4-токласниците...

  • 11 933
  • 306
  •   1
Отговори
# 60
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
път ще търсим квартира в района на Младост.

йееееее, ще ни ставаш съседка на нас, със Лени.  Party
Браво, приветствам го  Hug

Лени, наистина поразкажи за това Българско школо, плз. Аз пък за сефте го чувам  Rolling Eyes

# 61
  • Мнения: 7 263
Лети говорих с Българско школо - много добро впечатление ми направиха. Имат униформи, държат на дисциплината. Държат децата ДА УЧАТ и ДА ЗНАЯТ. Специално за приема за 5-ти клас ми казаха, че госпожата водила 4-ти клас ще проведе с детето входящ тест. Забележи - за да открие къде са пропуските му и да даде насоки за отстраняването им. Имат допълнителни часове по български и математика. Обучението е целодневно. Новата им сграда ще бъде с модерно обзаведени компютърни кабинети и ще имат плувен басейн май.
Жената с която говорих беше любезна, изчерпателна, компетентна и доста нахъсана.
Лети понеже се налага да изключа за малко ако не получиш от мен ЛС днес моля те подсети ме утре да те кажа нещо много важно!

# 62
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Лети понеже се налага да изключа за малко ако не получиш от мен ЛС днес моля те подсети ме утре да те кажа нещо много важно!
Twisted Evil аз май се сещам какво е... Дори си мислех да ти кажа, да й кажеш  Laughing Обърквация е, но Лени е умна душичка, ще сФане  Sunglasses

Лени, а в коя Младост ще е? Къде могат да се намерят тези преподаватели, да си говори човек с тях? Знаеш ли, че много ме заинтригува...
А то частно ли е?

# 63
  • Мнения: 7 263
Шани сградата сега се строи и се намира до Американския колеж \жената, с която разговарях каза че тези дни е ходила и е притеснена, защото според нея не напредват толкова бързо, колкото и се иска. еше категорична обаче че новата учебна година ще са там\. Аз днес говорих с една дама по телефона - говорихме повече от половин час, жената беше супер любезна и много добре ми обясни всяко нещо, което попитах.
Хареса ми отношението и към учебния процес, отношението към образованието. Бяхме единодушни относно пропуските в съвременните образователни драми и хубавото е, че те търсят решение и действат за него.
Статута на училището е частно - но таксите са една идея по-ниски от другите защото това е училище за децата на служителите на Овъргаз и съответно фирмата поема по-голяма част от сумата за издръжка на учебния процес.
Така че за мен това е още една приятна алтернатива, ще видим моята милинка блейка какво ще направи на изпитите.

# 64
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
защото това е училище за децата на служителите на Овъргаз и съответно фирмата поема по-голяма част от сумата за издръжка на учебния процес.

а ние, простосмъртните как се вреждаме там?

# 65
  • Мнения: 7 263
Полагаш въпросния тест и има събеседване с родителите и детето. Местата предполагам че са ограничени, в смисъл освен техните деца приемат още Н бройки външни. Също така предполагам, че техните деца не плащат такса, така че все пак е добре да има и външни, защото все пак от тях идва макар и микроскопична възвръщаемост на огромната инвестиция, която правят с това училище.
Не мога да кажа нищо повече, но както писах и по-горе това е една приятна алтернатива за мен, защото няма да се налага детето да пътува до другия край на София.
Непременно ще опитам, ако не стане нищо не губя!

# 66
  • Мнения: 2 567
Шани, Лени, голяма сте мафия ша знайте  Simple Smile Много ще се радвам, ако имам възможност лично да се запозная с вас  Hug

Лени, много благодаря за инфото за това школо, както и за другото на лични  Wink Училището на първо четене изглежда добре. Ако станем градски може това да е варианта, защото иначе до Кестнер е много пътя.

# 67
  • Мнения: 2 567
Момичета, вижте какво открих - http://sbnu.org/results.html. Ако вашите деца са се явявали на тази олимпиада може да видите резултатите тук. Ако ли не(както моята госпожица), може просто да видите тестовете и да попрепитате децата  Simple Smile Тъй като моята в момента още не е заспала за наказание я препитах на теста по ЧО и ЧП. Тези два предмета явно са ги комбинирали. За съжаление наказанието не се прие никак зле. Момата си прегледа теста, отговори на въпросите за 5 минути (при това вярно) и най спокойно си легна в леглото и пак взе да си зяпа в тавана  ooooh! Това дете вече ме побърква. Цял ден учи. Днеска и на плуване беше, като е преплувала близо километър и няма умора. Какво е това чудо  Tired Сигурно е киборг  Mr. Green

# 68
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Непременно ще опитам, ако не стане нищо не губя!

и аз съм зарибена. Моля, дръж ме в течение, кога са тестовете. Бих искала и щерката да опита.
И видях, че искаш да посетиш изложението на частните школа. Ако имаш желание, свирни... ще те придружа с удоволствие  Hug

Лети, мафия, я  Grinning... Няма време за губене  Laughing Линк-а е интересен, но моята до сега на никакво състезание не се е явявала. Евентуално сега, на 15.03. ще ходи на математика.
Иии, още нещо... радвай се, че имаш хем жизнено, хем умно, хем много красиво детенце.  bouquet

# 69
  • Мнения: 3 743
...
Ия, ти ме хвърли в размисъл. Я сподели, получи ли си срочния доклад от Британиката? аз все още - не.
...

И аз още не съм Rolling Eyes, а да ти кажа честно дори бях забравила за този доклад Embarassed. А може да са го изпратили по пощата на стария ни адрес Thinking

# 70
  • Мнения: 2 567
Шани, мерси за милите думи  Hug Тази и обаче жизненост и изиграва често пъти лоша шега. Натоварва се без да мисли за последствията и след това почват оплакванията, че я болят краката и не може да върви. Или пък гледайки други деца почва да им подражава и да се опитва да скача от високи места и разбира се нещата почти винаги завършват лошо и с поне седмица не ставане от леглото  Confused

Желая на всички набори успешно представяне на предстоящите олимпиади  Peace

# 71
  • Мнения: 7 263
Момичета нуждая се от помощта и подкрепата ви - вижте
това
За оформяне на текста и за всякакви съвети и допълнения!

# 72
  • Мнения: 2 567
Лени, като стане петицията кажи, че да я подпишем.
Моята не е пострадала от куче, но много се страхува от тях и това е едно от причините да не иска много да излиза сама. Добре, че в Търново няма почти никакви бездомни кучета, но в София те са направо напаст. Последно като ходихме, положението ми се стори дори още по-зле.
Домашните кучета също са напаст, защото обикновено не са обучени, пускат се свободно да се разхождат, а някой са опасни повече и от бездомните. Да не говорим, че за сега познавам само един човек, който да чисти изпражненията след любимеца си. Омръзна ми да газя в лайна  Twisted Evil
Наистина трябват по-сериозни мерки. Щом ще стигаме Хамериканците, нека и в това да се опитаме да ги стигнем  Simple Smile

# 73
  • София
  • Мнения: 11 750
Хайде добро утро!

Отдавна не съм се разписвала,но Ви чета.При нас нищо интересно.Ходим на училище,решаваме задачи за олимпиадата,но да видим какви ще ги сътворим.
Аз съм си в къщи с малката,че нещо се разболя,според доктора настинка,но снощи вдигна и Т.,ще видим днес как ще са нещата.
Прочетох за новото училище,което коментирате.Ние си оставаме в нашето след 4 клас.Ще го мислим след 7 клас накъде.
Кофтито са новите паралелки,които ще се сформират на базата на показания резултат от изпита по немски,но какво да се прави,да свиква.
Няма да е лесно в 5 клас,предвид това това че влизат в прогимназиалния курс и следват различни учители по различните дисциплини.Това пък води до различни критерии по различните предмети и имам подозрения за по-различен успех от досегашния.
Но живи и здрави ще видим!
Лек ден  Hug

# 74
  • Мнения: 7 263
5-ти клас е супер важен за децата и материала е възлов. Аз затова искам да сменя училището сега, защото ако остане в това ще е чиста загуба на време.

Общи условия

Активация на акаунт