Смяна на личните карти от септември

  • 4 093
  • 91
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 372
Видяхте ли това http://dnes.dir.bg/2008/03/04/news2732776.html
Направо нямам думи, гледат само как да ни вземат парите #Cussing out

# 1
  • Мнения: 338
Трябва да създават работа на паспортна служба Laughing

# 2
  • София
  • Мнения: 1 176
И какъв беше смисъла да имаме дата на валидност на картите?
Аз примерно съм до 2011 легална  Grinning ама друг път.

# 3
  • Мнения: 3 372
Моята е валидна до 2014, да ама не, до септември Crazy Сигурно и шофьорските книжки ще ни карат да си сменяме newsm78

# 4
  • София
  • Мнения: 1 176
Сигурно и шофьорските книжки ще ни карат да си сменяме newsm78
Чшътттттттттттт!  Crazy

# 5
  • Мнения: 3 372
Сигурно и шофьорските книжки ще ни карат да си сменяме newsm78
Чшитттттттттттт!  Crazy
Моята я извадих през октомври, края Tired
Обирджии такива #Cussing out

# 6
  • София
  • Мнения: 1 176
Аз исках да си сменям адресната регистрация, май няма смисъл сега  Tired

# 7
  • Мнения: 14 502
на вас пък парите ли са ви най-големия проблем?
а това, че ще има пръстови отпечатъци и данни от ириса на окото?!?
откъде накъде ще ме карат да давам пръстови отпечатъци  ooooh!

# 8
  • София
  • Мнения: 1 176
на вас пък парите ли са ви най-големия проблем?

Ъ ... нима на теб ти се занимава и чака по опашки?
А това, че ще имаме информация за съпруг, деца го намирам вълнуващо.  Crazy ooooh!

" Документът ще съдържа данни за социалните ни осигуровки, както и информация за родителите, децата, съпрузите, братята и сестрите."

# 9
  • Мнения: 120
оффф идиотщина. В Щатите една шофьорска книжка няма срок на валидност. Веджън изкараш ли я и повече никога не се занимаваш.
Аз сигурно за 5-ти път ще си сменям документите.
Писна ми на калинката.  smile3515

# 10
  • Мнения: 2 829
и на мен ми писна
сега ще са едни безкрайни опашки и бумащини ooooh!

# 11
  • Мнения: 274
Поредният крилат идиотизъм в кретенската ни държава....що ли не заминах за Англия преди 10 години........

# 12
  • Мнения: 653
никъде не пише, че трябва да си сменим личните карти септември - пише, че евентуално септември ще въведат новите карти, т.е. който си вади тогава ще е с чип, на който му важи до 2011, ще си я ползва до 2011г.
това е само предложение на министъра, надали септември ще са готови да заработят по новите правила

# 13
  • Мнения: 120
еее кой ще изтърве такава лапаница. ще ги сменят още 10 пъти сигурно в близките 20 год.

# 14
  • Мнения: 2 891
Хихик, трябва да се лапне комисионната в неговия мандат  Whistling

# 15
  • Мнения: 335
Естествено, че комисионните са второстепенната далавера.
По важното си го пише едно към едно. На никого не му трябват вече евфемизми:

"...Документите с чип трябваше да се издават чак от 2010 г.
Вътрешният министър Румен Петков обаче e предложил новите лични карти да влязат в сила от есента. Данни от ириса на окото ни най-вероятно също ще влизат в чипа. МВР шефът настоявал за това, за да отговаря България възможно най-добре не само на европейските, но и на американските изисквания ..."


Всеки, извикан на инструктаж в Щатите (вж. Калфин преди това, както и цялото държавно  съзвездие), излиза със "самоинициатива" да се съобразим с изискванията на САЩ.

Този - до края на септември. Пак отличник - янките ще се нанасят тук чак до края на 2008 (с петте си военни кораба в Черно море, с всичкия личен състав и другия багаж), но като се даде на плебса официален краен срок септември, значи точно ще се вместим в изискванията.







