МНОГОДЕТНИ МАМИ 33

  • 26 354
  • 294
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 11 315
Боже, каква съм заспа! ooooh!
Пропуснала съм май вече 2 теми!
Моля за извинение Praynig

# 271
  • Мнения: 1 035
Първо рождениците
Честит празник в дома на Каишка! Да е жива и здрава Мария- Йоана!!!
Честито на порастналата Касия!!!
За е жива и здрава и майката на Пиги!!!
Продължавам съвсем накратко
Нелето гледах филм за вашия край по Канала ...очарована съм
 Така както описваш правенето на торти изглежда лесно , дори и за мен.Ще опитам
Касандра , "Не наказвай себе си ,заради грешките на другите ", е казал Цицерон мисля newsm78
Дидка много ми харесва предложението ти за Вонеща вода ....заради него ти прощавам отсъствието Heart Eyes
Прегръщам ви всички  HugЖелая ви спорна седмица!

# 272
  • Мнения: 2 270
Добро утро мами
Вчера в Русе имаше карнавал организиран от мамите /ДБМ/средствата от който ще отидат за няколко русенски дома.
Голяма веселба беше ,но моя малкия пакостник,като се вкопчи в мен и един кротък ,като агънце.Не можеш да го познаеш
Нелето -каква е тази бавносъхнеща маса.Я раздуй,че ме заинтригова.От къде а вземаш
Касандра-Тъщичката е дала страхотен цитат-послушай я
Дидка и на мен ми допадна това за вонеща вода.Ако се организира нещо може и да дойдем /поне двамата с Тони/за няколко дена
Вечерница-простено ти е Grinning
 Olivia -поздравления за каката Hug
Лека седмица и усмихнат ден ви желая

# 273
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
       Стоян на Мери е рожденник  Hug да е жив и здрав младежа,много успехи в живота пред него
Макар и закъснели ,но сърдечни благопожелания за всички празнували,но непоздравени от мен през изминалите дни
За Вонеща вода,хубавото ще е ,че е само на наше разположение!
ani69 много съжалявам,че неуспяхме да дойдем вчера на карнавала,щяхме да се видим,така ми се искаше
Olivia поздравления за талантливото ти момиче,много успехи и желая  Hug
neleto от къде такава бавносъхнеща моделираща маса
Пиги® да е жива и здрава майка ти,много хубава торта
Касандра много гадничко,но дано пък така да се променят нещата в най-скоро време и да ти стане пролетно и спокойно   bouquet
Пролетната Фея чакаме с тебе  Heart Eyes
При мене всичко е по старому,ангажименти,учене за изпити,правих  си    курбан за здраве ,започнах поетапно      пролетно чистене в къщи и по двора на едната ни църква,че няма кой друг да се грижи bowuu На 20-ти приятелката на Павчо  имаше    рожден ден ,в последно време правя през ден палачинки,много му се хапват таквиз глезотии на младежа и даже   сам си бърка сместта   ,сега ни тресе предрожденническа треска,иска ролери,чудим се дали да правим рожденният ден на сладкарница с аниматори или у дома,но има време  ooooh! ще го измислим
Хубава и ползотворна седмица ви желая....и чакам радостната вест за следващото ни бебе в отбора  Heart Eyes                                     

# 274
  • Мнения: 1 818
Добро утро и Честита ви Пролет!Баба Марта си показа магариите и при нас,но дай Боже вече да има повече слънчице!
Да е жива и здрава принцеса Джорджия на мама Олимпия!

Ани,да разцелуваш талантливата ни Йоана!   bouquet
чатпатка  Hug ,изкарахме чудесно.Направих празничен обяд...докато се събудят всички...а за вечеря бяхме на ресторант с приятели...Прибрахме се раничко,че Додо му се приспа...но пак беше весело!
Момичета,още веднъж ви благодаря за пожеланията и хубавите думи!
Наде,честит юбилей! Добре се справяш с четири деца...и аз ти се възхищавам!
    bouquet
Феичке,въпросната мъдрост и моите големи пубери не я харесаха...а на мен много...защо ли така  Grinning
Албена,скоро ще показвам,скоро  Wink
Пиги  Hug ,много е сладка кръщелницата ти,а тортата за мама изглежда така апетитно! Да ти е здраво майчето дълги години!
Касандра  Hug ,много неприятно...Пази Боже от съдилища и съдии!...Все си мислех,че положението в България е започнало да се оправя...но всеки ден в пресата чета такива странни неща,че глава ме заболява...  ooooh!
Нелето,ти мен вдъхновяваш!  Heart Eyes Hug
Вечерница  Hug ,простено ще тие ,ако разкажеш как е коремчето...как са децата  Wink
Олимпия,браво на каката...все по големи сцени и пожелавам
  bouquet

