Смяна на личните карти от септември

  • 4 121
  • 91
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 984
Ей, ама малко наизуст говорите. И много филми гледате  hahaha

# 46
  • Мнения: 2 891
Гърците са имали и религията, но после са решили да я премахнат от ЛК. В ответ, поповете отказали да погребват, ако не пише, че си православен. Това бил техния бойкот.

# 47
  • Мнения: 11 747
а ако си смениш религията, ще трябва да си смениш и ЛК? А ако я смениш няколко пъти...? Laughing

това с кръвната група е добре даже, ако се наложи нещо по спешност...


това, дето циганите щели да ти лепнат пръстовия отпечатък някъде, беше много яко... Laughing

# 48
  • Мнения: 1 280
Ей, ама малко наизуст говорите. И много филми гледате  hahaha
 

          Абсолютно!  Peace

# 49
  • София
  • Мнения: 215
Подкрепям с две ръце издаването на новите документи с информация за пръстовите отпечатъци. Не виждам от какво се бунтувате ...  В момента , в който стане тази подмяна ще се разкрият изключително много престъпления  Whistling - точно това е и идеята ...

Ама хайде да се бунтуваме, че е по-лесно.
Когато обраха съседите, полицаите успяха да намерят годни отпечтъци от преместените мебели и сега ще чакам с нетърпение да разберем кои са били !

# 50
  • Мнения: 335
Ей, ама малко наизуст говорите. И много филми гледате  hahaha
 

          Абсолютно!  Peace

Псулютно, не псулютно, работата е следната.

Разправията между ЕС и САЩ  за документите продължава около 3 год.  После се проточва с уговорки.
Като резултат: ЕС не е обещавал, че ще изпълни разпоредбите на САЩ преди средата на 2009 г..

Цялата история вкратце:
2001 г. САЩ обявяват, че изискват от хората по света да доказват, че не са терористи.
2003 г. Щатите искат в документите на гражданите на ЕС и страните, с които е в безвизов режим, да има чип с пръстови отпечатъци и лицева биометрия.
ЕС е против. После се съгласява да си помисли. Започват се едни заседания  и обсъждания в ЕК.
Накрая ЕК решава срокът за заработването на електронна система и влагането на пръстови отпечатъци в паспортите да е края на юни 2009 година - трябвало да се отложат нещата, понеже работата със системата по границите е сложна.
Комисията е сложила Питър Хъстингс за европейски надзорник по защита на личните данни. Наскоро той обвини някои европейски правителства в желание за прибързано използване на пръстови отпечатъци и на сканирани изображения на ирисите.
Според него се нарушава защитата на личните данни на гражданите. Експертите го подкрепят, защото само една снимка на ириса носи много лична информация, вкл. за здравословното състояние. В самите САЩ не са спирали да се борят срещу това.
Приема се, че в момента ЕК измисля какъв да е компромисът между това, което САЩ определя за свои права и това, което ЕС разбира под защита на личните данни.

Дано да има по-задоволени в търсенето на "не наизуст" информация.

Последна редакция: ср, 05 мар 2008, 11:08 от Холограма

# 51
  • Мнения: 14 514
а ето и в подкрепа на коментара на холограма относно р. петков и как добре си изпълнява задачките, възложени му от сащ
http://dnes.dir.bg/2008/03/05/news2735500.html

# 52
  • Мнения: 335
Естествено, размитаме и за братската помощ на янките, описана подробно тук:

http://dnes.dir.bg/2008/03/04/news2731889.html
US агенти идват
...От американска страна е декларирана подкрепата за създаване на Център за борба с организираната престъпност в Академията на МВР. Поет е и ангажимент за участие на американски експерти за обучението на българите...

Не разбрах дали това Школо ще е в Симеоново.


ПП Парите, които ще ограбят от населението за нови документи е последното нещо в картинката. С комисионните от него само се гарантира ентусиазма на българските отговорници за провеждането на мероприятието.


# 53
  • Мнения: 1 479
Еее сега заради престьпният ни контингент, дай всички да го отнесем! #Crazy

# 54
  • Мнения: 984
Ейц, разкрихте световната конспирация  newsm20
Не разбрах ние какво ще отнесем, но това сигурно е защото работя за братята американци и са ми промили мозъка /като по филмите  Wink /
Лично аз нямам нищо против някой да помогне в БОП. Бате Бойко явно не се справя с всички. А за новите документи - нали искаме да пътуваме безпроблемно -> документите ни трябва да отговарят и на европейските и на американските стандарти. За където не отговарят ще се вадят допълнително документи /за което пак ще се оплакваме/.

# 55
  • Мнения: 335

Във Варна ще се отваря все повече работа, дерзай!


http://bulgaria.actualno.com/news_150478.html
Пет американски военни кораба ще посетят Варна до края на годината / 26 февруари 2008 г

# 56
  • Мнения: 61
 #Cussing out поредната простотия за да вземат пари те и срокове ще сложат а предполагам че и глоби за тези които не спазят указания срок. А през целия срок ще са нерви и кибицане по опашки и мърморни на разни Бюрократки  #2gunfire

# 57
  • Мнения: 2 386
http://forum.all.bg/ubbthreads.php/Cat/0/C/7

Aз имам лични мотиви, които ме правят съгласна с предложението, не казвам че е най-доброто решение.
Давам този линк, за да почетат онези съфорумки, които си мислят, че знаят истината за янките. Не вярвам някой да я знае цялата, но поне живущите там имат по-ясна представа.
Отплеснах се. Интересува ме ще трябва ли да се прибират хората, живущи в чужбина за подмяна на документите (понеже друг не може да даде отпечатък, естествено) или ще си караме със старите?  Rolling Eyes

# 58
  • Мнения: 984
Защо се дразниш, че американски кораби щели да посетят Варна? Там има пристанище и винаги са идвали кораби.
Това че ще помогнат за Карин дом може само да ни радва. Не много хора се сещат за децата.
evanescent: излиза заглавната страница на форума.

# 59
  • Мнения: 14 514
evanescent, съгласна съм. не си позволявам обобщения по отношение на американците, при положение че дори не съм стъпвала в щатите. има много неща за които им се възхищавам, външната им политика обаче не е едно от тях  Peace

беболинчо, след като смяташ, че бат бойко е този който се "справя" с престъпниците, значи нищо не знаеш за състоянието на мвр преди и след неговото пребиваване там. телевизията и в частност посредствените новинарски емисии никак не са надежден източник.
аз нямам претенции да съм разкрила каквато и да е конспирация. но недопустимо е да ми вземат отпечатъци при положение, че не съм заподозряна в престъпление Peace

Общи условия

Активация на акаунт