# 16
  • Мнения: 1 666
Не се паникьосвайте, де! Доколкото виждам септември ще е началният момент за издаване на лични карти от нов тип. За краен ни пишат, ама нали не мислите, че държавата ще може за по-малко от година-две да се справи? Евентуално!

# 17
  • Мнения: 765
Като типична българка смятам да изчакам не началото, а края на срока в който мога да си сменя документите. Колкото до отпечатъците и данните за деца,съпруг , ириси и т.н. струва ми се идиотско, ама то само това да е. След 50 години сигурно ще има и копие на ДНК-то ни в документите.

# 18
  • Мнения: 11 747
е, то още миналата година се говореше, че от октомври ще започва подмяната, но октомври мина и замина и нищо не започна...

# 19
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Нали нямаше да е задължително за всички, само за тези които си правят нови  newsm78

# 20
  • Мнения: 11 747
е, едва ли в рамките на 2 месеца ще трябва всичко да се подмени, вероятно поне 2 години ще отпуснат.
Аз искам да ги почват новите документи, щото трябва да сменям и поне да направя нови, че да не сменям после пак без време...

# 21
  • Мнения: 199
Ужас пак на ново -но всяко нещо е предпоследно и друго ще измислят със сигурност

# 22
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Ами ако някой от роднините е тъпак и има досие в полицията, или се занимава с простотии, или е лежал в затвора - защо трябва и това да го пише в картата на човека?

# 23
  • Мнения: 1 777
оффф идиотщина. В Щатите една шофьорска книжка няма срок на валидност. Веджън изкараш ли я и повече никога не се занимаваш.
Аз сигурно за 5-ти път ще си сменям документите.
Писна ми на калинката.  smile3515

Не зная от къде имаш такава информация ,но това не е вярно.В щата Илинои ,шофъорските книжки се смянят на 4 години,предполагам ,че и в другите щати е така. Simple Smile

# 24
  • Мнения: 3 622
Пак бумащина и пак опашки и пак и пак .....

# 25
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 694
 Joy, ех, чудесно, онзи ден си взех сменената лична карта (тутках се четири години, след като се омъжих), сега пак. Ми, какво да се прави, няма да се ядосвам сега и за това  Mr. Green

# 26
  • Мнения: 3 459
Направо гениално!
Как са пропуснали кръщелното и описанието на материалното състояние не знам  Rolling Eyes
Може и да се сетят преди да дойде време.

Последна редакция: вт, 04 мар 2008, 18:36 от Джей

# 27
  • Мнения: 1 280
никъде не пише, че трябва да си сменим личните карти септември - пише, че евентуално септември ще въведат новите карти, т.е. който си вади тогава ще е с чип, на който му важи до 2011, ще си я ползва до 2011г.
това е само предложение на министъра, надали септември ще са готови да заработят по новите правила
                 

            Именно!!! От септември /уж/ ще се издават новите л.к., но за тези които тогава ще вадят. Тези на които са им валидни до 2010, 2015, 2050г. си ги ползват до тогава  Naughty Няма да има срокове, никой не задължават да си я сменя веднага. 

# 28
  • Мнения: 13 204
Пак ли, бе?

# 29
Даа.. Аз ще се омъжвам лятото. И се чудя да изчакам ли от новите лични карти.. или мога да си извадя от старите и да важи 10 години  Laughing
Другото /малко встрани от темата/ аз съм от друг град, живея в София под наем - трябва ми и адресна рег в София предполагам?  Т.е. в София ли да си сменя документите, или там, където са издадени старите   Rolling Eyes
Моля за съвет...

# 30
  • Мнения: 2 550
Joy, ех, чудесно, онзи ден си взех сменената лична карта (тутках се четири години, след като се омъжих), сега пак. Ми, какво да се прави, няма да се ядосвам сега и за това  Mr. Green

и аз така, с тази разлика, че другата седмица ще трябва да си сменя личната карта (както и всички останали документи)
но здраве да е  Simple Smile

# 31
  • Мнения: 335
В Украйна или някаква друга такава ентусиазирана да изпълнява нови повели държава също са се строили за равнис.
Там също са приели да ги прошнуроват и прономероват, да ги влагат в глобалната база данни, собственост на САЩ, обаче все пак са оставили и възможност за несъгласните - да запазят неприкосновеността на личните си данни и да карат със стария модел документи.

