МНОГОДЕТНИ МАМИ 33

  • 26 493
  • 294
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 392
Добре дошла Розита Hug Чувствай се поканена да споделяш всичко, което те вълнува!
Чатпатка, Реверсо е "училище за приключения" - организират нещо като лагери или курсове с приключенска насоченост за деца от различни възрасти. Има и други подобни. Виж на този сайт - http://prikluchenia.start.bg/#b_13035
Нашето семейство доста си пада по такива работи, но не сме пращали децата сами на такъв лагер. Обикновено като отидем някъде на палатки, така или иначе става интересно. Водили сме ги на пещера (пак трябва, че са забравили), на разни екопътеки, водопади. Миналия май Боян беше с баща си на воден поход с канута по Янтра и Дунава и много му хареса. Още са пробвали разни тролеи (возене по опънато въже с алпийска седалка) въжени градини - сигурно знаете за Коколандия в Борисовата градина http://www.kokolandia.com/news.php. Вярно, че не сме им организирали специални игри, но още не е късно Laughing
Като гледам времето, вече идва сезонът на палаткуването, може да спретнем някое ходене на интересно място и да им организираме веселба. Примерно на кресненското дефиле, или Лакатник... Ако има желаещи за тази събота и неделя - да се уговорим нещо, може първо за един ден.
Уф, ама съм ентусиастка, нали съм здрава (засега) съвсем ги забравих горките болнички. Хайде, ако живнат до утре все пак може да излезем на разходка някъде на въздух, все ще им е по-добре отколкото вътре.

# 76
  • Мнения: 3 326
Днес да почерпят - Оливети, която съвсем ни забрави, но пък днес яко черпене да отчете - двойно! Венина, да и е живи и здрав татито и да пише по често! Чатпатка, с порасналото си момче!

Кабо, моите съболезнования! Жената е отишла на по добро място, където няма болка и страдание...
Розита, добре си ни дошла! Откъде сте, що сте? Разкажи нещо за вас...Май Ноември ти е любим, а? Добре си го запълнила... Grinning
Раде, при мен нещат да се уголемяват снимките, т.е. щат ама на квадратчета... Иначе разгледах и ... завидях...
Чатпатке, Реверсо е една група млади хора - алпинисти и пещерняци, които организират летни и зимни лагери за деца на различна възраст, с различна степен на трудност ... http://www.reversobg.org/bg/index.php .
За Узана лично аз съм за, ама на 31-и е поредната конференция и ще пристигнем късния следобяд Sad! Най вероятно в хотела. Уж, ако си спомняте беше обещал друго ... ама ... Така де, ако си намеря транспорт ще тръгна сама (сама, сама с три деца, де) в петък, пък който иска да пристига! Ако не в събота привечер...

# 77
  • Мнения: 184
Рождениците, живи и здрави да сте!
Кабо Алма, моите съболезнования на теб и семейството ти!
Добре дошла, Розита!
Камен изкара вируса с нова (за мен) екстра - освен обичайните повръщане, висока Т, кашлица и т.н., получи и силни болки в краката. Не можеше да ходи горкото. Доста се притесних, може би защото не ми се беше случвало. Сетих се за един мой познат, който ми разправяше, че моите деца по-леко боледували, `щото ни били три и не сме се вторачвали толкова ooooh!, а пък неговото му било едничко и видите ли по-тежко го карали и повече се притеснявали. Не знам дали сте се сблъсквали с подобно отношение, на мен ми се е случвало няколко пъти - понякога не обръщам внимание, но понякога се дразня или ми е обидно. Сякаш хората не могат да разберат, че независимо от бройката децата са уникални и незаменими или, че сякаш ги гледаме оттук-оттам като са ни повече. Смея да твърдя, че моите деца са по-обгрижвани от много деца, които са по едно в семейство. Ох, казах си болката.
От вчера и Бояна се е разсополила и я боли главата. Само Ния се държи, ама тя и миналата година не прихвана вируса. Като я гледам, започвам да вярвам в силата на лечебното гладуване  Grinning - тя малко се храни и по-малко боледува.
Чатпатка, и моите много се радват като са с баща си - особено ако успеят да го видят на дневна светлина, `щото много рядко се случва - работи до късно и почти без почивни дни. Когато имаше сняг ги беше завел да се пързалят с шейни на хижа ”Здравец” и всички дружно заявиха, че само с него било по-хубаво, защото не ги прибрал след третото спускане, `щото били вече мокри.
Ани, поздрави на шампионката. Ама то хем хубаво, хем първо. Как да не му се радваш!
Наслуки, много приключенски сте настроени! Ние, т.е аз де, изобщо не си падам по подобни преживявания и май децата страдат от това.
Нелето, много хубави и интересни неща сте направили. Изглеждат като професионална кулинарна изложба. (Само дето зайчето го помислих за мишле  Embarassed)
Раде, хубави деца и хубави животинки!
Лек ден на всички!

