Мнение за 38 оу В. Априлов София

  • 100 897
  • 345
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 55
Здравей, Блум С споделих името на госпожата с една съфорумка и след това имаме още по - голям проблем в училище. Може би тук пишат и учителите. Ние за сега не сме имали двойки това не е моя проблем. Моето дете е набеждавано за най - лошото. Да то е много палаво и не е от най - мирните , но говорим всяка вечер и  то разбира,че трябва да е по подреден,по послушен.Всички деца в класа с които съм говорила също казват ,че госпожата се държи лошо и е обвинявано за неща за които е е виновно.

# 301
  • Мнения: 3
Здравейте.
Родител съм на дете от 2г клас при г-жа Светославова.
По ред причини,сред които ,оформило се вече лично негативно отношение , имам намерение да преместя детето ми в друг клас.
Много моля,ако имате впечатления от останалите учителки
2А - Николовска
2Б-Попова
2В-Нинова,
споделете ги.Ще съм безкрайно благодарна.
Ще ми се сред тях да има поне една г-жа,която да е милозлива и малко по-майчински настроена към децата.
Нямам амбиции да превръщам детето си в свръхчовек,а просто да се почувства част от класа и да чувства,че е желано там.

# 302
  • Мнения: 864
И Нинова работи по мнение, и ние имахме такъв проблем при нея. Пробвайте с някоя от другите две учителки. Лошото е, че те всичките си обменят информация и нарочат ли веднъж децата, може би е по-добре направо училището да бъде сменено. На нас всъщност това ни подейства супер мотивиращо, защото детето беше убедено, че трябва да се махне по-скоро от 38-мо след няколко години ревове и безсънни нощи от проблеми и притеснения, и изкара блестящ резултат на приемния изпит за друго училище Simple Smile Та в крайна сметка може би по-скоро ни помогна този психически тормоз.  Mr. Green

# 303
  • София
  • Мнения: 160
Записвам се да следя темата, защото това е едно от училищата, в които искаме да запишем догодина сина ни. Бих ви помолила за отзиви за учителки, които догодина ще поемат първи клас.

# 304
  • Мнения: 864
Записвам се да следя темата, защото това е едно от училищата, в които искаме да запишем догодина сина ни. Бих ви помолила за отзиви за учителки, които догодина ще поемат първи клас.

По мои сметки догодина една от учителките, които поемат първи клас, е г-жа Мила Атанасова. Тя беше класна на дъщеря ми и имаме прекрасни впечатления от нея.

# 305
  • София
  • Мнения: 160
 Мимс-Тети благодаря ти за информацията

# 306
  • Мнения: 55
Здравей , МИМС ТЕДИ да другата учебна година една от учителките , която поема 4 клас е Мила Атанасова не ти препоръчвам да сте в нейният клас

# 307
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1
Определено ви препоръчвам г-жа Виктория Георгиева ако имате първокласник през 2015. След 4 години в нейния клас, нямам никакви забележки към нейното преподаване, търпение и любов към децата. Строга е, но същевременно децата я уважават и обичат.

# 308
  • Мнения: 349
А мнение за учителите от пети клас нагоре? По БЕЛ и математика примерно как е подготовката? Как е мотивацията на децата, дисциплината в час?
Благодаря на отзовалите се!

# 309
  • Мнения: 864
А мнение за учителите от пети клас нагоре? По БЕЛ и математика примерно как е подготовката? Как е мотивацията на децата, дисциплината в час?
Благодаря на отзовалите се!

Зле!......
Но със самоподготовка и постоянен контрол вкъщи може да издрапате до седми клас, когато частните уроци ще ви отменят донякъде.

# 310
  • София
  • Мнения: 2 361
Като цяло не е на ниво. Но на фона на общия спад в образованието и спрямо нивото на другите училища, явно дават добро ниво. Преди години , когато детето ми завършваше повече от половината от учениците от класа бяха приети в 5-те най-добри училища в София. А останалите също в добри училища. Както и Мимс-Тети е писала в 7-ми клас без допълнителна подготовка няма да се получат нещата.
По география  май бяха най-зле. По БЕЛ и математика зависи при кого ще се паднете.
Може след 4-ти клас да пробвате в СМГ - доста често използван вариант.