Това с чиповете, ирисите, ДНК-тата, пръстовите отпечатъци си е гавра със свободата на личността, доколкото е останало нещо от нея сега.

По лесно ще е с горещ печат на рамото все пак.

# 32
  • Мнения: 122
Е за туй не си смених фамилията като се омъжих , че не ми се занимава с вадене на документи ама то като гледам пак ще сменяме.

# 33
  • Мнения: 463
оффф идиотщина. В Щатите една шофьорска книжка няма срок на валидност. Веджън изкараш ли я и повече никога не се занимаваш.
Това от къде го знаеш? Имаш ли driving license, защото аз тези, които съм виждала са със срок... ама пак ще проверя.... Thinking Thinking Thinking. Ей такива твърдения са направо супер!

# 34
  • Мнения: 984
Аз се занимавам с разпознаване на отпечатъци и т.н.  Лично аз го намирам за полезно и удобно. Когато се прави проверка е само спрямо база данни с криминално проявени личности  Wink Не мисля че е ограничение.
Това за шофьорските книжки в щатите не е вяно  Naughty

# 35
  • Мнения: 6 999
Е за туй не си смених фамилията като се омъжих , че не ми се занимава с вадене на документи ама то като гледам пак ще сменяме.
И аз така.
Ако си ги сменяме по срок, 2014 изтича моята. Това е толкова далеч, че я съм жива, я не дотогава. Няма какво да го мисля. Напълно вероятно е дотогава да не същестуват такъв тип документи, а да ни проверяват с фенерче - компютър от ириса...примерно.  Crazy

# 36
  • София
  • Мнения: 897
Ами ако някой от роднините е тъпак и има досие в полицията, или се занимава с простотии, или е лежал в затвора - защо трябва и това да го пише в картата на човека?
Чели ли сте книгата на Джордж Оруел "1984"?  Ако да- ще разберете какво имам в предвид. Това се нарича "утопия". В привидната демокрация действат много по-сурови закони. Не коментирам обаче дали е правилно или не.

# 37
  • Мнения: 6 999
Ами ако някой от роднините е тъпак и има досие в полицията, или се занимава с простотии, или е лежал в затвора - защо трябва и това да го пише в картата на човека?
Чели ли сте книгата на Джордж Оруел "1984"?  Ако да- ще разберете какво имам в предвид. Това се нарича "утопия".
Кое е утопия? "1984" е антиутопия ?

# 38
  • София
  • Мнения: 897
Ами ако някой от роднините е тъпак и има досие в полицията, или се занимава с простотии, или е лежал в затвора - защо трябва и това да го пише в картата на човека?
Чели ли сте книгата на Джордж Оруел "1984"?  Ако да- ще разберете какво имам в предвид. Това се нарича "утопия".
Кое е утопия? "1984" е антиутопия ?
Точно за това думата е в кавички. Опитах се да иронизирам без да използван антоним, но явно не съм била разбрана. Радвам се, че някой знае за какво става въпрос. Малко хора според мен са чували за тази книга.

# 39
  • Мнения: 2 386
Айде пак счупен телефон..

1. Подмяната започва от тази година и ще свърви в края на 2010г. Не е приятно, разбира се, но поне е плавно..
2. Кво за янките? Никой не задължава, нашите са дупедавци.
3. Ирисът и пръстовите отпечатъци ги намирам за нещо нормално..аз лично. Не е идеята да се прошнурова народа, а да има контрол.. Не знам, аз съм за.
4. В САЩ шофьорските книжки се подменят! На 4-5..до 7 години май беше, при нас е 5.
5. Всеки среден интелигент е гледал Биг Брадър и е чел Оруел...Или поне така си мислех до днес.

6. Най-важното: В момента се обсъжда дали да не се впишат и кръвните групи, както и изповядваните религии. Това ми идва в повече, не другото. Гърците имали кръвни групи. Е и?

