Шаблони и техника за рисуване с къна

  • 77 208
  • 74
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 893
Привет, Кали
Първо само да вметна, че разбрах вече какво имаше предвид, индийската къна за коса, която предлагат е за червен, кафяв и черен цвят (определено има още нещо освен къна). Взех си черна и довечера ще пробвам.

А относно апликатор, има различни:
единия от вариантите е да си направиш конус - http://www.expertvillage.com/video/481_henna-applicator.htm
а друг - да ползваш найлонова торбичка, като избутваш къната в единия ъгъл и там пробиваш малка дупчица. После стискаш за да излиза къната  Simple Smile

Не ми изглежда много удобно да стискаш и да рисуваш, но не съм пробвала още  Grinning

Иначе по снимки съм виждала в готови комплекти, шишенца, с капачки със заострен връх - http://www.naturalexpressions.org/apbottleandtip.html

Ако намеря свестни снимки със апликатори, ще сложа.

И още нещо, чакало се 4-6 часа къната да съхне, после измиваш и намазваш с масло (евкалиптово например).

Последна редакция: вт, 04 мар 2008, 15:29 от devilkin

# 16
  • Мнения: 417
devilkin аз сега на пазара се разходих и разгледах, имаше една къна на която на пакетчето отгоре бяха сложени изрисувани ръце, за първи път я виждам, хайде като най-смела пробвай Peaceи после пиши какво е станало

# 17
  • Мнения: 893
Здравейте, момичета
Вчера се нацапотах    Mr. Green
Ползвах индийска къна за коса (която както се очакваше едва ли имаше къна вътре, като я разтворих с кафе, замириса силно на химия). Иначе добавих малко разтворено лимонтузу (нямах пресен лимон), няколко капки евкалиптово масло и разтворено нескафе. Апликаторът го направих като конус от  целофан, обаче дупчицата, която  оставих беше толкова малка, че паста не искаше да излиза през нея, че затова се наложи да отрежа малко върха. Много се разлях ... исках да кажа че стоях час и половина и я измих, беше напълно изсъхнала, обаче се получи съвсем бледа кафява рисунка. Иначе пръстите и ноктите ми са черни   Laughing забравих да си купя ръкавици.
Та това е, ще търся истинска къна, дано намеря някъде на прилична цена.

http://www.magazinche.com/item.php?itemid=743 - намерих това, обаче цената е убийствена.
В един пост на форум прочетох, че някаква жена поръчвала на хора, който ходят до Турция, да и купуват от там и килограма струвал 12 лв.

# 18
  • Мнения: 417
devilkin как мислиш дали в индийските магазини има нещо на по-достъпна цена?

# 19
  • Мнения: 893
Мда, бях попаднала на пост, в който пишеше че в индийския щанд в малкия цум в София имало хена на камък и цена била около 3,50 лв. Хвалят и някаква арабска къна, ама тук във Велико Търново, съвсем няма от къде да намеря такова нещо.

# 20
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
Дойде ми на идея дали няма да може да се използва за самото рисуване вместо апликатор обикновена спринцовка или е твърде гъста сместта и няма да излиза? newsm78

# 21
  • Мнения: 893
Бабъл и аз си го мислех, но не съм пробвала.
Струва ми се че проблемът ще е равномерно да натискаш буталото на спринцовката и да рисуваш. Но не пречи да опитаме  Grinning

# 22
  • Мнения: 417
На мен ми дойде идея апликатора да е, на боите за коса едното е тубичка а другото е пласмасово шише с остър край, може и това Wink

# 23
  • София
  • Мнения: 39 766
Не съм виждала такива татуировки в/у кожа. Прочетох темата, видях линковете. Въпроса ми е изпъкнала ли стои татуировката или каната пада и остава някакво оцветяване. Разбрах, че издържат около месец.

# 24
  • Мнения: 417
Остава само оцветчване, това е на принципа на биологичните багрила, оцветява кожата , но не много дълбоко, затова се измива.

# 25
  • Мнения: 893
Кали, идеята ти за апликатора е много добра  Peace

А сега да дам малко инфо за тези къни  Grinning. Една приятелка имаше работа близо до индийския магазин във ВТ и я помолих да провери за къна и ми купи от там комплект за 5,50. Съдържа тубичка с готово приготвена паста (30 гр), къна на прах (едно малко пакетче, светлозелена), конус от целофан, мехнди олио и два шаблона. Каза, че отделно продавали къна за рисуване, едно пакетче около 100 гр струвало 3,20.
Това е  Grinning
Довечера пак ще се мацотя  Mr. Green

# 26
  • Мнения: 417
devilkin ще чакам с нетърпение, после пиши какво е станало задължително, успех! Peace

# 27
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
А сега да дам малко инфо за тези къни  Grinning. Една приятелка имаше работа близо до индийския магазин във ВТ и я помолих да провери за къна и ми купи от там комплект за 5,50. Съдържа тубичка с готово приготвена паста (30 гр), къна на прах (едно малко пакетче, светлозелена), конус от целофан, мехнди олио и два шаблона. Каза, че отделно продавали къна за рисуване, едно пакетче около 100 гр струвало 3,20.
Това е  Grinning
Довечера пак ще се мацотя  Mr. Green

А дали случайно не продават и само шаблони отделно?

Като се намацотиш, да покажеш Mr. Green

# 28
  • Мнения: 893
Момичета, намазах се с готово приготвена паста, ама понеже беше късно пак претупах нещата  Mr. Green
Залепих си на крака единия шаблон (прилича на силикон, но лепне от едната страна) и отгоре с лъжица намазах пастата. Беше тъмно зелена на цвят и малко миришеше на смрадлика. Но след като се намазах, не отлепих шаблона веднага, уж за да не размажа мотива, а 20 минути по-късно и понеже дупчиците на мотива бяха много малки, на повечето места къната се вдигна със шаблона  Simple Smile. Ама като за първи опит с този комплект, резултатът е задоволителен. Цветът се получи кафяв (съвсеме леко към зелена гама, а не към червената, затова си мисля че в пастата има и други растенията), ама не много наситен.
През почивните дни, ще експериментирам и ще снимам  Mr. Green

# 29
  • Мнения: 417
А дали може да се рисува направо с готовата паста или е много гъста, ще чакам снимките Peace

Общи условия

Активация на акаунт