Ще махнем ли някога памперсите?

  • 11 076
  • 191
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 391
И мен този въпрос ме мъчи, за сега сме до никъде, а другият месец става на 2 години Rolling Eyes

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 702
Подкрепям мнението на Касис.
Не само че е мързел, но и още една от формите, под които ССФ се изживява като принцеса: аз не готвя, аз не шия, аз не пера напикани гащи ... ... ... ... ...

Детето не е готово на 2 години, защото рефлексите му са закърнели. А са закърнели, защото не е имало възможност да разбере причинно-следствената връзка между това да се изпикаеш и това да си мокър.

# 32
  • Мнения: 46 526
Evgenia*, не знам кога рефлексите не са закърнели, но майка ми е пробвала със София на 8 и на 1г. и 8м., детето си пишкаше и акаше без никакво притенение в гащите, това, че е мокра и омазана, не й правеше впечатление, колкото и дълго да е оставяна.

Въобще не ме ме интересува дали ще ми кажат, че съм мързелива  Laughing моето мнение за неща като пишкане, акане, ходене, хранене и подобни, трябва детето да ги открие самО. Без насилие, без дресиране, без "учене" - когато е готово. Всяко дете е различно и не може да ги слагаме под калъп.

Предполагам вие си имате причини, според които се налага въпросните неща да се налагат по-рано, аз предпочетох детето ми да живее без натиск.

По темата, София започна да ходи в тоалетната на 2г. и 8м.
Не виждам никакви негативни последствия от това, напротив - стана от раз, абсолютно осъзнато, без инциденти след това. Когато сядаше на дъската знаеше точно за какво е там, не се е залъгвала с телевизия, приказки и играчки - влиза, върши, каквото има за вършене и излиза.

# 33
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 357
Веднъж като реших да махна памперса, просто го направих. Не съм чакала да започне сама да ми казва кога има да прави нещо. Махнах памперса, прах 2 дни напишкани и наакани гащи и това беше. Нито тя се травмира с нещо, нито на мен ми се счупи пералнята.

# 34
  • Мнения: 2 631
Хайде и аз като една мързелива мама тук  Mr. Green
Детето ми е на почти година и 11 месеца. И си ходи с памперса, когато беще на 9 месеца му купих гърне, амбицирана - ще махам памперса, без да се съборазявам, опитвах се да го сложа, но той просто отказва да седне изобщо на гърнето. Скрих го, след месеци пак опитах, отново същото и в момента гърнето си събира прах в килера. През изминалото лято го бях оставила по гащички, ами седмици наред ми опикаваше навсякъде, но хич и не му дремеше. Накрая се отказах и го чакам да осъзнае и да почне да си казва. Ходи на ясла от 2 месеца - там сяда на гърне, но вкъщи не иска. ОПределено не е готов да си казва все още, не го смятам за проблем. Да сте виждали големи деца с памперси  newsm78

# 35
  • Мнения: 27 524
"Ще махнем ли някога памперсите?" - дълбоко се съмнявам, че ще остане детето ти с памперси повече, отколкото е нормално  Wink И конкретно на въпроса - да, ще го махнете.  Flutter

# 36
  • София
  • Мнения: 6 999
Не само че е мързел, но и още една от формите, под които ССФ се изживява като принцеса: аз не готвя, аз не шия, аз не пера напикани гащи ... ... ... ... ...

Оф -топик е, ама нещо не си в час със същността на ССФ.  Naughty  Тя готви, шие, пере, детето й е без памперс от 9 месечно/дневно/ и пр...

Освен ако не се е появил подвид ССФ newsm78 Ако е така - опиши го - до тук нещата ми харесват и се включвам смело в него: Не готвя, не шия, не пера напикани гащи, детето ми свали памперса на 3 г. и изобщо все такива "принцески" работи  Mr. Green Mr. Green

# 37
  • Мнения: 9 486
Отговорите на тези въпроси "кога детето Е ГОТОВО да махне памперса", "инатенето" на две годишните, ревноста на по-големите към своите братчета и сестричета и още много са описани от един детски психолог-Фицхю Додсън.
Аз съм възхитена  от него и горещо ви го препоръчвам Peace

# 38
  • Мнения: 181
При нас има проблем само за нощното пишкане - малката е на 2 г 10 м и все още нощем е с памперс. През есента бях решила да го махам, слагах й памперс-чаршаф, будих я нощем, понякога се събуждаше суха, друг път обаче се подмокряше без това да нарушава съня й. Накрая реших да спра да я тормозя и сега чакам да започне да се събужда предимно суха сутрин, за да го махна пак. Вярно, има го и този момент, че сигурно й е по-удобно с памперс, но никой не е останал доживотно  с памперс, нали Wink

# 39
  • Мнения: 41
Ще ги махнете, още не съм виждала първокласник с памперси Grinning

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 702
Никол, не знам кога закърняват рефлексите, но когато голямата ми дъщеря беше бебе имах позната, чиято дъщеря имаше алергия към памперсите. Детето беше с отвратителен обрив и жената нямаше друг избор освен да я дебне и да я научи да дава сигнал колкото може по-рано. Естествено, успя доста преди първата година - неволята учи.
Причината, поради която искам детето ми да махне памперса е, че такова е вътрешното ми убеждение. Аргументът "Защо да го уча, хората са измислили памперсите" ми звучи точно като "Защо да се къпя, хората са измислили дезодоранти"
Ако срещнеш дете, което на година и половина говори добре,  едва ли ще решиш, че е тормозено и се е научило под натиск, нали. В тази възраст и двете неща са умения и при равни други условия усвояването им е в пряка зависимост от времето, което майката е посветила. За мен не е стрес като се върна от разходка да си измия ръцете. Долу горе толкова ме натоварва и процедурата да поставя детето на гърнето. Същото важи и като стана от сън, като сядам да се храня, като ставам от масата, преди да си легна.

Иса, ССФ е средностатистическа, както се вижда от името. Не е задължително да е най-масова, а да има такава статистика, разбирай написани мнения във форума. Предполагам, ще се съгласиш, че на ССФ чантата й е Фурла. Но това не се дължи на факта, че това е най-разпространената марка, а на това, че собственичката на Фурла с повод и без повод споменава този факт. Същото е и със споменатите "форумски принцеси". Може да не са толкова много, но вдигат достатъчно шум около себе си и най-вече около това, което не правят. На мен лично много повече радост са ми донесли нещата, които съм направила, отколкото тези, които съм си спестила.
И един въпрос към теб: Дъщеря ти сама ли се къпе или още чакаш сама да реши, че има желание за баня?

# 41
  • Мнения: 600
Не само че е мързел, но и още една от формите, под които ССФ се изживява като принцеса: аз не готвя, аз не шия, аз не пера напикани гащи ... ... ... ... ...

Оф -топик е, ама нещо не си в час със същността на ССФ.  Naughty  Тя готви, шие, пере, детето й е без памперс от 9 месечно/дневно/ и пр...

Освен ако не се е появил подвид ССФ newsm78 Ако е така - опиши го - до тук нещата ми харесват и се включвам смело в него: Не готвя, не шия, не пера напикани гащи, детето ми свали памперса на 3 г. и изобщо все такива "принцески" работи  Mr. Green Mr. Green

 Joy Joy подкрепям. и не бих обобщавала чак така нещата. да не намесваме готвенето и шенето, тук нали за памперси става дума Hug

# 42
  • Мнения: 2 631
Ако срещнеш дете, което на година и половина ...В тази възраст и двете неща са умения и при равни други условия усвояването им е в пряка зависимост от времето, което майката е посветила.

Сега ни изкара, че не говорим с децата си  Joy hahaha Освен, че сме мързеливи, ами и не сме приказливи, лелее, що за майки сме бре   Mr. Green ooooh!

# 43
  • Бургас
  • Мнения: 702
Ако срещнеш дете, което на година и половина ...В тази възраст и двете неща са умения и при равни други условия усвояването им е в пряка зависимост от времето, което майката е посветила.

Сега ни изкара, че не говорим с децата си  Joy hahaha Освен, че сме мързеливи, ами и не сме приказливи, лелее, що за майки сме бре   Mr. Green ooooh!


Ти наистина ли това разбра от написаното   Shocked  ooooh!

# 44
  • София
  • Мнения: 6 999
ССФ е средностатистическа, както се вижда от името. Не е задължително да е най-масова.....

....И един въпрос към теб: Дъщеря ти сама ли се къпе или още чакаш сама да реши, че има желание за баня?

Средностатистическа означава именно най-масовата, най-често срещаната...  Wink Принцесите дето ходят с "Фурла" /моята чанта е Филофакс, щото е за работа/ са крайност и определено не са средностатистически  Peace

Въпросът ти е много добър. Дъщеря ми се къпе почти сама /аз й мия косата/ откак навърши 2 години - даже тема пусках тогава, че прекалява със самостоятелността. По това време, че и още една година отгоре, ходи с памперс.
Има обаче голяма разлика между хигиена като къпане и миене на ръце и ходене до тоалетна: Сигурна съм ще се съгласиш, че ни едно 7 годишно не ходи с памперс. Както съм сигурна ще се съгласиш, че има много хора на по 30, които не се къпят всеки ден, не си мият ръцете, не си мият зъбите... В тази връзка ходенето в тоалетна е нещо което може да се случи на детето на 2-рия ден от раждането /привърженици на ЕБХ/ или на 3 годишна възраст /моят мързелски случай/, но при всички случаи децата започват да го правят в рамките на 3-4 години от раждането си, дори без да си си правил труда да ги учиш. Виж къпането... то е нещо друго - ако не ги научиш, ще израстне още едно поколение вмирисващо сутрин градския транспорт  Sick

С оглед на това, вместо да слагам дъщеря ми час по час на гърне, да я питам: "Имаш ли пиш?" и да пера опишкани гащи, за да я науча на нещо дето тя си го научи сама... Я научих да си мие ръцете, да се къпе всеки ден, да се храни сама с нож, вилица и салфетка и други такива... Сигурна съм, че и ти си научила твоите деца на същото + рано са свалили памперса. ОК - писала съм във форума във времето за пране на напишкани гащи... изобщо правила съм нещо по-приятно и по-интересно за мен, пък сега детето ми не се различава на външен вид, от твоите и ако ги сложиш едно до друго едва ли можеш да познаеш кое кога е свалило памперса.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт