Изгоряха 2 вагона на БДЖ

  • 32 958
  • 697
  •   1
Отговори
# 15
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Поредният кошмар.
Господ да прости загиналите.

# 16
  • Мнения: 2 759
... Вратите на купетата са били заключени отвън...
                     Това не е възможно да е вярно  Naughty.

# 17
  • Мнения: 47 996
толкова много съм пътувала с нощен влак, дори и като бременна и с децата, явно сме били големи късметлии
нямам думи, ужасно е
мир на душите на загиналите, тед кат радвам се че майка ти е добре и е жива и здрава, можело е да я изгубите по този нелеп и ужасен начин
работя в спедиторска фирма и знам за какво става въпрос в това бдж, ние возим товари, загубите могат да са само пари, а тук има жертви, боже, хора изгоряли в съня си Cry
бдж има и няколко много прилични влака, но те са нищо в сравнение със стотиците ужасни , стари  вагони

# 18
# 19
  • Варна
  • Мнения: 815
Не знам какво да кажа, потресена съм. И като си представя, че след 3 часа се налага да ползвам услугите на БДЖ........ Sad

# 20
  • София
  • Мнения: 4 294

"Вагоните, които са над 20-годишни, са били ремонтирани през 2006 година, а на 15 февруари т.г. са минали на технически прегледи, добави Олег Петков, цитиран от БТА."

Е може ли да са минали на технически преглед на 15.02. и на 29.02 да се окаже, че пожарогасителите
не работят, те не влизат ли в техническия преглед  #Cussing out

Загубена държава, пропита с бюрокрация, корупция и измами  #2gunfire
Почти всичко се прави ей така, за да се каже че е свършено,
няма думи за трагедията на хората, преживели този кошмар.

# 21
  • Мнения: 4 585
Баси, толкова ли е трудно да се инсталира по един датчик за пожар във всяко купе?
Има ги дори в подземията за кабели.

# 22
  • София
  • Мнения: 6 302
Голяма трагедия! И детенце загинало.... думи нямам. Дано не открият още жертви, все пак хората са спели. И как може все още да не са идентифицирали жертвите. Като чета тук и по други форуми какво разказват потърпевши... косата ми настръхва. Наистина трябва да има наказани, трябва да има оставки, трябва да има истински технически прегледи, трябва да има обучения за действие в подобни ситуации. Жалкото е, че живота на хората няма кой да го върне.

# 23
  • София
  • Мнения: 62 595
Ще уволнят дисциплинарно някой от по-долните нива и всичко ще се замете. На оцелелите и роднините на оцелелите им остава да кажат по една благодарствена молитва, че са живи.

# 24
  • Мнения: 7 114
Покой на душите на изгорелите живи хора.
 Cry
Ted_cat, съжалявам че сте били подложени на този ужас цялото семейство - особено майка ти.   Confused

# 25
  • Мнения: 1 032
Надали и някой ще уволнят. Туко що по Нова цитираха БДЖ. Според първоначалната информация на компанията, пожарът бил предизвикан от група пияни младежи, които подпалили пердетата на едно от купетата. Ако майка ти е била в злополучното купе, по- добре да даде гласност на истината, защото така железниците ще си измият ръцете и няма да има виновни за смъртта на хората. Или някой репортер пак не е дорабзбрал какво става. Във всеки случай жертвите вече са 8.

# 26
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Нямало е дете сред жертвите.

# 27
  • София
  • Мнения: 4 294
Голяма трагедия! И детенце загинало.... думи нямам. Дано не открият още жертви, все пак хората са спели. И как може все още да не са идентифицирали жертвите. ........

За жалост вече са 8  Cry
Голяма трагедия

# 28
  • Мнения: 7 114
С нощните влакове пътуват толкова много студенти. За мен тези младежи са все още деца.  Cry

# 29
  • Мнения: 4 116
Пише в 1-2 статии, че има и дете сред жертвите. Може и така да е, защото майка си спомня една майка, която е търсела детето си, туркиня е била.  И докато бяхме там не го бяха открили.
За пияните младежи, подпалили пердето по- скоро е недоразумение. Четох във Фокус, че пожарът е започнал от луминисцентна лампа, което е самата истина. Лампите са светели съвсем слабо, така е било във всички купета, не може да се загасят напълно. И може би става късо съединение, не знам, но нещо изпращява и се подпалват пердетата. Дори едно момче, което случайно е минавало покрай купето на майка ми е чуло изпращяването и после е събирало телефони и имена на пострадалите. С идеята да се заведе иск или дело срещу БДЖ.
Ако някой репортер иска майка ми да разкаже как се е случило всичко, може да ми пише на лични, ще я питам дали е съгласна. Че е много изтормозена психически и физически и не знам дали ще има сили за това.
Едната жена от купето й май е сред жертвите.
Трагедия е. В България нелепата смърт е ежедневие.

Общи условия

Активация на акаунт