# 78
  • Мнения: 1 035
Здравейте  Hug така ми се искаше да допълня от слънчев Бургас,но....

Времето тук е много подтискащо- (предполагам като и в цялата страна) мрачно и студено.Така ми се отвори душичката през онези слънчеви дни миналата седмица ,но ....карай, края и се вижда на зимата, макар че такива дни много действуват на настроението ми .
Скъпа Розита, радвам се че мога да те поздравя с добре дошла при нас HugПризнавам си- любопитка съм- разкажи повечко за семейството и ако може придружен със снимков материал.Така де...както са се отчели Радето и Нелето
Браво Нели на госпожата на Спас и Гого.Много ми хареса идеята за по- различно отбелязване на празника.От снимките пък личи ,че и на всички им е било хубаво
Раде, тези снимки с козленцата така ме разчувствуваха ...и аз имам такива като малка.Само колко хубаво беше...
Наслуки , знам най- боли като те разочароват близките hug ...но да сте живи и здрави и бебо да се роди жив и здрав.На село пак ще ходите ,а близките ти така ще свикнат с него ,че вярвам любимец ще им стане
77  Hug къде дават тъй  Naughty- Честито за това честито за онова за цяла тема назад.И кажи как са Маги ,Кати и Дени...как  се справяш като работеща многодетна мама и как вози пасата...
Кабо Алма приеми моите най- искрени съболезнования
За празника - ще прочета в другата тема и ще кажа ...Ние бяхме едни от твърдо-ЗА ,но последно като ставаше въпрос за отсядане в хотел ,май ни идваше скъпичко
И аз щях да питам за -реверсо Благодаря за инфото на Наслуки  bouquet
Ей,  #2gunfire този грип няма ли да си отива вече Бързо оздравяване за всички Praynig
И щом казва Пешеходката , ами да почерпят
Оливети , Венина и Чатпатка
Да са ви живи и здрави рождениците!!!
Как празнувате осми март?Аз утре вечер ще празнувам (предварително ) с колежките ,но нищо не съм измислила за в събота  EmbarassedКъде да ги заведа да ги почерпя моите хора???????????? Май ми е тъпо дочно на този празник да излезна само с татито....Споделете.Ще събирам идеи.
Лек и спокоен следобед!

# 79
  • Мнения: 2 022
Тази година имам готово решение за 8-ми март. На сватба сме - братовчед ми се жени.  Laughing

# 80
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
 wavey  love001  mrstraetz

# 81
  • Мнения: 106
утре, утрееее сме рожденници ние  Grinning
линийката нещо не смята като хората, май не взема предвид, че този февруари е високосен  Mr. Green иначе мерси Simple Smile
на който му се разхожда до самоков утре - да заповяда, днес се заредихме с торта (купена, но се надявам да е хубава). а фифо толкова странно си изживява рождения ден, аз такова нещо не съм виждала ooooh! преди месец и половина, като беше РД-то на линка, той така копнееше тоя рожден ден да е негов. сега пък като наближи неговия упорито заотказва да стане на три години. иска или да си седи на две, или направо на 4 да стане, даже ако може на пет. дори започна като си брои пръстите на ръката да прескача тройката, вика "ено, дуе, тетли, тетли, пет!" каква е тая тройкофобия не мога да разбера  newsm78 освен това си е въобразил, че понеже подарихме на линка количка за куклите всички рожденници получават такава и само говори как ще си слага в количката кубчетата.
а днес  ooooh! леле леле! като дойде да ме събужда сутринта супермного ме изненада - беше си напъхал кубчетата в панталоните! втъкнал си панталоните в чорапите и си ползва крачолите за джобове. много беше смешен, подрънкваше като кукер  Laughing жалко, че не успях да снимам. докато се разсъня се "изпразни". тва ми е най-щуравото дете Simple Smile