# 40
  • Мнения: 133
Майки за бога !!!

Забравете за момент за парите и си помислете колко беззащитни ставаме !!!

Като ни откраднат /ромите/ документа и ....!!!

После доказвай ,че не си бил ти !!

 Та като има пръстови отпечатаци като инфо на носителя /новите карти с чип/ всеки отворко /може да го свали и да ти го лепне на /местопроизшествието/ примерно злоупотреби много как ще сме защитени а ,а,?

А имаше един филм Minority report с  Том Круз да го помните?!

Възмутена сум до дъното на душата си!!
НИТО една държава в ЕС не би разрешила подобна гавра

На бунт !

# 41
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 722
Оляха се.

# 42
  • Мнения: 2 386
Оуу, затова ли ще дават ''Специален доклад'' тази седмица по БТВ? Laughing

# 43
  • Мнения: 3 423
НИТО една държава в ЕС не би разрешила подобна гавра

Така си мислиш само!

# 44
  • Мнения: 335
...
3. Ирисът и пръстовите отпечатъци ги намирам за нещо нормално..аз лично. Не е идеята да се прошнурова народа, а да има контрол.. Не знам, аз съм за...

На такъв контрол подлежат (при настоящото ниво на цивилизация) лишените от граждански права - затворниците.
Както и "заподозрените" от янките произволни граждани на чужди страни, откарвани по лагери като Гуантанамо.

Според самата им (собствена) "амбициозна програма" за издаване на нови документи за самоличност, САЩ въвеждат новите правила, "за да затруднят потенциални терористи и нелегални имигранти при опитите им да узаконят престоя си в страната".
Затова всички американски граждани, родени след 1 декември 1964 г., трябва да си извадят нови шофьорски книжки през следващите шест години.

ЕС е поел ангажимент пред САЩ да изисква спазването на някакви срокове от страните, които са се съгласили пред САЩ, че ще изпълнят разпоредбата им за въвеждането и при тях на такива паспорти.
Това означава, че САЩ третират уж все още суверенната ни страна като част от своята територия. За което, засега, имат само частични основания, тъй като американските бази, на които ще се настаняват до края на лятото, не са съвсем върху цялата площ на страната ни, а само върху част от нея.

# 45
  • Мнения: 984
Ей, ама малко наизуст говорите. И много филми гледате  hahaha

# 46
  • Мнения: 2 891
Гърците са имали и религията, но после са решили да я премахнат от ЛК. В ответ, поповете отказали да погребват, ако не пише, че си православен. Това бил техния бойкот.

# 47
  • Мнения: 11 747
а ако си смениш религията, ще трябва да си смениш и ЛК? А ако я смениш няколко пъти...? Laughing

това с кръвната група е добре даже, ако се наложи нещо по спешност...


това, дето циганите щели да ти лепнат пръстовия отпечатък някъде, беше много яко... Laughing

# 48
  • Мнения: 1 280
Ей, ама малко наизуст говорите. И много филми гледате  hahaha
 

          Абсолютно!  Peace

# 49
  • София
  • Мнения: 215
Подкрепям с две ръце издаването на новите документи с информация за пръстовите отпечатъци. Не виждам от какво се бунтувате ...  В момента , в който стане тази подмяна ще се разкрият изключително много престъпления  Whistling - точно това е и идеята ...

Ама хайде да се бунтуваме, че е по-лесно.
Когато обраха съседите, полицаите успяха да намерят годни отпечтъци от преместените мебели и сега ще чакам с нетърпение да разберем кои са били !

# 50
  • Мнения: 335
Ей, ама малко наизуст говорите. И много филми гледате  hahaha
 

          Абсолютно!  Peace

Псулютно, не псулютно, работата е следната.

Разправията между ЕС и САЩ  за документите продължава около 3 год.  После се проточва с уговорки.
Като резултат: ЕС не е обещавал, че ще изпълни разпоредбите на САЩ преди средата на 2009 г..

