МНОГОДЕТНИ МАМИ 33

  • 26 309
  • 294
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 159
Слънчево - неслънчево, и моите се натръшкаха...  Sad Яна сополива, Гого с конюнктивит, Спас с целонощна кашлица... Я кажете - как да ги подсилваме тия деца? Аз общо взето не ги пазя от каляване (пак, в най-добрия смисъл на думата, аз съм от умерените родители), но често се случва да настиват. Имахме едно близко семейство германци, те бяха направо крайни - децата сополиви, чак до брадичките, кашлящи, с температури... Те - не им даваха никакви лекарства, държаха ги все боси вкъщи, казваха - ако им е студено, те сами ще си кажат... У нас антибиотиците не са на почит, затова пък минимум един буркан мед и една торба чай отиват месечно и въпреки това...
Дано всички болнички се оправят бързо!!!   bouquet

# 286
  • Мнения: 2 022
Здравейте, момичета.
Да ви почерпя, че днес нашата Ади е именица.

 

Не можах да й направя подарък сестричка за имения ден. Оставаме на изчакване.  Laughing

Честито на всички, които имат повод да празнуват днес.

Наслуки, много мило ми стана като чета как разчиствате апартамента на баба за новото човече. И ние направихме така, когато чакахме Коко. Сменихме си жилищата с баща ми. Неговия апартамент е с една стая повече - да има и за детска. Сега живеем в 2 стаи, кухня и преходен хол без прозорци. Всичките деца спят в детската, а когато дойде свекърва ми, и тя е там. Като в дядовата ръкавичка. Живот и здраве, Беба ще спи при нас - Коко й отстъпи мястото си, а на него и брат му им купихме двуетажно легло още през есента. Баща ми ме бъзикаше, че мога да сменя и другите две легла в детската с двуетажни - ето как се намира още място.
  Mr. Green

# 287
  • Мнения: 106
хахах и ние бяхме в едно апартаментче 56 квадрата на 16тия етаж в борово. сега сме в малка къщичка - две стаи и кухня + една таванска стая, която е много мъничка и мъжа ми я ползва за офис. всичките деца спят в детската, тони и фифо си имат двуетажно легло. чудя се как да сместя там и една голяма банкетна маса за да могат да си рисуват и да учим на нея, че кухнята ни е много мъничка (и тъмна). имаме много голяма тераса, така че през лятото е все едно имаме още една стая Simple Smile баба ми казваше "сЪрце да е широко" и наистина тва е важно Simple Smile

неленце, аз на моите им давам есберитокс. в него има ехинацея - естествен антибиотик (като чесъна), който се дава и за кашлица, но не е подходящ за малки деца. давах го в началото на есента две седмици по един път на ден и оттогава по 2 пъти седмично. слава богу не бяхме боледували тази зима до сега. сега давам осцилококцинум и се подобряват. гледам че се оправят с болестите по-добре от другите деца (СЛАВА БОГУ). нямат нито температура, нито кашлици, а само сополки. не се дават милите ама вече им е трудно. нямам търпение да излязат новите зеленчуци да им се подсилят малко телесата...

# 288
  • Мнения: 392
Неле, Чатапатка, с вас сме срещу болестите! Ако моралната подкрепа има ефект - имате я от мен. Току-що сме се закрепили що-годе здрави и спомена за гадния грип (или каквото там беше) още ни е пресен. Дано да се оправят бързо всички и най-вече леко да минава!
Не съм доктор, но си мисля, че честата смяна на твърде топло със студено време се отразява зле на имунитета. Аз също гледам да ги калявам децата, но голяма част от времето прекарват в градината и училището, а там май не са фенове на проветряването и ползват доста миризливи дезинфектанти, та и това има лош ефект.
Явно и вкъщи да си седят децата - болести все има, важното е да не им се даваме!
Феичке, леко чакане... то не остана много.  Относно мястото в жилищата и сърцето - и при нас има едно двуетажно легло, за второ още не мислим, но може би някой ден.... Тясно, тясно, ама като отидем на палатка си наваксваме липсата на пространство за дълго време.
Вижте какво открих
http://biskvitka.net/2008/03/24/golqmo_zadrujno_semeiistvo.html Това е линк със снимки на една наистина ПЪЛНА КЪЩА - семейство Дъгар, от САЩ. От както ги разглеждам непрекъснато се хиля - ние си мислим че имаме много деца  Grinning Grinning Grinning
Имати си и сайт - DuggarFamily.com

# 289
  • Мнения: 69
Здравейте, момичета!
ние сме вече 6-тима-малката Дара се роди на 26.01.2008 в МД-София - 3750/52
черпя виртуално  Hug

# 290
  • Мнения: 106
wow, честито!!! да е здрава и послушна! браво на вас  newsm18

# 291
  • Мнения: 1 035
Честито Благовещение!Днес е и празник на жената християнка и майка.Да е честит и празника на всички именици ( Ади   bouquet)!!!
Честито момиченце на Маня!!!
Анаис,нашето семейство май се разполага най- на широко ....цели 101 кв. Но ако си мислиш че не си мечтая поне за още една стаичка....Ето ,като освободим  семейната ни спалня на близначките - с тати оставаме без легълце Още не сме измислили как ще се пренареждаме , но бабата на Чатпатка вярно е казала
На Юлето и Алма и аз им завидях....
В отбора на болничките и ние се включваме с един брой за сега -лека хрема и кашлица Още я лекубам Бояна само с чай и боров мед, но май поне сиропче за кашлица ще трябва да взема
За Имуностимулаторите и аз давах есберитокс на кака Софи ,а за малките Имунобебе-с ехинацея , котешки нокът , шипки и др .По едно време и сребърна вода им давах ....направила съм ги опитни зайчета
Наслуки това огромно семейство го бях виждала ....но ми беше полезно отново да им се порадвам
Бременилките , да погалят тумбачетата
Желая скорошно оздравяване на болните






























# 292
  • Мнения: 2 022
ЧЕСТИТА МАЛКА ПРИНЦЕСА НА МАНЯ.
Да бъде жива и здрава и да носи много радост в пълната къща на мама и татко.

# 293
  • Мнения: 1 744
Честита дъщеричка на Маня! Да е жива и здрава! Hug
Честит имен ден на днешните именници! Да са здрави и щастливи! Hug
Леле, Феичке, каква торта! Ако имаш и рецепта- ще е супер!  chef
Ето нещо красиво:
http://life.dir.bg/2008/03/25/news2812053.html

# 294
  • Мнения: 11 607
ЗАПОВЯДАЙТЕ!!!!

Наде пусни линка с манекенката още един път в новата тема...

Маня, честито!  bouquet  bouquet Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт