Къде и кога кръстихте децата си?

  • 5 888
  • 85
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 71
AnMary, девойката е истинска принцеса на кръщенето:))
Ние кръстихме Дари пред годинка, точно когато идеалният кръстник си беше в БГ за малко:) В драгалевския манастир-той го избра:) После в кръчмата:))Така де бяхме 20-на приятели и поляхме кръщенето:))

Някои родители искат детето/децата да са порастнали и да си помнят кръщенето:) Др бързат по ред др причини, една от които е мн страшна-ако детенцето е мн болнаво... Някои избират празници -църковни или определени  в сем, фамилията... Мн хубави моменти пожелавам на всички, на които им предстои кръщене:)), а на тези като нас, на които е минало...показвайте снимки на децата си:))разказвайте им:)Моя син така се успокоява...Все пита защо ме няма там, защо и там...и на сватбата ни:) Wink и аз веднага му казвам, даааа нотук те има:))))))))))

Последна редакция: нд, 04 сеп 2011, 03:12 от Boten Mary

# 16
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Аз кръстих дъщеря си на 29 февруари тази година - преди дни.
Времето беше чудесно, а тя през цялото време се смееше и махаше с ръчички на попа, много малко плака, ще сложа снимки от кръщенето Hug

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=223818

Беше приказно и уникално, ако те интересува нещо питай Peace

# 17
  • Мнения: 3 069
След инцидент който можеше да е фатлен за детето го гръстихме по най-бързия начин малко преди да навърши 4 месеца на 14.09. Кръстов ден.

# 18
  • Мнения: 3 376
Моя син беше на почти 8 месеца,когато го кръстихме.
Направихме го в една църква тук в Русе,където съм кръщавана и аз.
Хубаво беше Hug

# 19
  • Мнения: 81
На 14 септемвти правих ме кръщенето ,тогава беше на 3 годинки ,после с роднините и кръстниците на ресторант

# 20
  • Мнения: 8 999
На именните им дни, след като навършиха годинка, в кварталната църква.

# 21
  • София
  • Мнения: 271
Възнамерявам да го кръстим на Цветница, защото се казва Явор...мислите ли, че е подходящо....и знаете ли колко време предварително, трябва да се "резервира" църквата Thinking

# 22
  • Мнения: 1 029
на 6 август, Преображение, в църквата в Исперих.Беше на 6 месеца.Нищо не съм организирала, след това не сме правили празненство.Просто я кръстихме

# 23
  • Мнения: 71
Възнамерявам да го кръстим на Цветница, защото се казва Явор...мислите ли, че е подходящо....и знаете ли колко време предварително, трябва да се "резервира" църквата Thinking

Зависи от църкавата:) Ако изберете по спокойно местенце няма проблеми, но моят съвете  да решите сега, да разпитате малко, да звъннете няколко тел за всеки случай и така ...за да няма проблеми и неприятни изненади:)

# 24
  • Мнения: 3 089
кръстихме двете деца заедно на именния им ден - петровден.
петра беше на 1 г. и 8 месеца, а камен на 2 месеца. направихме го в църквата до нас - с малки деца на голям път не се ходи. а и честно казано не виждам смисъл да бия тъпан по роднини, че съм православна хистиянка и че децата ми също ще стават такива.
бяхме 5 човека - нашето 4-ричленно семейство + кръстницата  Peace
вечерта почерпихме приятели в заведение до нас, но не заради кръщенето, а заради именния ден на децата. за здраве. а и за да видя хора  Mr. Green

# 25
  • Мнения: 2 090
Предстои ни кръщене тази година.Живот и здраве ще е на 30 август(СВ. Александър,Йоан и Павел),в една църква тук в Русе.Миналата година не успяхме да го направим на тази дата,защото съвпадна с едно пътуване,но тази година ще стане fingerscrossed

# 26
  • Мнения: 258
датата я избрахме произволно - 28ми август, с наши приятели се уговорихме и ние кръстихме тяхното дете, а те нашето - в Рилския манастир. Ирен беше на 10 месеца. Не препоръчвам обаче Рилския манастир за кръщене защото поради големия интерес ги претупват и кръщават едновременно по 3 и повече деца!!!
Купона го направихме след това в хотел-ресторант Пчелина. Беше страхотно - хотелчето е малко и цялото го бяхме резервирали за нас, както и ресторант градината работеше само за нас и си бяхме все едно сме си вкъщи.

# 27
  • Мнения: 7 201
Кръстихме Дани на 15 август-Голяма Богородица на 1,5г. на Кръстова гора.

# 28
  • Мнения: 172
Дъщеря ми я кръстихме на 2 годинки на рожденния и ден,а малкия на 1год.и 1мес.И двамата са кръстени в Хасково в църквата св.Богородица.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Синът ми го кръстихме когато беше на годинка, в старостилна  църква.Второто живот и здраве ще го кръстим по- рано Peace

Общи условия

Активация на акаунт