Цялата история вкратце:
2001 г. САЩ обявяват, че изискват от хората по света да доказват, че не са терористи.
2003 г. Щатите искат в документите на гражданите на ЕС и страните, с които е в безвизов режим, да има чип с пръстови отпечатъци и лицева биометрия.
ЕС е против. После се съгласява да си помисли. Започват се едни заседания  и обсъждания в ЕК.
Накрая ЕК решава срокът за заработването на електронна система и влагането на пръстови отпечатъци в паспортите да е края на юни 2009 година - трябвало да се отложат нещата, понеже работата със системата по границите е сложна.
Комисията е сложила Питър Хъстингс за европейски надзорник по защита на личните данни. Наскоро той обвини някои европейски правителства в желание за прибързано използване на пръстови отпечатъци и на сканирани изображения на ирисите.
Според него се нарушава защитата на личните данни на гражданите. Експертите го подкрепят, защото само една снимка на ириса носи много лична информация, вкл. за здравословното състояние. В самите САЩ не са спирали да се борят срещу това.
Приема се, че в момента ЕК измисля какъв да е компромисът между това, което САЩ определя за свои права и това, което ЕС разбира под защита на личните данни.

Дано да има по-задоволени в търсенето на "не наизуст" информация.

Последна редакция: ср, 05 мар 2008, 11:08 от Холограма

# 51
  • Мнения: 14 502
а ето и в подкрепа на коментара на холограма относно р. петков и как добре си изпълнява задачките, възложени му от сащ
http://dnes.dir.bg/2008/03/05/news2735500.html

# 52
  • Мнения: 335
Естествено, размитаме и за братската помощ на янките, описана подробно тук:

http://dnes.dir.bg/2008/03/04/news2731889.html
US агенти идват
...От американска страна е декларирана подкрепата за създаване на Център за борба с организираната престъпност в Академията на МВР. Поет е и ангажимент за участие на американски експерти за обучението на българите...

Не разбрах дали това Школо ще е в Симеоново.


ПП Парите, които ще ограбят от населението за нови документи е последното нещо в картинката. С комисионните от него само се гарантира ентусиазма на българските отговорници за провеждането на мероприятието.


# 53
  • Мнения: 1 479
Еее сега заради престьпният ни контингент, дай всички да го отнесем! #Crazy

# 54
  • Мнения: 984
Ейц, разкрихте световната конспирация  newsm20
Не разбрах ние какво ще отнесем, но това сигурно е защото работя за братята американци и са ми промили мозъка /като по филмите  Wink /
Лично аз нямам нищо против някой да помогне в БОП. Бате Бойко явно не се справя с всички. А за новите документи - нали искаме да пътуваме безпроблемно -> документите ни трябва да отговарят и на европейските и на американските стандарти. За където не отговарят ще се вадят допълнително документи /за което пак ще се оплакваме/.

# 55
  • Мнения: 335

Във Варна ще се отваря все повече работа, дерзай!


http://bulgaria.actualno.com/news_150478.html
Пет американски военни кораба ще посетят Варна до края на годината / 26 февруари 2008 г

# 56
  • Мнения: 61
 #Cussing out поредната простотия за да вземат пари те и срокове ще сложат а предполагам че и глоби за тези които не спазят указания срок. А през целия срок ще са нерви и кибицане по опашки и мърморни на разни Бюрократки  #2gunfire

# 57
  • Мнения: 2 386
http://forum.all.bg/ubbthreads.php/Cat/0/C/7

Aз имам лични мотиви, които ме правят съгласна с предложението, не казвам че е най-доброто решение.
Давам този линк, за да почетат онези съфорумки, които си мислят, че знаят истината за янките. Не вярвам някой да я знае цялата, но поне живущите там имат по-ясна представа.
Отплеснах се. Интересува ме ще трябва ли да се прибират хората, живущи в чужбина за подмяна на документите (понеже друг не може да даде отпечатък, естествено) или ще си караме със старите?  Rolling Eyes

# 58
  • Мнения: 984
Защо се дразниш, че американски кораби щели да посетят Варна? Там има пристанище и винаги са идвали кораби.
Това че ще помогнат за Карин дом може само да ни радва. Не много хора се сещат за децата.
evanescent: излиза заглавната страница на форума.

