направи си за цветница, тогава се разрешава риба.  Peace Понеже аз съм вегетарианка, тогава си позволявам сирене и кисело мляко. Не е много по канона, но така или иначе аз не ям меса.

Последна редакция: нд, 20 апр 2008, 10:24 от Bastet

# 273
  • Countryside
  • Мнения: 11 635
Ооо,да бе ще се облажа значи  Mr. Green Ще му сложа и кашкавалче при картофите и яйце, и сиренце в плънката, ще стане, мммм  Flutter

# 274
  • Мнения: 349
Bastet, специални благодарности за средиземноморската погача,  bouquet
взаимствах и от olemale – благодаря и на теб   bouquet
 Така разделих и оформих три фитила – един с гъби и лапад /леко задушени  в зехтин, поръсени с мащерка/; друг с разбито доматено пюре, чесън на прах и босилек; и третия – наситнени маслинки с риган. Преплетох и се получи средиземноморска погача   с    плетеница
Много ароматно и вкусно. А за основа използвах тесто като за питките на Карина.
Към тях едни постни овесени кюфтенца

# 275
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
ddoychinova, ама веднага пращай овесените кюфтета насам!  Rolling Eyes
Или поне дай рецептата......  Sad
Леле, как изглеждат само.........  Crazy   Супер!  Peace   bouquet

# 276
  • Мнения: 125
Здравейте и от мен.На Цветница мъжът ми има рожден ден и от днес започнах готвенето.Ще направя постна торта.Блатовете са тестото от шоколадовите квадрати ,а вътре ще редя растителна сметана Хопла ,банан и горена захар.Отгоре пак сметана и настърган натурален шоколад.
Ще направя две баници.Едната с лапад,а другата с ориз.
Сега готвя постна мусака.От вечерта бях накиснала витабела на хапки с малко соев сос ,лук ,един млад чесън,сол,червен пипер,черен пипер,бахар,гьозум,кимьон и малко вода.После всичко това го запържих с млад лук и моркови.След това го смесих с картофите и го запекох.Направих заливка с една чаша брашно ,сол ,олио и коркума само за жълт цвят ,тя няма мириз.
  chef
Това е от мен.

# 277
  • Мнения: 349
Olivia ,  bouquet

t_ilieva , с удоволствие ти пращам bouquet / сега само рецептата/

Постни овесени кюфтета

1 ч.чаша овесени ядки /аз сложих микс от фини и едри/
½ ч.чаша вряща вода /бульон/
3 - 4 гъби пресни печурки
1 среден картоф
1 стрък пресен лук
1-2 скилидки чесън
черен пипер, кимион, инд. орехче, сол – на вкус

Заливат се овесените ядки с водата, покриват се и оставят около 20 мин. да я поемат. Картофът се обелва и настъргва /суров/ на ситно ренде. Лука и гъбите се нарязват на дребно. Чесъна се пресова и всичко се обединява; овкусява се с подправките.
От получената смес – /при мен се получи  гъста/ се оформят кюфтенца. Могат директно да се изпържат. Аз ги панирах в овкусена смес от галета и царевичен грис – едните, а другите -  след леко навлажняване и в сусам.
Пържат се в загрято олио до леко зачервяване, обръщат се – и тази страна  до леко зачервяване, след което на по-слаб огън – до готовност /около 5 мин./. Отцеждат се върху домакинска хартия.
Сервират се с прясна салата, домати.

Рецептата е от gotovim-doma.ru
 Hug

# 278
  • Мнения: 3 094
ddoychinova, за нищо Hug! Ти си страшен естет и истински майстор на кулинарното изкуство! Шапка ти свалям как си я оплела красиво!

# 279
  • Мнения: 3 036
Гледам че има различни рецепти за постни яденета, а аз ще дам рецепта за
Постен Добуш
50 грама захар;
50 грама мед;
50 грама олио;
50 грама вода;
половин супена лъжица амонячна сода;
1 чаена лъжичка  сода бикарбонат;
брашно;
канела;
1 буркан шипков мармалад
Всичко това е за 1 пласт.
Захарта,медът,олиото,водата,амонячната сода(разтворена в малко оцет)содата,канелата и брашното се замесват на не много твърдо тесто.
В правоъгълна форма,намазана с олио и посипана с брашно,се разстила тестото.Надупчва се с вилицата и се пече в умерена фурна.
Правят се 2 или 3 пласта в зависимост от желанието на дебелината,които се пекат последователно.
Слепват се с шипков мармалад,в който се слага малко сварено нишесте.
Реже се на еднакви квадрати,като половината се ръси с канела,а другата половина с пудра захар.
Като се наръсят се поставят в чиния да изглежда шахматно.

# 280
  • Мнения: 2 035
Честит Имен Ден на цветята в темата!   bouquet

И се записвам само да напомня, че днес може да си хапнем рибка   Wink

# 281
  • Мнения: 3 094
Слънчева Цветница на всички! Simple Smile Бъдете живи и здрави и много щастливи!

# 282
  • Мнения: 349
Честит празник
на цветята, младостта и свежестта!


Върбова клонка за здраве, цветно настроение и много усмивкиbouquet

Хубав празник на всички, и най-вече на именниците!
 Hug

# 283
  • Пловдив
  • Мнения: 580
Хайде, кажете как ядохте рибката!
Аз правих сайра на грил-тиган, картофки с чесън и копър, и зелена салата. За десерт - медения сладкиш!

Последна редакция: нд, 20 апр 2008, 22:24 от katjushka

# 284
  • Мнения: 2 035
Тъкмо спретнах зелена салатка, с краставици, царевица и риба тон  bowuu
Иначе сега ще папкаме филе на скара и цацка...Направо едва се удържам, само чакам бебка да заспи и да застъпя чинията

Общи условия

Активация на акаунт