Хайде на постите!

  • 67 512
  • 743
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 478
Честито на всички именици и от мен. И аз бях една от тях, та затова не ми се готвеше и през деня празнувахме навън. Вечерта бяхме в тесен кръг и приготвих маринован паниран хек, пресни картофи на фурна с копър, чесън и зехтин и салати от краставици и домати и от маруля. Десерт не съм правила, но бях взела готови неща. Открих хубави постни шоколадови бонбони с приятна опаковка на Милмекс  chef

# 286
  • Пловдив
  • Мнения: 580
По повод постните шоколадови бонбони: открих, че повечето натурални шоколади не съдържат мляко. Както и бонбоните от натурален шоколад.

# 287
  • Мнения: 784
Сега пък аз да напомня - вече сме във Страстната седмица - най-строгата седмица на поста.
Постът не е самоцел - идеята му е да бъде подготовка за празника. А центърът на празника е Светата литургия и приемането на Свето причастие.
Който иска да вземе причастие трябва да спазва строг пост (без олио) тази седмица или поне три дни - сряда, четвъртък и петък. Освен това трябва и да се изповяда. Причастие се взема по време на литургията (най-удобно е в събота сутринта).

# 288
  • София
  • Мнения: 436
Е това е толкова време спазвах стрикно поста и днес ме изкушиха едни шоколадови бонбони пияна вишна smile3511 направо съм за бой smile3538 fight та така с мойте пости за тази година приключиха, но това не ми пречи да си правя редовно от онези вкусни кюфтенца от овесени ядки направо са страхотни ddoychinova много ти благодаря за страхотната рецепта както и на всички които тази година се включиха с много хубави предложения и направиха постите толкова леки newsm20

# 289
  • София
  • Мнения: 478
Е това е толкова време спазвах стрикно поста и днес ме изкушиха едни шоколадови бонбони пияна вишна smile3511 направо съм за бой smile3538 fight та така с мойте пости за тази година приключиха, но това не ми пречи да си правя редовно от онези вкусни кюфтенца от овесени ядки направо са страхотни ddoychinova много ти благодаря за страхотната рецепта както и на всички които тази година се включиха с много хубави предложения и направиха постите толкова леки newsm20

не се отчавай и не се отказвай точно на края Simple Smile на всеки се случва, а и може да са били постни, защото повечето пияни вишни са постни Grinning просто в такъв случай продължаваш напред Wink ако ще се причастяваш кажи на свещеника за това отклонение и не мисля, че ще имаш проблем. Толкова много усилия си положила Hug

# 290
  • София
  • Мнения: 478
Днес ще правя пролетна картофена манджа, утре мисля да съм на вода и сок, а в събота ще ми донесат коприва та това и ще ни е последното постно ядене за Велидкенски пости.

Момичета, понеже остана още малко и искам да споделя колко приятно ми беше във вашата компания и колко много и интересни рецепти научих от вас. Надявам се през следващите пости да сме в пълен състав Hug Благодаря ви Hug

# 291
  • Мнения: 3 094
И аз благодаря за компанията на всички, мили дами, и за прекрасните рецепти!  bouquet
За последно у нас правихме постно зеле на фурна с подправки и пюре от спанак и картофи. Весели предстоящи празници и до следващите - Петровите пости , надявам се! Simple Smile

# 292
  • Countryside
  • Мнения: 11 645
Аз не спазвах стриктно, но като за първи път се постарах доста  Blush
Благодаря на всички за интересните идеи и рецепти, приятно похапване на агънцето в неделя  Mr. Green

# 293
  • Мнения: 2 035
Айде и аз за последно да се разпиша, днес си спретнах една огромна картофена салата с лук, кис. краставички и царевица и смятам с нея да карам, после една лещичка и край.
Смея да кажа, че за пръв път тази година не ми беше толкова трудно, както предните шест да се лишавам през целия 47 дневен пост от нещата които обичам. Спазих всичко и съм доволна и горда от себе си Simple Smile

Радвам се че намерих темата и следващият път пак ще ви търся  Wink  bouquet

# 294
  • Мнения: 5 228
Пожелавам весели празници и много здраве на всички!

# 295
  • Мнения: 349
Привет на Велика събота,
с пожелания за лека и успешна подготовка на празника



И аз благодаря на всички ви,
за подкрепата и топлата атмосфера ,
за идеите и рецептите, които направиха Великите пости по- леки и спокойни!
  bouquet

# 296
  • София
  • Мнения: 478
Мисля, че е време да подновим темичката, защото от утре започват Петровите пости Grinning Тази година са само една седмица, та ще има ли и други, с които ще си правим компания и през този пост Crazy

# 297
  • Мнения: 3 094
Привет! Мисля да се включа - една седмица ще ми дойде разтоварването добре в тия жеги Simple Smile

# 298
  • Мнения: 2 241
Аз също ще се включа този път, нали от днес?

# 299
  • София
  • Мнения: 478
Аз също ще се включа този път, нали от днес?

да, от днес започва до събота включително Peace

Общи условия

Активация на акаунт