# 59
  • Мнения: 14 502
evanescent, съгласна съм. не си позволявам обобщения по отношение на американците, при положение че дори не съм стъпвала в щатите. има много неща за които им се възхищавам, външната им политика обаче не е едно от тях  Peace

беболинчо, след като смяташ, че бат бойко е този който се "справя" с престъпниците, значи нищо не знаеш за състоянието на мвр преди и след неговото пребиваване там. телевизията и в частност посредствените новинарски емисии никак не са надежден източник.
аз нямам претенции да съм разкрила каквато и да е конспирация. но недопустимо е да ми вземат отпечатъци при положение, че не съм заподозряна в престъпление Peace

# 60
  • Мнения: 335
...недопустимо е да ми вземат отпечатъци при положение, че не съм заподозряна в престъпление Peace[/b]

Всеки е заподозрян.


Последна редакция: ср, 05 мар 2008, 14:27 от Холограма

# 61
  • Мнения: 335
Защо се дразниш, че американски кораби щели да посетят Варна? Там има пристанище и винаги са идвали кораби...

Очевидно е.





(Отг. специално за теб: Защото са военни.
Такива са и причините за вкарване на света в американския глобален сървър с личните биометрични данни на хората, които би трябвало да са неприкосновени)

# 62
  • Мнения: 2 199
 Tired
Аз съм сигурна, че сега ще ни вземат само пръстови отпечатаци, а до 1-2 години
и от ириса  Hug Нали трябва да ни вземат парите.
Дали ще има възможност за подаване на декларация през интернет  newsm78
Едва ли искаха и подпис да има  Tired

# 63
  • Мнения: 14 502
...недопустимо е да ми вземат отпечатъци при положение, че не съм заподозряна в престъпление Peace[/b]

Всеки е заподозрян.




благодаря за успокоението  Mr. Green

# 64
  • Мнения: 2 768
Аз пък ще бъда от първите, които ще си сменят ЛК, тъй като сегашната, извинете, за нищо не става!

Адреса (с изключение на държава и град) е написан само на български.
Кой малоумник го е измислил, не знам, ама искам той да обяснява в чужбина как се изписва българския адрес на латиница и как каката Германка да е сигурна, че е така, както твърдя без официален документ, който тя да разчете.

# 65
  • Мнения: 1 479
Е чудно ми е с бьлгарите живеещи и работещи в чужбина как ще стане?До сега никой от тях не ми е казал за подобна смяна на документи!Пиша за бьлгари напуснали "милата ни Родина"преди 17 години и са с 2 гражданства.

# 66
  • София
  • Мнения: 361
само се чудят какво да измислят  #2gunfire

# 67
  • Мнения: 984
Използвах бат Бойко за нарицателно. Който и да се бори с организираната престъпост явно има нужда от помощ. Хайде че оспамих темата и много се измести от смяна на личните карти.
американския глобален сървър с личните биометрични данни на хората, които би трябвало да са неприкосновени
Само да уточня - в сървъра не е картинката на пръста ти. Пази се fdp - бинарен файл с който не могат да възпроизведат отпечатъка и да те вкарат в някой филм.
Също сървъра не е глобален - FBR имат, отделните щати също имат сървъри в които са само криминално проявени хора които се издирват в съответния щат.

# 68
  • Мнения: 589
Е нямаше начин да не влезем в регистрите на глобалната полиция, Големият брат трябва да ни наглежда

# 69
  • Мнения: 335
Само да уточня - в сървъра не е картинката на пръста ти. Пази се fdp - бинарен файл с който не могат да възпроизведат отпечатъка...

Кои не могат - колекционерите на отпечатъци ли?
За какво ли им е тоз флаш демо проджект тогава, ако не могат да работят с флаш плеър или да експортират в самостоятелен изпълним файл.

Въпросът е в това кой е този, най-свише, дето ще са разпорежда да живея в моята страна по законите на неговата.
И да ме вкарва в съзнателно поддържаната си параноя, поради необходимост от алиби за войните му по света.
Ако искам да пътувам до застрашените от всяко живо същество Щати - плеазе! снемайте ми отпечатъка на границите си.
Но да се води на отчет всеки човешки екземпляр, който живее в родната си страна - на стотици хиляди километри от географските граници на страната-разпоредител -  не изглежда да е от съображения за националната й сигурност.

