Великден-как да украсим яицата и масата?

  • 110 522
  • 796
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 39 764
Никакви снимки нямам от миналата година Sad Скапа ми се малкия диск. Но rolela е права за "мазките на импресионистите" Simple Smile
Дано успея тази година да намеря такива бои. Бях си запазила кутийката, но явно при някое почистване е заминала в кофата. Може в по-големите супермаркети да пуснат. Аз мисля, че я купувах от "345".

Дияна миналата година ми беше болна от варицела точно по Великден. Яйцата й бяха забранени (за консумация), но затова пък дейно участваше в боядисването им. Тубичките са меки, от найлон и като им се отреже върха може направо да се рисува по яйцето. Ние докато действахме по този начин... накрая минахме на 10пръстната система. За малката беше голямо забавление. Бяхме големи импресионисти. Даже и мъж ми прорисува Simple Smile тази година ако не намеря такива бои ще пробвам с желатина по описания начин. Мъж ми миналата година много хареса яйцата и каза "Тани, само така ще боядисваме" Simple Smile

Имам и голямо желание за восък и писалка. Миналата година не стигнах до него. Мисля, че и восъкът от миналата година е заминал в боклука. Но се надявам да намеря по пазара. Баба ми беше много добра в тази дейност, с рисуването. Давала ми е да пробвам. Всички баби от селото си даваха поръчки за рисуваните яйца на мама Мими Simple Smile

Намерих два линка за восъка
http://www.etar.org/program/kal2004/4epinsko/4epinsko.htm и http://oikumen.blogspot.com/2007/02/blog-post_28.html
Баба ми е от Ихтиманският край, Костенец. Рисуваше в/у бели яйца, и след това традиционно ги потапя в червена боя. Така, че в крайна сметка се получава червено яйце с красиви бели рисунъци.

# 16
  • Мнения: 4 380
Изнамерих снимки на яйцата ми от минали години, винаги боядисвам с желатин и боя на прах.
Кога се пада Велик ден, кой ще ми каже?




# 17
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802

Кога се пада Велик ден, кой ще ми каже?



Великден тази год. е на 27 април.

# 18
  • Мнения: 4 380

Кога се пада Велик ден, кой ще ми каже?



Великден тази год. е на 27 април.

Мерси Ели!  bouquet

# 19
  • Мнения: 953
Момичета, миналата година не съм чела вашите предложения, затова сега малко със страх ще ви попитам дали някой е боядисвал яйцата като мен с желатин и боя на прах? Защото ако не сте боядисвали така ще останете много приятно изненадани.
Само да добавя, че аз от години така боядисвам и чак след 5 години ми се получиха идеални. Embarassed
Аз ги боядисвам вече 16год.така и наистина стават страхотни.
Всяко едно е различно,но за жалост не съм ги снимала.

# 20
  • Мнения: 953
Аз си разтварям всяка боя в отделна капачка от безалкохолно с няколко капки вода и става гъста каша.
И след това потопеното вече в желатина яйце мажа с клечки за зъби от различните бои ,или с пръсти/но задължително с ръкавици/ и ги слагам на решетката от фурната за да се отцедят,иначе залепват.От време на време ги завъртам за да не се залепят и на решетката.

# 21
  • под кривата круша
  • Мнения: 294
Записвам се Simple Smile

# 22
  • София
  • Мнения: 3 679
Интересна тема, ще следя  Simple Smile

# 23
  • Мнения: 952
Включвам се и аз в темата.
Снимки на Великденските яйца от миналата година имам качени тук.
Вече две години ползвам брилятните боички и съм много доволна. Въпреки, че боядисваме много яйца и двата пъти ми оставаше боя. За този Великден имам 4 цвята - цели тубички и 6 отворени, които могат отново да се ползват.
Подариха ми и тези боички, ако някой ги е ползвал моля да сподели дали е доволен.

# 24
  • Мнения: 71
как се боядисват яицата по тоцно със желатин и боя на прах.обяснете ми ако обицате

# 25
  • Мнения: 71
кажете ми как да пусна снимки? newsm03 Какво по то4но трябва да направя?

# 26
  • Мнения: 22 867
кажете ми как да пусна снимки? newsm03 Какво по то4но трябва да направя?

Тук е обяснено.

А тук можеш да се пробваш.

# 27
  • София
  • Мнения: 39 764
А на 1ва страница от тази тема аз давам линк за боядисване с желатин. rolela пък обяснява как го прави.

# 28
# 29
  • Мнения: 71
мерси много 4е ме нау4ихте да прика4ам снимки.Ве4е направих проба,но със друга .Трябва да пробам как се правят със желатин и боя,застото моят мъж миналата година ги рисува със фолмастер,поради нали4ие на боя.

Общи условия

Активация на акаунт