За гледането на телевизия...разрешавам на Давид половин час на ден...а през почивните дни предпочитам да сме на разходка .Компютърните игри вече са забранени у дома...и за малки и за големи...
Ние в събота бяхме на поредната срещичка с испанските момичета в Сан Педро де Пинатар на Mar Menor ...Първо децата поиграха на плажа,но вятъра ни изигра лоша шега и Рали и фамилия ни прибраха у тях...можете ли да си представите...5 семейства...Беше много весело...Не съм предполагала,че на едно място в Испания ще срещна толкова хубави хора българи..И мъжете ни намериха общ език...и децата ...а за нас жените да не говорим...не можахме да се наприказваме...Следващата среща ще е по голям...и ще е по близо до нас...ами така...няма само ние да пътуваме  Wink Sunglasses Имам снимки,но няма да са ви интереси...ако някой има желание ще му ги пратя налични .
При нас беше Великден...и въпреки,че ние ще го празнуваме по православен обичай през април...вчера цял ден правих козунаци...По традиция днес в Испания се ядат козунаците. Моите деца ще се събират с приятелчета ...Всеки ще носи козунак/мона/

Приятна седмица в желая мили мои!


Дидка,големи бонбони тези младежи! Heart Eyes Heart Eyes


# 275
  • Мнения: 159
Такааа, ето че ви запалих и вас  Grinning
Относно тортоправенето - цялото ми вдъхновение идва от тортената подтема на Готварската в нашия форум:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=277053.0
Там с най-пълни подробности са описани доста видове покрития за торти, както и "захарни теста" за моделиране на цветя и други фигурки. Да, обаче, след 3 неуспешни опита да си направя фино, "пластелиново" и с необходимата твърдост тесто, реших да не се мъча повече и си купих готова бавносъхнеща моделираща маса. ПРедлага се и бързосъхнеща, като тя повече се препоръчва за направа на фигурки, но пък моята става за покриване на торти, с "чаршаф", както и за правене на ни много сложни цветя и фигурки. В крайна сметка се оставят за ден-два да съхнат и пак си вършат работа като фигурките от бързосъхнеща маса. Аз единствено мога да ви кажа моята информация за фирма, която ги предлага:
http://catalog.bg/company.php?company=18423
Адрес: София 1505, ул. Кадемлия 6
Телефони: 029442053; 0888619693; 0889521817
Това е!
  bouquet

# 276
  • Мнения: 2 641
момичета чета ви , ама не съм писала във вашия форум. много искам още едно дете, но разполагаме само с стая, хол и кухня, кото не са големи. реално за спане могат да се ползват само двете стаи, а те не са големи. има ли от вас мами, които живеят в такива апартаменти? изобщо с колко стаи разполагате, виждам че има и мама с 5 деца !

# 277
  • Варна
  • Мнения: 1 040
Здравей Anaise,ние сме жив пример за това , че  стига да имаш желание и в малък апартамент се гледат деца.Нашия е 50 кв.Разбира се ще мислим за нещо по-голямо,но първо трябва да се върна на работа  Peace

# 278
  • Мнения: 2 641
абе то и ние мислим ама с 3 малки деца и аз в къщи май само си мислим Simple Smile има време де, аз съм секцио и така или иначе трябва да се чака за трето дори да го решим сериозно. нашия апартамент е 64 квадрата но ни се вижда доста тесен. а с големи деца незнам къде ще се сместим !

# 279
  • Мнения: 392
Анаис ние живеем в преустроен двустаен, малко по-голям - 75 кв. м, но пък заедно с моите родители. Разпределението е - кухненски бокс, хол с преход към спалня за нас (бивша трапезария), самостоятелна стая за трите деца, малка стаичка за баба и дядо. Тясно ни е, разбира се, предстои ни преместване в панелен тристаен със същата квадратура, но с равномерни по големина стаи.
Както и да го погледнеш в апартамент е трудно с изобщо с деца, но това не би трябвало да е най-важното в живота. Децата са страхотен стимул за упорита работа и търсене на алтернативи за всичко - жилище, работа, начин на живот. Домът е много важен, разбира се, но може да се смени все някога, а децата се създават когато му е времето и най-вече желанието за тях.

# 280
  • Мнения: 2 433
Здравей Anaise,ние сме жив пример за това , че  стига да имаш желание и в малък апартамент се гледат деца.Нашия е 50 кв.Разбира се ще мислим за нещо по-голямо,но първо трябва да се върна на работа  Peace

И ние Hug нашият апартамент не е повече от 60кв.м. Mr. Green И спокойно си казвам че ни е добре. То човек знае и 2 и 200. За стаите стая хол и кухня - след преустройството - тераса-кухня, хол-всекидневна, кухня-спалня; детска. И куче си имаме даже Joy

ние вече сме здрави. 10 дена боледуване - увидя ми се. Всички на куп ooooh!
Днес съм на работа, децата в училище и ясла...и всичко май ще тръгне постарому. В сряда ни е делото. Данъчните нали обжалват на по-горна инстанция... и така. Поръчките изостанаха много...но имаме приоритетни големи клиенти които трабва да работим. Така че малките пак ще чакат Sad но понякога нещата са така.
Вчера карах Галин да ме води на реката..не на романтична разходка, а с 2 чувала - за камъни Joy всеки луд с номера си. Цветарник правя на ранчото. Нали е пролет...цветя трябва да се сеят.

# 281
  • Мнения: 125
Благодаря ви момичета за добрите пожелания.javascript:void(0);
Аз ,мъжът ми и малкия живеем в гарсониера-стая с малък боск .Каката и баткото засега живеят в друг квартал при баба си и дядо си ,но и там жилището не е много голямо 75кв.Това се наложи заради по-доброто училище.Но живот и здраве след време ще се сменим,свекървата ще дойдат в гарсониерата.Въпреки теснотията у нас е весело и радостно и не съжалявам,че съм си родила 3 деца.Всичко ще се нареди.

# 282
  • Мнения: 3 740
Ох, и аз се докопах до компютър.

Честито бебче на Олимпия! Да е здрава и щастлива малката красавица и всички около нея!

Честито на всички, празнували рождени дни, юбилеи, годишнини и факта, че са живи и здрави!

Поздравления за успехите на Йоана и Давид, мамите-ученички и мамите-учителки!

Феята излезе желязна - рече, че ще дочака 22 - и край. Това се казва планиране!
Наслуки, ти как си?

Шапката да спре да копае, че какъвто потенциал има, ще стигне до земното ядро. Обръщай посоката - и звездите са твои. Не вярвам, че има нещо, което да ти се опре.

Анаис, и ние сме на 56 кв. с 4 вече големи деца. Ама никой не иска да се изнася от къщи, въпреки, че има накъде. Явно, че не квадратните метри са мярка за щастие. Наслуки е права, не изпускайте времето и възможността да си родите децата, другото се нарежда с годините.

Ние в събота и неделя бяхме в Родопите с едни приятели, които си купиха кемпер. Мъжът ми нали е гуруто на караванджийството Mr. Green, поканиха ни на пробното пътуване като експерти. Много беше хубаво. Качихме се до пещерата Утробата, за да видим легендарното й оплождане със слънчев лъч по време на пролетното равноденствие, обаче нъцки - валя дъжд. С други думи, Утробата си беше там, много интересно природно образувание, но магическият акт не се състоя. Което даде повод на цялата компания да се забавлява за моя сметка, че имало опасност аз да забременея от тайнството, та затова природата взела предпазни мерки овреме. Twisted Evil После се покатерихме на връх Монек над Кърджали, та ни се напълниха душите с красота и зеленина. Отново си дадохме сметка колко малко познаваме страната си и калко безкрайни възможности за прекрасно прекарване на времето има съвсем под носа ни, а ние все бягаме надалече...

# 283
  • Мнения: 392
Добро утро момичета!
Да се почерпим за днешния празник - Благовещение!

Пожелавам ви много радост в пълните къщи  bouquet

Кабо Алма, лекичко ти завиждам за пътуването.... в Източните Родопи отдавна ми е мерак да отида, но още не сме стигнали... Но времето е пред нас, надявам се.
При мен няма проблеми - бебчо и коремът ми растат, но не ми тежи особено, стига да не съм на работа  Mr. Green. Цяла събота и неделя разчиствахме апартамента на баба, където някой ден ще се пренесем, но кога - не е ясно. Там не е правен ремонт и разчистване поне 20 години и сега има ужасно много работа. Изнесли сме вече сигурно 50 чувала боклук, вторични суровини и какво ли не още. Все пак е доста освежаващо да виждаш как се отваря пространството, зарито от години с вещи и дреболии.

# 284
  • Мнения: 106
хей мамчета Simple Smile
от много време не съм писала, но дойде и наш ред да боледуваме Sad въпреки всеотдайните ми грижи линка и фифо дадоха фира, очаквам всички да ги последваме. пасем хомеопатии ежедневно и гледаме да мислим "на здраве". имам чувството, че се борим с болестите както баба марта се бори със зимата Simple Smile не знам при вас как е времето, но тук ту грейне, ту притъмнее...

дано на вас ви е по-слънчево  Hug

Общи условия

Активация на акаунт