Няма нищо, свързано с техника и компютри, което да не е уязвимо. Както няма нито една умна бомба, която да не може да гръмне съвсем тъпо. В Горна Баня например.

Глобалните база-данни затова са уязвими - защото хем могат да се само-блокират (заради техниката), хем да бъдат блокирани (от човек).
Може и да се злоупотреби с тях - от всеки, който получи достъп до тях - легално или напротив.

(Да не говорим, че и най-лишения от въображение потенциален престъпник ще се сети поне за 10 начина да му "снемат" дефектно и пръстовия отпечатък, и ирисовата снимка).

# 70
  • Мнения: 2 407
Абе мошеници...... #Cussing out Twisted Evil

# 71
  • Мнения: 1 163
Честно казано си развалих  настроението #Cussing out

# 72
  • Мнения: 984
За какво ли им е тоз флаш демо проджект тогава, ако не могат да работят с флаш плеър или да експортират в самостоятелен изпълним файл.
Е това изречение ме разби  Shocked 10 думи които знам какво означават, но вкарани в изречение което не мога да разбера....

Аз пак съм пропуснала - защо решихте, че братята американци ще имат достъп до всички бази данни? Дори и да имат дреме им на тях за теб - не можеш да си представиш колко време ще трябва да се търси в такава огромна база данни  Wink
Да си призная до сега където сме ходили по света да инсталираме продукта всички са били доволни и аз изпитвах задоволство от работата си. Вие тука ме разбихте колко ужасно било.../все още не сте ме убедили де/

# 73
  • Мнения: 335
За какво ли им е тоз флаш демо проджект тогава, ако не могат да работят с флаш плеър или да експортират в самостоятелен изпълним файл.
Е това изречение ме разби  Shocked 10 думи които знам какво означават, но вкарани в изречение което не мога да разбера....
Вкарай и другите изречения, от които си го изрязала, може да помогне.


...Вие тука ме разбихте колко ужасно било.../все още не сте ме убедили де/

Не се уговаряй толкова.
Твоите хора тук едва ли четат  Laughing.

# 74
  • Мнения: 2 386
Eta ми напомни, че все ме питат дали се казвам София в чужбина..
А мъжът ми - Бургас. Joy Joy

# 75
  • средноголям град в България
  • Мнения: 145
Всичко е разработка на военните! /В Русия съъъм, в Русия съъъм/  Wink

# 76
  • Мнения: 14 502
Всичко е разработка на военните! /В Русия съъъм, в Русия съъъм/  Wink

на кои военни - американските ли? щото в българия такива май не останаха  Mr. Green

# 77
  • Мнения: 2 839
Ясно, световна конспирация, значи. Еврейската мафия е замесена!

Аз пък искам и шофьорските книжки да сменят, че последно заради безумието на този дето ги е мислил, платихме двойно за рент-а-кар.

# 78
  • Мнения: 2 768

Аз пък искам и шофьорските книжки да сменят, че последно заради безумието на този дето ги е мислил, платихме двойно за рент-а-кар.



Порке, скъпа?

Бай дъ уей, на нас също за рент-а-кар ни направиха проблеми с личните карти...

# 79
  • Мнения: 11 607
Всичко е разработка на военните! /В Русия съъъм, в Русия съъъм/  Wink

офф - честит празник във вашата къща! Липсвате!

Ще си кажем ние и майчиното мляко за да угодим на някого.....