мерси за линковете! ще разгледам, дано да ми харесат Simple Smile 

още нещо трябваше да споделя.... а, да! имам нови снимки с чаветата на сайта Simple Smile утре ще кача и от рд-то

 Hug на всички Simple Smile

# 82
  • Мнения: 124
Супееер Simple Smile
Разгледах сайта. Аз също съм силно за тези занимания и въпреки че сме малки от сега се замислям къде ще ги водим. Добре, че под ръка имаме опитен тати /по професия алпинист с хоби пещернячество/. Маги до сега е правила една пещера и няколко палатки, но Кати и Дени не са виждали и палатка дори Embarassed Принципно на рд-то на тати всяка година ходим на Карлуково. От както се роди Маги попреместихме на Лакатник, а откакто се родиха Кати и Дени се преместихме в къщи Party Сигурно тази година пак ще подновим старите принципи и Лакатник ни зове. Наслуки ще се радвам да се видим, но нашите планове евентуално са за около 3-ти април. Hug
Иначе пасатката-втората жена на Киро- слуша и то как само Party
Е, аз още не мога да се доредя да карам, но надявам се скоро и това да стане Crossing Arms
Тъщичка не питай душо как съм като работна мама ooooh! Нещо едното с другото хич не ми върви. Май варианта детегледачка, а не детска градина при нас беше по удачен. Деца се скъсаха да боледуват, аз не мога да тегля болничен поне месец докато си поустановя работите..... Въобще не ми се говори. Вдигнахме по тревога родителите ми и понеже Киро ни е командировка, а Кати и Дени са БОЛНИ разбира се, ги изстрелях при тях. За първи път баба и дядо се радват денонощно на Кати и Дени. До сега само Маги им е гостувала с приспиване. А аз повече се притеснявам за наще отколкото за децата Thinking. Ох, бях готова да се предам и да си остана в къщи. Най-много се ядосах когато една сутрин ми върнаха Дени от детската без да и има нещо/и бременна не беше даже Laughing/ Ако не се налагаше тати да работи толкова да покрие липсата от моето неработене щях да си остана вкъщи с голям кеф Rolling Eyes Такива покрай нас... шарени. Е изпях си го, улекна ми....
Мила Алма съжалявам за загубата ви Sad
Раде страхотни сте.
розита добре дошла Hug
Прегръщам ви и ви пожелавам хубавото слънчице, което скоро грееше да се завърне бързо, а и с него здравето на дечицата ни  Praynig

# 83
Благодаря ви за топлото посрещане  HugАми какво да ви кажа за себе си newsm78 от София съм за децата писах, в момента съм в отпуск по майчинство и съм се отдала изцяло на грижите за децата и семейството.
Честито и от мен на всички празнуващи днес. 

# 84
  • средноголям град в България
  • Мнения: 145
Здравейте на всички!   bouquet Здравей, Цоци /как само ме разконспирира/  Heart EyesСкоро не съм писала тук, но аз "работя" на тихия фронт. Вече 2 мои приятелки са многодетни мами. Едната е моята фризьорка, която има 3-то дете на няколко месеца и която през цялата си бременност си е казвала: "Щом тя може, ще мога и аз". А другата ми приятелка-съученичка и наборка /вж. профил/  бременее в 6 месец с трето дете  Hug Малко се е шашнала от модата за секцио, но май нормално ще си ражда. Засега ходи като кон и се чувства чудесно. Ако успея да ги убедя да се гегистрират и във форума, /а и да пишат  Wink /ще е голям успех за мен. За първата ще е малко трудно, но втората и без това по цял ден е на работа пред компютъра, а и е с голямо чувство за хумор.
 smile3525 newsm51 Това е за новите майчета и успех!

# 85
  • Мнения: 11 607
venina  Hug Hug

Кабо.....момичетата са писали и заради мен! Heart Eyes  bouquet

Ани... Crossing Armsбеше обещала СМС.....чаках аз...ама ....да се надявам,че като стане олимпийска шампионка и аз ще съм първата, която ще разбере!

Момичета, болна съм! Не ми се пише нещо, ужасно се чувствам вече 2-ра седмица! Подготвям се и за празник на мама в събота и ако се получи сполучливо - ще разказвам надълго и широко какво съм измислила и какво съм направила!

Шантаво ми е едно, ни ми се пише, ни ми се чете, очите ми текат, имам вътрешна Т, екстри колкото искате! За капак - Вилизар и Рая се надпреварват да не ми спада кръвното и в скоро време ще използвам точилката не по предназначението и,а за заглаждане на задни части(шега, да не ме заточат сега от Закрила на детето!). Казаха ни,че по всяка вероятност до 1.5. ще сме на работа, пък за по натам... - още нищо не се знае със сигурност!

Честито на всички празнуващи! Извинете,че няма да е поименно, но ви желая много здраве и любов! Весели празници и наздраве от мен!

Добри дошли на всички към нашия отбор! Казвам му аз на Лъчо,че вече тройките сме демоде и не сме атрактивни..той не вярва......Ох...бременее ми се...но не сега! Сега ми е шантаво и откачено!

Момичетата с тумбите...Погалете ги и им разкажете част от какъв страхоте отбор деца ще са след като се родят...Чака ги опне Нобелова награда...То ние, многодетните, с по-малко от Нобелова награда и Олимпийска титла - не се задоволяваме, така че...

Специални поздрави за всички майчета...вие си знаете..да не изреждам,че ще трябва да препиша списъка на мамите от 1 стр. Обичам ви, прегръщам ви и ми липсвате!  bouquet Heart Eyes Hug Hug Hug Hug Hug Hug

# 86
  • Мнения: 346
Нека се запиша в новат тема Simple Smile

Усмивки и много щастливи дечица

# 87
  • средноголям град в България
  • Мнения: 145

Честит двоен празник на Оливети и на Филип на catpatka !    newsm51   newsm59  ura

Да са живи и здрави рождениците! Много здраве, късмет и щастливи мигове!


А ето и от мен почерпка    cook  Wine Glass










# 88
  • средноголям град в България
  • Мнения: 145
Като не пиша, не пиша, ама като ме досърбят пръстите.... Особено когато съм в цикъл "старческо безсъние"  Mr. Green Мама Цоцоланка, благодаря че се сещаш за всички ни! Аз, честно казано напоследък нямам много време за празници с тати, гледаме повече време да отделяме за децата. Както е казал народът: малки деца - малки ядове, големи деца - големи ядове... и финанси  Grinning 
А за това, че с 3-те деца сме демоде, не е вярно, даже много сме си на мода, я що звезди  в "трета възраст" раждат трето дете.  Wink Но за 4 и повече  - евала на тези майчете, но аз едва с 3 се справям,  нЕмам нерви, а и ЕГН-то... То поне по един медал да ни бяха дали /както едно време другаря Тодор Живков даваше, ех-хххх младост/, а то даже и детски не получаваме - големият син над 18...то, кВо? Да, да, ама я иди в банка да теглиш кредит? Па, колко деца, Па колко доход, дрън, дрън.

Много се дразня, когато някой ми каже: Е, какво толкова - 3 деца, големите нали се оправят сами вече?. Абе тези хора, да не си мислят, че грижите по едно дете се свеждат само да му сменяваш памперсите newsm78. Големите, големи, ама и с тях човек си има морални и емоционални ангажименти - изпити, гаджета и т.н

Вие, майчета, не ми обръщайте внимание на приказките. Аз понякога се гневя, но по принцип съм оптимист и да ви кажа, вярно е че децата много взимат /време, безсънни нощи, средства/, но и много дават. Ако сега ми се наложеше отново да взема решение дали да родя третото си дете, пак щях без колебание да си я родя - моята малка красавица.

Поздравявам всичи вас, силни и мъдри жени, добили куража да отглеждате повече деца! Бъдете живи и здрави и нека Бог ви закриля!   bouquet

# 89

Общи условия

Активация на акаунт