Цъфна вече първото кокиче,скоро ще се появи АПРИЛското мъниче!

  • 12 293
  • 311
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 306
Ясмина, отново чудесно е оформена темичката ни! Засили ми пролетното настроение.. Heart Eyes
kalli , радвам се, че сте добре Grinning. На мен също докторът ми каза да спра постепенно магнерота до 36 седмица, направо тръпки ме побиват...искам да си ги износя целия март Praynig
Само мен ли ме викат на ЖК всяка седмица? Като ми дадоха болничния в петък, ми казаха че трябва да ходя всяка седмица и се зачудих newsm78.

# 16
  • Мнения: 242
Ясмина поздрави и за хубавата пеперудена  тема и за невероятният пост(сън)    bouquet
 Кали радвам се ,че си добре,че като гледам как мартенките взеха да раждат,и едната даже ако не се лъжа точно един ден след като е влязла в деветия месец и взех да те мисля  Hug
 МОйто бебе как подкача и се мести, целият ми корем се мърда,голям смях му удрям,ама много се забавлявам и заема едни такива форми и прави едни такива мързеливи движения   Laughing тясно му е на горкото вече  hahaha
 Забелязала съм ,че много рядко през нощта лудува,предимно през деня,вие усещате ли бебетата през нощта докато спите?
 Хайде лека нощ и приятни сънища!

# 17
  • Временно
  • Мнения: 788
didimora ,аз мойта девойка я усещам и вечер.Понеже ставам много често до тоалетна и после докато заспя отново то не са ритничета,не е мърдане.Даже си опирам корема в гърба на татито да не рита само мене. Laughing

# 18
  • Мнения: 4 306
Забелязала съм ,че много рядко през нощта лудува,предимно през деня,вие усещате ли бебетата през нощта докато спите?
 
Моят малък мъж както и да легна, все е недоволен. Винаги следва бурно ритане, наместване, гъделичкане.  В момента явно имат отново териториален спор, в резултат на което коремът ми се мести неконтролируемо.

 ooooh! сега се сетих и дано не е късно, мисля че сhavdarova говорихме за изследване на имунитета срещу варицела. Може да си изискаш във всяка лаборатория, която предлага това. За съжаление от инфото, което имам за лабораториите във Велико Търново, не са много напред с изследванията. Трябва да се изискат точно както ти ги написах, изследване за антитела IgG и IgM срещу вируса на херпес зостер /който всъщност е вируса на варицелата/. Първото показва минала инфекция, т.е наличие на имунитет, а второто показва дали в момента има текуща инфекция. Има лаборатории от ВТ, които пращат кръв за анализ в Пловдив, а там със сигурност правят такива изследвания. Струват някъде 12-15 лв за всеки от двата вида антитела.  Резултатите излизат на другия ден и можеш да си ги провериш в нета. Не знам дали не могат да се минат по каса, тъй като сме бременни Confused

А другото, което ми каза акушерката, че изследванията преди раждането по каса ми се полагали в 37 г.с /последните са ми от 32-ра/. Ами аз като съм с близнаци вероятността да родя преди 37-ма е доста голяма, дали ще се налага да си ги плащам отделно. Знаете ли нещо по въпроса?

# 19
  • Мнения: 56
Здравейте,моми4ета!
 HugЯвно много от нас имат проблем със съня...е и аз съм в списака.Пове4ето пъти не ми се събира пове4е от 5 4аса  сън на нощ,но и това е нещо.Най трудно ми е заспиването,въобще не мога да си намеря място,и вазглавници пробвах да си слагам и какви ли не дяволи и пак същата работа.По гръб въобще не мога да спя..веднага ме хваща кръста.Все се майтапя "да раждам ве4е 4е да поспя"ама себе си лъжа.....то и след раждането сън няма...квот сме спали,спали сме моми4ета...след някои друг месец пак Wink

# 20
  • Мнения: 4 306
Marinela flo, пробвай да спиш настрани, като си подложиш навита хавлия по дължината. Подпъхваш я от под гърдите, под корема. Така коремът запазва форма и е по-удобно. Същото помага и за тази болка под гърдите точно, която е.
Аз без "подпирачка" не мога да легна въобще. Разнасям си я от леглото на дивана и така  Crazy
Лека нощ Wink!

# 21
  • Мнения: 6 713
Моят малък мъж както и да легна, все е недоволен. Винаги следва бурно ритане, наместване, гъделичкане.  В момента явно имат отново териториален спор, в резултат на което коремът ми се мести неконтролируемо.

