АВГУСТ все е тъй далече, но пък бебчо мърда вече

  • 18 403
  • 298
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 18
mamadona: относно Ф.М. знам,че се прави първо в 11 седмица, аз като отидох бях на края на 11 и след като ме прегледа видя бебенцето се прави нещо като епикриза и на нея пише следващи контролни прегледи: 18-20 седмица и 37-40 седмица . Така,че ако искаш можеш спокоино да отидеш те докторите по принцип мн мн не казват за Ф.М. но бременните една от друга се научават. Няма да ти е екасно накрая на 20 спокоийно отиди да си видеш бебчето Simple Smile

# 16
  • Мнения: 225
mamadona  добре е след прегледа ти на 27-ми март, следващата седмица да отидеш на ФМ, точно навреме. Но си запиши час още от сега, защото с часовете е страшно.
Препоръчвам МЦ Фемина - Д-р Виолета Димитрова, МЦ Марковс - Д-р Димитър Марков, също Клиника Малинов - Д-р Сигридов.
На първата страничка от темата има сайта на Д-р Димитров, Фемина и Клиника Малинов можеш да намериш чрез Гугъл.

# 17
  • Мнения: 3
Между другото някоя от Вас ще ражда ли в бившата Тина Киркова? И при кой лекар?
По повод вчерашното ми натроение и въпроса на Котката Марта: Имах странното чувство, че мъжът ми застава на страната на майка си в възникнал спор между двете ни, от което се почувствах адски гадно! В крайна сметка аз се грижа за всичко и винаги съм зад него каквото и да се случи, а имах чувството, че при него вчера не беше така и се издразних яко! Плюс това, в това ми състояние си давам сметка ,че не съм най-приятния събеседник и не винаги ми се говори и смее, ама все пак се почувствах ГАДНО! Не знам! Вие как бихте поктъпили на мое място?
P.S. Мерси devotion . Ще се радвам ако ми препоръчате някого и ми дадете координати. Аз имам единствено на Марков.

# 18
  • Мнения: 18
Да, и тук е много трудно с часовете аз понеже съм от Варна и днес ходих на място да си запиша час при доц.Балев тои преглежда по принцип понеделник и сряда но няма никакви свободни часове и чак за събота 15.03.2008 год. Затова предварително е най-добре Simple Smile

# 19
  • Мнения: 3
Мерси didi-2.   bouquet

# 20
  • Мнения: 365
Хайде да кажа, че и аз съм вече в албума и че имам час за ФМ за 10 април при д-р Димитрова-тъкмо навреме:)

# 21
  • Мнения: 174
Здравейте, момичета!
Попаднах в един немски сайт на една темичка "Десетте най-дразнещи въпроса, докато сте бременна" и реших да ви го пусна и на вас. На мен лично номер 3 и 7 са ми "фаворити", но се разпознавам и ви останалите  Grinning, номер 8 звучи леко странно, но това е Германия... Ето го и текстчето

За мой късмет при мен е ясно кой е бащата, иначе най-досадният въпрос вероятно би бил: "И от кого е бебето?"... при това задаван не точно от майка ми, брат ми, баща ми или сестра ми.

1. "Кога е терминът?"
Един съвет от мен: Издайте им само месеца, в крайна сметка точната дата може да се промени още следващата седмица. Освен това от самия термин нататък ще получавате поне по едно обаждане дневно от приятелки (роднини), които ще Ви подпитват появи ли се вече бебето.

2. "Става ли ти лошо, повръщаш ли много?"
Този въпрос го задава всяка жена, която вече е минала по този път. За съжаление трябва да призная, че и аз клоня в тази посока. Все пак се опитвам малко да посмекча питането си и най-често се интересувам просто как е. Малко по-безобидно звучи.

3. "Знаете ли вече дали ще е момче или момиче?"
Дълго още преди полът въобще да може да се види на монитора, заваляват въпроси от тоя род. И това продължава, докато най-накрая съобщите, че няма да издавате тайната преди раждането, или просто не им кажете.

4. "Можете ли въобще да си позволите бебе?"
Не, не можем, но всеки, който иска да ни окаже финансова подкрепа, е добре дошъл. Толкова откровен отговор, разбира се, никой не ще и да чуе.

5. "Планирахте ли го, или стана „инцидентно”?"
Малко информация: Едно дете никога не може да бъде планирано, то си става, когато само реши. При нас стана след един месец, при други са необходими три години упражнения. Не беше планирано да забременея толкова бързо.

6. "Измислили ли сте вече име?"
Полът явно не е достатъчен, та трябва да оповестим и името, при това още в петия месец, ако е възможно. При нас свърши работа следното изказване: "Да, измислили сме име, но ще си го запазим, докато се роди бебето."

7. "Няма ли да се жените?"
Без коментар!

8. "Ще кръстите ли детето?"
От значение най-вече за бабите и дядовците. Можете просто да посочите някой по-далечен момент в бъдещето, в крайна сметка бебето първо трябва да се появи, нали?

9. "Колко килограма си качила дотук?"
Доста неприятно, ако отговорите "17 кила" и всеки път Ви отвръщат: "Не бих ти ги дала. Вярно, коремът ти е огромен, но иначе изглеждаш страхотно." Имам си огледало вкъщи и мога да видя, че междувременно бедрата ми са започнали да се търкат едно в друго. Не съм качила само на корема!!!

10. "Страх ли те е от раждането?"
Какво мога да кажа? Не, напротив, очаквам родилните болки с нетърпение!

# 22
  • Мнения: 26
Аз също вече съм в албума. Приятно ми е да се запознаем. Аз съм на ФМ на 2ри април при Д-р Дяволов!

# 23
  • Мнения: 11
здравейте и от мен!!!
след критиката, че след като се регистрираме повече не пишем (абе май си е така!!! Wink), но пък четем редовно...реших да се включа...
поздравления за новата тема, много е пролетна и пълна с положителни емоции...
аз съм добре, другата седмица си чакам резултатите от БХС и на 19 март съм си записала час за ФМ при д-р Марков (само за сведение на тези, които искат да си запишат час - във вторник звънях да си потвърдя часа и да проверя точно от колко часа бях, че сте я хормони..знаете как е..забравям, та се включи тел. секретар - записвали часове от 10.03, т.е май са в ремонт или пък просто в отпуска Crazy)
май днес и аз ще си стоя вкъщи, че навън е едно мрачно и ветровито....
качила съм си аз коремчето в албума..голям кеф... Laughing
повече усмивки на всички Joy

# 24
  • Мнения: 2
didi,радвам се,че резултатите от БХС са добре!Доколкото знам,доста често резултатите отчитат,че има риск и това излишно тревожи бъдещите майки! WearyРадвам се и че сте уточнили седмицата,в която си newsm44.Ще видиш,че и на ФМ всичко ще е наред newsm10.И е много интерсно да си гледаш бебчето как се движи и колко е порастнало.
Аз ходя при Д-р Сигридов и съм много доволна,въпреки че ехографа не е нито 3D нито 4D.Но и на 2D се вижда всичко,каквото трябва,важно е колко си разбира от работата наблюдаващият доктор. Последния път го питах дали да си правя БХС,но той каза,че не ми го препоръчва-поне засега според него няма нужда и е излишно да се тормозя и с това.Е,аз му имам доверие!
mamadona,час за Д-р Сигридов можеш да си запишеш:

Записването става на телефон 02/965 57 40
понеделник - събота:  от 10.00 ч. до 11.30 ч. и от 13.30 ч. до 15.00 ч.

Само да те предупредя,че трябва да имаш търпение и нерви докато се свържеш,защото телефона почти постоянно дава "заето"...Но ако решиш да ходиш при него и не успееш да се свържеш,аз на 15-ти март съм при него и мога да ти запиша час,ако искаш де!Не искам да ти натрапвам нищо,просто предлагам услуга smile3503
Аз още незнам къде ще раждам,нито как,но мисля да се ориентирам към Шейново.Макар че има доста време дотогава-живи издрави,все някаде ще ги родим бебоците...

# 25
  • Мнения: 13
Здравейте! Аз също се присъединявам към августувските майчета и си позволявам да ви честитя празника жената и майката ден по-рано!Моят термин е за 28-ми август....все още не сме промърдали ?може би ни помръзва повечко или е още рано,не съм сигурна за мен е първа бременност.Искам да се обърна към вас и с молба за съвет...днес преди час имах леко слузесто течение приемсено с кръв,обадих се на лекаря ми ,но той не ме повика за преглед,а ми каза да пия 3х1 но-шпа,вярно е че нямам болки и се чувствам добре ,но все пак нормално ли е това вече съм в 17-та седмица???!!!Благодаря ви от сърце предварително!

# 26
  • Мнения: 2
sonaschi,слушай доктора и гледай да лежиш повече!Ако много се притесняваш звънни пак на доктора и поискай да те види!
Дано всичко да е наред  - стискаме ти палци бързо да отмине неразположението ти!!! newsm10

# 27
  • Мнения: 365
Здравей sonaschi,
Май имаме един термин, не разбрах как така си в 17 седмица ooooh!
Но на въпроса... Вчера моята приятелка се оплака от същото, но имаше час при лекар и я е видял и успокоил... Тя има и друг проблем, затова не мога да коментирам, че случаите са еднакви, но все пак е хубаво да се консултираш с лекар... За да не се притесняваш... и да си почиваш:)
Успех и дано всичко е наред  bouquet

# 28
  • ....от ляво до десния завой...
  • Мнения: 273
Привет и от мен в новата ни темичка! Grinning
Браво на автора и благодарско! Hug
caprice, видях че си ме питала в старата тема какво работя - съдия в районен съд съм. Ако имаш въпросчета свързани с правото, можеш да ми драснеш лични съобщения или на мейл-а, ще ти помогна с удоволствие с каквото мога. По принцип съм пеналист /гледам наказателни дела/, но напоследък влизам и на граждански, поразбирвам ги и тях, тъкмо ще обсъдим новото ГПК! Peace
Хора, да напомня и тук - продължавам да събирам мнения за преносимите легълца, видях че bobito81 ми е отговорила, за което благодарности, мила! Hug
Отивам вав Варна, на Св.Константин и Елена за 8ми март, да се поразходя по морския бряг, че така ми липсва това морееееее, много го обичам!
Весел празник утре на всички!
От сърце Ви желая да сте живи и здрави и през август като щастливи мами да родите най-щастливите и усмихнати бебенца! Hug Grinning Grinning
Заповядайте едно букетче от мен :

# 29
  • Мнения: 3 417
Привет и от мен в новата ни темичка! Grinning
Браво на автора и благодарско! Hug
caprice, видях че си ме питала в старата тема какво работя - съдия в районен съд съм. Ако имаш въпросчета свързани с правото, можеш да ми драснеш лични съобщения или на мейл-а, ще ти помогна с удоволствие с каквото мога. По принцип съм пеналист /гледам наказателни дела/, но напоследък влизам и на граждански, поразбирвам ги и тях, тъкмо ще обсъдим новото ГПК! Peace
о, ще се възползвам да знаеш  Mr. Green само да предам превода, с който трябваше да съм готова вчера  Tired

Общи условия

Активация на акаунт