Великден-как да украсим яицата и масата?

  • 110 535
  • 796
  •   1
Отговори
# 30
  • София , Монтана
  • Мнения: 811
Запис.

# 31
  • Мнения: 315
запис.обещавам снимки.

# 32
  • Мнения: 6 017
Записвам се да следя темичката. Обещавам и снимки да прикача по нататък  Wink

# 33
  • Мнения: 533
Eто мойто творение, което се прави от отпадъци на лепенки.
http://images24.snimka.bg/005396897-big.jpg

# 34
# 35
  • Мнения: 679
Разпис и от мен!
Това са миналогодишните ми произведения - http://www.snimka.bg/album.php?album_id=120999&photo=8
Живот и здраве таз година по-хубави, ама съм и скромна  Mr. Green

# 36
  • Мнения: 286
Доста интересни техники намерих от сайтаwww.svatbata.org
и няколко със сигурност ще пробвам Laughing

 с алуминиево фолио
намачква се парче фолио, разпъва се
и на няколко места се слагат различни цветове боя.
яйцето се завива с него и се оставя за 10 минути.
след което се развива и се оставя да изсъхне добре.            
9. с найлон с мехурчета
върху парче от найлона се нанася боя.
яйцето се завива с него и се оставя няколко минути
за да поеме боята .             
10. с "назъбен" картон (обикновено може да се намери в кашоните. между двата гладки пласта.)
лента с ширина най-много 5 см от картона се намазва с боя и в него се завива яйцето. за това не съм много сигурна дали ще се получи. вероятността боята да попие в картона и да не оцвети яйцето е голяма!
11. с канап
яйцето се завързва с канап или друга тъкан и се пуска в боята. след като се отстрани канапа остава на ивици.

12. с тишу или оризова хартия
върху парче найлон или домакинско фолио се нареждат цветни парчета тишу. намокрят се и в тях се завива яйцето. след няколко минути е готово.


с малко парче оризова хартия се покрива яйцето . върху хартията с боя за яйца се рисува желаната фигура и се оставя за няколко минути.



от тук


още няколко идеи:
13. с домакинска гъба
гъбата се реже на няколко парчета с различна големина.
малко от боята на прах се размива с няколко лъжици вода. да стане като кашичка или просто по-наситена като цвят, за по-лесно нанасяне.
с мокрите парченца от гъбата се взима по малко боя. с хартиена салфетка леко се отстранява боята, която е в повече. нанася се върху яйцето с потупване.  ако нансяте повече от един цвят изчакайте вече нанесения да изсъхне малко за да не се разтекът.
това може да се приложи върху вече боядисани в един цвят яйца.

   с желатин
Разтваря се едно пакетче желатин в малка купичка.  Боичките ба прах се изсипват в подходящи съдове и се размиват с  няколко лъжици вода. Потапяме свареното яйце в разтворения желатин, оставя се да се отцеди и после с пръсти или  клечка се взима от боичките и се рисува по яйцето с различните цветове. Когато се изрисуват се оставят да съхнат върху дъска или найлон.

друг вариант:Разтваря се желатин – да стане гъста каша.
Сварените и охладени яйца се намазват с четка с желатина. След това с друга четчица се нанасят фигурки, като четката се топи в неразтворени бои за великденски яйца.
Получават се фантастични фигури.

   със стипца: ако в боята се прибави парче стипца, яйцата се покриват със скреж или слана.
Те, обаче, не трябва да се мажат с мазнина след боядисването.

# 37
  • Мнения: 6 442
Аз с желатин си ги боядисвам винаги.Разтварям желатина във вода и заварявам.Боите в съвсем малко вода,да станат на гъста каша.Потапям яйцето в желатина и после със стъклени пръцичи мацам  Laughing върху яйцето.Стават страхотни,но нямам снимки.Другият месец ще се хваля  Hug А ще черпя и идеи от вас-може да спретна и нещо по-различно.

# 38
  • Мнения: 71
абе много са ви хубави яицатаТази седмица е на католиците велик дена,сте направя пробни яица,но незнам засто немога да ка4а снимки вав www.snimka.bg.Ка4ва се една и после папката остава празна немога да добаввя нисто.Или да пробвам сас друго сито.Или фотоапарата ми ги прави големи по размер и зтова немога да ги прика4а.
Интересни ми са тези на ,,ren ren,,как ги е правила .Какви са тези изрезки?И дали отнема много време?

# 39
  • Мнения: 685
Кои марки бои ползвате които се намират на пазара?
Миналата година имах нещастие да взема скапана боя и яйцата ми не станаха красиви.

# 40
  • Мнения: 533
абе много са ви хубави яицатаТази седмица е на католиците велик дена,сте направя пробни яица,но незнам засто немога да ка4а снимки вав www.snimka.bg.Ка4ва се една и после папката остава празна немога да добаввя нисто.Или да пробвам сас друго сито.Или фотоапарата ми ги прави големи по размер и зтова немога да ги прика4а.
Интересни ми са тези на ,,ren ren,,как ги е правила .Какви са тези изрезки?И дали отнема много време?




Продават едни лепенки в златисто , сребърно и червено с разни кръсчета , звездички фигурки и надпис Христос Воскресе . Размерът е като на пощенска картичка и те са залепени на това картонче.След като използваш всички фигурки , взимаш остатъка с дупки разни по него , режеш го на малки неправилни части и лепиш вържу яйцето. Peace

# 41
  • Мнения: 71
много си бърза във отговора.мерси.Но тук при мен вав Италия не сте намеря лепенки.Изпратили са ми бои4ки вав капсули.То всъсност вътре са на прах.Сте измаисторя несто,въпроса е дали сте успея да ви ги покажа.

# 42
  • Мнения: 147
Здравейте , записвам се ...Досега винаги майка ми боядисваше яйцата .Тази година съм решила да творя и аз .

# 43
  • Мнения: 498
Привет!Ето ги и моите миналогодишни:

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=121364&photo=1

Тази година и на мен ми се иска да опитам нещо ново и различно.Ще следя темата. Peace

# 44
  • Мнения: 226
Здравейте,
Всяка година правя много хубави яйца, но не съм се сещала да ги снимам.
Слагам ги в кошнички с трева и понякога пиленца.
Тази година ми се иска да направя дръвче или храстче с висящи на него яйца - виждах нещо подобно из немските сайтове.
Ако някой е правил нещо подобно ще бъде хубаво да го сподели  Simple Smile
Иначе с удоволствие ще следя темата!

Общи условия

Активация на акаунт