Смяна на личните карти от септември

  • 4 082
  • 91
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 335
Естествено, че комисионните са второстепенната далавера.
По важното си го пише едно към едно. На никого не му трябват вече евфемизми:

"...Документите с чип трябваше да се издават чак от 2010 г.
Вътрешният министър Румен Петков обаче e предложил новите лични карти да влязат в сила от есента. Данни от ириса на окото ни най-вероятно също ще влизат в чипа. МВР шефът настоявал за това, за да отговаря България възможно най-добре не само на европейските, но и на американските изисквания ..."


Всеки, извикан на инструктаж в Щатите (вж. Калфин преди това, както и цялото държавно  съзвездие), излиза със "самоинициатива" да се съобразим с изискванията на САЩ.

Този - до края на септември. Пак отличник - янките ще се нанасят тук чак до края на 2008 (с петте си военни кораба в Черно море, с всичкия личен състав и другия багаж), но като се даде на плебса официален краен срок септември, значи точно ще се вместим в изискванията.







# 16
  • Мнения: 1 666
Не се паникьосвайте, де! Доколкото виждам септември ще е началният момент за издаване на лични карти от нов тип. За краен ни пишат, ама нали не мислите, че държавата ще може за по-малко от година-две да се справи? Евентуално!

# 17
  • Мнения: 765
Като типична българка смятам да изчакам не началото, а края на срока в който мога да си сменя документите. Колкото до отпечатъците и данните за деца,съпруг , ириси и т.н. струва ми се идиотско, ама то само това да е. След 50 години сигурно ще има и копие на ДНК-то ни в документите.

# 18
  • Мнения: 11 747
е, то още миналата година се говореше, че от октомври ще започва подмяната, но октомври мина и замина и нищо не започна...

# 19
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Нали нямаше да е задължително за всички, само за тези които си правят нови  newsm78

# 20
  • Мнения: 11 747
е, едва ли в рамките на 2 месеца ще трябва всичко да се подмени, вероятно поне 2 години ще отпуснат.
Аз искам да ги почват новите документи, щото трябва да сменям и поне да направя нови, че да не сменям после пак без време...

# 21
  • Мнения: 199
Ужас пак на ново -но всяко нещо е предпоследно и друго ще измислят със сигурност

# 22
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Ами ако някой от роднините е тъпак и има досие в полицията, или се занимава с простотии, или е лежал в затвора - защо трябва и това да го пише в картата на човека?

# 23
  • Мнения: 1 777
оффф идиотщина. В Щатите една шофьорска книжка няма срок на валидност. Веджън изкараш ли я и повече никога не се занимаваш.
Аз сигурно за 5-ти път ще си сменям документите.
Писна ми на калинката.  smile3515

Не зная от къде имаш такава информация ,но това не е вярно.В щата Илинои ,шофъорските книжки се смянят на 4 години,предполагам ,че и в другите щати е така. Simple Smile

# 24
  • Мнения: 3 622
Пак бумащина и пак опашки и пак и пак .....

# 25
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 673
 Joy, ех, чудесно, онзи ден си взех сменената лична карта (тутках се четири години, след като се омъжих), сега пак. Ми, какво да се прави, няма да се ядосвам сега и за това  Mr. Green

# 26
  • Мнения: 3 459
Направо гениално!
Как са пропуснали кръщелното и описанието на материалното състояние не знам  Rolling Eyes
Може и да се сетят преди да дойде време.

Последна редакция: вт, 04 мар 2008, 18:36 от Джей

# 27
  • Мнения: 1 280
никъде не пише, че трябва да си сменим личните карти септември - пише, че евентуално септември ще въведат новите карти, т.е. който си вади тогава ще е с чип, на който му важи до 2011, ще си я ползва до 2011г.
това е само предложение на министъра, надали септември ще са готови да заработят по новите правила
                 

            Именно!!! От септември /уж/ ще се издават новите л.к., но за тези които тогава ще вадят. Тези на които са им валидни до 2010, 2015, 2050г. си ги ползват до тогава  Naughty Няма да има срокове, никой не задължават да си я сменя веднага. 

# 28
  • Мнения: 13 191
Пак ли, бе?

# 29
Даа.. Аз ще се омъжвам лятото. И се чудя да изчакам ли от новите лични карти.. или мога да си извадя от старите и да важи 10 години  Laughing
Другото /малко встрани от темата/ аз съм от друг град, живея в София под наем - трябва ми и адресна рег в София предполагам?  Т.е. в София ли да си сменя документите, или там, където са издадени старите   Rolling Eyes
Моля за съвет...

Общи условия

Активация на акаунт