# 80
  • Мнения: 463
оффф идиотщина. В Щатите една шофьорска книжка няма срок на валидност. Веджън изкараш ли я и повече никога не се занимаваш.
Аз сигурно за 5-ти път ще си сменям документите.
Писна ми на калинката.  smile3515
Не зная от къде имаш такава информация ,но това не е вярно.В щата Илинои ,шофъорските книжки се смянят на 4 години,предполагам ,че и в другите щати е така. Simple Smile
Ами не знам точно каква е сиситемата им, но видях книжка със срок 22,5 години Shocked Абе луда работа, ама всичките са със срок - твърдя го със сигурност. Даже бабунките и дедунките, независимо от възрастта ги карат да си подновяват книжките Wink

# 81
  • Мнения: 1 518
Аз се занимавам с разпознаване на отпечатъци и т.н. Лично аз го намирам за полезно и удобно. Когато се прави проверка е само спрямо база данни с криминално проявени личности  Wink Не мисля че е ограничение.
Нима?! А какво ще кажеш освен в личните карти, да се имплантира чип и в мозъците на хората, за да се знае какво мислят и чувстват във всеки един момент? Wink
А, забравих - какво ще кажеш представителите на мъжкия пол наред с  отпечатъците, да дават и семенна течност за сравнение - за бързо и лесно разпознаване на извършители на изнасилване??? Не е ли това още по-полезно и удобно?!

# 82
  • Мнения: 3 219
Ми моята е за смяна от година и половина, но още тогава се чуваше,че ще ги сменят...тъй че ще чакам още Rolling Eyes

# 83
  • Мнения: 183
а само личните карти ли ще сменяме,или ще сменяме и задграничните паспорти и шоф.книжки newsm78

# 84
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
а само личните карти ли ще сменяме,или ще сменяме и задграничните паспорти и шоф.книжки newsm78
По-надолу на сайта, видях статия и за задграничните паспорти, които ще струват скромната сумичка от 50 евро.

# 85
  • Мнения: 1 028
Тез лумпени само се чудят каква врътка да направят,че да ни досмачкат с поредната такса,данък,подмяна на някакъв документ...туй на нищо не мяза.Преди 2 седмици за шофьорска книжка дадох 28 лв,като 8-9 лв бяха само таксите за превод на банката,ами туй какво му се вика-контролния талон струва 1 лев,а такса превод 3лв-общо дължима сума 4ЛВ. #2gunfire

# 86
  • Мнения: 2
 smile3532 smile3532 smile3532
може и да стане ,за внуците ни  Joy

# 87
  • София
  • Мнения: 309
И според мен е тъпо да записват родословното ти дърво.Ако някой роднина е престъпник и направи поредна простотия,да идват да ме разпитват,тревожат..аз какво съм виновна за постъпките на роднини,които не съм виждала от години например-безумно е!

# 88
  • софия
  • Мнения: 25 667
А ако си сменя мъжа след като е издадена картата (ние даже не сме и женени)? А ако народя още 3-4 деца? Как ще го отразяват това? Всеки път нова карта ли ще трябва да вадя?

# 89
  • София
  • Мнения: 1 456
Само не разбирам, как и къде ще се снемат всичките тези данни и отпечатъци? newsm78
Сега за да подадеш една декларация, чакаш на опашка, пък ако трябва да
чакаш и за "процедури", то наистина май за внуците ни , живи и здрави, ще стане!

# 90
  • Мнения: 2 839
А ако си сменя мъжа след като е издадена картата (ние даже не сме и женени)? А ако народя още 3-4 деца? Как ще го отразяват това? Всеки път нова карта ли ще трябва да вадя?
Ще се отразява в досието ти, не в самия документ.

# 91
  • Мнения: 1 518
И според мен е тъпо да записват родословното ти дърво.Ако някой роднина е престъпник и направи поредна простотия,да идват да ме разпитват,тревожат..аз какво съм виновна за постъпките на роднини,които не съм виждала от години например-безумно е!
За това не бива да се притесняваш. НПК е категоричен в това отношение: Peace

НАКАЗАТЕЛНО-ПРОЦЕСУАЛЕН КОДЕКС

Лица, които могат да откажат да свидетелстват

Чл. 119. Съпругът, възходящите, низходящите, братята и сестрите на обвиняемия и лицето, с което той се намира във фактическо съжителство, могат да откажат да свидетелстват.

Последна редакция: вт, 11 мар 2008, 14:42 от krem-karamel

Общи условия

Активация на акаунт