По същия начин е и при мен Simple Smile Наистина движенията на бебка ги усещам като по-ограничени, по скоро като преместване и наместване и съответно странна форма на корема Heart Eyes Laughing

# 22
  • Мнения: 8
Barbie^girl, писах ти на лични,но кутията ти е пълна.Моля те, направи малко място,че искам да те питам нещо. Peace

# 23
  • Мнения: 200
МНого хубава темичка, майсторка си е нашата Ясмина   Hands Thumbsup Пеперудките са супер Wink
Пфу такива киселини ме тормозят в моемнта че направо не се трае  Sick
Днес бебка ми е много мързелива пак, може би защото я раздусахме с колата  newsm78
Сега се ровя в интернет за да намеря да си сваля "Такъв е животът-Шейново"  Laughing
И при мен движенията са едни проплъзващи, рядко има ритничета ама ако има са доста силни.
За съня долу-горе се намествам с 3 възглавници  Shocked обаче хъркам като мечок   sleepuu чак сама се будя от хъркането си  Embarassed
Днес купих едно малко розово легенче за мръсните дрешки на бебка, сега го измих и много му се радвам  Heart Eyes
Лека нощ мамчета от мен  Hug

# 24
  • Мнения: 56
Вер4е приготвих си хавлииката да видим.....ще нанаме ли тая нощ Hug

# 25
  • Мнения: 2 531
Добро утро на всички ! Майчета, забелязах че зелената салата ми действа мноогоо зле от към киселините и от както спрях да ям такова нитратно чудо съм доста по добре! Иначе вечер пак се пробват! Абе защо така - всички ли ще раждаме бебета с коси или е от сезона?
За "подпирачката" - от доста време си нагласям 1 олекотена завивка м/у краката и около корема, иначе и аз не мога да заспя !
Не знам вие как сте с кафетата , но си пийвам сутрин задължително , че и след това обикновенно още едно/ а когато съм уморена и нямам време за сън че и трето/. Да ама като кърмиш не бива - само малко сутрин след кърмене за тонус - та се чудя как ще ги спирам и как ще я карам ???

# 26
  • Мнения: 13
Добро утро на всички,
аз със кафетата се "скарах" още от начало и сега въобще не се изкушавам да пия и ми е много добре...от време на време пия какао.
Днес като гледам навън отново обещаващо време пак ще се разхождаме...

Весел и приятен ден на всички мами и тумбачета !!!   smile3525

# 27
  • София
  • Мнения: 289
Добро утро и от мен Simple Smile

Е може ли такова нещо бееее Неделя е! Аз съм се ококорила от 5,30 Sad Вечер заспивам лесно, но после след 2 часа като се започне едно ставане, и обикновенно м/у 5 и 6 вече съм станала

veni-b аз съм същата с кафето, немога без него, задължително едно, ако съм си вкъщи после и още едно, ама аз го пия с много мляко та се надявам да го омекотява малко Simple Smile

Кали радвам се че си добре и аз бях започнала да те мисля Simple Smile

Аз да ви кажа че сигурно една седмица няма да ме има, защото ще довършваме ремонта за бебчо и няма къде да се включи компютъра. Да знаете, защото наистина сте прави, то вече е март месец и която остъства за повече от два-три дни и все ще мислим че се е обебила Simple Smile

Нашия бебок пак се кротна, ама съм овца и забравих да питам док защо става така.......онзи ден бяха едни лупинги, едно наместване голям кеф, цял ден корема си гледах, какви невероятни форми приема Simple Smile Ама вчера и сега нещо е много кротичък и почти не го усещам и ако и утре е така сигурно пак ще ме хванат паранойте Sad
Аз края на другата седмица съм при док и после ако вече сме включили компютъра ще се отчитам Simple Smile И този път се надявам да не забравя да попитам за тези застой в мърдането на бебчо Simple Smile
Аууууу Баба Марта си показа рогата още от първия ден, такава буря тая нощ ....

Сега ви пожелавам един страхотен, слънчев и усмихнат ден, а аз отивам да търся денонощна аптека да си купя хапове за отводняване че немога да си натикам крата в чехлите  #Crazy

 

# 28
  • Мнения: 1 080
Айде вече няма ли да правим залагания коя ще се обеби най-рано!!!

Според мен първа ще е някоя от мамите с близнаци - тъй като гледам май Мимчо е с най голям тумбак!!!


Моят мъж сега ми прави закуска и после се заемам пак с пране на бебешорски дрешки - голям кеф е!!!


Сисее, мисля че ти имаше Вижън на Кенгуру - знаеш ли колко кила е горе - долу?!?
           bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

Последна редакция: нд, 02 мар 2008, 09:43 от stefinka

# 29
  • Стара Загора
  • Мнения: 99
Добро утро и от мен мами! Отдавна не съм писала, но за сметка на това ви чета всеки ден
ЧЕСТИТА БАБА МАРТА!-на патерици-ДА СТЕ ЖИВИ И ЗДРАВИ И ЕДНИ ХУБАВИ БЕБОЦИ ПРЕЗ АПРИЛ! baby_neutral
Аз горе долу нямам проблеми със съня като изключим ставането по няколко пъти и ранното събуждане към 7 което е крайно нетипично за мен  Wink
За раждането гледам и аз да не го мисля много за сега, че колкото повече се замислям, толкова повече нищо не измислям. Последно уж се спрях на нашата частна клиника НИАМЕД, без да си правя уговорки с лекар, който се падне на смяна като реши бебока да излиза, само че още не съм ходила до там да питам... Сега във вторник съм на консултация и трябва да ми дадат болничния и другите документи и съм решила живот и здраве тогава да отида и до болницата.
Усмихнат и слънчев ден на всички!  bouquet Ние май ще се възползваме от хубавото време и ще си направим разходка, то и без това са ни спрели водата още рано сутринта #Cussing out #2gunfire
Целувки!!!!!!

Общи условия

Активация на акаунт