Прокървяване през първия триместър...какво се случи след това?

  • 8 416
  • 88
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 908
Първа бременност ми беше,не съм имала аборти.Прокървих леко в 6-та г.с.,изписаха ми Утрогестан и Но-Шпа.Пих си ги редовно,не съм лежала,не са ми и казвали да лежа,нищо лошо не се случи,след няколко дена спря зацапването. Peace

# 16
  • Мнения: 474
И аз бях 3 дни в болница някъде към 6-7 седмица. Точно видяха сърдечната дейност. Пих витамини и но-шпа. После- безпроблемна бременност и здраво, голямо бебе!
Успех, много спокойствие и хубави емоции!

# 17
  • Мнения: 89
Много благодаря на всички за бързите отговори.Сега малко се поуспокоих,въпреки че нещата не са отшумяли.С първата си бременност нямах никакви проблеми и затова реших,че това,което ми се случва,е фатално.

# 18
  • Мнения: 132
Аз имах кафеникаво зацапване още от самото начало и затова през цялата бременност бях в болничен,трябваше много да лежа и да не се натоварвам.Някаде към 8-9 седмица имах ярко червено прокървявяне(много се уплаших),но ме прегледаха на ехограф имаше сърдечна дейност и всичко мина добре.До третия месец пиех но-шпа и дуфастон а след това и магнерич,защото постоянно имах контракции.Почивай си повече и успех Peace

# 19
  • Мнения: 5 577
 Sad аз имах и кървене, и 2 големи кръвоизлива (в 12 и 16 седмица), но всичко мина добре.

# 20
  • Мнения: 931
Предполагам че в момента си мн притеснена, сега трябва да се успокоиш да мислиш само позитивно да си почиваш повече , да не се натоварваш и да слушаш какво ти казват лекарите. Трябва да вярваш че всичко ще мине добре.Пожелавам ти лека бременост и едно здраво и щастливо бебче   bouquet

# 21
  • Мнения: 2 746
С първата бременност нямах никакви проблеми, но при втората прокървих в 6 г.с. като теб.Кървенето беше като при по-обилен мензис и спря от самосебе си за две дена.Като причина впоследствие се оказа "изчезващ близнак".След това всичко беше ОК.Момиченцето ми е вече на 5 месеца!

# 22
  • Мнения: 1 089
И аз имах слабо кървене в началото, не помня коя седмица беше, но нито лежах в болница, нито пих лекарства, ами дори трябваше да търча да си уреждам сватбата , защото много неблагоразумно точно по време на подготовката и успях и да забременея. Постепенно намаля и спря. Понякога лигавицата около мястото на нидация ( къдетто се закрепва яйцето)става много набъбнала и кръвоснабдена и почва да кърви по малко.
Универсалният съвет за повечето проблеми по време на бременност е лежане и спокойствие!
Желая ти лека бременност и успешно раждане на хубаво и здраво детенце!

# 23
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 320
В началото на втората си бременност прокървих. Въпреки че в спешното на една болница в Испания ми казаха, че вероятно става въпрос за аборт, не беше така. Друг лекар ми изписа лекарства и да остана на легло, докато спре кървенето. Всичко мина и родих дъщеря си.

# 24
  • Мнения: 300
Здравей. И аз прокървих в 7 г.с. и после в 9 гс. отново. Пих лекарства, биха ми инжекции и си полежах известно време вкъщи. После през цялата бременност се пазих повечко (все ме беше страх от преждевременно раждане). Като резултат - преди двадесет дни родих здраво и хубаво бебе, два дни след термин.
Леко бременеене и успех ти пожелавам!

# 25
  • Варна
  • Мнения: 48
Здравей! И аз бях като теб, приеха ме на задържане, а на финала-бебе момче, при това голямо. Успокой се и всичко ще е ОК!

# 26
  • Мнения: 2 531
Втората ми бременност беше с кървене, 10 г.с. Не беше мн. обилно! Пиех магнерот , но шпа и си биех Прегнил! И яко лежане- както каза д-ра само до тоалетна ставаш! Същинското кървене беше малко , но къфеникавото цапане продължи 2 седмици! На финал си родих здраво детенце! Успех!

# 27
  • Мнения: 2 660
На мен ми бяха изписали утрогестан, еднократно ми биха прегнил. Кървенето спря сравнително скоро - може би на третия ден. Лежах три седмици без изправяне до седнало положение, без ставане "само за малко"... Положението се регулира и в момента продължавам да бременея.

Важно е да лежиш стриктно и да си пиеш хапчетата. Ако проблемът е в нарушение на хормоналните нива, ще се регулира. Ако с бебето всичко е наред генетично, има прекрасни шансове да има хепи енд!

Успех, мисли позитивно и не се шашкай!  Peace

# 28
  • София
  • Мнения: 44 120
А лекар????

# 29
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


   С първото дете в БГ като прокървих ме приеха веднага в болница, бях на спазмалтици и Утогестан и след като къревнето спря след седмица нямах проблеми.

 С втората бременност в Англия , пак с кървене, не искаха да предприемат никакви мерки(там няма лекарствата които пих в БГ), казаха, че е Божа работа и загубих бебето.

 Радвай се, че си с лекарства и под лекарско наблюдение, база за сравнение с моят случай в Англия няма.
 Успех!

Общи условия

Активация на акаунт