# 311
  • Мнения: 349
Благодаря за мненията. Още по-объркана ставам.  Rolling Eyes

Задължително ще ходи и на курсове от 6ти клас, просто искам да избера - ако е възможно - училище с добра среда и добри преподаватели, които да увличат учениците по предмета си.
За СМГ - не мислим, тя не е толкова фен на математиката, колкото на езици, БЕЛ и ЧП.

Кои са добрите преподаватели по математика и БЕЛ в 38-мо? Не че можем да ги изберем, но поне информативно...

Как е дисциплината в часовете? То пак е субективно, но какви са наблюденията ви?

# 312
  • София
  • Мнения: 2 361
И аз си мислех навремето така за СМГ, но се оказа , че това е често практикувана схема от много родители, за да получат децата им добра подготовка по повечето предмети.

Иначе средата е сравнително добра, защото повечето родители са интелигентни, амбициозни и милеят за образованието на децата си.

Минали са няколко години и не помня вече имената на учителите, а и може и да са напуснали.

Дисциплината се влоши след идването на новата директорка. Дано сега като е понатрупала повече опит зад гърба си да е овладяла този проблем.

# 313
  • Мнения: 349
Разбирам, за СМГ наистина е така - не е задължително да си математик и да искаш това да продължиш. Но също така при нас е изпуснат шанс, защото не е ходила на курсове в СМГ или по състезателна математика, не мисля, че шансът е голям. Макар че е пълна отличничка, без допълнителна подготовка едва ли ще имаме просто късмет. Има и една малка вероятност и интензивен курс по математика, но не съм сигурна, че ще се организира тепърва - пролетта - такъв.

За съжаление за новата директорка и аз подочух недобри отзиви.  Confused

# 314
  • Мнения: 864
Като цяло не е на ниво. Но на фона на общия спад в образованието и спрямо нивото на другите училища, явно дават добро ниво. Преди години , когато детето ми завършваше повече от половината от учениците от класа бяха приети в 5-те най-добри училища в София. А останалите също в добри училища. Както и Мимс-Тети е писала в 7-ми клас без допълнителна подготовка няма да се получат нещата.
По география  май бяха най-зле. По БЕЛ и математика зависи при кого ще се паднете.
Може след 4-ти клас да пробвате в СМГ - доста често използван вариант.

zuri, вие май преди нас сте завършили училището, доколкото помня. За съжаление с годините нещата стават по-зле. Децата действително изкарват високи балове на матурите, но това е по-скоро защото повечето са подбрани и родителите са достатъчно амбициозни да им осигурят допълнителна подготовка. И най-абсурдното е, че на матурата изкарват високи оценки в резултат на допълнителната подготовка и училището изтъкват този факт в своя полза, а собствените им учители ги порязват с ниски оценки. Тази година не бяха чак толкова много децата, влезли в най-елитните училища. За учителите по математика - изобщо не си дават зор и разчитат на самоподготовка(те и часовете са малко, за да има възможност за повече). По български няма верен избор -едната е злобна и й доставя удоволствие да дебне децата кога не знаят, да ги забие със слаба оценка, без да им даде възможност да си научат и да си поправят оценката. Другата е доказано недобре с психиката. Тази година доколкото знам не са постигнали грандиозни успехи на матурата, но и това, което постигнаха, е било в резултат на колективна работа и масово преписване. Ние не издържахме и преместихме детето втория срок на седми клас в друго училище, както направиха родителите на още двайсетина деца от нашия набор. Беше за добро. Успокоихме се и ние, и най-вече детето. Повярва в себе си, че може и знае, противно на мнението на българичката, заради която беше намразила този предмет.

Общи условия

Активация на акаунт